Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52601) choco01 válasza andrisbandi (#52600) üzenetére


choco01
addikt

Neki tartotta, elég patentül szorított, de van gumis is 700-800 forintért.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#52602) vonyarc válasza axlfsi (#52567) üzenetére


vonyarc
tag

Én is pont 06.06-án rendeltem a Banggodról xiaomi powerbankot és ventillátort. Nekem múlt héten megérkezett mindegyik.

[ Szerkesztve ]

(#52603) Ciccuka válasza bul07 (#52549) üzenetére


Ciccuka
veterán

Szupi. :R Tudtok még pár ilyet?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#52604) Mr.Grey


Mr.Grey
tag

Jobb minőségű forrasztó pákát vagy forrasztóállomást tudna ajánlani valaki? Lehetőleg olyat ami tesztelve is volt, esetleg napi használatban van és bevált. Akár itthon is kapható cucc is lehet :) Otthoni kisebb forrasztásokhoz kellene évi max. 2-3 alkalomra, nem ipari felhasználásra...

(#52605) KaiotEch válasza Mr.Grey (#52604) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

No ez engem is érdekelne! :R

(#52606) Dluinet válasza Mr.Grey (#52604) üzenetére


Dluinet
nagyúr

lidl 21. oldal

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52607) Nestor16 válasza bul07 (#52549) üzenetére


Nestor16
senior tag

Nekem 0.92 már sajna, pedig a kosárba tétel előtt tényleg annyit ír.

(#52606) Dluinet: Köszi, van benne hőlégfúvó is olcsón, amit kerestem. :R

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dávid

(#52608) woodworm válasza erzol (#52597) üzenetére


woodworm
veterán

Számításba kell venni, hogy a gombok ne legyenek útba a rugós pofának, mivel a gumifülek középre húzzák a telefont. Kár, hogy nincs hozzá több méret, már az alap is majdnem kicsi lett az 5'-os telefonnak.

(#52609) Rick4 válasza Dluinet (#52606) üzenetére


Rick4
félisten

Ilyenem van,a kérdéssel nincs szinkronban, ez egy közepesen gagyi valami. A legjobb esetben is egy pillanatpáka szintjén mozog, de az annyival jobb, hogy a működési elvéből adódóan nem éget szét vele semmit, és egykezes, könnyen fel le tehető. Ez olyan vastag vezetékkel van szerelve, hogy lecsavarozás nélkül a vezeték súlya le tudja rántani/el tudja húzni az asztalról az aljarészt. Az már csak hab a tortán, hogy a páka vége is egy kis gagyi vacak, normális forrasztásra alkalmatlan, mert nem réz, hanem valami nikkelezett akármi, amiről leesik az ón.

Egészen konkrétan, tapasztalati alapon nem ajánlom senkinek.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#52610) KaiotEch válasza Dluinet (#52606) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

No és ez tartja is a hőfokot? Illetve az a 30W mire elég? :)

Gondolom köze sincs ehhez. Legalábbis az ára ezt tükrözheti.

(#52609) Rick4: Köszi Rick! Valami ajánlottabb? :)

[ Szerkesztve ]

(#52611) schawo válasza Rick4 (#52609) üzenetére


schawo
titán

TS100 [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#52612) Dluinet válasza Rick4 (#52609) üzenetére


Dluinet
nagyúr

banggood 60w

vagy US $33.00

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52613) DJGABI válasza KaiotEch (#52610) üzenetére


DJGABI
addikt

én ilyet vettem helyi villanyos boltban, gondolván hogy ezzel majd könnyebb odaférni mindenhez: [link]

de a csehszlovák csúcsteknika is bőven elég lenne a tudásomhoz. ezt is szeretem használni

de azért egy linkelt lidlis is pihen a fiókban.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#52614) KaiotEch válasza DJGABI (#52613) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ilyen van itthon. Olyan nehéz az a fej, hogy alig lehet vele dolgozni :D No olyan sokat nem forrasztok, hogy 10-15eFt-ot be kéne áldozzak.

[ Szerkesztve ]

(#52615) maestro87 válasza KaiotEch (#52610) üzenetére


maestro87
őstag

DIY cuccokat összetudsz forrasztani még 25W-os pákával is.

(#52616) DJGABI válasza KaiotEch (#52614) üzenetére


DJGABI
addikt

hát akkor gyúrni kell vaze' :DDD házi barkácsoláshoz bőven jó ez a szovjet teknyika

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#52617) retesz147


retesz147
addikt

Sziasztok!

Én fázisceruzát és belépő szintű multimétert (feszültség és szakadás mérés az elsődleges) keresek.
Van ezekből bevált best buy ? (minden játszik, ebay,bang,gb,ali, stb..)

Köszi! :R

Szerk.:
fázisceruza és multiméter ezeket meg szabad venni?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#52618) Rick4 válasza schawo (#52611) üzenetére


Rick4
félisten

Le a kalappal, igazik kocka páka. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#52619) schawo válasza Rick4 (#52618) üzenetére


schawo
titán

Nemcsak csecse, hanem jó is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#52620) Hurkafej válasza Mr.Grey (#52604) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

ZD 99

Ez olcsó, szabályozható, 4 éve használok egy ilyet.

(#52621) retesz147 válasza retesz147 (#52617) üzenetére


retesz147
addikt

esetleg valakinek ilyen multiméterrel van tapasztalata?

köszi! :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#52622) Donki Hóte válasza DJGABI (#52613) üzenetére


Donki Hóte
veterán

:R :R :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#52623) norbert1998 válasza DJGABI (#52613) üzenetére


norbert1998
veterán

Ezta fajtát lehet még venni valahol? Van itthon egy de eléggé haldoklik, hol melegít, hol nem, és már az agyam eldobom.

A linkeltekkel meg az a baj, hogy nem réz tűsek, azon nem marad meg az ón, nem? Mármint a nem-rézen.

retesz: Nem pont ez a ház, de a belseje ugyanaz. Nem egy atompontos gép (azok 10-15 rugó felett vannak inkább), de nekem kifejezetten bejön. Az enyém elvileg 1000V-ig mér egyenáramot, meg asszem váltót is. Nekem sikerült vele 2000+V-ot is mérni, villanypásztort teszteltem. De volt egy alkalom, amikor annak a többszöröse lehetett, legalábbis, a kisülés erejéből és a szikra méretéből ítélve. Kicsit megkergült, de egy újraíndítás megoldotta. Azóta is hibátlanul üzemel.

[ Szerkesztve ]

(#52624) tindisco


tindisco
csendes tag

Sziasztok!

A kocsinkba néztem ki egy ilyen töltőt. Van valakinek tapasztalata, vagy olcsóbb alternatívája?

Köszi.

A múltkor téma volt az Ugreen kontra osztrák posta. Még mindig úgy küldik és itt van két héten belül. Most érkezett ez. Sebességet nem mértem,de az össze port kiválóan működik :) A kiváló minőségű anyagról nem is beszélve!

Ezt az AUKEY töltőt pedig a svéd posta szállította 12 napon belül. Minőségi termék ez is.

(#52625) DJGABI válasza norbert1998 (#52623) üzenetére


DJGABI
addikt

lidokov a kulcsszó. gondolom valami felújított változata ez [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#52626) cikasz


cikasz
őstag

Óccsó egér óccsó szállítással!

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#52627) Hurkafej válasza retesz147 (#52621) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Szerintem ezeket a DT-xxxx multikat lehet olcsóbban megkapod egy piacon.

(#52628) Imy válasza tindisco (#52624) üzenetére


Imy
veterán

BlitzWolf-ot vettem én.

(#52629) lac14548 válasza futizoli (#52518) üzenetére


lac14548
aktív tag

Rendeltem ilyet és nekem tök bizonytalan a müködése.
PC-n és OTG-n is néha megy néha nem, látszik aztán nem, másolás közben leáll... stb.

Más kártyaolvasókkal, más pendriveokkal jó minden...

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#52630) tindisco válasza Imy (#52628) üzenetére


tindisco
csendes tag

Köszi a választ. A BlitzWolf-nak is van ilyen kombinált USB-s és autótöltős kombója?
Esetleg tudnál egy linket küldeni?

(#52631) norbert1998 válasza DJGABI (#52625) üzenetére


norbert1998
veterán

Köszi :R

(#52632) Ciccuka válasza DJGABI (#52613) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nekünk is ilyenünk van. Időnként rá kell csavarozni egy rézdrótot és utána jól üzemel megint. A LIDL pákával nehéz szépen dolgozni (nem marad meg a hegyén a forrasztóón).

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#52633) norbert1998 válasza Ciccuka (#52632) üzenetére


norbert1998
veterán

Igen, azt mondtam, mert gondolom rozsdamentes és nem réz.

(#52634) choco01


choco01
addikt

Valaki vett már ilyen mikro szálas törlőkendőt autónak a külső törölgetésére?

Milyen lehet?

:R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#52635) Imy válasza choco01 (#52634) üzenetére


Imy
veterán

Nem túl kicsi, mármint a 24x24cm.

(#52636) krisztianAMG válasza norbert1998 (#52633) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Nem is kell, hogy "ragadjon" a hegyre. Az ónt nyomd a forrasztás helyéhez, ne a hegyen vidd oda.

(#52637) trebrona


trebrona
nagyúr

Sport hasi-tasi Ugreen módra: [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#52638) norbert1998 válasza krisztianAMG (#52636) üzenetére


norbert1998
veterán

jogos, de nem mindig kivitelezhető. az meg a legszarabb, ha nem kapott elég trutyit a vezeték, és mivel arra se ragad rá emiatt, és a pákára se, ráhullik egy chip 200 lába közé a nyákra :(
tudom, nem kell felette forrasztani, de pl ha már éppen forrasztanád a nyákra és akkor történik... én a rézre voksolok :)

(#52639) nimfas válasza norbert1998 (#52638) üzenetére


nimfas
addikt

Ilyen retro forrasztó apámnak is van. Sima 1,5mm2 MCu vezeték kell "bele". 40 Ft/m.... Örökös darab.

(#52640) Mr.Grey válasza DJGABI (#52613) üzenetére


Mr.Grey
tag

Háááát... Ilyen nekem is van, de kisebb cuccokhoz számomra nem túl praktikus. Nagyon lassan melexik fel annyira, hogy megolvadjon az ón, azt meg mire ráapplikálom az összeforrasztandó alkatrészre már füstöl a nyák, ha meg elengedem a gombot, a másodperc tört része alatt kihűl az ón. Szenvedés ezzel bármit csinálni.

Az ajánlott TS100 meg azért erős túlzás otthoni barkácshoz. Amennyiből megveném a full forrasztóállomást, órabérbe alkalmazhatnék egy lecsúszott technikus aki ennyiből 10 évig minden forrasztásomat elvégzi.

A másik véglet meg, a 2-5 dolcsis pákák,l próbáltam 1-2 darabot, de elég lehangoló eredménnyel, mert nagyrészük csak pákának tűnő tárgy volt. Nem igazán melegedett egyiknek sem a hegye 70-80 fok fölé (ellentétben a nyél résszel), füstölek mint állat, viszont pozitívumot is tudok mondani róluk, mert egyik sem vágta le a biztosítékot és a nyelük sem olvadt meg teljesen. Feltűnő ismertető jegyük, hogy max. 25 cm hálózati zsinór lógott ki belőlük.

A Hurkafej kolléga által ajánlott ZD 99 tűnik a leximpatikusabbnak, Én is valami hasonlóra gondoltam.
Köszi a tippeket!

(#52641) norbert1998 válasza nimfas (#52639) üzenetére


norbert1998
veterán

Hát a miénk mégis halódik :(
Kicsit megrángatom benne adrótot, akkor megindul, de a következő forrasztáshoz (akár 2 perccel később) megint mozgatni kell, mert nem melegít. Régebben ilyen gond sose volt. Simán nyomatta a melegítést, nem győzted adni neki az ónt szinte. Mostmár ez sem igaz. Még egy renováláson lehet átviszem, de lehet már a végét járja. Azt is totál nem értem, zsír új rozsdamentes csavarok fogják a hibátlan állapotú drótot, mi az istenért nem melegít, de ha megmozgatom, akkor meg miért melegít? :W

(#52642) schawo válasza Mr.Grey (#52640) üzenetére


schawo
titán

15000 forintról beszélünk :DDD De nyilván te tudod, hogy melyikre van szükséged. A ZD99 egy sima 230-as páka forrasztó állomás formába öntve.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#52643) KaiotEch válasza schawo (#52642) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Aki 1 évben forraszt 3x, annak sok a 15eFt.

[ Szerkesztve ]

(#52644) schawo válasza KaiotEch (#52643) üzenetére


schawo
titán

Nem azon nevettem, hanem ezen: órabérbe alkalmazhatnék egy lecsúszott technikus aki ennyiből 10 évig minden forrasztásomat elvégzi :DD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#52645) Sanki válasza choco01 (#52634) üzenetére


Sanki
addikt

Én ugyan ezt vettem korábban, múlt héten ért ide. Viszont én nem kocsihoz vettem, hanem telefon, monitor kijelző, óra törölgetésére vettem.
Régebben vettem egy számítástechnikai boltban egy hasonló kendőt, az világosabb kék és sokkal vastagabb. Ez vékonyabb. Ha gondolod tudok képet küldeni.

(#52646) Mr.Grey válasza schawo (#52642) üzenetére


Mr.Grey
tag

Mint mondtam, egy évben max. 2 alkalommal van rá szükségem, pl. jelen esetben egy sz.gép bekapcsoló gombjára kellene visszaforrasztani a leesett derótot és erre luxusnak tartok 15e Ft-ot is. Van, hogy évekig nem is volt rá szükség. Tudom, egy ilyen az egész hátralevő életemre elég lehet (öreg vagyok, nincs sok hátra), de nem tudnám kihasználni és ha már a felét megspóroltam, az is nyeremény :) (sz@rrágás rulez!).
Amúgy meg vagyok én olyan ügyes, hogy még ezzel is el tudnám égetni a kisebb alkatrészeket! :)

[ Szerkesztve ]

(#52647) choco01 válasza Mr.Grey (#52604) üzenetére


choco01
addikt

Én a Lidlbe vettem, az elég király, tessék ez hasonlít rá, és árban is, 3500ft, és itthon van :))

k.sanyi92: Van ilyen 30x70, és 30x30 centis is, de annak ellenére hogy vékony alkalmas lenne vizes törlésre? :U

:R :R

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#52648) krisztianAMG válasza norbert1998 (#52638) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Ha annyira nem akar rátapadni, akkor vagy koszos a forrasztani kívánt vezeték, vagy nem elég meleg. Ilyen esetben nyomd bele gyantába (itt-ott a hegyet is). Az elcseppenésre pedig használj ónszívó harisnyá + ónszippantót.
Még egy fontos dolog: a trafós pákát sose kapcsold be sztatikára érzékeny IC közelében. Kicsit távolabb fűtsd fel, majd a már meleg hegyet nyomd pinekhez.

(#52649) norbert1998 válasza krisztianAMG (#52648) üzenetére


norbert1998
veterán

Nyilván (első mondatot-ra gondolok) igazad van, lényegében erről beszéltem, a nem elég trutyi alatt. De én folyasztószert használok, ilyen szürke nagyon sűrű trutyi.
A tübbi hasznos lehet :R Utolsó két mondatod meg :Y nem is gondoltam még ilyenre :Y

(#52650) Janos250 válasza norbert1998 (#52641) üzenetére


Janos250
őstag

Nem halódik az, csak jobban kell megpucolni a drótot!
Én az idők folyamán kipróbáltam párat, de mindig visszatértem ehhez a csehszlovák hájtekhez :-)
Amikor új hegyet teszek rá, pici reszelővel, vagy csiszolópapírral jó megpucolom azokat a részeit, ahol az áramot kapja. Kívül, belül. A csavarokat jól megszorítom. A hegyét is jól megpucolom, és én össze szoktam fogóval vékonyra nyomni a hegyét. Utána gyantába mártva melegítés, cin, és máris kész. Egy vízvezetékszerelői boltban vettem korábban pár kiló fenyőgyantát hozzá.
Ennek a pákának az az előnye, hogy akkor melegít, amikor Te akarod, és nem akkor, amikor ő akarja. Egy idő után a ki-bekapcsolgatása olyan automatikussá válik, mint a kocsiban a kuplung nyomkodása.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.