Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) johnywalker


johnywalker
őstag

Sztán mennyibe fog fájni egy ilyen kit a halandónak, a kedvenc memória márkámból?Biztos szélesre kell nyitni a bukszát, mert ez nem átlagos sem méretben sem sebességben...

(#2) htc07 válasza johnywalker (#1) üzenetére


htc07
addikt

Nem is az Outlook-Explorer-Excel háromszögben dolgozó átlagembernek lett kitalálva, az fix. :D

(#3) szasanyi válasza htc07 (#2) üzenetére


szasanyi
félisten

G.Skill termékei eddig is jók voltak, és a TridentZ eddig sem volt gyenge. Ez brutális lehet, persze megfelelő lapban és procival. Persze, drága lesz mint fene de nem is átlagos konfigba szánták.

(#4) zzola válasza szasanyi (#3) üzenetére


zzola
félisten

Ezek nagyon jó minőségű modulok! Ahogy mondod-borsos ára ellenére-hasítani fognak!

(#5) szasanyi válasza zzola (#4) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez akármilyen lapban nem is fog menni (a névleges órajelen és időzítéssel tuti nem), én akinek szüksége van rá az megfizeti at brutális teljesítmény fog nyújtani (nyilván nem egy i5 mellett). Valszeg túl sokunknak lesz vele dolga. :N

(#6) R9DEON válasza zzola (#4) üzenetére


R9DEON
senior tag

mondod-borsos ára ellenére-hasítani fognak!

Miben?

(#7) szasanyi válasza R9DEON (#6) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez nem HighEnd konfig és a teljesség igénye nélkül [link]

(#8) R9DEON válasza szasanyi (#7) üzenetére


R9DEON
senior tag

Hát ez az, nem biztos hogy megéri a 4x felárat.

(#9) szasanyi válasza R9DEON (#8) üzenetére


szasanyi
félisten

Nekem / nekünk aligha. De nem ez az összes program, úgyhogy biztosan lesz akinek kell, és olyan is aki nem nem de sok és pénz és költeni köll nincs mese. :)
Eleve 64GB minek, mire? Átlagos felhasználó, játékos 16GB mellett bőven és jól el van.

(#10) general


general
addikt

minden flame nélkül, milyen alkalmazás az, ami kihasználja ma az ilyen magas órajelet intel alatt? a ddr3-nál a világon semmi értelme nem volt, inkább a ram mennyisége a döntő. ddr4-nél számít?
tényleg komolyan kérdem, nem csesztetés :-)

(#11) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Eddig legkomolyabb memóriacsomagjával állt elő a G.Skill - és most nem így van? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12) szasanyi válasza general (#10) üzenetére


szasanyi
félisten

3 posttal korábban linkeltem példát. :U

(#13) zzola válasza R9DEON (#6) üzenetére


zzola
félisten

Az olyan alkalmazásokkal, ahol fontos a memória sebessége...

(#14) subaruwrc


subaruwrc
félisten

na ehhez mutasson valaki processzort ami meghajtja.

(#15) atenza


atenza
senior tag

Megnéznék egy tesztet mennyivel gyorsabb ez egy mezei 2133/2400asnál... gyanítom nem sokkal

[ Szerkesztve ]

(#16) elfelejtette válasza atenza (#15) üzenetére


elfelejtette
veterán

Attól függ, miben. Ezen az oldalon játékban pl. 0 FPS a gyorsulás... :U
DDR4 Memory Scaling on Intel Z170

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#17) kromatika


kromatika
veterán

Up neki

(#18) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Nekem ez az XMP még soha nem működött normálisan, se DDR3-al, se DDR4-el. Vagy el se indult az automatikusan beállított értékekkel, vagy idővel úgy elkezdett hibázni hogy azt hitte a gép hogy windows reinstall kell, mert úgy elbaszódott, közben csak vissza kellett állítani az órajelet alap 2133-ra és minden jó lett. Pedig egyik se noname olcsójános cucc volt.

(#19) szasanyi válasza Dr. Akula (#18) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez lap függvénye is, pontosabban az, hogy hivatalosan mit támogat. Nekem meg mindig kifogástalanul működött.

(#20) zzola válasza szasanyi (#5) üzenetére


zzola
félisten

Elviekben Z170-es lapok támogatják (talán nem mindegyik, ezt nem tudom), pl. ASRock Fatality 3866-ig (gyártó szerint)....

[ Szerkesztve ]

(#21) szasanyi válasza zzola (#20) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez már tuningnak számít így nincs garancia a hibátlan működésre egyik lapnál sem. Másrészt egy ilyen drága, 64GB 3600-as, alacsony időzítésű RAM inkább X99 lapba, ~300k-s proci mellé dukál. ;) Ott már van értelme annak akinek erre szüksége van.

(#22) kleinguru válasza szasanyi (#21) üzenetére


kleinguru
addikt

Mire is gondolsz pontosan? Tuti ott is van értelme, de szerintem semmivel nem több mint konzumer vonalon.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#23) szasanyi válasza kleinguru (#22) üzenetére


szasanyi
félisten

Arra, hogy a kihasználásához (a valódi sebesség előnyhöz) nem elég akármilyen CPU.

(#24) upc8823 válasza szasanyi (#23) üzenetére


upc8823
tag

2 vagy 4 db xeon min :D 4X 64GB,
dual lan

[ Szerkesztve ]

(#25) kleinguru válasza szasanyi (#23) üzenetére


kleinguru
addikt

Sokkal inkább mondanám, hogy akármilyen szoftver nem tudja kellően kiaknázni a képességeit.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#26) szasanyi válasza kleinguru (#25) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez ugyanúgy igaz. Nem is átlag userek átlagos igényihez való.

(#27) alvarezlopez válasza szasanyi (#7) üzenetére


alvarezlopez
tag

Hát ezt nem gondoltam volna, hogy ilyen durva különbségek lesznek. Ennek tényleg van haszna a gyakorlatban is. Elég csak a grafikonokra ránézni. Egyébként ilyen egy jó teszt, amikor nem csak hülye benchmarkokat futtatnak a hardwaren, hanem a mindennapokban használt programokat.
Én amúgy nem nevezném átlagusernek azokat a mérnököket/grafikusokat, akik PS -el dolgoznak. Valami építészmérnök AutoCAD projektjének a betöltési idejét még megnéztem volna. Szerintem ott mégnagyobb különbségek jöttek volna ki.

[ Szerkesztve ]

(#28) szasanyi válasza alvarezlopez (#27) üzenetére


szasanyi
félisten

Bizony, de néha még a játékoknál is hoz egy kicsi pluszt. Én telepítettem gépet tervező mérnök ismerősnek.. pontosabban laptopot (2x4GB RAM, mobil i7 :U ). Kérdeztem is tőle, hogy miért nem asztali és izmosabb, erre azt mondta neki 2-3-5 perc nem számít pluszban, a +2-300k viszont igen. Erre nem lehet mit mondani.

R9DEON: olyanra más hw esetében sem számíthatsz. a 300k+ CPU közel sem lesz annyival gyorsabb egy ~100k-s i7-nél.

[ Szerkesztve ]

(#29) R9DEON válasza alvarezlopez (#27) üzenetére


R9DEON
senior tag

Elég csak a grafikonokra ránézni.

Azért az nem egy eget verő megváltás hogy egy RAR archívumot nem 16 hanem 22 másodperc alatt csomagol ki vagy be, ebből nagy bevételed nem lesz még ha dolgozol is vele.

(#30) tibaimp válasza elfelejtette (#16) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi a linket, igen, kb ezt vártam. Persze attól még kellenek az ilyen ramok is, biztos, hogy van piaca, különben nem csinálnák.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#31) Dealer95 válasza R9DEON (#29) üzenetére


Dealer95
őstag

De ha mondjuk 22 óra helyett végez 16 óra alatt... abból már lesz valami hosszú távon...
Meg az mkv konvertálásnál is nagy különbségeket látni.

(#32) bit_bro válasza szasanyi (#9) üzenetére


bit_bro
tag

Nekem gyanús ez a teszt. Nem szoktak ekkora különbségek lenni pusztán a memóriatuningnál valós alkalmazásokban.
Szerintem valószínű, hogy minden órajelen azonos CL beállításokkal teszteltek, ami azt jelentené, hogy 2133-on nem használták ki az alacsonyabb CL lehetőségét.
Az is megerősíteni látszik a dolgot, hogy a cikkben nem írják a konkrét késleltetéseket az egyes beállításoknál...

(#33) szasanyi válasza bit_bro (#32) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem értem mi benne a gyanús. :F

(#34) bit_bro válasza szasanyi (#33) üzenetére


bit_bro
tag

Az, hogy illett volna alacsonyabb időzítési értékekkel tesztelni 2133 MHz-en, ha már a modulok tudják.
Vagy ez csak amolyan teoretikus teszt volt, pusztán a memóra-órajelek összehasonlítására?

[ Szerkesztve ]

(#35) R9DEON válasza bit_bro (#34) üzenetére


R9DEON
senior tag

Így meg valóban semmi értelme a tesztnek mert a Bios úgy is az adott memóriához állítja az időzítést.

(#36) szasanyi válasza bit_bro (#34) üzenetére


szasanyi
félisten

Szerintem a teszt lényege a magasabb órajel demonstrálása, a különbségek összehasonlítása. Nem tudom hány embert érdekelne (az még inkább hány venne ezért olyat), hogy a 3600-4000Mhz órajelű, méregdrága RAM KIT 2133Mhz-en mit tud.

(#37) R9DEON válasza szasanyi (#36) üzenetére


R9DEON
senior tag

De ha a 2100Mhz RAM ugyanezt tudja kisebb időzítéssel akkor az egész egy baromság.

(#38) szasanyi válasza R9DEON (#37) üzenetére


szasanyi
félisten

Te melyik tesztet nézed ahol ilyet látsz? :D

(#39) noPublicFG válasza szasanyi (#38) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Valószínűleg feltételes módban akarta írni, viszont egyet kell értsek vele... Hiába drága és gyors, ha másik RAM alacsonyabb órajelekkel és alacsonyabb időzítésekkel ugyanott van.

plus ça change, plus c'est la même chose

(#40) szasanyi válasza noPublicFG (#39) üzenetére


szasanyi
félisten

Erről egy hasonló tesztet tudnátok mutatni? Csak úgy érdekelne milyen RAM és milyen időzítéssel képes ua. a teljesítményt nyújtani.

(#41) R9DEON válasza szasanyi (#40) üzenetére


R9DEON
senior tag

Itt egy tesztsorozat és biza nem estem hasra a nagyobb frekvencián működő memóriák teljesítményétől. nehogy félre érts én nem veled akarok kötekedni csak ugye a DDR3 is ez volt a helyzet:

[link]

(#42) szasanyi válasza R9DEON (#41) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi, de nem is gondoltam olyan esetre. Nem én csináltam és nem is én adom el a RAMokat. :N Végignézem részletesen mert érdekel, de ránézésre azt látom, hogy nincs köztük 4x16GB KIT ami nem biztos, hogy mind1.

(#43) Thorus


Thorus
aktív tag

Szép, jó, méretes de szerintem ez is egyfajta rétegtermék. Az árat úgí 150k környékére saccolom a mostani 32GB 3400Mhz csomag árából indulva ami 90k környékén van.

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#44) rottenbull válasza szasanyi (#9) üzenetére


rottenbull
senior tag

Van jopar nem atlagos felhasznalo. A videojatekos felhasznalas erolteteset nem is ertem, ez nem jatekos oldal.
Zeneszerzok, animatorok, videoszerkesztok, azok a tervezok es kutatok, akik szimulaciokat futtatnak-keszitenek, stb 64-128GB ramot siman hasznalnak, nemelyik meg slave egysegeket is tart, akar ennek a ram mennyisegnek a tobbszorosevel is, ha kell.

(#45) caprine


caprine
aktív tag

Nekem akkor is ez a 128GB Corsair set a csúcs, és ez már lassan 1,5 éves:)))

[ Szerkesztve ]

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#46) ncc1701 válasza upc8823 (#24) üzenetére


ncc1701
veterán

Oda meg azért nem való, mert ECC kellene.

(#47) szasanyi válasza rottenbull (#44) üzenetére


szasanyi
félisten

Van jopar nem atlagos felhasznalo. - persze, nem is állítottam én sem az ellenkezőjét csak azt, hogy ezt nem nekik készítették. ;)

(#48) Dr. Akula válasza caprine (#45) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Biztos jó időzítései lehetnek, 25-30-30, stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.