Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24801) CoRt3z válasza Gaborz1 (#24800) üzenetére


CoRt3z
tag

Én is! :))

(#24802) XtremLor válasza maestro87 (#24799) üzenetére


XtremLor
őstag

Szegeny havri1 sajnalom, nem lennek annyira mazochista hogy atnyalazzam az egeszet! :P

"Legen...Wait for it...Dary"

(#24803) Laca1212 válasza Real_Necro (#24782) üzenetére


Laca1212
őstag

Simán lufi.. Nekem is van benn pár. De kifizetni nem engedi.

(#24804) Fredo78


Fredo78
aktív tag

A snap-up os őrület előtt volt egy kis vita a vámról.
Erre fájna a fogam:
[link]

viszont ha rájön még 2e vámeljárás +27% áfa akkor már nem olyan jó biznisz. Szerintetek megfogják?

(#24805) Outlander válasza Fredo78 (#24804) üzenetére


Outlander
őstag

Nem tablet, és se nem mobil formájú...
Szerintem, olyan 90% esélyt adok rá hogy átcsúszik, hogy úgy mondjam egy sört ráteszek. :DDD

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#24806) -=Jam=- válasza Fredo78 (#24804) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Nyilván megígérni senki sem tudja, de szerintem is simán átcsúszik.

(#24807) zseko


zseko
veterán

5 perccel 1 előtt bealudtam, aztán a 2 órási után ébredtem, hagytam a francba az egészet és mentem aludni :) Pedig nagyon rákészültem, ráadásul délutáni műszakban dolgozom így belefért volna az ébrenlét :D

HR24.hu

(#24808) Fredo78 válasza Outlander (#24805) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Akkor nem értékhatár miatt állítják meg?

(#24809) Outlander válasza Fredo78 (#24808) üzenetére


Outlander
őstag

Értékhatár IS, de amit lát a röntgen alatt inkább... ez nem annyira olyan dolog, ami miatt, érdemes neki "dolgoznia", nem tudja biztosan h mi ez és h mennyi lehetett.
Sokkal inkább egy tablet/telefon stb amiről tudja, h nincs az az isten h értékhatár alatt legyen.

Ungarische Temperamentum. :DDD

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#24810) Fredo78 válasza Outlander (#24809) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Értem. Köszönöm. Rápróbálok akkor. Ha esetleg nem akkor jól kalkuláltam a 2eft + 27%áfa +pár % vám?

(#24811) Outlander válasza Fredo78 (#24810) üzenetére


Outlander
őstag

2k+27%..... legrosszabb esetben.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#24812) V/ válasza Fredo78 (#24810) üzenetére


V/
titán

Azt nem lehet elovasni, hogy xiaomi van ráírva a csomagátvilágítóval, mivel ezek a bluetooth hangszórók már vehetők 2000 Ft körül, nem valószínű hogy vámeljárás alá esnek, úgy hogy ez sem.

[ Szerkesztve ]

(#24813) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Azért aki megnyerte azt a 300 ezres böszme űrhajót annak is örülhetnek a vámon. Mert az ÁFA-t arra is ki kell fizetni, nem? Hiába került neki 28Ftba.

Tegnap felemás lett nekem is, se cicás táska, se MiBand, se macskának pulóver :( :D

(#24814) Laci.M válasza Fredo78 (#24804) üzenetére


Laci.M
senior tag

Nekem 2 hete 2 is átjött a vámon egybe csomagolva. Persze ez nem jelent semmit. Egyiket árulom, ha kell írj privátban, tuti elkerüli a vámot, és itt van, nem kell rá várni.
(hosszabb sztori miért jött kettő, nem nyerészkedni akartam)

Aláírás

(#24815) lkristóf válasza lkristóf (#24451) üzenetére


lkristóf
senior tag

Sikerült még kettő filléres termékre lecsapnom: kulcstartó és vidám iratcsipeszek :DDD

Ismételten felhúztam az órámat 0:55re és 2:55re, hogy meglegyen a miband meg a piston fülhallgató, míg a mibandnál hamar be is töltött a paypal de így sem sikerült, 2:55-kor meg vagy nem csörgött a telefonom vagy álmomba lenyomtam... nem sajnálom, és gratulálok azoknak akiknek sikerült előlem ellopni a mibandot! :)) Használjátok egészséggel! :K :C

(#24816) Real_Necro válasza Fredo78 (#24804) üzenetére


Real_Necro
veterán

Kollégám pár hete vagy 2ezer Forinttal olcsóbban vette, neki svédektől küldték. Szóval vám nem volt...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#24817) V/ válasza Atomgeszi (#24813) üzenetére


V/
titán

28 Ft alatta van a mentességi határnanak, annyit fizetett érte, nem valószínű, hogy ő lesz akinek a Nav ghatározná meg az Áfát, saját használatra vette, nem kereskedni akar vele, így nem indokolt.

A vámértéket elsődlegesen az ügyleti érték alapján kell meghatározni. Amennyiben ez nem alkalmazható, akkor sorrendben a következő módszert kell alkalmazni…
Az ügyleti érték az az összeg, amely általános esetben a számlán feltüntetésre kerül

[ Szerkesztve ]

(#24818) oriic válasza Atomgeszi (#24813) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Milyen űrhajóról van szó?

Live-Die-Respawn

(#24819) XtremLor válasza oriic (#24818) üzenetére


XtremLor
őstag

A DJI meg a Wingsland...mind a ketto veszett meretes darab! :DDD

"Legen...Wait for it...Dary"

(#24820) Minstrel válasza Fredo78 (#24804) üzenetére


Minstrel
senior tag

Nekem is simán bejött, és ez amúgy is pont értékhatár körül van, szerintem nem is kellene fizetni rá.

(#24821) Saccco válasza oriic (#24818) üzenetére


Saccco
nagyúr

Gondolom a Phantom 3-ról.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24822) oriic válasza XtremLor (#24819) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jaóvan, én meg azt hittem valami űrhajó modellről van szó. :DD

(#24823) htc07

Mármint olyan amit ki lehet tenni szobába. :DDD

szerk:

Most olvasom hogy milyen 29 ft-os akciókról maradtam le. Lesz még ilyen a jövőben vajon? :W

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#24823) htc07 válasza oriic (#24822) üzenetére


htc07
addikt

Biztos pár éven belül lesz már olyan is, amivel a Holdra szállhatsz :DDD

(#24824) jerry311 válasza oriic (#24822) üzenetére


jerry311
nagyúr

Tippelem 2016.9.9 a következő születésnapi akció...

(#24825) oriic válasza jerry311 (#24824) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hjahogy ez szülinapi volt. Bakker nem csajoznom kellett volna, hanem nézni az oldalt. :DDD

Live-Die-Respawn

(#24826) axlfsi válasza San398 (#24796) üzenetére


axlfsi
veterán

Itt volt, ahol az elmult nap a dealeket valtogattak orankent, de mar leszedtek. Gondolom hiba volt, hiszen nem valoszinu, hogy jovo hetfon ismet szulinapjuk lenne :)

(#24814) Laci.M akkor gondolom araban adod s igy talan meg elnezheto is, hogy szakmai topikban hirdetsz :P (mondjuk, ezt majd Havri donti el vegulis)

(#24825) orichalcos mutass egy kepet es megmondjuk :D (habar igy latatlanba is azt mondom, szerintem jobban jartal :) ... nem volt olyan vidam. Rament egesz napunk es nem egy-ket embernek nem lett semmi...)

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#24827) htc07


htc07
addikt

WiFi MicroUSB kábel

valaki értelmezze már nekem, mert nem igazán fogtam fel a wifi részét :DDD a kábel pc-re dugva wifi adapterként üzemel?

[ Szerkesztve ]

(#24828) Laci.M válasza oriic (#24822) üzenetére


Laci.M
senior tag

Lesz itt még fekete péntek, karácsonyi akció miegymás. Valahol mindig van valami extra nagy akció. Lásd aug 25 az ali expressnél.

Aláírás

(#24829) jerry311 válasza oriic (#24825) üzenetére


jerry311
nagyúr

Valószínűleg kevesebb csalódás ért a csajnál, mintha megpróbálsz megcsípni valami olcsó vackot, amire több (tíz)ezren pályáznak.

(#24830) V/ válasza htc07 (#24827) üzenetére


V/
titán

Van egy Wifi chip beépítve és arra csatlakozva az adatok küldhetőek a mobilról, mobilra. Ez annyit tud+ba hogy töltő kábel is.
Én egy ilyet vettem, ua. kábel nélkül. Alul a képeken látható, hogy mire használható.
Jó áron van.

[ Szerkesztve ]

(#24831) axlfsi válasza V/ (#24830) üzenetére


axlfsi
veterán

Biztos en vagyok a maradi, de ha mar egyszer a telefon kabellel csatlakoztattam, akkor minek meg a wifivel is az adatatviel? :F

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#24832) V/ válasza axlfsi (#24831) üzenetére


V/
titán

Mivel a kábel 2 eszközt közt ad kapcsolatot, wifi-vel több felé lehet megosztani a dolgokat.
Ültök a kocsmában a haverokkal, nem csak a kábel végén lévővel tudod az új barátnőd legjobb képeit megosztani, hanem akár az egész törzsvendégi körrel egy időben..Nem kell a mobilt körbe adogatni, még beleesik valakinek a korsójába.

[ Szerkesztve ]

(#24833) Laci.M válasza axlfsi (#24831) üzenetére


Laci.M
senior tag

Telefon töltőn, közben nem kell kihúznod, átdugnod a gépbe, hanem egyből bírsz gépről csatlakozni rá. Mondjuk ez megdől, mert ha úgy állítod be, akkor wifiről kapásból eléred. Ha valakinek van tényleg használható ötlete akkor az ossza meg velünk! :)

Tegnap rendeltem egy olyan microUSB-t, hogy mindegy hogy dugod be, remélem nem bánom meg! :)

Aláírás

(#24834) zsiz válasza htc07 (#24827) üzenetére


zsiz
őstag

már bocs a többiektől, de szerintem hülyeségeket írtok :P ha rádugom a telót gépre kábellel, akkor miért akarna bárki is wifi adatátvitelt használni? :)

3.Insert the wifi cable into the computer USB interface, can see the automatic installation of 360
wifi software interface, the pop-up "wi-fi hotspots to create successful", than you can see the wifi id
and wifi password on the software. Now you can connect the wifi hotspot and enjoy the internet.

szerintem te értelmezted jól, legalábbis nekem is az jön le... bedugod a gépbe, és wifi-n megosztja az internetet (mint egy router)

szerk.: meg gondolom ha van mégy egy telefon, akkor azzal csatlakozol a kábel wifi-re és anélkül tudsz a gépre vagy a kábelen levő telóra/-ról másolni is

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#24835) Outlander válasza Laci.M (#24833) üzenetére


Outlander
őstag

Egyben hotspot is.... bár inkább a mobilról szoktunk adni a laptopnak és nem fordítva..

Biztos van célközönsége.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#24836) Atomgeszi válasza V/ (#24817) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Régebben már a külföldis topikba volt erről szó, ha jól emlékszem és ott is az volt, hogy hiába küldi valaki ajándékként neked a telefont kínából, hiába nem fizettél érte akár 1 Ft-ot sem, az áfát valakinek akkor is ki kell fizetni érte. Ezért van az, hogy nem fogadják el a vámon az 5 $-os számlát, hiába írja rá a kínai, hogy ákció meg ájándék. Ha meg elküldöd neki a paypal 28Ft-os számlát még ki is röhögnek. Szvsz. :U
Persze a józanész nem ezt diktálná, hogy egy VALÓBAN ajándékként, ünnepi akción nyert cuccnak a valódi értékén számolt áfáját kéne kifizetni, de Én kinézem belőlük. :(

Szóval a 300 ezer Ft-os cuccra szép dolog a 80 ezer Ft-os áfát ráfizetni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24837) m0ski


m0ski
aktív tag

A tegnapi felemás sikeresség után ma érkezett a kárpótlás: a Banggood az egyik normál rendelésem árát refundolja a tegnapi visszatérítési akció keretén belül :D :C

(#24838) zsiz válasza m0ski (#24837) üzenetére


zsiz
őstag

tök jó :) lehet tudni mekkora összeget? :) láttam volt egy pár forintban történő visszatérítés kirakva.. gondolom ha már forint, akkor magyarok voltak :D esetleg innen másvalaki?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#24839) m0ski válasza zsiz (#24838) üzenetére


m0ski
aktív tag

Egy 12%-os kuponnal jóárasított MiBand lett a kiválasztott, 3880 HUF értékben. :)

(#24840) Silent77


Silent77
veterán

Az éjszakai hajrában sajnos nem sikerült semmi normálisat venni.
A piston kellett volna leginkább, meg pár ruha jó lett volna még, de ez van. :)
Este ezeket sikerült:
Csúnya cipő
Led szalag
Póló

10A táp a ledhez.
3A táp Ezt nem akartam, csak benne volt a kosárban, nem vettem észre. :W

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#24841) -=Jam=- válasza Silent77 (#24840) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Ameddig nem postázzák tudsz refundolni nem?

(#24842) V/ válasza Atomgeszi (#24836) üzenetére


V/
titán

Ez vásárlás és nem ajándék. Ha nem jött be amit leírtam, megvan a kötelező szabály, hogy miként kell a"vámeljárást" lefolytatni. A sorrend kötött, nem lehet eltérni tőle.
Az akciós dolgokra is vonatkozik. Ha az első alapján megállapítható a vámérték, -van kereskedő számla, fizetésről hiteles Paypal, banki igazolás- akkor nem lehet a következő kiszámítási alapot figyelembe venni.
Amire utalsz, az a 6. fajta, a szabad módszerrel történő érték meghatározás, annak is megvannak a szabályai, hogy miként vehető figyelembe, az ide nem vonatkozik.
Tehát van még előtte 4, ha az első nem használható, de itt csak azt kell figyelembe venni.

Az ügyleti érték az az összeg, amely általános esetben a számlán feltüntetésre kerül
Amennyiben a vámérték az ügyleti érték módszerrel nem állapítható meg, akkor a vámérték meghatározás módszereinek sorrendjét megtartva valamilyen más módszerrel kell megállapítani a vámértéket.

Szerinted, ha itt nálunk akciós áron veszed meg a terméket, akkor az eredeti vagy a kedvezményes ár után számolt ÁFÁ-t fizeted? Az Áfa törvény egységes, és ezt írja: Az adó alapjába nem tartozik bele az árengedmény.

[ Szerkesztve ]

(#24843) m0ski válasza -=Jam=- (#24841) üzenetére


m0ski
aktív tag

Nem tudom hogy csinálták, de a tegnapi összes rendelésem az éjszaka folyamán shipped lett... Szerintem nem én vagyok az egyetlen :) Próbáltam az egyik rendelést visszavonatni (státusza alapján még nem volt feladva), de a chaten a csaj azt mondta, hogy már fel lett adva, csak rendszerhiba miatt a státusz nem frissül.
Most küzdök velük, hogy márpedig az nekem nem kell. Felajánlotta, hogy megkapom giftként, vagyis refundolja nekem, ha már visszatartani nem tudta.
Kíváncsi leszek :U

(#24844) Silent77 válasza -=Jam=- (#24841) üzenetére


Silent77
veterán

Persze, hogy postázták reggel...
Nem érdekes, max eladom.
Megrendeltem a kábelt is amit írtál: DC 5.5x2.1mm male to male

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#24845) V/ válasza Silent77 (#24840) üzenetére


V/
titán

Ha jól értelmezem, a Snap-up termékeket belepakoltad a kosárba, amikor leketyegett az idő, akkor a kosárban lévő árukat egyszerre próbáltad fizetni?

(#24846) Silent77 válasza V/ (#24845) üzenetére


Silent77
veterán

Neeem. :N
Ezek nem snap up terméket voltak.

Érdekes lett volna ha sikerül. :DDD
Azokat nem lehetett kosárba rakni. ;)

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#24847) Real_Necro válasza Silent77 (#24840) üzenetére


Real_Necro
veterán

Az a LED szalag azért jó cucc.

Én most azon filózom, mit kezdek majd ezzel: Szilion forma

Szerintem ha megjött szépen átcsutakolom, aztán olvasztok bele valami fehér meg étcsokit, bevágom fagyóba és meglesem szőlő lesz e belőle. :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#24848) V/ válasza Silent77 (#24846) üzenetére


V/
titán

Akkor félrenéztem, mert csak az első 3-nál néztem, hogy 29 Ft-ok, ezért gondoltam, de ezek szerint különböző időpontosak voltak.
A vízhatlan led szalag 29 Ft-ért az nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#24849) Lucho777


Lucho777
csendes tag

Jaja, aki tegnap vett azt mind shippedre tették, refundolni nem lehet...no comment! Kíváncsi leszek hány hibás termék lesz ezekben!..

(#24850) Fredo78 válasza V/ (#24848) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Silent a sima webshopos termékekkel is megküzdött :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.