Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23601) jerry311 válasza draco31 (#23595) üzenetére


jerry311
nagyúr

igen, ezt.
Kellemesen vastag és jól is zár.

(#23602) draco31 válasza jerry311 (#23601) üzenetére


draco31
veterán

Jövő hónapban lehet be is ruházok rá, sok a cucc, kevés a hely, mint mindig. :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#23603) Saccco válasza vacs (#23599) üzenetére


Saccco
nagyúr

A nagy méretű matricák össze vannak forgatva, a minta, amit látsz csak egy lehetséges kirakási mód.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#23604) cikasz válasza tonyrulez (#23538) üzenetére


cikasz
őstag

EZ jó minőség ezek szerint? Mert az ára így darabra leosztva igen jó!

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#23605) Balinov válasza Silent77 (#23598) üzenetére


Balinov
félisten

ezmiez? :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#23606) KaiotEch válasza Balinov (#23605) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Lehet Ő sem tudja, csak elChente. ;]

(#23607) FireKeeper válasza Silent77 (#23598) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nagy bonyolultságú áramkör. másik oldal full üres?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#23608) Silent77 válasza Balinov (#23605) üzenetére


Silent77
veterán

Bocsánat, ez a USB illatosító. :D

FireKeeper: Igen! :K

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#23609) Balinov válasza KaiotEch (#23606) üzenetére


Balinov
félisten

elChente, bazzeeee! :C :Y :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#23610) emiki6 válasza Balinov (#23609) üzenetére


emiki6
veterán

Akkor a Cheng a füle képet még nem láttad. :P

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#23611) dugesz77 válasza royalka (#23600) üzenetére


dugesz77
őstag

Én próbáltam már az olcsóbb kék színűt. Ezt nem mondanám jónak. Nagyon nehéz beállítani a gáz nyomást rajta. Vagy kialszik vagy full erőn égeti szét magát. Már kettőt elhasználtam.
Most ezt rendeltem nem olyan rég. Sokkal jobb minőség. Könnyű beállítani, tartja a beállított értéket. Kicsit drágább de annyival tuti jobb.

[ Szerkesztve ]

(#23612) FireKeeper válasza Silent77 (#23608) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

mivel illatosít, amperszaggal? :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#23613) Silent77 válasza FireKeeper (#23612) üzenetére


Silent77
veterán

Ha lemaradtál volna, ő az. :)
Még azzal sem. :DDD

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#23614) maestro87 válasza Silent77 (#23598) üzenetére


maestro87
őstag

Ez így csak 0,7W teljesítményű, azért nem fűt. :D Fel kell tornázni ellenállás cserével a maximális 2.5W-ra, vagy ha 2A-es töltővel nyomatod akkor mehetne 10W-tal is.:) De az is lehet, hogy már kiégtek az ellenállások, mikor bedugtad, mert csak 0,25W-ot bírnak egyenként.:D

(#23615) Jarod1 válasza vacs (#23599) üzenetére


Jarod1
addikt

Bódi Szilvis rúdtánc minta? :P

(#23616) maestro87


maestro87
őstag

OFF! De szerintem sokakat érdekelhet.
10000Ft-ot ad 8000Ft-ért a Spar ajándékkártyán.
Bővebben: bestbuy topic.

(#23617) pityu8 válasza V/ (#23547) üzenetére


pityu8
tag

Ezt most gondold át nyugodtan, és ne ír hülyeséget! Mert másokat "megzavarsz" Az SZJA hogy jön az elképzelésedbe?

(#23618) beg válasza V/ (#23547) üzenetére


beg
veterán

Akkor ezt értelmezd légyszíves, ugyanis bevett gyakorlat és alkalmazzák is.

"A vámszerv által kiszabott, illetve visszautalandó, jogcímenként kis összegű, tíz eurónál kevesebb vámot, nem közösségi adót és díjat - kivéve a jövedéki termék után kiszabott nem közösségi adót és díjat - nem kell megfizetni, illetve visszafizetni. Az így meg nem fizetett összeget a vámigazgatási eljárással egyidejűleg törölni kell, a vissza nem térítendő összeget pedig bevételként köteles elszámolni a vámszerv. Nem kell megfizetni továbbá, illetve visszafizetni azt a tíz euró alatti, nem közösségi adó- és díjkülönbözetet, valamint visszafizetni azt a tíz euró alatti vámtúlfizetést, amely az egy határozatban kiszabott és megfizetett összeg különbségéből keletkezett. Az így keletkezett tartozást a vámszerv utólag törli, a túlfizetést pedig köteles bevételként adónemenként belső bizonylattal előírni és elszámolni."
15/2004 PM rendelet 51§ (4.) alapján

"Nem közösségi adók és díjak: valamennyi olyan fizetési kötelezettség, amelynek kiszabása, beszedése, ellenőrzése a vámhatóság hatáskörébe tartozik, így különösen a jövedéki adó, az általános forgalmi adó, az energiaadó, a regisztrációs adó."
2003. évi CXXVI. törvény a közösségi vámjog végrehajtásáról 1§ (12.) alapján

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#23619) pityu8 válasza beg (#23618) üzenetére


pityu8
tag

a topic összefoglalója, görgess,lefelé eddig : Vám ügyintézés.
szerintem nálam okosabb emberek írták.
ez meg szerintem, amit beillesztettél, itt senkire nem vonatkozik, ill. talán egy emberre....

"Nem közösségi adók és díjak: valamennyi olyan fizetési kötelezettség, amelynek kiszabása, beszedése, ellenőrzése a vámhatóság hatáskörébe tartozik, így különösen a jövedéki adó, az általános forgalmi adó, az energiaadó, a regisztrációs adó."
2003. évi CXXVI. törvény a közösségi vámjog végrehajtásáról 1§ (12.) alapján

(#23621) beg válasza pityu8 (#23619) üzenetére


beg
veterán

Akkor keress fel egy ügyvédet, vámtisztet vagy könyvelőt, majd ő elmagyarázza neked, én nem fogom. Nem a bal bokámból találtam ki, elhiheted.

Sőt, ha nem hiszed, rendelj pontosan 37 euróért valamit nem EU-s országból (annak 9.99 euró az áfája) és láss csodát.

"ez meg szerintem, amit beillesztettél, itt senkire nem vonatkozik, ill. talán egy emberre...."
Ezt kifejtenéd bővebben?

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#23622) Ciccuka válasza Silent77 (#23598) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez meg micsoda?

Műterhelésnek néz ki

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#23623) pityu8 válasza beg (#23621) üzenetére


pityu8
tag

az összefoglalóban én 22 ejrót látok, nem 37-et. de megfogadom a tanácsodat, és hétfőn felkeresek valakit azok közül, akit ajánlottál.
még egyszer köszönöm, hogy felnyitottad a szemem, figyelni fogok!
a fejleményekről igyekszem tájékoztatni! még egyszer köszi a pontos tájékoztatást!

(#23624) beg válasza pityu8 (#23619) üzenetére


beg
veterán

Visszatérve az összefoglalóra: 22 euróig adómentes. 22 euró felett már játszik az áfa, de azt 10 euró érték alatt nem kell megfizetni. De attól még terheli adó (áfa).

Magyarul: lusták vagyunk azért a nyomoronc kb. 3200 ft-ért papírmunkázni :) , valószínűleg a ráfordított idő/anyag/költség csak a 10 euró felett éri meg a macerát.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#23625) royalka válasza dugesz77 (#23611) üzenetére


royalka
őstag

Köszönöm :R

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#23626) V/ válasza beg (#23618) üzenetére


V/
titán

Nálam nem alkalmazták, mert szó nem volt róla. Az 5 €-nak megfelelő ÁFÁT ki kellett fizetni.
Meg ki beszélt itt vámról, légy szíves tájékozódj, az ÁFA törvény a lényeg, mivel a mi esetünkben csak 150 €-tól van vám, ha azt elengedi 2,5% vámnál az úgy 1200 Ft, attól nem leszek kisegítve, mert a 12690 Ft Áfát ki kell fizetni.
Meg ki kell az 500 Ft-os Áfát is fizetni. Az áfát nem lehet magánszemély vásárló esetén elengedni, ha csak nem vagy külföldi és kiviszed az árút Magyarországról. De megadhatnád az ÁFA törvény hivatkozási pontját az elengedésről.
Egyébként meg egy csomó dolog 0% vámos.
Most egy kicsit mellétrafáltál.
Nem a bal bokámból találtam ki, elhiheted. a jobból.

[ Szerkesztve ]

(#23627) beg válasza V/ (#23626) üzenetére


beg
veterán

Te is csak olvasol, de nem értelmezel, pedig direkt ki is emeltem vastagon. Nem vámról beszéltem, hanem vámról ÉS nem közösségi adó/díjról, amibe az áfa is beletartozik.

Légy szíves, világosíts fel a 0%-os vámos dolgokról, amikor a blogomban találsz egy ilyen bejegyzést:

Vámmentes termékek listája, 10 eurónál kisebb vámot nem kell megfizetni, vámfelügyelet alá vétel
Írta: beg | 2014-11-21 09:35

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#23628) V/ válasza beg (#23627) üzenetére


V/
titán

Csak rád tudok hivatkozni: Akkor keress fel egy könyvelőt.
Az hogy te mit írsz az egy dolog, a másik pedig az, hogy a jogszabályok mit írnak.

[ Szerkesztve ]

(#23629) Silent77 válasza Ciccuka (#23622) üzenetére


Silent77
veterán

Fentebb és lentebb is írtam. :)
USB illatosító. ;)
Link fentebb.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#23630) beg válasza V/ (#23628) üzenetére


beg
veterán

Rendben. Akkor mit csináljak azokkal a cuccokkal (20+), amiknél nem kellett kifizetnem a kb. 3000 ft-os áfát, mert erre hivatkozva nem kérték?

Jogszabályokat is írtam.
15/2004 PM rendelet 51§ (4.) alapján

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#23631) DJ. Ru$y válasza Silent77 (#23598) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Sztornó. Közben láttam, hogy van több hozzászólás, azt hittem vége a topiknak. :B

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#23632) V/ válasza beg (#23630) üzenetére


V/
titán

Ez nem ÁFA jogszabály.
15/2004 PM rendelet a közösségi vámjog végrehajtásának részletes szabályairól

Ami ugye teljesen más dolog, mint ez: 2007. évi CXXVII. törvény az általános forgalmi adóról

Egy kis segítség a megértéshez.

Akkor mit csináljak azokkal a cuccokkal (20+), amiknél nem kellett kifizetnem a kb. 3000 ft-os áfát, mert erre hivatkozva nem kérték?

Talán egy vámhatározatot ha mellékelné, mert valami nem stimmel.
Te magánszemélyként vásároltad, mondjuk az eBay-n Kínából, vagy az EU-n kívül a terméket több mint 6000 Ft-ért és elengedték az ÁFÁ-t?

[ Szerkesztve ]

(#23633) beg válasza V/ (#23632) üzenetére


beg
veterán

Régi vita az áfajog és a vámjog, néhol fedésben, néhol ellentmondásban vannak egymással. Meg megint más ezek alkalmazása a gyakorlatban. Ilyenkor egyébként nem születik vámhatározat, mint írtam. de amikor megkérdezed emailban, hogy miért, akkor linkelik be ezt a jogszabályt.
Egy vámhatározattal sok a macera, általában egy vámtiszt van egész ferihegyen, akinek határozat aláírási jogköre van. Egy ember napi több ezer vámhatározatra.

Gondold végig, ha beleszaladsz 20 forint áfába (szigorú 22 eurós limitet túllépve), akkor csak a posta és papírköltség magasabb, mint amit be fognak hajtani rajtad. Akkor még ott van az iktatás 46 példányban, annak megküldése az összes irattárba, hivatalba, futkosás, emberhiány, stb. Szimpla erőforrás és költségoptimalizálási indoka lehet.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#23634) dugesz77 válasza Silent77 (#23629) üzenetére


dugesz77
őstag

Nekem is megérkezett az usb illatosító. Maga a kütyü 0.14A vesz fel és 50C fölé fűti fel a felületet. Igazándiból működhetne kéne szerintem inkább az illatosító folyadék a gyenge. Van itthon normális illóolajom azzal is le fogom tesztelni. 6 forintot talán megért viszont egy ezrest kiadtam volna érte biztos átverve érezném magam.

[ Szerkesztve ]

(#23635) V/ válasza beg (#23633) üzenetére


V/
titán

Nem mellé kellene beszélni.
Többen vásárolunk és eladunk az eBay-n, soha nem engedtek el ÁFÁ-t a vámeljárás során, amikor az EU-n kívülről jött a küldemény, a termék és az értéke több volt mint 6000 Ft.
Olyan előfordult, hogy bekérték a vásárlási igazolásokat, ott látva hogy nem éri el a 6000 Ft-ot, megszüntették a vámeljárást, de erről külön nem értesítenek, hozza a postás a csomagot.

Meg nem Ferihegyen dolgozzák már fel a küldeményeket, és Liszt Ferenc a neve a repülőterünknek.
Te meg hidd el, hogy az ÁFA törvény nem ad lehetőséget. Egy zsemlének mennyi az ÁFÁ-ja?

[ Szerkesztve ]

(#23636) pityu8


pityu8
tag

Rendelt mostanában valaki olyan kütyüt, ami szerint nem lehet élni? Linket (please:)

Nekem a nilkin usb kábel 2 hónapot bírt ki, a micro nyakánál kell mozgatni, hogy csináljon valamit. Az "áramot" leadta addig, de azért ez [link] nem egy szupi.... pedig az adók alatt volt, de csak 5 dolcsi. Van jobb?

szerk.: a paramétereivel nem volt gondom, csak a tartósságával. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#23637) beg válasza V/ (#23635) üzenetére


beg
veterán

Akkor én félretárcsázok a csillagkapun és valami féreglyukon kerülnek hozzám kínából a cuccok.
Nem félrebeszélek, próbálom lerajzolni neked, hogy megértsd, de valahogy nem fog a ceruzád, vagy nem ugyanazt a mesét nézzük.

Részemről befejeztem, kár beléd a karakter.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#23638) V/ válasza beg (#23637) üzenetére


V/
titán

Részemről is befejezve, én tudok küldeni határozatot és nem összevissza beszélek.

(#23639) Ciccuka


Ciccuka
veterán

pandawill-en mit vennétek 5 dolláros kuponért?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#23640) XtremLor válasza Ciccuka (#23639) üzenetére


XtremLor
őstag

Amire szukseged van, a mifan jo vetel volt, de egyszer volt Budan.....

"Legen...Wait for it...Dary"

(#23641) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Srácok! Vett már valaki Ebay, Banggood stb. -ről ragasztó rudat ragasztópisztolyhoz? 7 mm-es kellene, nem tudom mi a jó ár érte, meg, hogy megéri venni 100 mm-nél hosszabbat, ha ilyen volt gyárilag a pisztolyhoz?!

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#23642) Ciccuka válasza XtremLor (#23640) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nincs egy normális keresőjük és drágábbak is.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#23643) biliard10


biliard10
csendes tag

Telefon tokhoz küldték :DDD :DDD

DC:biliard10#7567

(#23644) nelsonmanian válasza biliard10 (#23643) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Ez az 5 dolcsis ajándék? :D

(#23645) biliard10


biliard10
csendes tag

Ezek szerint :DDD sokra megyek vele igy is sok a kulcsom

DC:biliard10#7567

(#23646) cris78


cris78
őstag

EBay-en találtam kamerás syma quadcoptereket 8000 környékén. 50 eladásos eladók. Várható szállítás szeptember 10-14. Ez nagyon kamu?

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#23647) cris78 válasza biliard10 (#23643) üzenetére


cris78
őstag

videó :DDD

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#23648) Outlander válasza biliard10 (#23645) üzenetére


Outlander
őstag

Headset "tartó"..

Rácsévéled és nem lesz gubancos. :)

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#23649) Fejvadi válasza cris78 (#23575) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ennyi hátad van? :D

(#23650) Silent77 válasza cris78 (#23646) üzenetére


Silent77
veterán

Kamunak hangzik, de ha adsz egy linket ránázünk. :)

Fejvadi: Nem ennyi, ekkora. :D

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.