Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64851) Sanki


Sanki
addikt

Honor 8-hoz keresek pluszba USB type-c kábelt. Milyen kábelek az ajánlottak?
Illetve van ajánlott otg átalakító is type-c-ből?

[ Szerkesztve ]

(#64852) maestro87 válasza Dluinet (#64845) üzenetére


maestro87
őstag

Pont a nyitófüles konzerveket nem lehet normálisan kinyitni. :DDD
A legjobb amikor ovális alakú nyitófüles paradicsomos hering konzervet akarok kinyitni és ha teljesen leakarom venni a tetejét akkor még a fülem is paradicsomos lesz tőle... :(( Ennek elkerülésére vagy beáldozok egy konyharuhát vagy csak 3/4 részig szoktam felnyitni. Nem beszélve arról, hogy egyes konzervekre úgy ráoperálják a tetejét, hogy a nyitófül is szép nyomot tud hagyni az ujjadon...
Úgyhogy ezeket én is már inkább rendes konzervnyitóval nyitom ki. :U

[ Szerkesztve ]

(#64853) padi68 válasza Sanki (#64851) üzenetére


padi68
senior tag

én ezt vettem, tökéletes

van 1méter és 25cm is

usb átalakító

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#64854) Crvsh3R válasza Sanki (#64851) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Ugreen USB Type-C kábelek

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#64855) Sanki válasza padi68 (#64853) üzenetére


Sanki
addikt

Köszi. OTG alatt olyanra gondoltam, hogy az egyik oldala, ami a telefonba megy az type c, a másik fele pedig rendes usb, amibe pen drive megy. Vagy ilyen nincs?
@Crvsh3R: köszi.

(#64856) draco31


draco31
veterán

Ezt jól értelmezem, hogy használható Bluetooth headsetként másik telefonhoz párosítva? BT füles nem megoldás, illetve néha jobb lenne egy ilyet kikapni a zsebemből, mint a fő telefont.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#64857) zoltan6 válasza Sanki (#64855) üzenetére


zoltan6
őstag

de van,[link],én is az ugreent ajánlanám kábelekből is.

(#64858) Sanki válasza zoltan6 (#64857) üzenetére


Sanki
addikt

Köszi. Ez jó lesz. :)

(#64859) spidersoft válasza KaiotEch (#64848) üzenetére


spidersoft
senior tag

Helyi villanyszerelő boltban nézted már? Amit te keresel, azt az itthoni villanyszerelők 2,5mm²-nek hívják, Nem kéne nagyon drágának lennie... annyi, hogy meg kell határoznod a feltételeket: hőállóság a cél? Nagyobb flexibilitás? Utóbbinál a sodrat se mindegy: minél több szál, annál jobb. Én meg 40AWG körülit keresek, hajlékonyat így sodrottat (7-eres elég), illetve amin valamennyire hőálló a szigetelés (PTFE/Si/mindegy), továbbá lényeg, hogy ø0,35mm-nél nem lehet nagyobb a külső átmérő szigetelővel együtt :D Ha valaki tud ilyet csípőből, hazai/eu cucc is érdekelne, nem kell feltétlen Kínából :)

Konzervekről: elég sok bab/hal/stb. konzervet fogyasztok, de nekem még egyszer nem szakadt le a nyitófül... trükk: kanál nyelével, kés hegyével emelitek fel a fület úgy, hogy aztán a nyitóeszközöd hegyét átfűzöd a fülön, hogy az a szegecselés fölé vagy kicsit azon túl nyúljon (így a körmöd se csorbul ki), majd merőlegesig emeled a fület. A fület nem szimplán felfelé húzod, mert ettől a fedőlemezben egy, a nyitás tervezett irányával párhuzamos hullám alakul ki, ami nagyon megmerevíti azt. Ehelyett a fület mutatóujjal fogva, de a fedőlemez közepét nagyujjal befelé támasztva kell megkezdeni a nyitást, aminek hatására a lemezből nem emelkedik ki a hullám, nem merevedik ki, szépen kinyílik. Persze ez a halkonzerves problémát nem oldja meg :) Azokat én nem szoktam kinyitni teljesen, úgy nem meszeli újra a konyhát.

Amivel nekem problémám szokott lenni, az az a típus, aminél az oldaláról kell egy lemezcsíkot letekerni. Szerencsére ilyen már egyre kevesebb olyan van :)

(#64860) grabber válasza choco01 (#64820) üzenetére


grabber
addikt

Hello! Én használtam ilyeneket. Az olcsó gagyik nem jók,mert nem nyomják össze eléggé és leesik a csati a kábelről mint a tekerősnél. Minőségi meg drága. Kint sem olcsóbb.
Ajánlom a kompressziós fajtákat,mert szerintem olcsóbb a fogó,többet árulnak is és azok nem is esnek le a kábelről. Internethez tekerős csatlakozót nem használhatsz,nyomós meg nem biztos hogy jól rajta marad. Kompressziós a megfelelő itt is. Csak azt tudom ajánlani.

Vagy van még a kúpos nyomó,ami ráhúzza a csatlakozót a kábelre kúp szerűen. Az nagyon durván fog és nem tudod leszedni sem,de olyat nem találtam a neten.

(#64861) spidersoft válasza grabber (#64860) üzenetére


spidersoft
senior tag

A tekerőssel mi a baj? Menetet vág a szigetelésbe, így tömít is... tapasztalatom szerint a harisnyát pont nem vágja el. Ha lecsúszik, akkor nem a kábelhez való méretűt sikerült kifogni: mielőtt visszahajtod a harisnyát a szigetelésre tekert 2-3 menet szigszalag megoldja a problémát időlegesen (ha meleget kap és közben húzódik a kábel (tipikus padlás-szerelés), azért ez nem életbiztosítás, a szalag ragasztója meglágyul és így lemászhat a csatlakozó, de még mindig biztosabbnak találtam, mint a hatszögpréselteket).

(#64862) dugesz77 válasza cadtamas (#64843) üzenetére


dugesz77
őstag

Ez nem jó. Állandóan magától fölfelé csal és nem tudja körbevágni. A vastagabb falunál többször is körbe kellett küldeni. Vettem a befőttesüveg nyitót is ebayen az sem volt drága de az meg kb 10 letekerést bírt ,mert műanyagból van benne az összes fogaskerék/menet és eldarálta saját magát.
Én a sima honvédségi kanálgép nyitóját használom. Azon még nem tudott egy konzerv sem kifogni. Egyszer rájön az ember a használatára és gyorsabb mint bármilyen tekerős, elektromos bigyó.

[ Szerkesztve ]

(#64863) 8zabi válasza motoflug (#64830) üzenetére


8zabi
őstag

nálam a nexus 6-ot erősen tartja, még meg volt vele gond, pedig az nem kicsi telefon :)

[ Szerkesztve ]

(#64864) grabber válasza spidersoft (#64861) üzenetére


grabber
addikt

Az utcában műszerrel kimutattam azt,hogy valakinek a házában rossz kábel van csatlakozó van a modemén. Tekerős csatlakozót azért nem szeretjük ha modem ágra van szerelve,mert műszerrel kimutatható a zaj amit okoz. Tv-re ettől jó lehet,de sok teekerős csatlakozóval találkoztam de 10-ből 8 esetben könnyen lejött. A hatszögletű is könnyen le tud jönni,ha nem 3x árnyékolású a kábel hanem valami gagyibb. Tekerősnek is meg van az értelme,csak ismerni kell a tulajdonságait és felhasználási lehetőségeit.

(#64865) BullZeye


BullZeye
veterán

Gyorskötözőhöz hasonló erősségű, de könnyen, és gyorsan OLDHATÓ kötésre lenne szükségem. Csavar sokáig tart és macerás, az se baj, ha nem műanyag, hanem sodortszálas acél.

(#64866) cadtamas válasza dugesz77 (#64862) üzenetére


cadtamas
tag

Köszönöm a választ, akkor hanyagolom.

Nem magam miatt kell, én kinyitom akár a kanál nyelével is.
A feleségemnek szántam, mert szegény nehezen boldogul, ha letörik a nyitófül.

(#64867) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Kapunyitó szettre hogy tudnék rákeresni ebayen, alin?
Néztem itthon és elég komoly árak vannak. :DDD :R

(#64868) pocokxx válasza BullZeye (#64865) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Tépőzáras kábelkötöző?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#64869) BullZeye válasza pocokxx (#64868) üzenetére


BullZeye
veterán

Azt próbáltam az nem jó, mert nehezen jön szét. Olyasmi kell, ami 1 kézzel oldható (nehezenw hozzáférhető helyen van). Ebayen találtam párat, de egyik sem tűnik elég erősnek.

(#64870) KaiotEch válasza BullZeye (#64869) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

(#64871) spidersoft válasza KaiotEch (#64870) üzenetére


spidersoft
senior tag

Ez a golyós nem valami erős, hidegben hamar törik, és mivel a golyók elég távol vannak egymástól, illetve mivel a kulcslyuk alakú nyílás kerek részében húzod meg a szorítót, majd a nútos részében rögzül, így amennyi a távolság a kerek rész és a nútos rész vége között, annyi lazát mindenképp adni fog, így nem lehet nagy szorítóerőt kicsikarni belőle. Nekem a kábeles dobozban vannak ilyennel összekötegelve a kábeleim, mert könnyen bontható, egyszerű, olcsó...

Lidlben vettem oldható kábelkötözőt (cable loop, zip tie, stb), százas pakk 20cm-es/8"-os volt ezerért. Ez úgy néz ki, hogy a rögzítőnyelve meg van hosszabbítva és van rajta egy billentyű, amit megnyomva oldani lehet az önzárását. Ettől csak drágábban találtam ebayen, de legalább van. Például: 100db*15cm@1100Ft, 10db*20cm@320Ft. Ezen a recék elég sűrűn vannak ahhoz, hogy lehessen vele szorítani is.

[ Szerkesztve ]

(#64872) Beni2360 válasza choco01 (#64842) üzenetére


Beni2360
félisten

Miért kell XXXX Ft-t roppantó fogót venni egy antenna dugó rögzítésére, amikor kapható és általában olyan aminek a kábel rögzítéshez belső menet van. Azt a születésünk óta meglevő "fogóval" kell becsavarni. Mi halandók nem naponta több 10-20 db szerelünk. és én ezt a fajtát ismételten fel tudom szerelni. Akkor terjedt el ez a roppantós fogó amikor lehetett a mostani méretnél vastagabbat venni és arra nem ment rá ez a menetes rész. Hát röviden :U erről beszéltem.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#64873) Beni2360 válasza DJ. Ru$y (#64844) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen ilyet használtam 20 évvel ezelőtt. Ma már nem venném meg.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#64874) DJ. Ru$y válasza Beni2360 (#64873) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az te vagy, másnak pedig megfelel tökéletesen ez is.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64875) zsiz válasza pocokxx (#64868) üzenetére


zsiz
őstag

Ha már szóba került... pont most akarok majd venni tépőzáras kábelkötegelőt. Hogyan keressek rá? Ha valakinek van linkje olyanról, ami jó, bevált és olcsó is... az is jöhet.

Illetve ilyen csillagot (fluoreszkáló, falra ragasztható, kék színű) keresnék. Csak ennél picit nagyobb kellene és szintén olcsón. Nem kell 100db-os, elég kevesebb is. De nem találtam.

Ha valaki még ilyen hasonló érvéghüvely készletet is tud megint csak olcsón mutatni nekem, annak örülnék. Legyen több méret benne, fogó nem muszáj hozzá. :R

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#64876) dugesz77 válasza zsiz (#64875) üzenetére


dugesz77
őstag

Régóta ezt az Orico tépőzáras kötegelőt használom, 5x1m nagyon jó minőség.

[ Szerkesztve ]

(#64877) spidersoft válasza Beni2360 (#64873) üzenetére


spidersoft
senior tag

Ennek a renyhe, görbe, lapos izének van előnye is: a mostani lapostévéknél, mikor a tévé fel van téve a falra, nem kell az általában elég merev koax kábelt megtörni, hanem szép egyenesen tud futni. Persze a hátránya is ugyanez: ha nem lapos a tévé és szekrényben/asztalon/állványon van, valamint az antenna aljat a ház aljánál van, akkor a kábel a csatlakozóval egytengelyűen szeretne futni, és pont emiatt törik meg :D szóval ahány ember, ahány helyzet, annyiféle megoldásra lehet szükség. Viszont belegondoltam már azóta kétszer, de a rátekerőst továbbra sem értem, hogy miért okoz zajt, ha jó a kontakt... esetleg olyan baja tud lenni, hogy ha nem jó a fogó, amivel a középső szálat elcsípem, akkor azon kis trancsírozás alakul ki, ami a forgatás következtében lehet elrontja a szorítólemezt, ami a csatlakozó középső tüskéjében van és a kontaktot biztosítja.

[ Szerkesztve ]

(#64878) repvez


repvez
addikt

A multkori vásárlásom megpanaszoltam és nem reagált rá az eladó igy a idő lejárta után visszautalják az árát, ugyhogy ingyenbe lett a ruha, bár igy is ujra kell rendelnem, mert tényleg kényelmesebb lenne egy nagyobb, csak a kérdés, hogy ezt hogy reagálja le az eladó.

Ha meglátja hogy ujra ugyan azt rendelem, vagy jobban odafigyel, hogy minden passzoljon most vagy épp ellenkezőleg megszivat egy kicsit amennyire tud, bár sem én sem ő nem hibázott nagyot.

(#64879) choco01 válasza grabber (#64860) üzenetére


choco01
addikt

Na ugye néztem ezt a 4000 forintos kompressziós szettet ebbe 20 darab csati is van de az elosztóhoz jó ugye mert nem a TV-be közvetlenül dugható csatlakozó ez, hanem amibe a rézdrót megy a közepébe, ás nekem ugye ehhez kellene ilyen amit már a TV-be dughatok:

ezen ugye a jobb oldali verzióhoz kell, míg a szettben a bal oldalihoz jó van:

beni2360: mert akkor megcsinálnám normálisan mind a két épületünkben, jelenleg elé gyenge a legtöbb helyen..

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#64880) motoflug válasza 8zabi (#64863) üzenetére


motoflug
őstag

Meg kellett huzni rendesen, mostmar feszes ahogy kell :)

(#64881) pocokxx válasza zsiz (#64875) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Én ilyet vettem nem olyan rég, kicsit nagy, de használható.
[link]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#64882) grabber válasza choco01 (#64879) üzenetére


grabber
addikt

Vagy veszel TV papa csatlakozót [link]
Vagy átalakítot: [link] itthonróp [link]

(#64883) pajszer91


pajszer91
tag

Ha már kábel kötöző, olyan kis pisztoly szerű eszközzel nem találkoztatok, ami beállított erősséggel húzza meg a kábel korbácsot? Villany szerelőknél láttam.

(#64884) choco01 válasza grabber (#64882) üzenetére


choco01
addikt

Naa ez az ilyet keresek amit a TV apához írtál olyan kompressziósat csak ebayen, és nem tudom hogy írjam be.. :((( :R :R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#64885) azbest válasza spidersoft (#64877) üzenetére


azbest
félisten

right angle f csatlakozós dugó is létezik :P

(#64886) havri1


havri1
félisten

Karácsonyra rendelnék 2 öcsémnek 1-1 iphone kábelt.
Egyiknek 5s másiknak (6?!)se van.
Elvesztem a rengetegben.
Ezek jók mindkettőhöz?

[[MFI Certified] BlitzWolf® BW-MF1 Lightning To USB Cable 3.33ft/1m For iPhone 6 6Plus 5 5S iPad iPod]

[For MFi iPhone Cable iOS 10],Ugreen USB Cable for Lightning to USB 2.1A Fast USB Charger Cable for iPhone 7 6 6s iPad mini 2 3

:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#64887) #04441088 válasza #04441088 (#64867) üzenetére


#04441088
törölt tag

Valaki? :R

(#64888) Kiglerx válasza #04441088 (#64887) üzenetére


Kiglerx
tag

Pl: Gate opener, mármint, ha kerti kapura gondolsz
[link]

Azert itt is kb ezek az arak vannak

[ Szerkesztve ]

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#64889) zsolti72837 válasza havri1 (#64886) üzenetére


zsolti72837
őstag

Igen jók. :K

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#64890) havri1 válasza zsolti72837 (#64889) üzenetére


havri1
félisten

Szuper, köszi!

UGREEN lett, olcsóbb.. ;]

[ Szerkesztve ]

havri

(#64891) grabber válasza choco01 (#64884) üzenetére


grabber
addikt

Nem találtam én sem csak átalakítót. Alibaban volt de min 100 rendeléstől és nem olcsóbb mint itthon. Vagy átalakítót veszel ami jó ötlet,mert bármikor leszerelheted. Vagy itthonról beszerzed.

(#64892) Essejó válasza DJ. Ru$y (#64743) üzenetére


Essejó
veterán

Ez emlékeim szerint ajánlott verzió, csak kérdés mit tekintünk nem horror árnak

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#64893) lac14548


lac14548
aktív tag

Négyszög kulcs készletet keresek belsőt...

Olyan mint a Crowa készlet, de nem hatszög hanem négyszög lyukú dugókulcsokkal. (3-16 mm-ig)

Nem tudom milyen néven lehetne keresni..
Ha van ötletetek, várom.
Kösz

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#64894) chatran válasza havri1 (#64890) üzenetére


chatran
őstag

Én is Ugreen-t rendeltem, abból is a 1,5 m-est, mert a méteres apple kábel nagyon rövid. Vastagabb kissé mint az eredeti, meg a csatlakozóvégek is nagyobbak. Kb fél éve van meg, eddig elégedett vagyok vele, még nem tört meg. Anno csináltam róla néhány összehasonlító képet.

(#64895) spidersoft válasza lac14548 (#64893) üzenetére


spidersoft
senior tag

A crowából van 12-szögű is, az viszi a négylapú csavarfejet -- már ha nincs elnyalva. Ilyen csavart élőben még csak valahol az autóban, talán a fék környékén láttam... Ha viszont ilyenhez keresel, akkor az square vagy robertson néven lesz, ezt viszont szokták használni biztonsági csavarként is (hogy a pórnép a csillagcsavarhúzójával ne tudja szétszedni a készüléket).

(#64896) xy2003 válasza KaiotEch (#64848) üzenetére


xy2003
tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#64897) Beni2360 válasza choco01 (#64879) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen ez a dugó a jobb oldaliba lehet csak betenni.
A bal oldaliban belső menetes kell. Olyan hollandi féle.
Ha sok fele osztod akkor már spéci erősítős elosztó kell. Kimondottan kábel vagy földi adás részire (mindig TV), nem egyformák.
Ahogy utána kerestem azok menetes dugók. Sat TV-hez (bal oldali) és az elosztókhoz kell ilyen.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#64898) Beni2360 válasza #04441088 (#64887) üzenetére


Beni2360
félisten

nekem ez van már 4 éve teszi a dolgát. B300 szett 2 db karral anno 87K-ért

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#64899) mirci18 válasza cadtamas (#64843) üzenetére


mirci18
addikt

Felejtsd el.
Már használtam ilyet és simát is vagy előbb vagy utóbb ez max pár hónap elkopik a foga és dobhatod ki.
Én ezt használok évek óta soha nem kell azóta cserélnem bontót:

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#64900) havri1 válasza mirci18 (#64899) üzenetére


havri1
félisten

Na ilyet hol lehet venni?
Én még mindig a kanálgépem használom ha szükség van nyitásra, az nagyon bírja :)

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.