Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32) Energie X


Energie X
őstag

Én is leírom az én véleményem :)

Ha vásárolnék valamit:
Megnézem a hirdető profilját, milyen értékelései vannak, mennyit üzletel. Sokaknál az van minden rendben ment. WTF? Ezzel mire megyek? Kb árukeresős szint "a termék jó", semmi extra. De ha fél mondattal többet írnak az már jó, kiderül, hogy érdemes-e tovább vizslatni. Az is érdekel, hogy elérhetőek -e a korábbi hirdetések. Hogy miért? Tök egyszerű. Elég sokan csak üzletelni vannak fent, ha valakinek sok törölt hirdetése van, az üzletszerűen foglalkozik ezzel, amivel ugyan semmi baj nincs, de részemről (összegtől függően) kis gyanakvásra ad okot. Ilyenkor visszanézem a vásárlót is és hát persze megvette az eladótól pl 15.000 HUF-ért a valamit, ő pedig továbbadja 20.000-ért alig használtam teljesen jó, nagy becsben tartott stb. szöveggel. Nincs baj azzal, ha valaki kereskedik a cuccokkal, de engem zavar az, hogy át akarja verni a vásárlót, és igazából nem is használta a terméket ahogy írta, max egy kipróbálás vagy telepítés idejéig. Pláne ha egy ilyen ember csak fél-2 éve van regisztrálva és mondjuk nincs vagy csak minimális fórum hozzászólásai vannak. Nekem az ilyen nepper vagy haszonleső vagy lehet hívni bármilyen karaktereknek alapjáraton gyanakvásra ad okot, és segít meghozni azt a döntést (nyilván terméktől és ártól függően), hogy megveszem tőle vagy keresek mást. Idáig bejöttek a megérzéseim, belementem olyanba, hogy ilyen hirdetőkkel is találkoztam, aztán amikor már (vásárlás előtt rendesen utánajárva a terméknek) nem tudott alapvető kérdésekre válaszolni és vagy meg akart győzni vagy behisztizett, hogy eladja akkor másnak a nem teljesen olyan terméket aminél van eltérés a hirdetéshez képest, kiderült akkori kis naiv énem számára, hogy ebből az üzletből jobb kimaradni.

Ha eladó termékemre jelentkező van:
Privát üzenet olvasás után megnézem, üzletel-e, mit lehet megtudni a vásárlóról. A második gyanús jelnél kihátrálok. Volt már ilyenbe is részem (tökéletes termék, majd 2 nap múlva felhív, hogy hibásat adtam. Találka mutasd mi a baj, te figyu már hát más a gyári szám, én nem ezt adtam el neked, itt a hirdetés is és a telefonomba is a kép, szerintem hagyjál, többet ne is írj rám; és persze elmegy ezzel az én időm mert át akarnak verni....), én a tapasztalataimra hagyatkozom.

Hirdetéseim törlése:
Én azokat töröltem amik még a régi pirospontos rendszer szerint voltak értékelve, vagyis nem lehetett elolvasni, hogy milyen hirdetésemre milyen értékelést kaptam, csak a pozitiv értékelések számát lehetett tudni.
Hirdetéseim archiválása:
Nincs takargatni valóm, mindig korrekt üzleteket kötök. Mivel nem üzletszerűen csinálom, vissza lehet nézni, hogy az adott értékeléshez milyen termék, termék állapot!!!! és ár tartozott (bár egy 5 éves hirdetésnél az ár szerintem már nem egy meghatározó tényező, hiszen ki tudja visszamenőleg akkor mennyiért mentek azok a cuccok). Magamból kiindulva, ez egy jó alap lehet arra, hogy a következő eladásra szánt termékem vonzóbb legyen a vásárló számára, mert látja az előzményeket. Általában nem egy tőmondatot kapok, hogy "minden ok volt".

Amit leírtam az az én véleményem, hozzáállásomat tükrözi. Lehet régimódi vagyok, vagy nagyon gyanakvó ki tudja, de szeretek jó üzletet kötni jó emberekkel :)

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.