Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41901) wwenigma válasza spidersoft (#41900) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Pedig nem artana, nem csak tulmerites hanem tultoltes es tularam (zarlat) ellen is ved, hogy ne vigye le a kezed a csőbomba amit markolsz...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#41902) spidersoft válasza wwenigma (#41901) üzenetére


spidersoft
senior tag

Az Opus remélem nem fogja túltölteni, ez a Convoy meg remélem van annyira "márkás", hogy nem teszi ki masszív rövidzárnak az aksit... de ok, kérnék ajánlatot egy valamire való védett cellára (amiben jó eséllyel nem pont a védőke fogja az aksi halálát okozni), aztán ha nem sokkal drágább, akkor jöhet az ;)

(#41903) krisztianAMG válasza spidersoft (#41902) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Egész nyugodtan választhatsz védelem nélkülit is. ;)

Panasonic 3400mAh
Keeppower 3500mAh

Mind a kettő 4,20V-os (bár azt hiszem, hogy az Oppus tud 4,35V-ig is tőlteni). Nekem most 4 draba Panasonic van úton, plusz 4 darab ilyen Samsung is van itthon. A Panasonicből és a Samsungből biztosan van védelem nélkülis is kicsit olcsóbban. A védett akkuk is jók az S2+-hoz, épp a pereméig érnek.

[ Szerkesztve ]

(#41904) andrisbandi válasza krisztianAMG (#41903) üzenetére


andrisbandi
őstag

Melyik töltőt ajánlanád "legjobb automatikus" akkutöltőnek?
Eneloop ceruza (ezek vannak), és lítiumos 18650 aksikat (még nem vettem) töltenék.

"Csak belerakom és feltöltve kiveszem" típusú aksitöltőt keresek.

Ezeket néztem;

Liitokala Lii - 500

Nitecore D4
- Egy ilyet már vettem is akcióban hatezer valamennyiért. Kíváncsiságból meghirdettem 11-ért, egyből el is vitték :-)

Nem sürgős a vásárlás, őszre kell majd. De megveszem, ha akciós.

Köszi!

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#41905) krisztianAMG válasza andrisbandi (#41904) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

A D4-nek az az egyetlen baja, hogy nem tud kisütni (na meg kicsit lassú, ha egyszerre 4 akkut töltesz). Ez miatt nem is ajánlott NiCd akkukhoz.

A Liitokala állítólag nagyon jó, több helyről is csak jót hallottam róla. De személyes tapasztalatom sajnos nincs, nekem csak egy fapados i4-em van. De amilyen jó áron van a Liitokala, esélyes , hogy hamarosan trónfosztás lesz. :)

(#41906) szunyika válasza regos (#41888) üzenetére


szunyika
tag

Megjott, ra is nyomon a h2testw-t :)

(#41907) Upo válasza krisztianAMG (#41905) üzenetére


Upo
addikt

Azt hallottam, hogy ezek nem tudják rendesen feltölteni a nicd akkukat, kicsit korán lekapcsolják a töltést.

Amúgy mit tudsz erről a trónfosztásról? Itt a nyár, lehet kellene valami jó töltő a beteges ipc1l helyett.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#41908) andrisbandi válasza Upo (#41907) üzenetére


andrisbandi
őstag

Charger LiitoKala Engineer Lii-500
The charger is very good at charging LiIon, but stops a bit early on NiMH.
- Ez az eneloopos aksi volana.
(A "nicd"-t gondolom csak elírtad.)

Xtar VC4
Ezt dícsérik a teszben.
28 dolcsi alatt is megvehető.

Conclusion
The charger is very good at both LiIon and NiMH charging..
.. just put the batteries into the charger and wait.
Final conclusion must be that it is a good charger.

Azt hiszem nekem ez lesz a nyerő :-)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#41909) krisztianAMG válasza Upo (#41907) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

A zseblámpa topicban kérdezz rá, ott több tulaj is van.
Az NiCd akukkal kapcsolatban sajnos nem tudok segíteni, én csak lítiumosakat használok. De nem hinném, hogy van ilyen jelenség. Ha van is, akkor az az akkuk egészségének megőrzése érdekében.

(#41910) trol75 válasza fant0mi (#41874) üzenetére


trol75
tag

Szia.

Sincerity-s Transcend Premium microsd kártyákra amúgy mennyi garancia van.
Én is rendeltem tőle 3 db 32GB-os 300x Microsd-t..

Köszönöm válaszod

(#41911) havri1 válasza trol75 (#41910) üzenetére


havri1
félisten

Lifetime, azaz örökös.

havri

(#41912) Real_Necro válasza spidersoft (#41896) üzenetére


Real_Necro
veterán

Arra akartam kilyukadni, ha a bélyegek kukában végeznék, feleségem a gyűjteményébe szívesen fogadná. :B ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#41913) spidersoft válasza krisztianAMG (#41903) üzenetére


spidersoft
senior tag

Két nagyobb gyomrú pana berendelve gearbestről. Ha egyet veszek, akkor 4.49, ha kettőt, akkor 9.50 :D szóval vettem 2x1db-ot egyszerre :U Gondolom azért, mert aksi, de nem hagyta csak trackinggel rendelni (szürke volt az előre kipipált checkbox), ami +1.99 (10.97), némi pont beváltása után $8.29 lett a vége. Viszont valami mellészaladt, mert a paypal már $6.30-at vont le... nyitottam rá egy ticketet, hogy ha trackinggel akarják küldeni kifizetem azt a két dolcsit, nem szeretek adós maradni -- gondolom ha véget ér a fieszta (hétfőtől) majd megmondják a tutit. Az opus állítólag valóban tud 4.35-ön tölteni, de még sose próbáltam. Egy kapcsolóval lehet átváltani más feszültségszintre, de ahhoz le kell venni a kabátját, gondolom azért rejtették ide, hogy a mindent elkapcsolászni vágyó júzerek ne készítsenek a drága celláikból villanófényt, jól gondolják meg, hogy mit csinálnak. Persze versenyben van egy profánabb ok is: már kész volt a műanyag ház (szerszám, esetleg néhány millió lefröccsöntött példány raktáron), mikor szóltak, hogy lenne még itt egy funkció, amit be kéne építeni a készülékbe :((( Jó kis töltő ez, viszont a pici ventijét le fogom cserélni valami nagyobb lassabban járóra, mert elég hangos szegény...

Real_Necro (#41912): Nem jó ez gyűjteménybe, már fel volt egyszer nyalva, pöcsét van rajta, meg peremhibás, meg mittomén miket találgatnak még ki ezek a filatéliákusok :D Ha kicsit jobb idő lesz, majd megnézem, hogy milyenek vannak, és megbeszéljük. Át kell forgatni úgykábé 600 rendelés csomagolóanyagát, az meg nem a szoba közepén fog megtörténni :U

[ Szerkesztve ]

(#41914) spidersoft válasza Real_Necro (#41912) üzenetére


spidersoft
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#41915) htc07 válasza havri1 (#41911) üzenetére


htc07
addikt

Lifetime, azaz ameddig gyártják a terméket. :K

(#41916) havri1 válasza htc07 (#41915) üzenetére


havri1
félisten

Jogos. Remélem ezt sosem kell senkinek visszaigazolnia :)

havri

(#41917) Upo válasza andrisbandi (#41908) üzenetére


Upo
addikt

Persze, NiMH, késő van már.
Az xtar jó lenne, de nem tud kisütni. Van amikor többet pihennek az akkuk, az IPC pont jó volt, kisütést, regenerálást és kapacitás mérést is tud. Valami hasonló kellene, de ami már tud Li akkut is. Igaz hogy még nem használok, de bármikor beüthet. Úgyhogy annyira nem sürgős, az IPC-n még működik 3 csatorna. Úgyhogy kíváncsi lennék a nemrég feldobott jövőbeli trónfosztóra.

Lámpás topikban egyébként a liitokala-t ajánlották a NiMH korlátozásokkal, de még nézelődök.

Közben nézelődtem, találtam egy ilyent. Tölt, kisüt, regenerál, kapacitást mér.

De az új szerelmem ez lett. Még lehet hogy rárepülök egyszer. Az opus-t meg megkérdezem a lámpás topikban is.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#41918) krisztianAMG válasza spidersoft (#41913) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Egy ideig szemeztem az Opussal is, de épp a ventilátor miatt mondtam le róla.

(#41919) Real_Necro válasza spidersoft (#41913) üzenetére


Real_Necro
veterán

Inkább az az érdekes honnan jött, mit ábrázol, stb. Köszi előre is. :R

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#41920) Jannn válasza szunyika (#41887) üzenetére


Jannn
senior tag

Én jan 31 este rendeltem 64 gbos sandisk pendriveot a courtesy től és ma kaptam meg 👍

(#41921) LógaGéza válasza Upo (#41917) üzenetére


LógaGéza
addikt

Pont egy hete őrlődtem én is hasonló problémán, végül a lámpás topik segítségével az Opus lett. Ha töltöm, akkor úgy is kirakom a fürdőbe, ott meg zúghat a venti, pont nem zavar :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#41922) Upo válasza krisztianAMG (#41918) üzenetére


Upo
addikt

Hát nem tudom, egy nagy áramú töltőnél a venti inkább előny. Nekem ne olvadjon le a töltő töltés közben. Nyugodtabban alszom ha tudom hogy nincs hűtési probléma. Ráadásul fokozatmentesen szabályozott a fordulata, nem zavaró. [link]
Azóta meg már a 2.2-es szoftverrel árulják.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#41923) NORBl


NORBl
aktív tag

Kaptam egy ilyen TN-t, (RI845989913CN) illetve ezt az oldalt hogy csekkoljam, de nekem azt írja, hogy ilyen tn-n nincs, ha jól csináltam mindent. Rá tudnátok nézni.

[ Szerkesztve ]

(#41924) huliganboy válasza NORBl (#41923) üzenetére


huliganboy
addikt

Mikor kaptad a TN-t? Kell neki pár nap mig magához tér!

[ Szerkesztve ]

(#41925) xcds válasza Upo (#41922) üzenetére


xcds
őstag

Azért csak mértek 63 fokot pont a venti mellett. :DDD

(#41926) Upo válasza xcds (#41925) üzenetére


Upo
addikt

Igen, a passzívaknál láttam 75-80 fokokat is, határozott előny a 63 fok! A HS1 értékeket nézed, az belül a hűtőborda. Annak az a dolga, hogy átvegye a hőt, amit a venti lefúj. Sokkal lényegesebb az akkuk hőfoka, és a liitokala-hoz képest határozottan hűvösebbek ebben az akkuk. Ott 30 fok alattit nem is látsz (M1 - M4), 40 alattit is alig, az opus-ban határozottan hűvösebbek az akkuk ami előnyös.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#41927) maestro87 válasza andrisbandi (#41908) üzenetére


maestro87
őstag

Nekem van LiitoKala töltőm, de ezt a "korán lekapcsolja a töltést" nem nagyon tapasztalható. A 2500mAh-ás Fujitsu akkukat 2600mAh-nak mérte normál tesztben. Bár ezt a cikk írója "csalással" magyarázza, az meg sem fordult a fejében, hogy így jöttek ki a gyárból.
Azt meg nem tudom honnan látja a grafikonból, hogy hamarabb kapcsolna le, mivel olyan a grafikon, hogy a 10mV feszültségcsökkenés nem is látható rajta, meg a jel is eléggé "szőrös". Szóval ha hamarabb is kapcsol le, akkor a "hiba" elenyésző mértékű.

Egyébként önálló kisütés funkciója ugyan nincs, de fast tesztben kisütéssel kezd, majd a betöltött mAh-t számolja.
Ja, a melegedése sem vészes. Az aksik (Fujitsu, Eneloop) jóformán nem melegszenek és a külső burkolat is - ha szabad ezt mondanom - csak kellemesen meleg.:D

[ Szerkesztve ]

(#41928) Upo válasza maestro87 (#41927) üzenetére


Upo
addikt

Akkor mindenképp opus, az kisütési kapacitást mér (feltölti, kisütéssel leméri, újra feltölti), ami közelebb áll a valósághoz, mint a betöltött kapacitás. Nekem a refresh funkció is kell, nem folyamatosan használom az akkukat, hanem hullámokban támadok, néha jól jön az.
Melegedés inkább a Li akkuk töltésénél-kisütésénél nagyobb, 4 akku nagy árammal megdolgoztat bármilyen töltőt. Az opus-nak a táp adaptere is erősebb, szeretem ha van tartalék a rendszerben. Árban nem olyan jelentős a különbség, úgyhogy úgy néz ki hogy opus lesz belőle, kivéve ha megdobnak egy kis lóvéval, akkor megveszem a 100 dolcsis skyrc-t.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#41929) maestro87 válasza Upo (#41928) üzenetére


maestro87
őstag

A normal teszt a kisütött kapacitást méri. :K
"Refreshelni" én úgy szoktam vele, hogy manuálisan többször elindítom a gyors teszt módot. Csak ugye ehhez időnként rá kell nézni.:)

[ Szerkesztve ]

(#41930) NORBl válasza huliganboy (#41924) üzenetére


NORBl
aktív tag

4-én, bár azt írta, hogy 7 nap kell neki, de hát ez most olyan, hogy 6 nap 23:59-kor még nem aktív, és 7. napon azonnal aktiválódik ?

(#41931) L4mie


L4mie
veterán

MA vége lesz az újévi ünnepségeknek?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#41932) wwenigma válasza NORBl (#41930) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ünnep van, valszeg egy nagy halom közepén ul es varja hogy regisztraljak/elinduljon.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#41933) Real_Necro válasza L4mie (#41931) üzenetére


Real_Necro
veterán

Igen, mostantól 1 hét józanodás. :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#41934) huliganboy válasza NORBl (#41930) üzenetére


huliganboy
addikt

Szerintem is kikérték a számot, de feladásra még nem került, vagy ott csücsül a postán. Az ünnep miatt várni kell kicsit!

(#41935) fecus válasza Outlander (#41893) üzenetére


fecus
őstag

Ha van a közeledben Samsung S3-as, kipróbálnád hogy áll benne? Annak kissé ívelt a csatlakozó környéke. Nem vennék ha nem lehet benne használni.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#41936) Outlander válasza fecus (#41935) üzenetére


Outlander
őstag

Nem nagyon van....

Viszont az h ívelt attól még jó lesz csak esztétikailag lehet csúnya.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#41937) zoli03 válasza Upo (#41922) üzenetére


zoli03
őstag

Hát szerintem eléggé zavaró (én mondjuk kibírom egy szobában vele, de mást igen zavar, másik szobában használja). A fokozatmentesen szabályozott fordulat az esetek nagy részében max fordulatot jelent (ott eléggé hangos már). De én is azon az állásponton vagyok, hogy inkább legyen hangos és hűvös, mint meleg.

(#41938) krisztianAMG válasza Upo (#41922) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Azért leolcadni egyik normális töltő sem fog, és az elektronikában a 80° még nem olyan egetverően magas. Nyilván jobb hűvösebben tartani mind az elektronikát, mind az akkukat, de nekem a csendes üzem fontosabb. Ez az én vesszőparipám, mindenesetre jól tetted, hogy ezt is megemlítetted. :R

[ Szerkesztve ]

(#41939) coolicool_hu


coolicool_hu
csendes tag

Szenvedtem idáig a szerszámaimmal, meguntam, remélem ez használható lesz: JAKEMY JM-8116 Amúgy is akciós és még volt egy 5$-s kuponom is hozzá, így nem érte el a 8$-t sem.

(#41940) DJ. Ru$y válasza coolicool_hu (#41939) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Jakemy van nekem is, elég jó cucc nálam 3 szettet váltott ki, azóta mindenhova ezt hurcolom, az enyém eBay-ről van ez a típus.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#41941) RBJ


RBJ
addikt

Ösmerősnek kellett. Jó kis kés. Sajna nem volt időm jobb képeket csinálni.
[link]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#41942) McPie válasza Beni2360 (#41023) üzenetére


McPie
tag

Én vettem 4 db-ot.

1 példány: totál összevissza ki-bekapcsol, nem működik (elemcsere után is)
a többi 3 példány: 1 napig maximum működnek, majd soha többé. Elemcsere után se lehet őket bekapcsolni/használni. :)

Ezt a típust örökre el kell felejteni. :)

A sagittis Hungarorum libera nos Domine

(#41943) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Valaki tud most megbízható vámmentes/auraktáros eladót ebay/ali/webshop telefon ügyben?

Egy LETV 1S lenne a kiszemelt de, Shenzhen Chigon Technology Co., Ltd.ahoan rendelni szoktam, elég drágán adja most :(

Köszönöm!

(#41944) xcds válasza Upo (#41926) üzenetére


xcds
őstag

Nem tudom, mit nézel, de itt a legmelegebb akksi is 38 fok és a hs1 pedig 47. És no venti. :)

(#41945) Nerazim válasza huliganboy (#41943) üzenetére


Nerazim
őstag

Próbáltad itt? android_dual_sim_ket_sim_okostelefonok_topikja

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#41946) huliganboy válasza Nerazim (#41945) üzenetére


huliganboy
addikt

Nem akartam floodolni, és anno itt ajánlották ezt az eladót is akitől azóta is rendelek rendszeresen.. Megvárom hát ha ír valaki ,de köszi!

[ Szerkesztve ]

(#41947) Donki Hóte válasza huliganboy (#41943) üzenetére


Donki Hóte
veterán

(#41948) w.miki


w.miki
veterán

Mini endoscope-ot rendelt már valaki?
Milyenek ezek? Érdemes egyet venni? Van ajánlott termék?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#41949) xcds válasza xcds (#41944) üzenetére


xcds
őstag

Na, én is rosszat néztem. :D De a li akksiknál a legmagasabb akku hőfok kb egyforma. 46-47 fok

(#41950) huliganboy válasza w.miki (#41948) üzenetére


huliganboy
addikt

Nekem van! Nem egy full HD, de közelre tényleg jól lát, viszont nehéz kezelni a merev kábel miatt. Én nem bántam meg, kád alatt kerestem már vele vizet, így nem kellett bontani!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.