Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28151) Silent77


Silent77
veterán

Nem tud valaki eu-s kupont banggoodhoz?
A newuk már nem működik. :(

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#28152) mirci18 válasza V/ (#28146) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a választ.
Akkor meg is veszem készülök a karácsonyi barkácsszezonra.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#28153) maestro87


maestro87
őstag

Banggood-on miért nem lehet már kupont pörgetni ha app-on keresztül igazolom vissza, hogy megérkezett a cucc? Nekem már nem jön be a szerencsekerék. :(

(#28154) DJ. Ru$y válasza maestro87 (#28153) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Csütörtökön vagy pénteken, mikor megjött a PowerBank tokom én is úgy csináltam, mint eddig mindig és nekem sem jött be. :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#28155) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Kollégák tud valaki nekem linkelni vízálló led-es 24V-os lámát? Ne kelljen plusz adapter, mert alapból 24V van már. :R

[ Szerkesztve ]

(#28156) royalka


royalka
őstag

Adott a távirányítóval (tv, beltéri, stb) szabályozható villanykapcsoló amibe ha az otthon lévő ledes (e27 es foglalatú ) izzot teszek akkor kikapcsolt állapotba is világít nagyon halványan. Esetleg nincs ötletetek hogy milyen ledes izzot lehetne belerakni ami nem generálna ezt a jelenséget? Vagy valami ellenállást kéne elé kötni? :F viszont a fényerőre szükség lenne.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#28157) zoltan6 válasza royalka (#28156) üzenetére


zoltan6
őstag

fényerőszabályozható (dimmelhető) izzót keressél,pld.[link]
vagy ebay-en "dimmable"

(#28158) royalka válasza zoltan6 (#28157) üzenetére


royalka
őstag

Anno hallottam már ezt a kifejezést csak nem tudtam hogy mit jelent. Köszönöm szépen :R

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#28159) V/ válasza royalka (#28156) üzenetére


V/
titán

Ha bele gondolsz, egy lekapcsolt állapotban lévő izzó világít, hagyományos izzóval ez a hiba elő sem jön, nem lehet "áramszívárgás" a vezetékekben szerintem, ez a belső 230V-os vezeték rendszerünk hibája, amit meg kell keresni. Nem led izzó hiba. De várok ötleteket, hogy egy megszakított áramkörön hogy lehetséges ez. Természetesen nem maradék áram, mert felkapcsolás nélkül produkálja.

[ Szerkesztve ]

(#28160) havri1 válasza V/ (#28159) üzenetére


havri1
félisten

Kapcsolón múlik.
Nekem is van olyan kapcsoló, ami világít halványan (biztos tudod mire gondolok, halvány narancssárga izzószál van beleépítve a kapcsolóba) , na ezek engednek át valamennyi áramot, amitől a led nálam is nagyon picit világít.

[ Szerkesztve ]

havri

(#28161) royalka válasza V/ (#28159) üzenetére


royalka
őstag

Ez a baj hogy nem szakad meg az áramkör mindig marad benne egy kicsi szufla a kapcsoló miatt.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#28162) Avicularia válasza DJ. Ru$y (#28154) üzenetére


Avicularia
veterán

Blitzwolf autóstöltőt én is appon keresztül érkeztettem, de már nem volt pörgetés nálam sem. Úgy néz ki megszűnt.

(#28163) tipuka válasza o_tom (#28141) üzenetére


tipuka
addikt

nézegetem, 3,3k banggoddon. :)
meg egyedül te írtál típust . :D

(#28164) V/ válasza havri1 (#28160) üzenetére


V/
titán

Ilyenre is gondoltam, de akkor csere esetén előjön az a probléma, hogy amiért oda jelzőfényes kapcsolót tettem, az a gond továbbra is meglesz, nem látják a kapcsolót.

(#28165) V/ válasza royalka (#28161) üzenetére


V/
titán

Hát biztonsági szempontból és a fizika törvényei szerint, nem maradhat, tehát nem szakad meg az áramkör, ami nem egészséges az emberre és elektromosság okozta tűzveszély is előfordulhat.

(#28166) Silent77 válasza tipuka (#28163) üzenetére


Silent77
veterán

Ne nézegesd, vedd meg, jó lesz. :K
Annyiért nagyon jó vétel.
CX10 mini, hubsan X4 107L.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#28167) dugynok válasza V/ (#28165) üzenetére


dugynok
senior tag

Valószínű nem jól van a kapcsoló bekötve, mert nem a fázist szakítja meg, hanem a nullás vezetéket, ilyen esetben szoktak világítani lekapcsolt állapotban a ledek.

(#28168) zsiz válasza royalka (#28156) üzenetére


zsiz
őstag

én autóba vettem ledes izzót beltéri világításnak. az is ugyanezt produkálta. az javasolták, hogy ha nagyon zavar, valami ellenállást kell betenni elé. de engem annyira nem zavart.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#28169) V/ válasza dugynok (#28167) üzenetére


V/
titán

Ennyit én is tudok, nálam mindig a fázis van megszakítva.
Közben rátaláltam erre és maradhat a kapcsoló csak, a legalul írt VAN MEGOLDÁS! javítást fogom alkalmazni.

(#28170) dugynok válasza royalka (#28156) üzenetére


dugynok
senior tag

Szereld/szereltesd át a kapcsolót, hogy a fázist szakítsa meg, vagy olyan ledet használj, ami 200-230v közötti, a széles (85v-260v) közötti ledek világítanak rosszul bekötött kspcsoló miatt, kóbor áramnak nevetik egyébként.

(#28169 ) V/ :

Ezt is lehet, igazából itt leterheled a hálózatot pont annyira, hogy kevés legyen a lednek az áram, de használatba ne vedd észre. A glimm-nél ez a megoldás, mert így világítani is fog a kapcsoló.

[ Szerkesztve ]

(#28171) royalka


royalka
őstag

Köszönöm ismét. Akkor mégnézetem egy villanyszerelővel :R

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#28172) netseft válasza KaiotEch (#28155) üzenetére


netseft
aktív tag

Szerintem mindegyik lámpa vízálló bizonyos mértékig, persze nem víz alatt. LED-es kétlem, hogy lenne forgalomban, esetleg ha házilag barkácsolt, vagy magad rakod rá. Olyanról még nem hallottam, ami 24 V-ról üzemelne, leginkább növénnyel kell őket táplálni.

Bocs, nem tudtam kihagyni. ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#28173) V/ válasza KaiotEch (#28155) üzenetére


V/
titán

Léteznek, kérdés, hogy lámpa kell, izzó vagy szalag.

egy link

eBay kereső szó: LED DC 24V

És ez kell a leírásban: IP68 Waterproof

[ Szerkesztve ]

(#28174) tipuka válasza Silent77 (#28166) üzenetére


tipuka
addikt

tetszenek, tetszenek. :D amiben van am kamera az nagyon drága már gondolom? :)

JJRH20 minit is néztem. :D

[ Szerkesztve ]

(#28175) Saccco válasza tipuka (#28174) üzenetére


Saccco
nagyúr

Drón topik az összefoglalót is nézd meg. :)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#28176) Saccco válasza tipuka (#28174) üzenetére


Saccco
nagyúr

Egyik kollégám ilyet vett, nagyon szépen repül. Szerintem szebben, mint a H8 mini.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#28177) Silent77 válasza tipuka (#28174) üzenetére


Silent77
veterán

Amibe normális van, igen.
Gyere a másik totyikba, én is most akarok venni még egyet, valószínű syma X5C lesz.
Vagy felbaszom magam, és CX20. :DDD

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#28178) maestro87 válasza royalka (#28156) üzenetére


maestro87
őstag

(#28167) dugynok:
Csak a fázist lehet megszakítani, mert a nulla rendelkezésre sem áll a falban, direktbe megy a foglalat csavaros részéhez, tehát nem lehet rosszul bekötni a kapcsolót (legjobb esetben).

(#28156) royalka:
Lehet azért világíthat halványan mert digitális a fényerőszabályzód, nincs benne mechanikus kapcsoló.
Ilyen esetben a benne lévő digitális vevőegységnek folyamatosan működnie kell, hogy a távirányító jelét észlelni tudja kikapcsolt állapotban is. Amihez ugye kell pl. egy 5V-os feszültség. Ezt meg "legegyszerűbb" esetben úgy lehet előállítani, hogy az izzón minimális áram folyik és a félvezető kapcsolóelem (leginkább triak) sarkairól veszik le a 230V-os feszültséget és további áramkör segítségével (pl. előtét ellenállás/előtét kondenzátor) csökkentik le 5V-ra. Tehát a digitális egységen keresztül záródik az áramkör. Ha rosszul vannak ezek méretezve, akkor nagyobb áram folyhat, ráadásul az áramkör tápfeszültsége függhet a betekert izzólámpa teljesítményétől. Azt hiszem rá is írják egyes digitális szabályzókra, hogy minimum hány watt-os izzótól lehet jól használni. Többek között az ilyeneknél nem is lehet 100%-ra felcsavarni a fényerőt, mert akkor a triak végei között 1V közeli feszültség marad amiből már ritkán lesz 5V, ha csak nincs benne valamilyen step-up konverter. Ha saccolnom kellene csak olyan max. 90-95%-ig csavarhatod fel a fényerőt.

Ha az elméletem helyes, akkor kikapcsolt állapotban is lesz fázis a foglalat belső pólusán. Ha mégsem, akkor nem tudom. :D

(#28179) dugynok válasza maestro87 (#28178) üzenetére


dugynok
senior tag

A glimmnél. A simánál lehet

[ Szerkesztve ]

(#28180) tipuka válasza Saccco (#28175) üzenetére


tipuka
addikt

Köszönöm, átnézek oda, nem tudtam ,hogy ennek csináltak csoportot. :D

(#28181) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Augusztus 24-én rendeltem egy ilyet. [link]

Van még rá valami esély hogy megkapjam? :(

(#28182) royalka válasza maestro87 (#28178) üzenetére


royalka
őstag

Uhh már nagyon bele folytunk a témába :). Veszek egy dimmable izzot es remélem jo lesz. :DDD ha nem akkor megmutatom egy villanyszerelőnek a kommentek. :R :R

(#28181) XP NINJA: lehet valami fémhez hozzátapadt szállítás közbe. :F

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#28183) Outlander válasza XP NINJA (#28181) üzenetére


Outlander
őstag

Lehet a repcsi falához ragadt. :)

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#28184) maestro87 válasza dugynok (#28179) üzenetére


maestro87
őstag

Ezt most nem teljesen értem. Milyen glimm, milyen sima?

(#28185) Atomgeszi válasza maestro87 (#28184) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Glimm az amikor látod, hogy a kapcsolón pislákol egy kis lámpa.
Amúgy szakíthat nullát kapcsoló. Nem kevés helyen láttam már ilyet.
Nulla nélkül nem fog világítani az izzód. Onnan már mindegy, hogy a nullát vagy fázist szakítod meg, ha nem akarsz világító lámpát.
Érintésvédelmi szempontból nem mindegy, hogy mit szakítasz. Lekapcsolód a lámpát, gondolod nincs fent kompót. Ja , nem világít a lámpa, mert nincs nulla, de a fázis ott van. Jóska felmegy, megfogja a vezetéket aztán táncol egyet. :N
Persze amúgy is lehetnek visszafolyó áramok, jó pár Volt összejöhet egy megszakított fázis és nulla között is.

(#28186) dugynok válasza maestro87 (#28184) üzenetére


dugynok
senior tag

Jah, hogy még ez se... Akkor, hogy csak tudd a fázis/nulla megszakítást:

http://www.tibivill.hu/tag/kapcsolo-bekotesek/

Sok helyen, inkább régi házakba találkozni a sok kontár villanyos munkájával...

[ Szerkesztve ]

(#28187) Cavsfan


Cavsfan
tag

Hali.Vásároltam egy cuccot liciten,fizetni akarok PayPal-al,de nem engedi a rendszer.Valaki tudja miért nem????

(#28188) Atomgeszi válasza Cavsfan (#28187) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Így nem.
Küldj egy screenshotot, vagy legalább annyit írj, hogy ő mit ír.

(#28189) erzol válasza pocokxx (#28099) üzenetére


erzol
őstag

Szia!
Aldiban most akciós a silica macskaalom. Ez 8 liter. Amennyi eső volt mostanában, lehet kell ennyi.
Én a héten bepróbálom a zoknis módszert, mert kb 1 hónapos pollenszűrő ellenére elég sok a pára az autómban.
Vízzáró gumik ránézésre rendben, az utastérben sem találtam beázásra utaló jelet.
Hogy lehetne ezt hatékonyan kideríteni?
Bontsam le az ajtókárpitokat?

(#28190) XtremLor válasza erzol (#28189) üzenetére


XtremLor
őstag

A motorterben nezd meg a lefolyokat is, nalunk par falevel volt a ludas.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#28191) Cavsfan válasza Atomgeszi (#28188) üzenetére


Cavsfan
tag

greatspringfield's PayPal account is unable to accept your payment at this time
Contact the seller for help with completing your order

(#28192) Laca1212 válasza erzol (#28189) üzenetére


Laca1212
őstag

Ha használod a klímát, akkor nem kell macskaalmozni.

Amúgy a csomagtér is be tud ázni...

[ Szerkesztve ]

(#28193) trebrona válasza Laca1212 (#28192) üzenetére


trebrona
nagyúr

Igen, a klímával minden frankó.

De, ha télen egész nap napon áll, akkor a szélvédő bepárásodik álló helyben. Ezek után kora este jönnek a mínuszok és a pára ráfagy a szélvédőre. Na az az igazán bosszantó. Az autóm új kora óta ezt csinálja, nem sikerült még megoldást találnom. Próbálkoztam én is a macskaalommal, nagyon keveset segített. Teljesen új aktívszenes pollenszűrővel is jelentkezik a párásodás. Az előző autómmal, szintén ugyanez a típus, szintén újként vettem, nem volt ilyen gond.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#28194) Outlander válasza trebrona (#28193) üzenetére


Outlander
őstag

Érdemes néha megtörölni ablak tisztítóval így nem fagy rá a zsír. ;]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#28195) trebrona válasza Outlander (#28194) üzenetére


trebrona
nagyúr

1-2 hetente tisztítva van. :P

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#28196) erzol válasza XtremLor (#28190) üzenetére


erzol
őstag

Klíma lefolyót kitakarítottam, az frankó.
Az ablaktörlő karnál végigfutó bordázott széles műanyag csíkot érdemes leszedni és kipucolni, ha felülről belenézve nem látok benne leveleket?

(#28197) Gsx-rr válasza pocokxx (#28116) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem lehet egyszeruen csak belso keringetesre van allitva a futes?

(#28198) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

(#28197) Gsx-rr
Nem, viszont a klíma kompresszoráról tudom, hogy nem megy, mert egész nyáron nem volt jó, csak közbejött egy vezérműszíjcsere is, így erre már nem volt keret.... Biztosan ezért is párásabb, mint máskor. A macskaalmot kipróbálom én is.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#28199) XtremLor válasza erzol (#28196) üzenetére


XtremLor
őstag

A vizelvezeto csatorna eleg mely nem biztos hogy felulrol sok minden latszik legalabb is nalunk semmi nem tunt fel....

"Legen...Wait for it...Dary"

(#28200) Atomgeszi válasza Cavsfan (#28191) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Lehet letiltották a PayPal accountját?
Írj neki egy üzenetet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.