Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47751) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok!

Nem igazán találtam megfelelő topikot, így jobb ötlet híján ide írok, hátha...

Asztali géphez, illetve notebookhoz szeretnék rendelni kínai USB 3.0-ás hubot.
Notebookhoz olyat, amiben LAN csatlakozó is van. Asztali géphez pedig olyan legalább 4, de jobb lenne az 5-6 csatlakozós aktív hub, ami ha lehet fém házas.

Találtam nem egy olyan oldalt (Banggood, Gearbest, stb), ahol árulnak ilyesmit, viszont nem tudom,hogy ezek mennyire megbízhatóak. Egeret, webkamerát, pendrive-ot, külső HDD-t szeretnék rákötni, és van közöttük magasabb árú eszköz is.

A kérdés igazából az lenne, hogy tönkre tudja-e tenni a rákötött eszközöket egy rosszul üzemelő aktív hub? Érdemes egyáltalán ilyesmit kínából rendelni, vagy teljesen lutri? Itthon webshopból rendelve 5-7 csatlakozós aktív hub 9-15k körül van, míg kínából egy hasonló cucc 5k körül elérhető.

Előre is köszönöm a segítséget, illetve az iránymutatást is szívesen fogadnám, ha van megfelelőbb topik a kérdésnek.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#47752) pepe091 válasza Silent77 (#47745) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Alin nem szoktam vásárolni, mindig inkább eBay vagy Banggood. Azért köszönöm. :)

(#47753) zsolt1225 válasza dajkapeter (#47740) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Jólvan, seggfej vagyok :D
Ezerféleképpen próbáltuk itt apámmal hajszárítóztunk, aztán most néztem meg, hogy a másik oldalán is van fólia, annyira vékony és nem látszik rajta, hogy észre sem vettem, meg apám is próbálta leszedni, de nem jött neki.

(#47754) z2solti válasza Minstrel (#47748) üzenetére


z2solti
tag

Igen, nekem is ez a gondolatom volt elsőre, de nekem szükségem van arra az egárházra és máshol egyszerűen nem lehet megvenni. Az alin és az ebayen is ő árulja csak.

(#47755) DJ. Ru$y válasza Burki (#47751) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az ethernet csatlakozósat én eBayről vettem "USB3.0 hub with ethernet" fekete 3 db USB + RJ45, ez noname, nem is linkelem, megtalálod sokféle képpen. (Mivel itt nem írtad, hogy aktív és hány portos, ezért javasoltam ezt.)

Asztalihoz: márkában Orico-t keress, ajánlott márka és aktív HUB-ból csak márkásabbat érdemes.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#47756) interstate76 válasza embe (#47735) üzenetére


interstate76
addikt

:DD

(#47737) embe Nincs vele tapasztalatom, de komoly felhasználói bázis van mögötte, és ha nem tetszik a rajta lévő android, akkor teszek rá OpenELEC-et és használom médiaplayerként.

Ha részletesebb infókra vágysz, akkor itt talán van olyan, aki már használ ilyet, de olyan biztosan, aki sokat olvasott róla és napi szinten képben van.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#47757) Burki válasza DJ. Ru$y (#47755) üzenetére


Burki
aktív tag

Nagyon köszönöm! Meg is rendeltem. :)

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#47758) Hali1975


Hali1975
tag

Sziasztok.
Na jott megint par cucc:-)

sjcam 4000+hoz lencsevedo, minden OK
[link]

xiaomi kis taska. utazashoz. nagyon rendben van.
[link]

sjcamhoz doboz. tok jo cucc ennyiert
[link]

taviranyitos rgb led , vizallo 3darab aaa-s elemmel megy.. nagyon jopofa. de : most a tv mellett van egyelore es a tv taviranyitora is neha bekapcsol./ja nem ennyi volt:-)
[link]

masik szivacs: nem morzsolodik annyira ,mint a csodaszivacs. egesz jol leszedi a redvat az odaegetett inoxos cuccokrol
[link]

magneses kis tarto mi bandhez. OK
[link]

mi band 1s /az egy mar van/. minden OK
[link]

udv

(#47759) attiati


attiati
veterán

ez a csodaszivacs mégis melamin-ból van?

(#47760) elszabi válasza attiati (#47759) üzenetére


elszabi
tag

(#47761) embe válasza attiati (#47759) üzenetére


embe
nagyúr

Csodaszivacs? Na ennek utánaolvasok, hogy mi a bánat ez....???...

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#47762) elszabi válasza embe (#47761) üzenetére


elszabi
tag

csodaszivacs: belépő a klubtagsághoz :) enélkül csak számkivetett vagy, haha. :DDD

[link]

(#47763) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Melóhoz keresek olyan beépített akkus hangszórót, amiben van rádió is (magyar csatornákat lehessen hallgatni vele), és bluetooth-al/3,5 jack-el is lehessen rá zenét küldeni.
10k alatt. Ilyesmire gondoltam: [link] [link]

Van ajánlott belőle? A rádió hallgatás lenne a fontosabb szempont, ebben a méretben.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#47764) XtremLor válasza vizimento (#47733) üzenetére


XtremLor
őstag

Az usb resz csak a tapot adja, a kapcsolat/kommunikacio bluetoothon, es az analog kimenet 3.5mm jack.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#47765) IG55


IG55
senior tag

Jó minőségű válltaskat (férfi) tud valaki? Me legyen túl pici, 1-2 kajás doboz azért beleférjen. Meg valami vízálló szerű anyagból legyen.
Köszi!

(#47766) PainKiller13 válasza IG55 (#47765) üzenetére


PainKiller13
őstag

Laptoptáska nem jó? Telekom oldalán szokott lenni elvétve Krusell 1990-ért.

(#47767) IG55 válasza PainKiller13 (#47766) üzenetére


IG55
senior tag

Az nem. Valami szélesebb aljú, pakolhatóbb táska kéne.

Zoknit érdemes Kínából venni?

(#47768) PainKiller13 válasza IG55 (#47767) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nekem Samsonite laptoptáska van, ez szélesebb, elfért benne a kajáshordó is :) Persze úgy már furcsa volt az alakja, nem tudom ilyen válltáska létezik e.

Szerintem zokni decathlon, 6-800 forint 3-5 pár, változó épp mit kínálnak, jó minőségű, sokáig bírja.

[ Szerkesztve ]

(#47769) vwpolopg válasza IG55 (#47767) üzenetére


vwpolopg
őstag

Zokni decathlon, évek óta megerősített orrú és sarkú artengo tenisz-bokazoknikat hordok, ezerpárszáz 3 darab, baromi sokáig bírják.

(#47770) w.miki


w.miki
veterán

Hangszóróra visszatérve, ezen a (fizetett?) blogon a Sardine SDY-019 bluetooth hangszóró-t dícsérik.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#47771) woodworm válasza w.miki (#47770) üzenetére


woodworm
veterán

Fizetett?
Nem fogod elhinni, de ez is az ő blogja. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47772) bluyoo válasza fant0mi (#47739) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Köszi! Alszunk még rá egyet. :)

Bazinga!

(#47773) Beni2360 válasza Predator2 (#47763) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát nekem van az első linkes igaz más gyártmány, de olyan a basszus, hogy szinte zavaró és rezeg az egész asztal tőle. De én itt nem látok rádió funkciót vagy?
Én most egy ilyet használok és nagyon pöpöc cucc.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#47774) luke30 válasza Predator2 (#47763) üzenetére


luke30
tag

Pl. ez is használható darab.
[link]
Vettem vagy 8 darabot, osztogatom ismerősöknek, mindenki örül neki.
Persze vannak komolyabb hangszóróim is, de ez ezért az árét bestbuy!

"Csak akkor beszélj ha a mondanivalód értelmesebb a csendnél." - Mahatma Gandhi.

(#47775) Mr.Csizmás válasza IG55 (#47765) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Crumpler?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47776) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Autó ablaktörlőt ebayen kitől és milyet érdemes venni?
(Saab-hoz kellene)

#?*@&!

(#47777) luke30 válasza zeon.hu (#47776) üzenetére


luke30
tag

Kb. 1 hónapja innen vettem, valamelyik prohardver topikban ajánlották a Bosoko lapátokat. És tényleg nem rossz (na meg szinte ingyen van). :K
[link]

"Csak akkor beszélj ha a mondanivalód értelmesebb a csendnél." - Mahatma Gandhi.

(#47778) Predator2 válasza luke30 (#47774) üzenetére


Predator2
addikt

Amikor akcióban volt beszereztem én is két darabot. Sajnos már egyik sem működik, vissza is kaptam pénzem. Pedig jó lett volna.

Az ezüst színű nálam van, csak már az sem szól, pedig világít stb... Szétcsavaroztam ott nem láttam semmi rendelleneset. Viszont a hangszórót nem tudtam megnézni. Nincs valakinek valami ötlete ahhoz hogyan lehetne hozzá férni?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#47779) zeon.hu válasza luke30 (#47777) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ilyen van most, de a felső műanyag része hamar törik sajnos.

#?*@&!

(#47780) luke30 válasza zeon.hu (#47779) üzenetére


luke30
tag

Van ott hagyományos Hella is.

"Csak akkor beszélj ha a mondanivalód értelmesebb a csendnél." - Mahatma Gandhi.

(#47781) zeon.hu válasza luke30 (#47780) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ami máris 2000 :)

#?*@&!

(#47782) luke30 válasza zeon.hu (#47781) üzenetére


luke30
tag

A minőséget meg kell ám fizetni!. :DD
Amúgy mennyi idő után kezdett nálad törni a Bosoko?

"Csak akkor beszélj ha a mondanivalód értelmesebb a csendnél." - Mahatma Gandhi.

(#47783) baandii


baandii
senior tag

hellosztok!

rendelt már vki ilyen vagy ilyen típusú üveget?

(#47784) zeon.hu válasza luke30 (#47782) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Az egyik kb 1 hét után, a másik pedig ma (kb 2 hónap) miután valami ragacs hullott a szélvédőre a fáról és ez lefogta az ablaktörlőt.

#?*@&!

(#47785) XP NINJA válasza luke30 (#47777) üzenetére


XP NINJA
őstag

Bocsi az offért, de azok a hellák biztos eredetiek? Akkor vennék :D

(#47786) fant0mi válasza zeon.hu (#47779) üzenetére


fant0mi
addikt

Nalam nem jo a Bosoko. Nem feszul ra a szelvedore, tul lagy a feszitese, kihagy teruleteket.
Obiban lesz most regifajta Bosch 1400-tol, majd megnezem.

[ Szerkesztve ]

(#47787) luke30 válasza XP NINJA (#47785) üzenetére


luke30
tag

Hát ezt az 1.000.0000 ft-os kérdést most nem kérném :D

"Csak akkor beszélj ha a mondanivalód értelmesebb a csendnél." - Mahatma Gandhi.

(#47789) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Hogy ne csak mindig pozitív hírek legyenek, itt néhány dolog amivel átb..tak:)GU10 kukorica led. A képen is látszik, egyik lába rövidebb mint a másik, nem tudtam becsavarni. Szerencsére van adapterem ami mindenevő, úgyhogy ki tudom belőle sajtolni azt a 2-3 Wattot, amit 10-nek hirdetnek. Utána amit szintén nem fogad a foglalat GU10 spot, cserébe elég erős 5 Watt, csak épp ráz. Vagyis nem fogtam meg, de alu hűtőbordás, amit megérintettem a kínai fázisceruzával, és eléggé világított, hát nem tudom, használom, de félek tőle. Viszont ami bevált az a GU10 to E27 adapter, kiváló:). És még egy ami jól teljesít már 1 hónapja dübörög, E27, 3W.

(#47790) fant0mi válasza csucsotke (#47789) üzenetére


fant0mi
addikt

A 3W van nekem is, kicsi a fenye, de folyosora ejjel nem pofaraesni tokeletes.

(#47791) Ra3 válasza csucsotke (#47789) üzenetére


Ra3
őstag

Nekem tesco saját márkás gu10-es spotok vannak itthon, általában 1100-1200ft körül mennek, én akkor vettem mikor 899-re leárazták (kéthavonta megcsinálják).
4.8 watt, 350 lumen van ráírva, ezt szemre hozza is Convoy S2+, Xtar H3 zseblámpák fényerejével összehasonlítva, szerintem nem volt rossz vétel, van olyan ami fél éve naponta 2-3 órát megy és semmi baja.
Délelőtt láttam hogy most is le van 899-re árazva.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#47792) Kernel válasza csucsotke (#47789) üzenetére


Kernel
nagyúr

Eszerint nem rázott meg, csak jelez a fázisceruza, ami nem ugyanaz. A fázisceruza nagyon érzékeny, ki tud mutatni olyan kis kapacitív áramokat is, ami ártalmatlan (rutinosabbak a fényerejéből is tudnak következtetni). Vagy a központi antennára is bejelezhet például.

Önmagában az érinthető hűtőborda nem vészes, ha trafós áramgenerátor van benne, ami a hálózattól elválaszt. Mint például:

https://www.youtube.com/watch?v=QB7jzBcDNag
https://www.youtube.com/watch?v=W4vKor2IWDc

Ez nem trafós, csak egyszerű kapacitív előtétes, de nem is érinthető, hanem szigetelt burkolatú spot:

https://www.youtube.com/watch?v=3vNw9PUISRc

Ha a hűtőbordát üzem közben leföldeled és nem veri ki a biztosítékot, illetve nem pukkan el a lámpa, akkor nincs gond. Ez persze drasztikus eljárás, korrektebb a műszeres mérés és megbontásos vizsgálat. Csak próbáltam a laikusabb módszert "megfogni".

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47793) asdf_ válasza Ra3 (#47791) üzenetére


asdf_
veterán

Ez a Tescos a PWM-es vibralos fajta (hogy orok eleteben ilyenbe nezne az, aki kitalalta, meg amugy tiltanak be a francba), vagy normalis, egyenletes fenye van? Eszveszejto, hogy meg ott is terjednek ezek a villogos szarok, ahol nem gondolna az ember, hogy megy a fillerb*szas, legutobb epp a WizzAir uj, hosszu gepen jojozott a szemem, mert abban mar ledesre csinaltak kabinvilagitast a fenycsoves helyett, de ugy villogott az a szar, hogy csak lestem. Egyszeruen nem hiszem el, hogy az ilyenre ra lehet nyomni a pecsetet, hogy forgalomba kerulhet, hogy emberek munkahelyere(!) be szabad rakni ilyen parszaz Hertz-cel villogo szemetet :(

(#47794) Kernel válasza asdf_ (#47793) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az a jó, ha PWM-áramgenerátor van benne, a 100 Hz vibrálás nem attól van. Az egyenirányító utáni pufferkapacitáson való spórolás okozza, illetve vannak puffer nélküli megoldások is.

PWM a legjobb, mert még a puffer hullámzását is képes kiszabályozni, bizonyos határon belül. Ilyen lámpákat arról is fel lehet ismerni, hogy AC 85-265 V-ra van specifikálva. Vagyis teljesen mindegy neki, hogy 115V vagy 230V.

Maga a PWM-frekvencia pedig 30-40 kHz, senkit nem zavar. Talán valamit összekeversz a monitorok PWM-háttérvilágításával, de az más téma.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47795) embe válasza elszabi (#47762) üzenetére


embe
nagyúr

El is szégyelltem magam :B , és rendeltem belőle egy 20-as csomagot.

PainKiller13 : Tudsz adni egy linket ehhez a laptoptáskához?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#47796) vwpolopg válasza embe (#47795) üzenetére


vwpolopg
őstag

Kevés, százas pakk alatt basic user leszel, a 100-as pakk az kisebbfajta GOD mód a takarításban.:DD

(#47797) Krogoth


Krogoth
senior tag

Üdv.

Forrasztót keresek utp kábel és hasonlókhoz. Melyiket érdemes megvenni?
És esetleg a hozzá való cink tipp is jöhet :)

Köszi

(#47798) asdf_ válasza Kernel (#47794) üzenetére


asdf_
veterán

Keverem bizony. Es a villogo ledes hattervilagitasu monitorokat/notebookokat is betiltanam :)

[ Szerkesztve ]

(#47799) spidersoft válasza Krogoth (#47797) üzenetére


spidersoft
senior tag

forrasztásnál majd vigyázz, mert jellemzően nem tömör rézből vannak, belül vagy alumínium vagy vas, és csak egy leheletnyi réz van rajta, ami melengetésre, feszegetésre képes és lehámlik... emiatt célszerű hőmérséklet állítós pákával nekimenni és minél alacsonyabb hőmérsékleten sokkolni a drótot (ólmos forraszanyag), illetve összesodorni pár milliméteren, ami tehermentesít, és csak utána forrasztani. ha nem akar megmaradni rajta a réz galvanizálás, akkor cumi van, vas nehezen forrasztható, alumínium viszont hagyományosan egyáltalán nem, de nem hagyományosan se könnyű.

[ Szerkesztve ]

(#47800) hentes555 válasza Predator2 (#47763) üzenetére


hentes555
senior tag

Találtam egy ilyet, viszonylag jó értékeléseket kapott és tud rádiót is.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.