Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95601) dugesz77 válasza Kalandor (#95594) üzenetére


dugesz77
őstag

Én ezt a fajta Roltont vettem. Azóta is szépen teszi a dolgát. Itt írtam róla.

(#95603) XtremLor válasza Donki Hóte (#95602) üzenetére


XtremLor
őstag

Nekem is van egy ilyen fajta, nem rossz, jo persze nem vajt fulueknek, de ezt lehetett sejteni.
Arra ugyeljetek az akril haz nem ehhez a verziohoz keszult, olyat kell keresni amin az on/off gomb is helyett kapott, es a jack csati kivan vagva.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#95604) Kernel válasza Kalandor (#95552) üzenetére


Kernel
nagyúr

- tudjon gond nélkül lejátszani ha éppen töltőn is van (mert erre a Xiaomi-ra a support írja, hogy ettől tönkremegy az akku: you can use it at the same time with charging,but we suggest it's better don't do that,because it will influence the life of the battery.)

Ez csak annyit jelent, amikor egy laptopra is azt mondjuk, hogy nem jó állandóan tápon tartani, miközben benne van az akku is.

Kivéve, ha a laptop rendelkezik olyan akku-management képességekkel, mint részleges töltés, részleges szinten történő tartás, esetleg kisütés a háttérben, újratöltés, kondicionálás.

A szokványos eszközöktől viszont ilyen tudás nem várható el, így ez a feltétel teljesíthetetlen, szerintem. Az elvárható, hogy cellánként 4,2 V-ra töltsön és ne tovább, azt viszont durva lenne, ha nem tartaná be, még a legegyszerűbb eszköz is.

Ilyenkor inkább az a gond, hogy 4,2 V-on leáll ugyan a töltés, de a használat miatt kicsit esik a feszültség, rögtön rákapcsol ismét a töltés. Vagy folyamatosan terhelve le sem tud állni. Célszerűbb hagyni merülni, legalább néha.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#95605) vargalex válasza Zola007 (#95502) üzenetére


vargalex
félisten

Jelentem a következő kábelek mind gond nélkül elférnek:

- Xiaomi Redmi Note 4X
- Huawei P7
- Alcatel Idol 2 mini S
- Alcatel Idol 3 4,7
- Op3n dott tablet
- Huawei Y5 II
- 2 random powerbank kábel

Jellemzően a Samsung kábelek microUSB csatlakozója szokott elb...ott vastag lenni...

Alex

(#95606) r3dsnake válasza zsiz (#95569) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Pont piros nincs. :(

(#95607) retesz147


retesz147
addikt

Korábban már kérdeztem,sajnos akkor nem kaptam rá választ, hátha most.
A Xiaomi Gateway és az ajtónyitás figyelő képes arra, hogy pl. munkanapokon 9-16 óra között figyeljen és ha kinyílik az ajtó, azonnal szóljon az applikáció (esetleg küldjön e-mailt)?
Van valakinek esetleg vele tapasztalata?

Kamera és mozgásérzékelő nem jó a robotporszívó miatt :D

Köszönöm! :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#95608) MADcat válasza Donki Hóte (#95602) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

:R
Köszi!

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#95609) Donki Hóte válasza XtremLor (#95603) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi!

Pedig háromszor megnéztem, hogy milyen dobozt érdemes venni hozzá, már megrendeltem ezt a dobozt :( A jack csatira nem lesz szükségem, de az on/off gombot valahogy ráapplikálom.

Az erősítőchipre tettél hűtőbordát?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#95610) Laci4 válasza Kalandor (#95552) üzenetére


Laci4
senior tag

Szia!

Részemről is egy + szavazat a Sardine SDY-019-re!
Itt (is) írtam róla például.

Sokoldalú ketyere, van benne rádió, és látszik is hogy épp milyen freki van beállítva, és eddig ez szól a legjobban amit próbáltam azok közül.

A napokban megkapott Bliztwolf F4-est nem veszem bele a kalapba, mert bedöglött, illetve nem rádiós..
Sőt, amit nagyon sajnálok, hogy még egy USB (nem táp) csati, vagy microSD kártya hely sincs rajta.

Mondjuk én magam is ki szerettem volna, szeretnék még próbálni egy általad is linkelt Musky-t, vagy egy hasonló kaliberű külső antennás kis rádiót, amit szintén linkeltél. (bár érzésem szerint az utóbbi gyengébben szólna mint a Sardine, viszont valószínűleg jobb lenne a vételi képessége...

Amit viszont nem ajánlok, az PINDU SC211
Kíváncsiságból rendeltem, valaki írta, hogy egy valami klónnak néz ki, és akkor nem rossz.. háát..mihez képest?! :DDD
A Sardine nyomába se érhet.. nagyon vérszegény a hangja.. hangos, de nincs "ereje"..
Sebaj, ezt is kipróbáltuk.. :N

[ Szerkesztve ]

(#95611) MADcat válasza Donki Hóte (#95609) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

de akkor az mihez való, mert nézegetem a kivágást de nem találok összepasszolót :F

szerk:
ja látom, a jack nélkülihez

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#95612) MADcat válasza Donki Hóte (#95609) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Ez kellett volna neked nem?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#95613) MarioAna válasza Szivacs85 (#95572) üzenetére


MarioAna
senior tag

Ilyen jött nemrég nekem is (Enlan M011). Egy kézzel ki tudod nyitni? Annyira idegesítő helyen van a kis nyitó-pöcök, hogy két kézzel kell kihajlítani, mert egy ujjal nem tudok belekapaszkodni és így eléggé használhatatlan...ezt leszámítva szép és éles.

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#95614) Donki Hóte válasza MADcat (#95612) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Igen!

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#95615) hattrickuser


hattrickuser
tag

Én ilyenhez keresek dobozt: [link], esetleg valaki tudna ajánlani?

(#95616) Joker88


Joker88
őstag

pár napig nem néz ide az ember, egyből összegyűlt 520db új hozzászólás a témához... Ejnye gyerekek ! ;]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#95617) Czimby válasza Laci4 (#95610) üzenetére


Czimby
addikt

Látom ketten szaladtunk rá a Pindura :DDD
Én úgy voltam vele garázsba jó lesz, nem nem lett jó! :))

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#95618) Zeki


Zeki
nagyúr

Konyhapult alá vízálló ledszalagot, ami melegfehér, honnan érdemes rendelni?
Tegnap néztük a melóban, hogy led vezérlőnk is van egy pár,jó lesz az valamire.:)

(#95619) Freddycom


Freddycom
őstag

A roidmi 3s-sel átjátszva a zenét, az autórádió léptetőgombjaival lehet zeneszámot váltani? Amivel pl CD-n lévő számot ugrasz.

(#95620) Dolphine válasza Freddycom (#95619) üzenetére


Dolphine
addikt

Bár nekem nincs, de szinte kizártnak tartom. a Roidmi csak egy FM jelet küld a rádiónak, aztán jóccakát.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#95621) Whynot? válasza Freddycom (#95619) üzenetére


Whynot?
aktív tag

Nem. Az "csak" egy FM transzmitter.

(#95622) Freddycom


Freddycom
őstag

Hmm, na sebaj, köszi szépen a válaszokat.

(#95623) MADcat válasza Donki Hóte (#95614) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Ez így egyben szerinted? Raktárba lesz két régi hangfallal üzemeltetve. :K Semmi "vájtfül" kategória.

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#95624) cidalain


cidalain
veterán

Ezzel a DIY power bankkal van valakinek tapasztalata? Megerheti?
Van laptop akkubol bontott 2 db akksim bele.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#95625) Dolphine válasza cidalain (#95624) üzenetére


Dolphine
addikt

Kár, hogy csak 1A :(

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#95626) MADcat válasza MADcat (#95623) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

1700 a posta, szóval nem. :B

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#95627) XtremLor válasza Donki Hóte (#95609) üzenetére


XtremLor
őstag

Igen dobtam ra, mivel nem nagyon volt kedvem nagyobb hutobordat meretre igazitani igy egy kisebb meretu kerult ra vegul, de nem is igazan banom. :K (Az elso lap hibasan jott, be se kapcsolt, hala az egnek a masodikkal nem volt gond)
[kép]

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#95628) ktamas76 válasza cidalain (#95624) üzenetére


ktamas76
csendes tag

Aliról 50Ft körül jött az 1 cellás változata. A cucc jól működik, de a bontott laptop aksi keveset bírt. Kapott vateráról 600 forintos LG cellákat, azzal már teljesen jó volt!

(#95629) vargalex válasza ktamas76 (#95628) üzenetére


vargalex
félisten

Ez attól is függ, hogy milyen állapotban van az a bontott akku. Érdemes megmérni a valós kapacitást (pl. egy erre képes töltővel, vagy multiméter+stopper+kamera). Én többet is bontottam, a saját régi Fujitsu Siemens akkumból vannak 4000 mAh-s cellák is, de a többi is 2000+ mAh. Persze vettem a jófogásról is LG cellákat (2500 mAh-s), azok valóban tudnak is 2480-2490 mAh környékén.

Én egyébként egy 5 és egy 3 cellás DIY powerbank házat vettem Ali-ról.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#95630) DJGABI válasza cidalain (#95624) üzenetére


DJGABI
addikt

van ilyenem, egynek elmegy. baromi nehezen lehet szétfeszegetni az biztos. elektronika kb tökugyanaz ezekben az olcsókban

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#95631) vacs válasza Kalandor (#95577) üzenetére


vacs
veterán

Én viszont lebeszéllek a Sardine SDY-019-ről!
Nekem kb 2 éve van meg, de azóta mindkét hangszórót ki kellett benne cserélnem, mert elkezdtek recsegni, pedig nem gyilkoltam!
A hangminőség is elég gagyi (a gyári hangszórókkal), az aksi is lehetne acélosabb, amiben viszont jó, az a funkcionalitás: microSD+USB+FM rádió van benne, ezek mind működnek!
Ár/érték arányban jó, de amúgy én nem ajánlom!

Próbáld meg helyette magyarból rendelve az Sencor SSS 81 hangszórót, van benne microsd+fm rádió is.
Ha nem tetszik 2 héten belül visszaküldöd és nem vesztettél semmit!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#95632) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Nem egészen ide tartozik, de láttam sokan foglalkoznak itt akkuk tesztelésével, ahogy a rendelésekből láttam :D
adott egy HP-CQ61-gépnek az akkuja . EV06 akkumulátor

Keresgéltem de nem igazán találtam semmi infót ,hogy ebben milyen méretű és feszültségű cellák vannak. Hogy lehetne ezt kideríteni ? :F :R

[ Szerkesztve ]

Lumia 950XL

(#95633) w.miki


w.miki
veterán

AWEI ES - 70TY 3.5MM Stereo Music Earbud Headphones headset 1735 Ft.
100 pont levonható, akkor 1224

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#95634) ktamas76 válasza ZsoltG60 (#95632) üzenetére


ktamas76
csendes tag

Elvileg 6db 18650-es cella van benne.

[ Szerkesztve ]

(#95635) Kernel válasza ZsoltG60 (#95632) üzenetére


Kernel
nagyúr

6 db 2200 mAh kapacitású 18650 cella van benne. Ha nem ismerném, akkor is látszik szemre. Kettesével párhuzamos cellák, 3 tag sorba, így jön ki a 4400 mAh.

Véletlenül két ilyen is van nálam szétszedve: egyikben LGCS218650, másikban Samsung ICR18650-28A cellák voltak.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#95636) ZsoltG60 válasza Kernel (#95635) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Köszi az infót :) :R

(#95634) ktamas76 neked is :R

Lumia 950XL

(#95637) Donki Hóte válasza XtremLor (#95627) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi!

Ragasztottad rá a hűtőbordát, vagy van a PCB-n olyan furat, aminek a segítségével mechanikusan lehet rögzíteni?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#95638) Donki Hóte válasza MADcat (#95623) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerintem teljesen jó választás, ha nem kell jack erősítőbemenet.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#95639) Donki Hóte válasza hattrickuser (#95615) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ahhoz nem láttam akril dobozt, de van egy másik fajta, tokkal, vonóval, távirányítóval

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#95640) Kernel válasza cidalain (#95624) üzenetére


Kernel
nagyúr

Egy szimplát rendeltem tesztelésre, MP3401A IC-vel működik, ami önmagában jól végzi a dolgát, de (hasonlóan a TP4056-hoz) a töltést nem kapcsolóüzemben, hanem disszipatív úton szabályozza, emiatt melegszik is rendesen. Zárt tetővel nem is jó tölteni szerintem.

Ideális esetben ezekhez nem árt a védelem, mert ha az IC zárlatos lesz, az 5 V-ot rátolja direktben az akkura.

Erről viszont lehagyták a DW01 védelmi IC-t (6 lábú), a hozzá tartozó FET-et egy 0 ohmos ellenállás helyettesíti.

Tehát van benne némi kockázat, védett akkuval nagyobb biztonsággal használható.

https://www.aliexpress.com/item/-/32792600927.html

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#95641) w.miki válasza w.miki (#95633) üzenetére


w.miki
veterán

App-ból még 1,30$ lejön.
AWEI ES - 70TY 3.5MM Stereo Music Earbud Headphones headset 1394 Ft

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#95642) MADcat válasza Donki Hóte (#95639) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

ezt mikrousb-vel látom el táppal?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#95643) Donki Hóte válasza MADcat (#95642) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Igen, mert az nem erősítős, elég neki kis áram.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#95644) MADcat válasza Donki Hóte (#95643) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

á vennem kell egy ilyet :C fene essen belétek :DDD

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#95645) Donki Hóte válasza MADcat (#95644) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Na, erre most mit mondjunk :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#95646) Janaboy válasza Donki Hóte (#95645) üzenetére


Janaboy
veterán

Hogy mondjon le! :DDD

Janaboy

(#95647) hattrickuser válasza Donki Hóte (#95639) üzenetére


hattrickuser
tag

Köszi, de már ~1 hónapja berendeltem. Ha találnék hozzá dobozt, akkor nem biztos hogy bontanám a Creative hangfalszettemet.

(#95648) MADcat válasza Donki Hóte (#95645) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

nem kell semmit, köszönöm az eddigi segítséget :R

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#95649) XtremLor válasza Donki Hóte (#95637) üzenetére


XtremLor
őstag

Csak ragasztas jatszik, nincs furat a nyakon, de mire befutott a lap megvolt minden, csak ossze kellett raknom.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#95650) Donki Hóte válasza XtremLor (#95649) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi, nekem is vannak ilyen kis chip hűtőim, majd applikálok az erősítőchipre egyet :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.