Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31301) synar válasza synar (#31300) üzenetére


synar
őstag

Van valakinek tapasztalata, vagy rendelt már QI charger pad-ot Ebay-ről, melyiket érdemes megvenni, LG G3-hoz kellene.

[ Szerkesztve ]

(#31302) DJ. Ru$y válasza synar (#31301) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nokiát vagy gyári LG-t. G3 topikban volt akinek kinyírta az alaplapot egy ilyen eBay-es "csoda"... Nem kísérleteznék vele a helyedben.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#31303) huliganboy válasza KisApám (#31295) üzenetére


huliganboy
addikt

Megerősítem zoltan6 élményét az eszközzel.
Nagyon döcög a cucc, nehézkes konfigurálni is.
A filmek nem simék stb. stb.

(#31304) huliganboy válasza synar (#31301) üzenetére


huliganboy
addikt

Nekem van itthon az első téglalap, fekete.. Mire vagy kiváncsi?

[ Szerkesztve ]

(#31305) synar válasza DJ. Ru$y (#31302) üzenetére


synar
őstag

Köszi meggyőztél, akkor maradok a kábelnél.

(#31306) maestro87 válasza El Gringo (#31294) üzenetére


maestro87
őstag

LSD = Low Self Discharge (fél éve még én sem voltam képben a fogalommal :D)
Ez a lítiumos 9V-os aksi még nekem is új, eszembe nem jutott volna rákeresni, köszi a tippet. Megy a kívánságlistára.:)

(#31307) mirci18


mirci18
addikt

Link

Ez az új játékszerem.
Egyszerű használni és élvezetes főleg a sötétben a világítás miatt.
10 méter magasra is fel tud menni és akár 20 méter messzire.
Szomszédhoz is simán és útra is kirepült nagyon nagy tér kell neki tegnapi szeles időben nagyon kiszámíthatatlan volt.

Távirányítós quadcopter vagy repülő helyett gyereknek tökéletes.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#31308) Feketelaszlo válasza mirci18 (#31307) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Azt hiszem felétek rohamosan meg fog nőni az UFO-észlelések száma :)

(#31309) Kernel válasza El Gringo (#31294) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem tudom, mennyire közismert, de azért tegyük hozzá, hogy a (névleges) 9V-os Li-ion akkuhoz más töltő szükséges, nem szabad betenni egy szokványos Ni-MH/Ni-Cd töltőbe.

Ezekben két soros Li-ion cella van, amit 8,4V fölé semennyivel sem szabad tölteni.

A szokványos akkukban viszont 7 db 1,2V-os kis cella van, ami szintén 8,4V-ra jönne ki, de töltés közben 7x1,4 V fölé is mehet és ezek a töltők nem korlátoznak feszültséget. Csak tolják folyamatosan az áramot, amitől a Li-ion eldurranhat.

Ez sem állja meg a helyét:

http://www.ebay.com/itm/191083047924

Önmagát hazudtolja meg:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#31310) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Karácsonyi ajándéknak rendeltem hidratáló krémet, hátha másnak is érdekes lehet :D [link]

(#31311) Outlander válasza Dzsolo (#31310) üzenetére


Outlander
őstag

Ennyi pénzért vehettél volna a igazit is. :U

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#31312) kerekfej válasza El Gringo (#31268) üzenetére


kerekfej
addikt

A legtöbb eszköz ezeket a 8,4V (9V elem helyettesítő) akkukat lemerültnek érzékeli, feltöltött állapotban is.

(#31313) Saccco válasza Dzsolo (#31310) üzenetére


Saccco
nagyúr

Bátor vagy. Majd, ha kirügyezett a kezelt terület jelezd. ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#31314) kmisi99 válasza Saccco (#31313) üzenetére


kmisi99
addikt

Japánból jön azért az nem Kína.

(#31315) Matykoh


Matykoh
tag

Nem épp kütyük kis pénzért téma, de itt szoktam járni sűrűbben.

Chuwi Hi8-at szeretnék rendelni. Jelenleg EU raktárban csak Tinydealen van. Mennyire megbízható oldal, mennyire segítőkészek?
vagy inkább rendeljem meg Banggoodról Expedited Shipping Service-szel? Bennük valahogy jobban bízok. (Mondjuk áfával együtt már elég húzós a TD árához, ~36ezer, arra +5ezer forintért már a 220volt-nál kapható).

(#31316) Zeki válasza Matykoh (#31315) üzenetére


Zeki
nagyúr

Valaki épp most szívta meg a tinydeallel, más trackingját kapta meg, az át is vette a csomagot, ő meg nem kapott semmit. A paypal meg elhajtotta a fenébe.

(#31317) maestro87 válasza kerekfej (#31312) üzenetére


maestro87
őstag

A Tronic aksi gyárilag töltött állapotban olyan 20mA-re terhelve is csak kb. 8.9V-ra esik le első használatkor.

(#31318) erzol válasza synar (#31301) üzenetére


erzol
őstag

Nem ugyanaz az árkategória, de Telekomnál vegyél egy ilyen QI padot. (A hátlapot szívesen megveszem tőled egy ezresért. :DDD ) Minőségi, eredeti terméket kapsz garanciával. :K
Ehhez már csak egy ilyet kell rendelned.

(#31319) synar válasza erzol (#31318) üzenetére


synar
őstag

Elment a kedvem tőle. :(

(#31320) DJ. Ru$y válasza erzol (#31318) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Miért is kellene bármit rendelni? A G3 gyárilag Qi képes... Nem Samsung, hogy kispórolják belőle.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#31321) zoltan6 válasza erzol (#31318) üzenetére


zoltan6
őstag

egyetértek,sőt ha nem ragaszkodik a feketéhez,ami 7190ft,akkor vehet még jómínőségű nokia töltöpadot is a telekomnál 3000ft-ért,van sárga,piros,fehér,kék,még töltőfej is van hozzá:
nokia vezetéknélküli töltőpad

(#31322) erzol válasza DJ. Ru$y (#31320) üzenetére


erzol
őstag

Bocsi, nem vagyok képben LG-vel, nekem csak egy kispórolt samsungom van... :D

[ Szerkesztve ]

(#31323) szaboger válasza mirci18 (#31307) üzenetére


szaboger
tag

25 éve a Balatonon nyaranta ilyennel játszottam, igaz az nem világított még.

(#31324) mirci18 válasza Feketelaszlo (#31308) üzenetére


mirci18
addikt

Meglehet.
Következő lépés egy quadcopter beszerzése jövőre mert azok legalább vissza is jönnek meg nagyobb távra is képesek.

(#31310) Dzsolo
Hát te tudod de én semmit nem kennék magamra vagy ennék meg ami kintről az ebay-ról jön.
Nincsenek bevizsgálva ki tudja mit raknak bele.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#31325) KisApám válasza Matykoh (#31315) üzenetére


KisApám
addikt

Én a tinydeal Spanyol raktárából próbaképpen rendeltem. Arra számíts, hogy jó pár forint a szállítás.
Ez nem Kína, ahonnan ingyen küldik.
Spanyolból azért gyorsabb a szállítás (közelebb van), meg talán hiba esetén jobb is oda visszaküldeni.
Illetve nincs rajta VÁM+ÁFA (Kínából érkezve van szerintem az értékhatár miatt), mert EU-n belülről jön.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#31326) Degeczi válasza Bence123 (#28331) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Köszi a tippet a forrasztható karácsonyfára, pénteken jött meg, ma össze is raktam, jópofa:



(#31327) Bence123 válasza Degeczi (#31326) üzenetére


Bence123
tag

Nekem is össze van már rakva, jópofa kit. A körömcsipeszes vágás nekem is megvolt régebben :D

(#31328) oszy válasza Degeczi (#31326) üzenetére


oszy
veterán

Mennyi idő alatt érkezett meg?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#31329) csadi0011


csadi0011
őstag

Valakinek van valami tippje, lesz mostanában ismét olcsó a Xiaomi Led lámpa? 280 körül vettem, és most kicsit sajnálom érte a 700-900-at, mert a család megkért, hogy rendeljek még 5 darabot. :D

(#31330) XtremLor válasza csadi0011 (#31329) üzenetére


XtremLor
őstag

A black friday-t megvarhatod ha nem surgos.... :K

"Legen...Wait for it...Dary"

(#31331) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok drón témában otthon van valaki? ehhez a drónhoz szeretnék még távirányítót rendelni olcsón, köszi előre is

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#31332) air válasza aram01 (#31331) üzenetére


air
nagyúr

Drón topik

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#31333) csadi0011 válasza XtremLor (#31330) üzenetére


csadi0011
őstag

Nem sürgős. igazad van az mindjárt itt lesz. Köszi!

Amúgy hogy szoktak lezajlani ezek feketepéntek meg cyber monday akciók? Banggoodon pl ugye snap-up, lesz meg gondolom elvétve az oldalon akciók. Ebay-en hogy játszódik le? Főoldalra kidobják, hogy blackfriday akciók kattide, és ennyi? Milyen akciók szoktak lenni? (Úgy értve, hogy előfordul ilyenkor a 80% feletti akció is vagy csak sok 50% és az alatt? Valós akcióra gondolok ez alatt, nem olyanra, ahol az eredeti ár lesz akciósnak feltüntetve)

(#31334) aram01 válasza air (#31332) üzenetére


aram01
nagyúr

köszönöm :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#31335) pelenka35


pelenka35
őstag

Autóba szeretnék szivargyujtora csatlakoztathato karácsonyfát esetleg nem rendelt valaki?

Gamertag:Rob3rt75

(#31336) Imy válasza XtremLor (#31330) üzenetére


Imy
veterán

Az 27-én lesz, nem? Az akkor rendelt cuccok beérhetnek karácsonyig?

(#31337) Imy válasza csadi0011 (#31329) üzenetére


Imy
veterán

Én e-bayről rendeltem egyet, tuti nem eredeti, de meglátjuk. Van egy eredeti, az tetszik. A Fake sem rosszabb ahogy néztem a videót. ;)

(#31338) Zeki válasza Imy (#31336) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem biztos.

Akár ötven nap is lehet a postai csomagok átfutási ideje az ünnepekkor
A karácsonyi időszakban akár ötven nap is lehet a megrendelt áru átfutási ideje, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) és a Magyar Posta közös közleményében azt írta, mintegy 15 millió csomag kezelésével számolnak.
CIKK

(#31339) XtremLor válasza Imy (#31336) üzenetére


XtremLor
őstag

Igen a rendes az 27.-en lesz, befut e karacsonyig? Nem remenykednek benne, keves az esely, de pl itthon az edigital 20.-an tartja, kivancsi vagyok a 2014-es nem volt nagy szam....

"Legen...Wait for it...Dary"

(#31340) Degeczi válasza Bence123 (#31327) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A második panelon egyébként nekem picit gyenge volt a zöld LED-ek fénye, ezért azok 2k-s ellenállásával párhuzamosan kötöttem 1k-t, vagyis az eredmény 660k, így már nagyjából hasonlóak azok is

(#31341) Degeczi válasza oszy (#31328) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A szokásos 3 hét.
Az okt 23-i hosszú hétvégén rendeltem, most pénteken ért ide.

(#31342) Tangerine válasza Imy (#31337) üzenetére


Tangerine
senior tag

Nekem volt mindkettő. Szinte a megtévesztésig hasonlóak, de a hamisat nem lehet kikapcsolni, mindig világít ha villanyt kap. Az eredeti minden második villanyra világít.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#31343) spidersoft válasza L4mie (#31277) üzenetére


spidersoft
senior tag

az agyonbeszélt szivacsról még egy sort írnék: amit nagyon nem szeret, az a gyömöszölés. ne szorítsd gömböcbe, ne gyűrd, csak szépen lapjával törölgesd a felületet vele. kinyomni is tilos úgy, mint a rendes szivacsot, csak két tenyér közt laposan összenyomni szabad. fürdőben két csaptelep van, azokat szoktam vele takarítani, úgy havonta kétszer... nem rég fogtam be a másodikat erre a célra, az első kibírt úgy fél évet, tehát mondjuk 24 használatot. ami megeszi, az az érdes felület, pl. a zuhany gégecsöve. csaptelepet vagy zuhanytálcát soha nem ezzel csinálom, azt körömkefével szoktam sósavazni -- pillanatok alatt lehozza a dzsuvát róla. Annyi, hogy a csaptelepre nem szabad sósavnak jutni (ráfröccsenni se a keféről vagy sósavas kézről), mert leeszi róla a csillogást.

Akkumulátor szakértőket kérdezném: az hogy van, hogy az SJCAM aksija lemerülve, üresjáratban 3,8V (inkább több) környékén van? A kamerával adott "gyári" aksi is annyi. Ráírva 3.7V Li-Ion 900mAh van. A magas kapocsfesz. ellenére az Opus tudta, hogy merült, így jobban már nem merítette, és tölteni is hajlandó egyelőre...

(#31344) DJ. Ru$y válasza Tangerine (#31342) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Xiaomi LED light-ot USB-s, hogy lehetne kikapcsolni? Ezt a hozzászólást nem értem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#31345) Imy válasza Tangerine (#31342) üzenetére


Imy
veterán

Kikapcsolni? Hogyan? Nekem Banggoodos van, eredeti, de nem jöttem rá, hogy hogyan lehetne kikapcsolni.

Amúgy próbáltam, és tényleg minden másodikra világít. De mi értelme van? :F

[ Szerkesztve ]

(#31346) Tangerine válasza DJ. Ru$y (#31344) üzenetére


Tangerine
senior tag

Ezt a lámpát a xiaomi powerbankokhoz csinálták.
Ezeken van egy gomb amit ha megnyomsz akkor megszakítja az USB-n a kimeneti áramot, de csak addig amíg lenyomva tartod. Elengedéskor visszaadja a villanyt az USB-re. Ha egy sima LED lámpát dugsz rá, vagy hamis xiaomi-t akkor mindig világít, kivéve amíg nyomod a gombot akkor elalszik, de amint elengeded ismét világít (amig teljesen ki nem húzod). Az eredeti xiaomi egy nyomásra kikapcsol, másik nyomásra bekapcsol.

Itt látszik a különbség. Kék-eredeti, rőzsaszín-hamis. [link]

[ Szerkesztve ]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#31347) DJ. Ru$y válasza Tangerine (#31346) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ja, hogy Powerbank-ot "kapcsolod ki", így már oké. Eredeti az enyém is. És még jön 3 db elvileg. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#31348) Kernel válasza spidersoft (#31343) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem az üresjárási feszültség a lényeg. Ha ráterhel a kamera, leesik a feszültség, az már nem jó.

Ha egy intelligens töltő terheléspróbát végez, leesik, nem jó. Hogy mennyit esik, az függ a belső ellenállástól, ami függ az akku állapotától, tehát a feszültségből ismét nem lehet következtetni.

Egyébként 4,2V a töltési végfeszültség, kb. 3V-ig szabad kisütni. 3,7V a névleges (közepes, átlagos) feszültség.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#31349) Tangerine válasza DJ. Ru$y (#31347) üzenetére


Tangerine
senior tag

Még mindig nem érted. ;]
A powerbankot nem lehet kikapcsolni, az csak egy nyomógomb rajta, és csak egy pillanatra szakítja meg a villanyt amíg nyomsz egyet rajta. Ha elengeded máris újra áram alatt van a port.

Arról hogy eredeti-e úgy tudsz legkönnyebben meggyőződni (akár powerbank nélkül is), hogy:
- bedugod a gépeden egy USB portba: ekkor először világítani fog
- kihúzod, és rögtön visszadugod: ha ekkor nem világít akkor eredeti, ha világít akkor pedig hamis

[ Szerkesztve ]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#31350) spidersoft válasza Kernel (#31348) üzenetére


spidersoft
senior tag

Ismerem ezt a belső ellenállásos dolgot, csak eddig amit láttam LiIon, azoknál merülve bőven 3,7V alatt volt a kapocsfesz... Nincs kéznél teljesítményellenállásom, úgyhogy hirtelen 3db 27Ohm-ra nyúltam rá, azt kapta meg párhuzamosan próbaképp (411mA), ettől az üresjárati 3,89V-ról a terhelés közbeni 3,76V-ra "esett" az Opus és kamera szerint is üres aksi... arra gondoltam, hogy nem-e valami *másféle* LiIon ez... no de meglássuk, hogy mennyire töltődik fel, és ahhoz mit szól a kamera :) kettőt tettem bele egyelőre, 110/112mA-t csorgat beléjük épp, 239/228mAh ment beléjük eddig. Ha ez nagyon off, akkor bocsánat, de épp "ebayes" (igazából gearbestes, de ez sokat nem változtat a dolgon) olcsó aksit tesztelek :DDD engedelmetekkel a végeredményt majd még megírom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.