Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29751) Feketelaszlo válasza Kernel (#29750) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Dunsztom sincs, nem volt még dolgom Terostattal. Ragadni ragad (nem jobban vizesen, mint szárazon), de kifejezetten műszaki ragasztóanyagnak szerintem nem lenne jó. Formázható, de keményebb, mint a sima gyurma. Csomagolásán 3M 38070 - épp onnan jutott eszembe, hogy fene tudja, hogy hamisítvány, vagy eredeti. Lehet, hogy egy kocka Terostatot adtak el nekem autósgyurma néven? :DDD

(#29752) werszomjas válasza Doki16 (#29739) üzenetére


werszomjas
őstag

Én ilyet vettem, picit drágább mint a korábban linkeltek, de hátha hosszabb életű is lesz.

üdv

(#29753) Imy válasza Real_Necro (#29684) üzenetére


Imy
veterán

Én sem kaptam... :(

(#29754) Imy válasza woodworm (#29686) üzenetére


Imy
veterán

Ennyiért eredeti xiaomi piston 3-at kapsz. ;)

(#29755) woodworm


woodworm
veterán

Xiaomi speaker eredetisége hogyan ellenőrizhető?

(#29756) Imy válasza woodworm (#29755) üzenetére


Imy
veterán

csomagoláson a 2D kódot beolvasod. ;)

(#29757) woodworm válasza Imy (#29756) üzenetére


woodworm
veterán

Melyik kódot és hová?

(#29758) Dzsolo válasza oszy (#29653) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Ma 2 Aldiban is voltam, sehol nincs már :(

(#29759) Beni2360 válasza Real_Necro (#29684) üzenetére


Beni2360
félisten

Én is voltam Bp.Pestszentlőrincen és volt 5 db. Vettem egy fehéret. De nem a hétfői akciók közt volt hanem hátul a sor végén a túlsó oldalon. Érdekes pakolás.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29760) Imy válasza woodworm (#29757) üzenetére


Imy
veterán

Olvasd be, és a böngészőbe a linket. A dobozon van egy 2D-s kód, vagy a 20 jegyű számsort. [link]

[ Szerkesztve ]

(#29761) woodworm válasza Imy (#29760) üzenetére


woodworm
veterán

Nincs kód!
Eddig arról volt szó, hogy a banggood eredetit küld.

(#29762) werszomjas válasza woodworm (#29761) üzenetére


werszomjas
őstag

qr kód sincs sehol, se a dobozon, se a készüléken?

nem minden terméken van ilyen számsor, van ahol qr kódot kell beolvasni.

üdv

(#29763) Imy válasza woodworm (#29761) üzenetére


Imy
veterán

Ami nekem van:

piston 3 (QR code)
Note 2: számkód
10000mAh Battery: számkód
MiBand: QR code
USB light: semmi...

Szóval ne viccelj már. ;)

(#29764) DJ. Ru$y válasza Imy (#29763) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A Band-nél hol van QR kód? A leírásban lévőre gondolsz, ami csak egy alkalmazást tölt? Hát az koránt sem "eredetiség vizsgáló", én eredetit kaptam BG-től, még sincs rajta QR kód...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#29765) woodworm válasza werszomjas (#29762) üzenetére


woodworm
veterán

Így néz ki, honnan szedem a 20 számjegyes kódot?

(#29766) DJ. Ru$y válasza woodworm (#29765) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Sehonnan. Nem véletlen született ez az írás real vs. fake témakörben.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#29767) Real_Necro válasza Beni2360 (#29759) üzenetére


Real_Necro
veterán

Mákod van. Én mondjuk csak a Huszti úton voltam, aztán úgy döntöttem végül, hogy nem kutatom tovább, azt a 6 ezer Ft-ot most máshova is fel tudom használni. :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#29768) dugesz77 válasza Dzsolo (#29758) üzenetére


dugesz77
őstag

Sajnálom,hogy neked nem sikerült.
Nekem mákom volt. Sikerült vennem egyet. Kirakva már itt sem volt de a vitrinbe viszont volt egy darab. Normális volt az eladó rögtön hozta a kulcsot és odaadta. Nekem a fekete fekvő jutott. Szép,jól működik. Köszönöm utólag is a belinkelést, annak a ki berakta. Ennyit bőven megért. :R

[ Szerkesztve ]

(#29769) bbandi válasza Imy (#29753) üzenetére


bbandi
tag

Szombaton voltam a Huszti útiban (III. ker), még mintha láttam volna.

Szerk: Látom elkéstem. Akkor vagy tévedtem, vagy szombaton elfogyott...

[ Szerkesztve ]

(#29770) woodworm válasza DJ. Ru$y (#29766) üzenetére


woodworm
veterán

Eddig csak szőrmentén találkoztam xiaomi leírásokkal, és azokból az jött le, hogy sn alapján egyértelműen eldönthető, eredeti-e. A MiBand leírás alapján csak párhuzamot lehet vonni, de a banggoodos doboz szitázása jól hozza a gyári minőséget.

(#29771) oszy válasza Dzsolo (#29758) üzenetére


oszy
veterán

Sajnálom! De majd lesz még ilyen ;) Megnézzem neked nálunk? :) Hátha. Aztán majd eljuttatom innen.

-------

Ez a hangszóró érhet ennyivel többet, mint az Xiaomi Square Box?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29772) Saccco válasza oszy (#29771) üzenetére


Saccco
nagyúr

Xiaomi gyilkos céggé akar válni ez a BW?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#29773) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Gondoltam tesztelek picit.
Megérkezett az USB Charger doctorom, méregettem vele picit Galaxy S5-tel:
Gyári töltő, gyári kábel 1,77A
Gyári töltő, Nillkin kábel 1,78A
Nillkin töltő, gyári kábel 1,5A
Nillkin töltő, Nillkin kábel 1,4A

[ Szerkesztve ]

(#29774) KTU válasza AndrewTdi (#29773) üzenetére


KTU
addikt

És ebből mire kellene következtetni?

Gyári töltővel a nilkin kábel több,
nilkin töltővel a gyári több.

Semmire, mivel a töltés során változik a felvett pillanatnyi áramerőssége attól függően hogy mennyi ampert vett már fel a telefon akkuja.

A gyári töltő 1,77 A leadásnál 5,5 V feszültséggel tölt, akkor mennyivel tölthet a töltési ciklus vége fele, 6,5V-al?

Az meg elég érdekes hogy az időnél mindenhol full-t ír, mikor elkezded a töltést, resetelni kellene. :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29775) dugesz77


dugesz77
őstag

Most néztem az Aldis időjárás-állomás oldalán ott virít egy usb aljzat. Nem értettem mire való. Mint kiderült egy usb töltőt is belecsempésztek. Igaz csak tápról tölt de tudja az 1A :Y

(#29776) DJ. Ru$y válasza KTU (#29774) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Semmi köze az időnek a töltéshez, miért kellene resetelni, ha nem használja a "funkciót", az csak annyit ér, hogy mennyit volt töltőn a telefon, semmi mást. A többiben egyetértek, ezért kell, a műterhelés. Hétvégén elkezdek én is mérni, bóvli kábelektől kezdve a GOLF-on át a fake REMAX-ig, Prolinket stb. Majd próbálok mindenről fotót lőni, de lehet csak egy .xls lesz belőle...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#29777) tam@s válasza Dzsolo (#29758) üzenetére


tam@s
tag

Sziasztok!
Aldi/ időjárás:
A Kerepesi/Keresztúri sarkán lévő Aldiban tegnap du. 5-kor még volt a feketéből egy csomó, állóból, és fekvőből is, de nincs kitéve, a vezetőt kellett hívni, hogy hátulról hozzon. Vártam vagy 10 percet, mire találtam egy dolgozót... Azt mondták, az utolsó fehéret hoztam el.
Szintén a csütörtöki akcióban volt hőmérő (mindenre IS jó), abból is volt még bőven.

Remélem, hogy tudtam még valakinek segíteni!

(#29778) oba


oba
addikt

Mi ez az Aldis időjárás cucc és miért akar mindenki ilyet venni? :) Ennyire jó áron van és/vagy ennyire hasznos?

(#29779) kirkri válasza tam@s (#29777) üzenetére


kirkri
addikt

Gondolom azért nem volt kitéve, mert az Aldiban is úgy lehet, mint a Lidl-ben, hogy az akció lejárta után vissza kell küldeni valamilyen raktárba a megmaradt készletet. Én egyszer egy konyhai aprítót kerestem a Lidl-ben, kérdeztem az eladót, hogy pár napja volt akcióban, nem maradt-e belőle, akkor mondta, hogy ezeket mindig visszaküldik, nem tárolják az üzletben.

21 éve a Prohardveren! ™

(#29780) kerekfej válasza oba (#29778) üzenetére


kerekfej
addikt

Elég jónak tűnik és olcsó is és 3év gari is van rá.

(#29781) KTU válasza DJ. Ru$y (#29776) üzenetére


KTU
addikt

Azért 1 adott készülék töltését érdemes végig "követni" 0-tól a valós 100% töltöttségig, min. egyszer, hogy mennyi a valós töltésidő, ha a töltőáram 0, akkor az idő mérése megáll.
Általában a telefon / tablet / powerbank stb. hamarabb jelzi a 100% töltöttséget,
holott még akár javában tölt 0,2 - 0,3 A-al powerbank-nál akár még többel.
Ebből is következhetnek a különböző felhasználóknál nagyon különböző akku kapacitás különbségek, "nálam tovább bírja az akku ......."
:U

Az 1 - 2 feet-es adat mikro usb kábelek közt nincs nagy különbség, kivéve ha spec. töltőkábel.

Hogy on is legyek:

kecskeméti aldiban tegnap este még volt jó pár darab fehér időjárás-állomás, kb. 5 - 8 db.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29782) L4mie


L4mie
veterán

Congratulations to you.You have won Ibuygou 4 years anniversary gift $5 coupon,here's the coupon : Ibuy4year validity :12/3/2015 ,value require $50

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#29783) atyca


atyca
senior tag

Másnak is lógnak eBayról rendelt cuccai?
Eddig minden megjött még a jelzett idő előtt,most pedig négy rendelésem is egy-két napon belül kiszalad az időből.
Vagy csak a postás kezdte meg a karácsonyi akcióját.....
Egyébként a postán érdemes reklamálni?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#29784) Tika79 válasza kirkri (#29779) üzenetére


Tika79
tag

Lehetőség van arra, hogy az Aldi központi raktárát telefonon felhívjátok. Ott meg tudják mondani, hogy van-e még a keresett cuccból. Ha a központi raktárban van, akkor ki tudják küldeni az általatok megadott Aldis üzletbe. Pár napon belül átvehető, és erről még telefonon értesítést is kaptok.

Nem a nehéz idők tesznek olyanná, amilyen vagy, csupán feltárják, milyen is vagy valójában!

(#29785) kirkri válasza Tika79 (#29784) üzenetére


kirkri
addikt

Hasznos infó, köszönjük! :R

21 éve a Prohardveren! ™

(#29786) pakfong válasza atyca (#29783) üzenetére


pakfong
tag

Első körben a postán annyit tudsz csak csinálni, hogy rákérdezel nem kaptál-e külföldi csomagot a nevedre/címedre. Pláne ha tn sincs hozzá, de sokszor az is csak kamu, ha van a csomaghoz.
1-2 hetet érdemes várni a lejárati idő után, és csak utána reklamálni az eladónak. Így az időből sem csúszol ki, amíg ebay-en ügyet nyithatsz.
Nekem is volt többször is, hogy az adott dátumon túl voltunk, ügyet nyitottam, pár nap múlva meg megérkezett a csomag. Ilyenkor még egy kör levelezés, hogy valahogyan kifizetnéd az árut, mert megkaptad.

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#29787) Beni2360 válasza dugesz77 (#29775) üzenetére


Beni2360
félisten

Papíron tudja az 1 A de nékem csak 470mA tölt.Na de kisegítésnek megfelel. :C

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29788) atyca válasza pakfong (#29786) üzenetére


atyca
senior tag

Köszönöm!
A Posta csupán azért gyanús,mert egyszerre három cucc lóg a levegőben.
Ha nem csomagként,hanem sima levélként érkezik a küldemény akkor is van nyoma a postán?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#29789) Kernel válasza KTU (#29774) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha arra gondolsz, hogy 1,78 vs. 1,79 az pont semmit nem jelent. Az utolsó digitnél soha nem tudható, hogy milyen kevéssel billent erre-vagy arra. Vagyis nem jelent garantáltan 10 mA különbséget, ami egyébként is semmiség, ilyen szinten. Kicsit mozdít a kábelen, jobb vagy rosszabb lesz az érintkezés, máris mást mutathat.

A gyári töltő 5,5 V-os, arról több áramot tud felvenni, ez érthető. A kellő feszültségtartalék miatt a telefon PWM-áramgenerátora pontosabban be tudja szabályozni, stabilizálni az áramot, még eltérő ellenállású kábelek esetén is.

A másik töltő névlegesen 5 V-os (egyébként itt sincs gyakorlati jelentősége az utolsó digit elbillenésének) itt már valószínűleg a lehetséges maximumra szabályoz(na) a telefon, mégis kisebb az áram, mint az 5,5 V-os töltőnél. Ez is törvényszerű (Ohm-törvényszerű).

De valószínűleg a Nilkin kábel nagyobb ellenállása tovább korlátozza a lehetőségeket, ezért itt már szignifikánsan kisebb az áram (100 mA), mint a gyári kábellel.

Természetesen a töltés későbbi szakaszában, ahogy az akku eléri a 4,2V feszültséget, az addig stabil áram lecsökken, illetve csökkenhet az akku érzékelt túlmelegedése miatt is.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#29790) atees


atees
őstag

Ez elég jó ár

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#29791) dugesz77 válasza Beni2360 (#29787) üzenetére


dugesz77
őstag

Én usb charger doctorral és 2A műterheléssel mértem. 1,1A ad le csúcsban . Csak a hozzáadott táp térdel be ilyenkor. Leesik a feszültség 3 V-ra, elsötétedik a kijelző. De 0,7A teljesen normálisan tölti a Lg mobilomat aminek ez a felső áramkorlátja.

(#29792) betyarr


betyarr
veterán

kétoldalú telefontöltő zsineg (A és B usb is megfordítható) létezik lapos kivitelben is?nyilván olyan ami szépen átfolyatja magán a póvert,mint az ajánlott típusok is :R

(#29793) Flashback


Flashback
addikt

A külsö DVD/BluRay olvasóra azt mondta a support hogy még kb 10-12nap a feladásig. De szívesen refoundolt volna! :D

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#29794) simihifi(H)


simihifi(H)
csendes tag

Detto.. :(

(#29795) simihifi(H)


simihifi(H)
csendes tag

Sziasztok!

Nekem eddig ez a top rendelés. És működik. Nem is annyira gagyi... :)

(#29796) atees


atees
őstag

Xiaomi Led Light, ami eredeti, most hol a legolcsóbb?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#29797) Norbii87 válasza atyca (#29783) üzenetére


Norbii87
csendes tag

Nekem is van 2 csomagom, ami már bőven benne van az időben. Eddig nekem sem volt gondom, remélem nem most kezdődik el, mert most fontos lenne. Az egyiknek elvileg van TN-e, ezek mennyire megbízhatóak, már meg kellett volna kapnom? https://www.17track.net/en/result/post-details.shtml?nums=ETHMY82256659

(#29798) elszabi válasza dugesz77 (#28073) üzenetére


elszabi
tag

megboxoltam a tinydeallel. :) ők mindenáron hülye pontokat akartak adni kárpótlásként. végül a paypal rendezte az egészet. becsatoltam mindent és ők visszautalták a pénzt. részemről soha többet tinydeal.

[ Szerkesztve ]

(#29799) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok, most nem ajánlok, keresek:
IlyenAAA foglalatot, amit rátudok tenni a turnigy töltőmre.
:R

aliról már volt 2 de mindkettő kb 2-3 használat után feladta, és contakthibát jelzett a töltő /rugóik nem feszítették eléggé a 3A elemeket. :S

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#29800) elszabi válasza L4mie (#29799) üzenetére


elszabi
tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.