Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) wwenigma válasza Blaise (#3645) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Kétezerér vettem vateran anno enyémet, még működik. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3652) veector


veector
senior tag

Na megint vásároltam egy rakást.
Eddigi legdrágább vásárlásom: forrasztóállomás
És a többi:
ellenálláspakk
gombok
A többi annyira nem érdekes. (A raspberry pi-s online termosztát projektemhez vettem még digitális hőszenzort, 20x4 kijelzőt meg 2x13-as pineket)

(#3653) mrgergoke válasza veector (#3652) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

A forrasztóállomásról majd szeretnék pár szót hallani, nagyon érdekel! :)

#mindenkinek

Ha van egy hibás telefonom, és visszaküldöm Kínába, ők pedig javítva vissza nekem, akkor hogyan jelzem a csomagon, hogy volt már vámolva, meg áfáztatva? Nyilván nem kell újra kifizetnem a díjakat, de hogyan jelzem ezt?
Valójában csak Németországba kell visszaküldenem, oda remélem semmi kockázatot nem jelent a küldés ilyen nem várt költségek terén. Mit gondoltok?

https://rendeljkinait.hu/

(#3654) wwenigma válasza mrgergoke (#3653) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Forrasztoallomas Aldi/Lidl-ben szokott lenni 2-3000 körül, igaz nem tudom ez a linkelt mennyiben tud többet.

Ha németbe megy és onnan is fog jönni akkor nincs baj. Ha kinabol jön majd a csere akkor szoktak izmozni meg nem elfogadni a hivatalos máregyszervámoltgaranciáliscsere papírokat, de nem jellemző.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3655) mrgergoke válasza wwenigma (#3654) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Köszi!

https://rendeljkinait.hu/

(#3656) VegyesTamás válasza wwenigma (#3654) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

huhh az jól jönne most nekem az az aldis, mikor és hol vannak ezek ? :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#3657) Ace owner válasza VegyesTamás (#3656) üzenetére


Ace owner
addikt

Nemrég volt, nézd az újságokat. Nem hiszem hogy mostanság lesz megint, de ki tudja..

Galaxy Fold 4

(#3658) veector válasza wwenigma (#3654) üzenetére


veector
senior tag

Forrasztóállomás 2-3ezerért? Ejjehajj mostantól nem csak a vödrös vaniliás karikára fogok vadászni az Aldiban :DDD

(#3653) mrgergoke
mindenképp :)

(#3659) zoli03 válasza veector (#3658) üzenetére


zoli03
őstag

Aldiban sosem volt forrasztóállomás, a Lidlben szokott, de régen volt, jópár hónapja. De a Lidles meg a linkelt eBayes egészen más kategória, összehasonlítani se érdemes őket.

(#3660) Mate


Mate
nagyúr

Nem értek hozzá, de ez nem ?

(#3661) flegga92


flegga92
senior tag

Jó cucc a lidlis, én vettem egyet. Egy baja van, hogy nem hőfokszabályzós, hanem a teljesítményét lehet, így ki kell kísérletezni mi az optimális beállítás.

(#3662) wwenigma válasza zoli03 (#3659) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Két hete volt utoljara, akik vettek meg vannak elegedve vele. Ha kolleganak megjon csinalhatna tesztet, en meg intezek Lidl-ösről.

mod: nohh kozbe meg is jelent itt egy tulaj. :)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3663) zoli03 válasza wwenigma (#3662) üzenetére


zoli03
őstag

Hát nem tudom, itt a Nyugat-Dunántúl több hónapja nem volt (maximum egy-két boltban maradt még belőle). Ahogy írták az előbb, a Lidles nem hőfokszabályozós, (bár legalább olcsó, a nem hőfokszabályozósok között is), a hegy utánpótlása kérdéses, ráadásul én olvastam róla régebben pár rossz tapasztalatot.

(#3664) veector


veector
senior tag

Amúgy itt egy kis videó az ebayes állomásról.
Elég gyorsan eléri a beállított hőmérsékletet és tartja is szépen. Viszont engem leginkább az érdekel, hogy meddig fogja bírni.

Hegy meg fűtőszál utánpótlás meg elég egyszerű ebayen. Eddig 2 márkanevet találtam ami tökugyanezt dobozolja: HAKKO, Aouya. HAKKO néven találni a legtöbb kiegészítőt.

[ Szerkesztve ]

(#3665) spidersoft válasza wwenigma (#3654) üzenetére


spidersoft
senior tag

A lidl-ös ócsó forrasztóállomás nagyfeszültségű, tehát a "kettőhúsz" kigyün a pákába (emiatt nem annyira javallott ESD-s melókra...). (villanykörte-dimmer-szerű elektronika van benne szabályzás gyanánt). Ráadásnak nekem *elfogyott* a hegye, cserét meg nem kaptam sehol hozzá... A csomagban lévő kisebb hegy is kábé lábas alkatrészek beültetésére való, SMD felejtős, a nagy lapos meg drót grundolásra pont jó. A nyél páka felöli vége kicsit jobban melegszik, mint kéne. Mivel a hegy menetes, így melegedés hatására (vagy ha kicsit jobban oda kell tartani valaminek) a hegy elfordul, meglazul, lötyög, satöbbi. Villanyászatilag ez lakik benne: [1] [2] A lidis pálkának egyetlen előnye, hogy tisztességes gyantás belű, ólmos cínt adnak hozzá, nem vadbarom folyasztószerrel tőtött aludrót-keménységű, olvadásra képtelen ólommentest :D Ez utóbbitól a hideg ráz...

Én még mindig azt javaslom, hogy össze kell tenni 10-12.000 pézt oszt venni egy legegyszerűbb trafós állomást... (nekem a somogyissal nincs bajom, régi (húszéves?) Fahrenheit tekkknika ez, csak nem az van ráírva).

A fentebb linkolt kínai állomás érdekes lehet, ennyi pénzért jó lenne róla többet tudni ;)

(#3666) spidersoft


spidersoft
senior tag

Juteszembe, hőlégfúvós forrasztópákát, vagy szivattyúzós kiforrasztó feltétet egyéb pákákhoz nem találtatok marék babért? :D

(#3667) mrgergoke


mrgergoke
aktív tag

Egy vaterás rendelésben tudna valaki segíteni? :)
Egy 950 forintos ketyerét szeretnék megvenni, és kéne az ürge elérhetősége. Ha valaki segítene, privátban írjon, kérem! :)

https://rendeljkinait.hu/

(#3668) kmarci25 válasza mrgergoke (#3667) üzenetére


kmarci25
veterán

Vaterán csak akkor kapod meg az elérhetőséget, ha leütöd a terméket.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#3669) VegyesTamás válasza kmarci25 (#3668) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

pont ezért írt :)

mrgergoke: írtam pü.

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#3670) Outlander válasza kmarci25 (#3668) üzenetére


Outlander
őstag

A béta még bugos.... ha kérdezel, akkor egyből az eladó emailcímére megy a kérdés... melyet te is látsz, illetve a válasz is az ő email címéről jön... tehát innentől kezdve ki is hagyható a vatera a történetből. ;]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#3671) VegyesTamás válasza Outlander (#3670) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

lol :D ezt nem is tudtam :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#3672) Mate


Mate
nagyúr

Korábban sokan rendeltetek bicajos cuccokat. Gondolom már megérkeztek, tapasztalatok is vannak, így kérdezném:

Ki tud jó első, hátsó lámpát?
Ki tud jó km órát?
Ki tud jó fényvisszaverőt kerékre?

Illetve aki rendelt ezen felül, jól bevált bármiféle bicajos cuccot (pl. kesztyűt) az is írjon :)

[ Szerkesztve ]

(#3673) Outlander válasza Mate (#3672) üzenetére


Outlander
őstag

Olvass vissza, volt több ajánlás.

Lidlben van faja, bár most épp nincs akcióban, az ebayesek szerintem gagyik, nem vennék.

Olvass vissza...

Kesztyűt? 40 fokban? :DDD

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#3674) Mate válasza Outlander (#3673) üzenetére


Mate
nagyúr

Olvasgattam, de többnyire csak arról találtam info-t, hogy rendeltem ezt, rendeltem azt, majd meglátjuk milyen. Na engem a meglátjuk utáni rész érdekel :D

(#3675) doc válasza Outlander (#3673) üzenetére


doc
nagyúr

a bringaskesztyu 40 fokban kell leginkabb ;)

(#3676) fess válasza Mate (#3672) üzenetére


fess
őstag

fényvisszaverő, első-hátsó lámpát rendeltem,bejöttek,majd otthonról linkelem. km óra és kesztyű vásárlást szerintem a lidl-ben ejtsd meg, én kesztyűt egy ezresért, km órát , vezetéknélkülit, talán 2,5-ért vettem.

(#3677) zoli03 válasza fess (#3676) üzenetére


zoli03
őstag

Pedig a Lidl-es vezeték nélküli nem túl jó, én semmiképp se vennék olyat, inkább bármilyen vezetékest.

(#3678) Outlander válasza zoli03 (#3677) üzenetére


Outlander
őstag

Nekem is olyan van, vagy 2 éve..... teszi a dolgát... napon a hőmérsékletet fakét mutat... ezt leszámítva közel valós/pontos adatot ad a km és km/h értékei.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#3679) zoli03 válasza Outlander (#3678) üzenetére


zoli03
őstag

Sok helyen olvastam, hogy nagyon sok minden be tud zavarni neki, én is ezt tapasztaltam (maximum sebesség mérésére gyakorlatilag alkalmatlan). A vezetékessel semmi probléma nincs, én eBay-ről is csak olyat rendelnék. A normális vezeték nélküliek nagyon drágák.

(#3680) fess válasza Outlander (#3678) üzenetére


fess
őstag

Ha a nap rásüt ez is pontatlan :D. Amúgy én nem vettem észre,hogy nagyon pontatlan lenne,de nyílván ezt akkor tudnám biztosan kijelenteni ha felszerelnék egy másik, "biztos" mérőórát és együtt futna a kettő. Én meg vagyok vele elégedve.

(#3681) Outlander válasza fess (#3680) üzenetére


Outlander
őstag

:)), akkor úgy mondom h ma mikor 24-es mutatott a városi egyik ilyen reklámtábla, addig a bicajon 31-et...

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#3682) 426os válasza Outlander (#3681) üzenetére


426os
őstag

Aztán a kerékméret be van-e állítva azon a Km órán?
De amúgy azoknak a mérőtábláknak sem hinnék annyira. GPS-el kell nézni, az a biztos.

[ Szerkesztve ]

.

(#3683) Outlander válasza 426os (#3682) üzenetére


Outlander
őstag

Hát..... Kérekméretből hőmérsékletet számolni, sztem nem egy ezeöccás órával fogsz. :))

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#3684) spidersoft válasza Outlander (#3681) üzenetére


spidersoft
senior tag

A bicikli órájára jellemzően állandóan rásüt a nap, telepített hőmérőket meg a lehetőség szerint árnyékba helyezik, hogy ne a direkt napfény fűtse, hanem a környező levegő. 6°C így még nem is nagy különbség, nyáron simán mérhet 65-70°C-ot egy napra kitett hőmérő, miközben az árnyékban lévőn csak 27°C van.

(#3685) El Gringo válasza spidersoft (#3684) üzenetére


El Gringo
senior tag

+ a menetszél is hűti

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#3686) 426os válasza Outlander (#3683) üzenetére


426os
őstag

Ja én azt hittem még a sebesség mérésről szól a téma, bocsi :D

.

(#3687) fess válasza El Gringo (#3685) üzenetére


fess
őstag

sztem nem sokkal,az általában fekete műanyag sztem jobban szívja a meleget, minthogy egy 20-30 km/h szél számottevően hűtsön rajta

(#3688) fraba


fraba
aktív tag

Nos, akkor a bringás témához egy pár szösszenet, hogy kicsit visszatérjünk az OFF-ból.

Bár van egy vezeték nélkülim, Sparban vetettem pár éve, azt hiszem akciós volt, ezeröccá, kicsomagoltam, felraktam, és elemcsere után kb ment fél órát, azóta vak/süket, és csak akkor jelez valamit, ha odatartom az LCD TV mellé :D Úgyhogy vettem egy ilyet, vezetékeset, rémelhetőleg ez jobban fog működni. Még nem érkezett meg.
KRESZ miatt vettem még két csomag fényvisszaverő matricát, még nem raktam fel, bár már megérkezett. Majd ha megjön a km óra, azzal együtt felszerelem. Ebből kifolyólag erről még nincs tapasztalatom, de valaki írta itt korábban, hogy jó cucc. Azért is mertem megvenni.
Kellett kesztyű is. 600 Ft-ot abszolút megért. Annyi hibával, hogy a tépőzára nem volt megfelelően rávarrva a kesztyűre, de kb 3-5 perc alatt ez a probléma orvosolható. Bár írja, hogy 10 cm-s kézre is jó, arra talán egy picit kicsi.
Vettem két táskát, egy ilyet, illetve egy ilyet. Előbbi hibátlan, utóbbival annyi gáz van, hogy a hozzá adott jack csatlakozónak az anya része az utóbbi időkben KH-s lett, és mikor rámegyek egy bukkanóra, gondolom rövidrezárja a mikrofonnak fenntartott érintkezőt, és automatikusan számot vált a lejátszó. Így ez cserés, de kb 50 Ft-ból megúszható.
Vettem kulacstartót és kulacsot. Előbbi hibátlan, utóbbi egy rakás ****. Igaz, nem gondoltam végig, hogy ez baromira nem praktikus, meg kell állni ahhoz, hogy letekerjem a kupakját. Továbbá a festék fele az első 5 percben lekopott róla.
Vettem első lámpát is. Ezt meg kellett javítani, nem érintkezett a LED egyik lába. Amúgy nagyon jó fénye van. Én még külön vettem a rögzítőjét. Az jó, azzal semmi probléma, teszi a dolgát.
Vettem szelepsapkát, kékben. Kéccá pénzért jó poén, ha épp nincs mit venni, de érzed a kényszert, ami belülről felemészt. :D A mellékelt kép ne csapjon be, olyan gyorsan nem tudsz menni vele, hogy folyamatos legyen a kék kör/csík körben. Csak akkor, ha egy zsírozott szakadékon, hátszéllel tekersz. Akkor talán, bár akkor már úgy is mindegy.
Vettem váltóvédőt is. Ha esetleg eldőlne a bringa, védje a váltót. Jó cucc, teszi a dolgát.
Meg van még egy azt hiszem X-fact pumpám, amivel az első benzinkútig elegendő levegőt tudok a kerékbe fújni esetleges defekt és foltozás után, de azt a H*rvisben vettem.
Fater vett nekem a Lidl-ben egy ilyesféle géles "üléspuhítót". Még nem próbáltam ki, de valószínűleg az ebayesek is hasonlóak lehetnek hasonló árért. Majd referálok, ha érdekel valakit.

Na, most így hirtelen ennyi, ha van még valami, természetesen írok.

(#3689) Mate válasza fraba (#3688) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszönöm! :)

(#3690) 426os válasza Mate (#3689) üzenetére


426os
őstag

Én amúgy tavaly nyáron ilyen km órát vettem. Tök alap dolgokat tudja csak, viszont nem volt vele gond és olcsó. Mondjuk szerintem tűző napon egyszer sem használtam, úgyhogy azt nem tudom hogy bírja.

.

(#3691) nelsonmanian válasza 426os (#3690) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Ugyan ilyenem van, pár száz forintos dolog, egész jól működik, bár szerintem valamit rosszul állítottam be mert viszonylag mindig nagy sebességet mutat(kerék méretet szúrtam el szerintem).
Egy baj van vele, ha rásüt a nap akkor eléggé tükröződik és általában pont a szemembe :D

(#3692) fraba válasza Mate (#3689) üzenetére


fraba
aktív tag

Igazan nincs mit :)
Rendeltel valamit abból a 10-12 dologból? Vagy esetleg mást? Szerintem itt sokunkat erdekelne... :)

to all

Azt tudjátok, hogy miert tapasztalom azt a hibát a vezetek nelkulimmel, hogy tényleg kb egy órát ment, zsir uj, utána spontán megállt, es elem csere utan sem hajlandó működni. A jeladoban a rele kattan, hallom, ahogy elmegy előtte a mágnes. Mintha a szinkronbol kiestek volna?!???? :F

szorri az ekezetekert, mobilrol írok. /OFF]

(#3693) Blaise


Blaise
veterán

Hihetetlen, hogy a kínai eladók ebayen is megpróbálnak pofátlanul ügyeskedni :D

Dear buyer ,

Thank you for your patronage.
As you buy a great many of batteries from our Ebay shop, we determine to update your level as our VIP. You can have more privilege in purchasing than the other ordinary customers.
As you know, we have to pay the tax to Ebay while selling the items, so we can’t lower the price in Ebay shop. Actually, we have our own factory to product our Items so that we can lower the price for you in private trading. We can contact each other by mail and paypal, also the Items could be made to order. And many of our customers had chosen this way to get the same items in a lower price.
What’s more, we provide you with a form of hot-selling Items in your country. We think you will interest about them.
We are expecting to have further cooperation with you.

If you are interested, please reply to this message.

(#3694) Mate válasza fraba (#3692) üzenetére


Mate
nagyúr

Rendeltem :)

Táskát és kerékre fényvisszaverőt. Tesómnak lesz, csak volt feles 2,5K-m paypal-on és gondoltam elköltöm :D

(#3695) Zirowe válasza fraba (#3688) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Bicós kesztyűből inkább teljes kezeset (vagy hogy hívják) érdemes venni, ezek az ujjatlanok használhatatlanok és többet ártanak, mintsem használnak.

Én már évek óta ebayről szedem a kesztyűket, 2-3$ környékén már vannak egész jók, a profik meg olyan 12$ körül kezdődnek.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3696) spidersoft


spidersoft
senior tag

Üléskalap eső ellen, belevarrt gumival háomszá, kívülről rávarrt gumival nésszá. Ér valamit, mennyire lehetnek ezek jók? :) Annyira nem olcsó, tekintve, hogy csak egy darab nejlonozott szövet + vagy húsz centi gumipertli... kínai cuccoknál már megszoktam, hogy a belefektetett anyaggal, saccolt munkával meg a végeredmény súlyával nagyjából szinkronban van az ár :D :D :D

(#3697) 426os válasza spidersoft (#3696) üzenetére


426os
őstag

Ugyanmár, Tesco-s szatyor :D

.

(#3698) pooty válasza Mate (#3689) üzenetére


pooty
tag

Én hátsó lámpát kerestem és egy [ilyet] vettem. Nálam szempont volt a AAA elem fogadása. A lámpa masszív és jó fénye van. Ráadásul a hátsó tárcsafék felfogatási helyére tökéletesen passzol.

(#3699) Lacee1986 válasza fraba (#3688) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Én is ugyan ilyen kulacsot vettem nemrég, tényleg valami borzalmas... Arról nem is beszélve hogy kocog az aluminium mint állat. Szóval ne ilyet vegyetek. :D

(#3700) Outlander válasza Lacee1986 (#3699) üzenetére


Outlander
őstag

Igazából ez nem bicajra való, hanem hegymászáshoz... :DDD

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.