Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Korrekt.
Egyszer még beszerzek egy ecs lapot is. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#2) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Ez nekem így ahogy van meg is felelne de megvárjuk az MSI-t, a Komodo is FM1 lesz vajon?

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#3) TomiLi


TomiLi
addikt

Szépnek szép, de mi van néha a tervezőkkel???
A pci-e slot elrendezés és a sata csatik: Ülj le egyes!

Bogyóka

(#4) ftc válasza Gyuri27 (#1) üzenetére


ftc
nagyúr

nekem anno volt...midnenki ezt vitte

de lehessen már venni!

(#5) Yutani


Yutani
nagyúr

Az ECS idehaza talán egy nem annyira ismert és népszerű gyártó

Aki foglalkozott számítógépekkel a Socket 462 korszak elején, az tuti ismeri az ECS-t, ha másról nem is, de a rendkívül népszerű és egész jó sebességű K7S5A alaplap, vagy a szintén gyors Tualatinos SDR/DDR P6S5AT miatt. Mindkettő ráadásul SiS chipsetes, népszerű kombó volt ez annak idején. Aztán a SiS is eltűnt a chipsetek piacáról, mint ahogy a VIA is, aki már csak saját magának készíti a lapkakészleteket.

#tarcsad

(#6) Tonyius777 válasza Gyuri27 (#1) üzenetére


Tonyius777
tag

"ecs" egészségedre :DDD
mindenesetre fura egy márka sosem halottam róla.
Jó hír hogy alakulnak a dolgok reméljük hamarosan a CPU-ról is hallunk valamit

Üdv:Tony

(#7) EkSYS


EkSYS
senior tag

...s mondá az Úr: "Alaplapok! Zsugorodjatok!"
Azért azt látjuk hogy bár a teljesítmény növelésre igény mindig van, de a befoglaló méretek egyre kisebbek lesznek. Előbb-utóbb csak akkora lesz egy pc amekkora hely kialakítását a külső csatiknak az elhelyezése igényel, esetleg +20-30%.
Elég komoly monstrum a hűtőbefogás :Y

[ Szerkesztve ]

Eki - az eredeti

(#8) Boxi88


Boxi88
őstag

Kár, hogy a 16x és a 8x pcie csatit ilyen közel tették egymáshoz! Amúgy jó.

(#9) Angel1981 válasza TomiLi (#3) üzenetére


Angel1981
veterán

Valóban nem a legszerencsésebb elrendezés...

(#10) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Tittára úgy néz ki, mint egy PCIe csatis S754-es lap :DDD

(#11) Srodney válasza Yutani (#5) üzenetére


Srodney
senior tag

az első alaplapom ecs volt egy 462es deszka 1500+ athlon volt benne egész jó volt csak tönkrement benne a wincester vezérlő így a deszka is ugrott,annak idején tipikus hibája volt ez még az abit és az asrock lapoknak sokan ezért utálják őket annyira...

marhára kíváncsi vagyok erre az fm1 es teljesítményre,meg hogy mennyire lesz asztali tokozások közül másodhegedűs szerepben.melyiket válasszam mégis?am3+ vagy fm1?majd a teljesítmény/ár adatokból kiderül...

[ Szerkesztve ]

(#12) sz0k3e_ válasza Tonyius777 (#6) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

Nem hallottál még az Elitegroup Computer Systems-ről?:D Így hosszan egész normális neve van. (Nem úgy mint pl az MSI vagy DFI-nek, sztem azok meg rövidebben néznek ki jobban.)

Nekem amúgy csak most esett le, hogy ezen az alaplapon nincs északi híd. nF4 korszakban már átéltem ilyesmit, de ott csak a déli hidat tüntették el. Ez meg más :DDD

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#13) ftc válasza Yutani (#5) üzenetére


ftc
nagyúr

meg a k7s6A volt, hogy 10-15-t elpasszoltam 1 nap..annyira kelendőek voltak ezek a lapok...mivel betonstabilak voltak!

SIS meg áttért TV piac, hálozati cuccokra...meg ssd chipekre

(#14) Gyuri27 válasza ftc (#4) üzenetére


Gyuri27
félisten

Kimaradt sajnos. Zafirt vettem helyette.
Bár mostanában lehet néhány ecs-t kapni hivatalosan is!

Amd - Radeon - Ryzen

(#15) banhammer


banhammer
veterán

Az első PCI-E 16x-os port elég közel került a memóriákhoz.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#16) Jester01 válasza EkSYS (#7) üzenetére


Jester01
veterán

Jó-jó, hogy kisebbednek, na de ha jóformán mindegyik videókártya legalább 2 slotos manapság, akkor ideje lenne inkább nagyobb helyeket hagyni a slotok között ahelyett, hogy a szomszédos helyek használhatatlanok ... :(
Persze ehhez a ház szabványoknak is igazodni kellene.

Jester

(#17) LordX válasza Jester01 (#16) üzenetére


LordX
veterán

A felhasználók legalább 90%-a egy darab VGA-t használ, azoknak tökéletesen jó a microATX, és teljesen felesleges a teljes méretű, mert csak többet fogyaszt, előnye meg semmi.

(#18) krystman


krystman
őstag

Én csak jót tudok mondani az ECS lapról. Én már 2éve használom azóta volt benne egy Athlon X2 5200 most meg egy Phenom II X2 550 BE. Soha semmi bajom nem volt vele. Az hogy régen milyen voltak ezek a lapok, milyen hibájuk volt, ma már szinte minden alaplap nagyon megbízhatóak, legyen az AsRock vagy bármilyen más márka.

(#19) ftc válasza Jester01 (#16) üzenetére


ftc
nagyúr

s LordX irása mellé még...Llano-al alapból kapsz CF-t ha erősebb rendszert akarsz akkor az AM3+ -s foglalatok felé érdemes nézelődni

(#20) gyiku válasza Gyuri27 (#14) üzenetére


gyiku
nagyúr

mert inyenc vagy.

hüllő

(#21) McCoy20 válasza gyiku (#20) üzenetére


McCoy20
tag

Haverék K7S5A-ja még ma is müxik, pedig ven benne üzemóra rendesen, és még egy pár rédekes "eseményen" is átesett, de MEGY :DDD :R

(#22) nbg


nbg
senior tag

Na, akik tegnap panaszkodtak, hogy nincs eleg sima PCI foglalat az ujabb alaplakon, azoknak itt a terits-merits... :)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#23) ftc válasza Gyuri27 (#14) üzenetére


ftc
nagyúr

az jött ECS után nálam :P Sapphire K600ASA-A28SL SocketA ATX

(#24) csƵ


csƵ
őstag

Nem egy referencialap... Arra leszek kíváncsi, hogy az ITX-ből mit hoznak ki.

(#25) leviske


leviske
veterán

Miért van olyan érzésem az új hűtőfelfogató kapcsán, hogy csak spórolni akartak? Remélem az AM3+ mellé csak az ASSRock pakolt ilyen felfogatót.

(#26) dízelracer válasza Yutani (#5) üzenetére


dízelracer
senior tag

Nekem s939 konfigom alatt volt ECS alaplap és maximálisan elégedett voltam vele.

(#27) Jester01 válasza LordX (#17) üzenetére


Jester01
veterán

A microAtx az felőlem lehet kicsi, akinek az elég vegye azt. De a "rendes" Atx az meg legyen már akkora, hogy bele bírjam dugni a kártyáimat, főleg, ha a slotok megvannak.

Jester

(#28) Oliverda válasza leviske (#25) üzenetére


Oliverda
félisten

Szvsz azért mert nem gondolkozol logikusan.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#29) Day 'n' Nite


Day 'n' Nite
aktív tag

No, végre ilyen is van, nem győzöm ezeket várni :K

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#30) atti_2010 válasza leviske (#25) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem pakolhatott csak az Asrock, mert mind így érkezik, sokszor a keret hiányzó részére feküdt fel a hűtőborda és nem érintkezett rendesen a procival, most ez nem történhet meg.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#31) dezz válasza TomiLi (#3) üzenetére


dezz
nagyúr

"A pci-e slot elrendezés"

Te hogy csináltad volna?

"és a sata csatik: Ülj le egyes!"

Ezzel mi a baj? Mondj nekem olyan, ma használatos PCI kártyát, ami olyen hosszú, hogy odáig elérjen!

(#7) EkSYS: Ez most hogy jön ide? Ez egy ATX lap.

(#16) Jester01: Ezt mégis hogyan, amikor adott a házakon a slotok helye? Max. a PCIe x16-osok alá nem tettek volna mást, vagy kevesebb PCI lett volna, illetve nagyobbnak kellett volna lennie a nyáknak, de azzal az ára is jócskán nőtt volna.

(#25) leviske: Az AM3+ lefogatója is ilyen.

(#32) Jester01 válasza dezz (#31) üzenetére


Jester01
veterán

#16: "Persze ehhez a ház szabványoknak is igazodni kellene." :U

Jester

(#33) atti_2010 válasza Jester01 (#32) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Én is kíváncsi vagyok mi köze a ház szabványoknak ehhez?

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#34) Jester01 válasza atti_2010 (#33) üzenetére


Jester01
veterán

Mihez? Ahhoz, hogy szeretném az összes slotot használni? Az, hogy a házak eleve úgy vannak méretezve, hogy túl közel vannak a foglalatok.

Jester

(#35) Móci


Móci
addikt

Tetszik a lap, jó áron nem lesz ez rossz.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#36) atti_2010 válasza Jester01 (#34) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Itt például lehetne 2 PCI-E 1X a 16-8X között de továbbra sem értem mi köze ennek a házhoz, semmi értelme nem lenne megváltoztatni a kártyák közötti távolságot csak további problémákat okozna.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#37) Jester01 válasza atti_2010 (#36) üzenetére


Jester01
veterán

Szerinted miért nincs annak értelme, hogy szeretném használni a slotokat ha már ott vannak?

Jester

(#38) RyanGiggs válasza Yutani (#5) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Én persze hogy ismerem, mivel a Duron 1200-asom egy K7S5A-ban volt/van.
Már nem is emlékszem mikor vehettem, tán 2002ben!?
De ami a lényeg, még a mai napig működik, és használatban van,bátyám apósánál.
Szóval 9-10 éve működik, és semmi baja!! :R
Vajon mennyi lehet az élettartama egy lapnak vagy procinak?? :F
Mondjuk prociról hallottam már 15 évet is.

(#39) dezz válasza Jester01 (#32) üzenetére


dezz
nagyúr

Uhh, azt a butaságot eleve kimaszkolta az agyam... :P Miközben lassan leáldozóban van a desktop PC-knek, majd biztos nekiállnak szabványokat módosítgatni... :N Nem gondolod, hogy akkor már kissé egyszerűbb, amit írtam, hogy pl. csak minden 2. slothelyet használják? Csak, mint szintén írtam, annyival nagyobb nyák is kell, ami jócskán növeli az alaplap árát.

(#40) Jester01 válasza dezz (#39) üzenetére


Jester01
veterán

Szerintem a nyák árát leginkább a területe határozza meg. Attól, hogy az ugyanakkora területű nyák most egy kicsit más oldalarányú lenne, attól még a területe és így az ára nemigen változik. (Persze amíg nem torzítjuk el annyira, hogy az alkatrészek elhelyezése problémás lesz).

Jester

(#41) .mf válasza LordX (#17) üzenetére


.mf
veterán

Noigen, de pl. az előző mATX lapom x16 - pci - pci - x4 kiosztású volt, s ott a vidkari 2 slotra volt korlátozva, hogy a pci 0404 hangkari beférjen... ezért is tértem most vissza ATX-re, így már elfér a vidkarin a nagyobb, halkabb és hatékonyabb hűtés (S1+120-as venti 5V-ról) és a hangkártya is. Továbbá a mATX lapon a RAMok nagyon közel voltak, szinte hozzáértek a vidkarihoz; most a [semmi] - x16 - x1 - x1 - x8 - pci - pci kiosztásban már szellősebb.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#42) dezz válasza Jester01 (#40) üzenetére


dezz
nagyúr

A tápellátásnak és főleg a memóriának a proci közelében kell lennie (utóbbit úgy elhelyezve, hogy a vezetékek egyforma hosszúak legyenek). Ha akár a tápot, akár a memóriát a lap közepére teszed, annyival kijjebb tolódik az első slot, szóval azok jó helyen vannak ott, ahol vannak. Így hosszában nem tudod összenyomni a nyákot. Tehát ennél csak nagyobb lehet, ha a slotok között nagyobb a távolság.

(#43) kefizor


kefizor
tag

Legelső 478-as lapom ECS volt. ;]

(#44) atti_2010 válasza Jester01 (#40) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Szerintem a nyák árát leginkább a területe határozza meg Ekkora baromságot még életembe nem halottam szóval egy belepő szintű és egy prémium nyák között csak méretbeli különbség van?

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#45) dezz válasza atti_2010 (#44) üzenetére


dezz
nagyúr

Végülis igaz -- ha hozzátesszük, hogy azonos paraméterek mellett (anyag, vastagság, rétegek száma, réz vastagsága, vezetékek minimális szélessége, stb. stb.).

(#2): A Komodo valószínű AM3+-ba jön (esetleg AM4-be, vagy abba is, már ha lesz olyan), de biztos nem FM1-be. Az utóbbiban a Trinity fog remélhetőleg szintén működni.

[ Szerkesztve ]

(#46) atti_2010 válasza dezz (#45) üzenetére


atti_2010
nagyúr

De a Komodoban lesz IGP akkor nem jöhet AM3+-ban.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#47) ftc válasza atti_2010 (#46) üzenetére


ftc
nagyúr

Komodoban nem lesz IGP ...

(#48) EkSYS válasza Jester01 (#16) üzenetére


EkSYS
senior tag

Ezzel egyetértek. Engem is baromira zavar hogy a CF-em gyakorlatilag más kártya számára használhatatlanná teszi az alaplapot. (Sajna nem XL-es lapom van)
Szerintem azért a lego-szerü gépépítkezés lehetőségét azért meg fogják hagyni csak a mostani két 6970 fiók méretű kártya helyett majd lesz két gyufás doboz (amik majd megintcsak óriásnak fognak számítani 2018-ban :DDD )

Eki - az eredeti

(#49) atti_2010 válasza ftc (#47) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Akkor ez: mi?

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#50) ftc válasza atti_2010 (#49) üzenetére


ftc
nagyúr

nem irjak, hogy on die

Ha belekerülne a GPU amit kétlek akkor kilőtték az AM3+ -t illetve az FM1-et is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.