Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #65675776


#65675776
törölt tag

Jó sóherül bántak a PCI-E tápcsatlakozókkal. Milyen indokkal maradt le pl a 400 W-osról?

(#2) Graphics válasza #65675776 (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez legyen a legnagyobb gond.

Belsorol kéne inkább infó :)

A kodszamok el vannak írva az EVGA tapok kodjai vannak ott...

Amúgy jó eséllyel Sirtec belsős tápokról van szó :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) ozsvar


ozsvar
tag

Itt találtam néhány képet a belsejéről: [link]
Nem egy FSP Aurum, de majd ára eldönti, hogy érdemes lesz-e használni.

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#4) kromatika válasza ozsvar (#3) üzenetére


kromatika
veterán

Reméljük kedvező áron érkeznek majd.

(#5) kcsa válasza #65675776 (#1) üzenetére


kcsa
veterán

Lehet azért, mert ők is tudják hogy a megadott 400w kamu, olyan Mercury módra :D

Meg az is jó kérdés, hogy az ECO azt jelenti, hogy energiatakarékos, vagy a gyártó takarékoskodik a megbízható alkatrészekkel? :D

Na megyek aludni :))

(#6) Graphics válasza kcsa (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pihenjen rá Uram :)

Eco,mert Bronze hatásfokát tud. Belső Sirtec , nem gagyi név a piacon

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) #65675776 válasza kcsa (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért a Chieftek-et és a Mercury-t akárcsak egy lapon említeni...

Ha Sirtec, akkor nincs probléma.

(#8) Televan74 válasza #65675776 (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

Kalandorok átalakítóval akár egy R9 290 kártyát is ráköthetnek. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9) kcsa válasza Graphics (#6) üzenetére


kcsa
veterán

Én próbálok hinni, de az iarena sem a minőség szobra :)

(#10) Graphics válasza kcsa (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem , de nem is Mercury szint

Az iArena egy alsó kategória CWT volt eddig, irodai gépekbe az Akyga és hkc szörnyek helyett sokkal jobban ajánlott. /VGA mellé én se ajánlom. De egy iGPU mellé simán mehet, habár oda még ott az FSP350-60APN klasszikus

Most Sirtec lesz a belépő szintén, szerintem bőven jó ez is :)

Csinálhattak volna 350-est is

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) .mf válasza Graphics (#6) üzenetére


.mf
veterán

"Belső Sirtec , nem gagyi név a piacon"

Azért nekik se volt minden szériájuk telitalálat. S ettől még nem tudjuk, hogy mint megrendelő, mennyire spórolósan kérték.
Meg ez az 80+ Bronze, PCIe nélküli 400W-os, meg 400-700W tartomány, milyen évet is írunk, 2006?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) Graphics válasza .mf (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Utolsó sort nem ertem :D

Mi a gond, meg mi a ,2006?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) --HARDCORE-- válasza #65675776 (#1) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Pont ez jutott eszembe, hogy a Chieftec még mindíg ott tart mint 10 évvel ezelőtt...

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#14) Graphics válasza --HARDCORE-- (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De ezt fejtsd már ki ,hogy miért tart ott? Érveld meg, miért?

Próbálom értelmezni.. De lehet túl hülye vagyok a tápokhoz / ;] /

Minden táp"gyártó"nak van olcsó-közepes-felsőszegmensbe szánt tápja...

Nos nézzük a 2006-os választékot, ha már ezzel dobálóztok :)

Chieftec GPS-450AA-101A -> Passzív PFC tápok 80 alatti hatásfokkal...

2016
Aktív PFC tápok 85 hatásfok.

Szerintem ez nem ugyanaz.... :) Akárhogy is nézem...

Belépőszinten mégis mi az elvárt? Platina belső? vagy mi? Tényleg érdekel, mi az elvárás...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) --HARDCORE-- válasza Graphics (#14) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Köszönöm hogy megkérdezted! Már épp akartam is írni.. :)

Nézd meg linkeltek róla képeket is valamelyik korábbi hozzászólásban..

-Tápkábelek csupaszon (drága a kábelharisnya)

-Csatlakozókkal ugyanúgy bánnak: a gyengébbek semmit nem kapnak, a többi is csak alig valamit.

-Már majdnem akartam ajánlani nekik hogy spórolás gyanánt visszatérhetnének a 8centis ventik használatára, vagy esetleg 6, de még a 4centis is tökéletes lenne..

- Remélem ez is iArena szintű, hogy megveszed és cicereg... :D

Hiába idegeskedsz, ettől még fejlődést nem látni a Chieftec tápjain...

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#16) Graphics válasza --HARDCORE-- (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha tudnád, hogy a 8cm-es tápoknak mennyivel jobb a szellőzése... :) csak azért van egyre kevesebb 8cm ventis táp, mert a piac diktált...

A levegőnek nem kell kanyarogni, nincs felesleges dolog az útjában... Simán átszellőzik.

A többit meg egy belépő szintű gépben ki látja?

iArena is megújul, szintén Sirtec belsőt kap :) Nem vagyok ideges, csak... no mindegy :)

Csatlakozók: 4 pines alaplapi 192W-ig tud kiszolgálni, azt hiszem ez bőven elég ... a 4+4 parasztvakítás... lásd H81-es lapon minek? nicns is megfelelő VRM hozzá....

A jelenlegi belépő VGA-k fogyasztása néha nem is igényel tápcsatlakozót. Irodai gépbe pedig iGPU is elég... Ergo minek verjem el a forintot csili-vili tápra.

Ha valaki közepes VGA-t tervez, akkor nem ezeket a tápokat fogja nézni.. Belépőszintről beszélünk , még mindig.. Ezt kellene szem előtt tartani..

Igen ,sajnos lesznek majd fillérbaszók, akiknek a 700W-os kííípp áut / keep out... / kell majd... azémercsak...

Amúgy nem az a gondom, hogy van-e fejlődés a Chieftec tápjainál, hanem hogy épkézláb infót kapjak, miért nem elég ez a táp egy belépőszintű gép meghajtására? :)

Én megvárom a teszteket.. Ha a Force ára alatt lesz, akkor simán megfelel.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) .mf válasza Graphics (#12) üzenetére


.mf
veterán

Miért játszod az értetlenkedőt?
80 Bronze: belépőnek még épp elmegy, de nem túl ambiciózus.
400W-oson nincs PCIe csati: gáz, über-sóherség. 400W-ba már nevetve belefér egy középkategóriás VGA-val szerelt gép, aminek már kell tápcsati. Miből állt volna még egy PCIe 6-os csatit rátenni?
400-700W: megrekedtek egy másik korszakban. Csak IGP-s irodai gépek kijönnek 100-150W-ból; még egy normál CPU-val és takarékosabb VGA-val szerelt gép is belefér 250W-ba. Miért nincsenek viszonylag olcsó, de minőségi paneltápok a piacon? Miért kell nagyítóval keresni a 400W alatti ATX-helyre tehető tápokat?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#18) Graphics válasza .mf (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért nincsenek, mert előállítási költsége semmivel sem kisebb egy 300W-os tápnak, mint egy 400-asnak... és annyival meg nem tudja olcsóbban adni. Ez nem értetlenkedés.

Ezért nincsenek a piacon 300-nál kisebb ATX méretű tápok, brand gépekbe kerül, mivel ott elég komoly volumenről van szó.

Ez nem értetlenkedés kérdése.. Tudom azt, hogy miről beszélek :)

400-700W: megrekedtek egy másik korszakban: Más gyárt ezek alatt , felett? :U Nem.

Ha megnézed van Force 350-esük is..

Miért kell nagyítóval keresni a 400W alatti ATX-helyre tehető tápokat?

Soroljam? 8-10db van kapásból.... De szólok, nem lesz rajta PCIe csati!

Miért nincsenek paneltápok: Azért mert ennek se olcsóbb az előállítása, de Te meg nem fogod kifizetni az árat... Se jóskapista a PC-boltban... :)

Ennyi, röviden. A témakört körbejártuk :) :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) --HARDCORE-- válasza Graphics (#16) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

"Ha valaki közepes VGA-t tervez, akkor nem ezeket a tápokat fogja nézni.. Belépőszintről beszélünk , még mindig.. Ezt kellene szem előtt tartani.."

Ebben az egyben teljesen igazad van.

Csak mivel más gyártók belépőszinten is egy kicsit előrébb vannak mind minőségben, mind kábelezést tekintve, így a chieftec gyakorlatilag hiába gyárt, mert kb csak az veszi akinek mindegy a hangja, mindegy hogy kotvány szarul néz ki, ha összerakna egy nem gamer gépet eladásra... :)

Vagy azoknak akiknek 360W teljesítmény még VGA-val is elég lenne, de nincs rajta csati, és emiatt nagyobb teljesítményű tápot (értsd fölöslegesen drágábbat) vagy teljesen más márkát kell venniük. Gyanítom ha valaki körbenéz talál ennél igényesebb cuccot, 15e Ft körül.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#20) Graphics válasza --HARDCORE-- (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

15-nel olcsóbban kell adniuk, mert a Force 450-es kerül annyiba :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) .mf válasza Graphics (#18) üzenetére


.mf
veterán

Miszter ÜberTápGuru, kérem szálljon le a magas lóról.

"Azért nincsenek, mert előállítási költsége semmivel sem kisebb egy 300W-os tápnak, mint egy 400-asnak" - ez nem igaz.

"és annyival meg nem tudja olcsóbban adni" - így már inkább igaz.

"Más gyárt ezek alatt , felett? :U Nem." 1.) De, 2.) Éppen ez a baj, hogy kevés.

"Soroljam? 8-10db van kapásból" (Ezzel szépen ellent is mondtál egy sorral feljebbi állításodnak...) Úgy tűnik, nem ment át, amit mondani akartam: ATX helyre tehető, nem full ATX méretű. Pár gyártónak kapható FSX-méretű tápja (FSP és annak beleit használók; s ezek rendszerint 200-300W-osak) valamint hozzá ATX átalakító-keret; de nem sok olyat láttam, ami egy kis innovációt hozna, ATX felfogatást használva, de kisebb, rövidebb méretben. ITX házakban pedig hely elég szűkösen van.

"De szólok, nem lesz rajta PCIe csati!" És szerinted ez nem gond, hogy itt 500W-os az első, miközben könnyen összerakni egy 250W alatt fogyasztó konfigot, aminél már kéne PCIe táp? Kicsit sem érzed gáznak, szemellenző nélkül sem?

"Azért mert ennek se olcsóbb az előállítása, de Te meg nem fogod kifizetni az árat... Se jóskapista a PC-boltban... :)"

De, olcsóbb, és de, én is és más, HTPC-t, ITX-gépet építő jóskapista is örülne (illetve én már csak örültem volna anno, de egy hibás paneltáp után inkább SFX-et vettem), ha csak egy alsókategóriás táp árát kéne kifizetni egy minőségi paneltáp + külső táp kombinációért, nem pedig annál jóval többet elég necces teljesítményért és kérdőjeles minőségért.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#22) Graphics válasza .mf (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem voltam magas lovon.

Nem Te vagy ajoskapista,hanem aki boltban megvenné akis tapjat. :)

De hagyjuk. Én nem személyeskedtem Veled.Szerintem. Ha megy személyeskedés nélkül, akkor beszélhetünk ezekről, amúgy még kár lenne feleslegesen vitázni... Enélkül is lehet fórumozni.

Attól, mert eltérő a véleményunk, még egyikünk se baszogatja a másikat.

Szerintem nem olcsóbb előállítani egy 300-as tápot a 400-ashoz képest mert a platformok azonosak.. Mitől lenne olcsóbb annyival, hogy a gyártónak megérje forgalmazni? Erre még kíváncsi vagyok.

Nyák azonos, chip és egyéb vezérlő szintén... Akkor mitől kéne olcsóbbak lennie.

A paneltap/picoPSU megint egy más vonal, Nem atx.
Köszi :R

/a többit tudom magamtól. Mert bocsi, sehol nem mondtam, hogy,misztertapguru lennék... Max érdekel a témakör, és az átlagnál többet foglalkozok vele. Mondjuk ha így beszolnak nekem... Sok értelme nincs tudni

Nem az ertetlenkedot játszottam, de szeretném tudni más álláspontját, érvekkel. Ennyi.

További szép napot, bocsi ha okot adtam arra, hogy kioszthass.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) #65675776 válasza --HARDCORE-- (#15) üzenetére


#65675776
törölt tag

A harisnya csak arra jó, hogy még jobban gyűjtse a retket a kábel. Igazából nem értem miért ilyen fontos sokaknak. Ráadásul sok esetben csak akadályozza a kábelek rendezését, és merevebbé teszi a kábelt. A kinézet meg kit érdekel.

Dulee: Chieftec GPS-450AA-101A: ez pl aktív PFC-s táp, ráadásul pont abból a fajtából, amelyik nem szeret kváziszinuszos szünetmentessel működni. A Cheiftec utolsó passzív PFC-s tápja tán a HPC-360-102/202 volt.

[ Szerkesztve ]

(#24) Graphics válasza #65675776 (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igaz, a hatásfoka alacsony

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) tornas válasza .mf (#21) üzenetére


tornas
őstag

--"Azért nincsenek, mert előállítási költsége semmivel sem kisebb egy 300W-os tápnak, mint egy 400-asnak" - ez nem igaz.--

Nem szeretnék belefolyni a vitába, de pár darab 0,6 W-os ellenállás cseréjével (vagy eltávolításával) is megoldható hogy a 400 W-os tápból hirtelen csak 300 W-os legyen. Azt mondjuk az IC-nek hogy pl. a +12 V-os árammérő-söntökön max. 15 A folyhat a 20 A helyett. Ehhez nem kell nagyon belenyúlni a tápba. Néhány darab ellenállás még a LOMEX-be is filléres tétel végfelhasználói áron.

Én is látom értelmét annak, hogy legyenek kis teljesítményű, 200 - 300 W-os tápok, de ha csak kevesebb mint 2k a difi a 300-as és a 400-as között, akkor inkább a 400-ast venném max. 2k-val többért. A piac ma olyan, hogy picivel több zsetonért arányaiban többet kaphat az átlagember. Minek vennél butított procit, ha kicsivel többért teljes értékűt is kaphatsz. Egyszerű pszichológia...

Aki meg a fogához veri a garast és ennek ellenére a nagyobbat, hosszabbat és a vágatlanabbat akarja ...nos, az egy másik dolog.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.