Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) No.01


No.01
őstag

WOW :Y :R :K

Csak most talaltam ra az irasodra... azthiszem meglesz az "esti mese" a terjedelem vegett pedig kulon koszonet!

(#52) moonlight115 válasza adamssss (#48) üzenetére


moonlight115
tag

Egyik kolléganőm pár évvel ezelőtt utazott azon a bizonyos drága vonaton, amin olyan volt a kiszolgálás, mint egy repülőn. Étel, ital, zenés-táncos műsor, divatbemutató (vásárlási lehetőséggel persze :D ) Vett egy CD-t, amit a piacon negyedáron megkapott volna.
Ráadásul a vonat megvárta őket, mert lerobbant a buszuk, erre a sofőr megállított egy arra haladó másik buszt, leszállította róla az utasokat, így ők el tudták érni a vonatot. Jó kis kalandos utazás volt! :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#53) adamssss válasza moonlight115 (#52) üzenetére


adamssss
veterán

Az szép. Igen sajnos egész Peru a lehúzásról szól. Már ami a turizmust érinti. De nekem az fáj, hogy ezért cserébe még szervezetlen is az egész. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#54) sztanozs


sztanozs
veterán

Nagyon jó beszámoló volt. Nem semmi kaland lehetett :)

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#55) adamssss válasza sztanozs (#54) üzenetére


adamssss
veterán

Hát nem unatkoztam... :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#56) #71562240


#71562240
törölt tag

Köszi, hogy ide is feltetted, a facebookos blogról sose szereztem volna tudomást, de így ránézegetek arra is. Nagyon szeretem az útleírásokat. Kellemes, hasznos olvasmány, szép képek (az Asztronautánál sehogy se látom, hogy mit kell látni, majd még próbálkozom, hehe).

(#57) hdman válasza adamssss (#5) üzenetére


hdman
őstag

Írok privit! :)

Sopron city :)

(#58) adamssss válasza #71562240 (#56) üzenetére


adamssss
veterán

Ott integet a sötét domboldalon a nagy gülü szemeivel :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#59) #71562240 válasza adamssss (#58) üzenetére


#71562240
törölt tag

Á, már látom! Csak rosszak voltak a monitoromnál a fényviszonyok.

(#60) adamssss válasza #71562240 (#59) üzenetére


adamssss
veterán

Egyébként jogos a felvetésed. Sok alig kivehető. Minden netes kép szerkesztett (köztük az enyémek is) azért, hogy látszódjanak. Szabad szemmel nem ennyire látványos.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#61) dr.nervus


dr.nervus
tag

Nagyon jó cikk volt, simán magával ragadott! Tetszettek a képek.. :)
Gratulálok az élményhez! :K

(#62) adamssss válasza dr.nervus (#61) üzenetére


adamssss
veterán

Köszönöm :R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#63) kovi72


kovi72
csendes tag

Szia Ádám :)

Nagyon tetszett az írásod, bátor vagy hogy belevágtál 1 ilyen kalandba.
Én még 1 dologra lettem volna kíváncsi, persze tudom, hogy nem erről szólt a dolog, de elolvasnám hogy milyennek találtad arra felé a szebbik nemet ;). Hogy néztek ki, hogy öltöznek, mennyire lehetett ismerkedni, meg ilyesmik ...
üdv
Zoli

[ Szerkesztve ]

(#64) gzbotii


gzbotii
veterán

Én is nagyon szeretek utazni, főleg olyan helyekre, amik nem olyan "mainstreamek". Nagyon tetszik az írás, holnap folytatom az olvasását.

Gratulálok hozzá :R

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#65) Sipike19


Sipike19
tag

Köszi!

Nagyon jó lett az írás.
Amúgy, hogy bírod a délamerikai hegyilevegőt?

Sipi

(#66) adamssss válasza kovi72 (#63) üzenetére


adamssss
veterán

Végre valaki feltette ezt a kérdést is. Már nagyon vártam. :)

Szóval a kép vegyes, Dél-Amerikára sem igaz, hogy csak szép lányok vannak. Általánosságban a Kolumbiaiak legszebbek, de persze ez sem teljes igazság. A tengerpartokon általában magasabbak az emberek, míg a hegyekben alacsonyabbak, zömökebbek. Én a hegyekben éltem, ezért főleg ez utóbbi csoporttal találkoztam.

Ismerkedni borzasztó könnyű, mivel mindenki nagyon nyitott, és a külföldiektől (mint általában az egész világon), rögtön elájulnak. Én az első héten szereztem egy barátnőt Ecuadorban, és a kapcsolat két hónapig tartott, azaz csak a távozásom vetett véget a románcnak. Jazmine magas volt olyan 175cm lehetett (én 187 vagyok) nagyon formás teste volt, és nekem az arca is tetszett bár ez utóbbi elég szubjektív. Amolyan amazon szépség volt.

Mivel kb. mindenki szegény, ezért a lányok nincsenek kikenve, hanem mindenki a természetes szépségével indul a csatába. Mindenki saját magát adja, és senki nem akar többnek látszani. Ez nekem annyira tetszett, hogy esküszöm gondolkoztam, hogy hazahozom, csak aztán győzött a józan ész (bár lehet rosszul döntöttem)
A kinti lányoknál nem kell játszani az "alfa hímet", nem kell feszíteni, meg nyomni a hülye dumát, ha jó fej vagy, adsz a testedre, és főleg a szellemre (ergo művelt vagy, és mindenhez hozzá tudsz szólni valami értelmeset), akkor nyert ügyed van. Sokkal jobbak a tapasztalataim mint az európai lányokkal. Sajnos. Szóval aki kimegy, ne hagyja ki az ismerkedést, persze csak ha teheti "legálisan" ;)

Sipike19: Teljesen jól. 3000 m fölött éreztem, hogy romlik a kondim, 4500 fölött jött a légszomj. 4800 fölött jött a fejfájás. Általában a turistáknál ez sokkal lejjebb van, mert kevesebb ideig akklimatizálódnak.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#67) moonlight115 válasza adamssss (#66) üzenetére


moonlight115
tag

Ezt majd nehogy kihagyd a könyvből! :C

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#68) adamssss válasza moonlight115 (#67) üzenetére


adamssss
veterán

Most fejeztem be az ismerkedésünk első fejezetét. :)

Majd küldöm korrektúrára :D

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#69) moonlight115 válasza adamssss (#68) üzenetére


moonlight115
tag

Várom! :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#70) kovi72 válasza adamssss (#66) üzenetére


kovi72
csendes tag

Köszi Adamssss :R :R :R

ha nem vagyok túl indiszkrét akkor esetleg valami pikcsörke :B ;) ?

(#71) adamssss válasza kovi72 (#70) üzenetére


adamssss
veterán

Ide nem rakok fel másokról képet anélkül, hogy nem konzultálnék velük. Ha nagyon érdekel, akkor Facebook-on megtalálod ;)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#72) Genius007


Genius007
őstag

Nem volt egy rövid írás, de az olvasásnak mindegy egyes percét élveztem, köszönöm! :R

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#73) bajnokpityu válasza Hiftu (#43) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ádám, köszi az írást, meg a képeket. Már csak ezért is jó az internet.

Ugyan jóval mainstream-ebb volt a mi utunk Kubába, de anno gondolkodtam, h írok valamit. Aztán munka miatt nem írtam, majd USA irányú nyitás miatt már úgyis divat lett oda utazni, és gondolom már az se olyan, mint pár éve, úgyhogy érvényét is vesztette.

Oltóközpont talán kicsit túllihegi a dolgokat nem?
Kubához azt mondja: diftéria-tetanusz, hepatitis A, hepatitis B, tifusz, veszettség. Hinye, HepA miatt mondjuk utána izgultunk, de nem lett belőle baj, hogy semmit se oltottunk.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#74) Forestal


Forestal
tag

Tetszett a részletes, igényes -mindenre kiterjedő- színes írásod a kint töltött időről :R
Igazán élvezetes volt végigolvasni, sokat megtudhattunk. Azt a nádpálinkát én is szívesen megkóstoltam volna :)

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#75) adamssss válasza bajnokpityu (#73) üzenetére


adamssss
veterán

Szerintem az oltóközpont nem nagyon tartja naprakészen az oltásokat. Bár jobb félni mint megijedni, úgyhogy én beoltottam magam. :)

Mindenki: Köszönöm az elismerő szavakat. :R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#76) moonlight115 válasza adamssss (#75) üzenetére


moonlight115
tag

Írtál még hozzá?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#77) adamssss válasza moonlight115 (#76) üzenetére


adamssss
veterán

1,5 fejezetet aztan kifogyott a lendulet... :( nyaron lehet hogy megirom a maradekot.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#78) moonlight115 válasza adamssss (#77) üzenetére


moonlight115
tag

Szerintem érdemes lenne megírnod. Rémlik, mintha szeretted volna látni a sztorit könyvalakban... ;)
Hajrá!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#79) adamssss válasza moonlight115 (#78) üzenetére


adamssss
veterán

Na ja, csak valakinek rugdosni kellene mert magamtól így már utólag nem nagyon megy... :N

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#80) moonlight115 válasza adamssss (#79) üzenetére


moonlight115
tag

Oké, első rúgás indul... :K ;]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#81) adamssss válasza moonlight115 (#80) üzenetére


adamssss
veterán

Na jó. Lehet valami el fog indulni... ;)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#82) moonlight115 válasza adamssss (#81) üzenetére


moonlight115
tag

A második rúgás...

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#83) adamssss válasza moonlight115 (#82) üzenetére


adamssss
veterán

OMG Te ezt komolyan gondolod. Ok, de folytassuk privátban ;)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#84) moonlight115 válasza adamssss (#83) üzenetére


moonlight115
tag

Nem, nem, nyilvános rugdosás lesz! ;]
(Illetve ez volt az utolsó...) :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#85) carr


carr
őstag

Jó kis cikk.... :R
Gratulálok!
Nocsak
épp ez ütött szöget, hogy peruban vagy, és ha érdekelnek az ilyen témák, testközelből meg tudod vizsgálni. :))
Mit gondolsz?
:R

ohfuck.
most nézem, hogy ez mikori cikk. akkor tényleg fuck. -.-"
:R

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#86) Weareus válasza carr (#85) üzenetére


Weareus
addikt

Ezek szerint téged érdekel ez a téma. Kár, hogy nem jöttél a linkelt topikba. Én voltam.
Mintha kisavazták volna az agyamat; egy-két hozzászólás...eh, hagyjuk. :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#87) carr válasza Weareus (#86) üzenetére


carr
őstag

Jóreggelt! :D
melyikbe? :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#88) Weareus válasza carr (#87) üzenetére


Weareus
addikt

Szerinted?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#89) carr válasza Weareus (#88) üzenetére


carr
őstag

na, este megrágom. :D
érdekes pár hsz. xD

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#90) Xarina


Xarina
aktív tag

Nagyon szuper beszámoló, sajnos csak most találtam rá. Gondolom a könyvből nem lett semmi, ha mégis, akkor szóljatok.

(#91) adamssss


adamssss
veterán

38000 Kattintás a cikkre. Köszönöm hálás vagyok. Egyszer talán lesz könyv. Már két fejezetet meg is írtam pluszban... :)
Ha majd végzek a sulival ami kb 1 év befejezem.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#92) adamssss


adamssss
veterán

Örömmel jelentem, hogy a kattintás szám elérte a 40000-et!

Köszönöm a Tisztelt Olvasóközönségnek.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#93) moonlight115 válasza adamssss (#92) üzenetére


moonlight115
tag

:C :C :C

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.