Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#174351) Degeczi válasza DJGABI (#174350) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha korrekt amit az oldal ír (43 Ft költség egész napi folytonos működésre) akkor 2x teljesítményt kamuztak rá, valójában 50W-os.

(#174352) Zoli-bácsi válasza bul07 (#174349) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Nem, szintén ipari hulladék kategória, a "teljesítményéről" ne is beszéljünk. :D

(#174353) MittuDomain_ válasza bul07 (#174349) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Nekem van ilyen, nagyon jó fénye van, szeretem.
Amire vigyázz:
A fémház egy vékony 0,3-0,5mm lemez, attól is elgörebül, ha ferde szemmel nézel rá.

Lakásfelújításhoz vettem a mestereknek, surlófény, etc., már ütött-kopott-görbült, de a ledeknek, elektronikának semmi baja.

Amit tudni kell, hogy egy 10cm kanóc van csak rajta és neked kell tenni rá vezetéket.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#174354) gyulazsolti válasza bul07 (#174349) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Szia!

Szerintem is jó, már négyet rendeltem.
Azonkívül amit MittuDomain leírt, még annyi, hogy nincs szigetelve ha lecsavarozod a fedelet.
Kültéren ezért hamarabb lecsapódik benne a pára.
Ezt szilóval, vagy akár vékony gumi csíkkal tudod orvosolni.

[ Szerkesztve ]

(#174355) edk- válasza Mr.Csizmás (#174344) üzenetére


edk-
őstag

Banggood nálam problémamentes, Tomtop is.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#174356) Mr.Csizmás válasza edk- (#174355) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#174357) petymek


petymek
senior tag

Sziasztok! a problémámat is megosztanám, bízva benne lenne valakinek érdemi segítsége.
Aliexpressről rendeltem egy alaplapot. Az alaplap sérülten jött meg /van kicsomagolós videó/, alkatrészek vannak róla leszakadva Nyák réz fóliával együtt, így javíthatatlan, használhatatlan.
Indítottam disputot, amit lezártak számomra kedvezőtlenül, egyáltalán határidő lejárta előtt. Saját költségemen kellene visszaküldeni, amit nem teszek, mert nem akarok még több kiadást, és bizonytalan a kimenetele. Nehezen sikerült élő ügyintézőhöz jutni, kettő garantálta, hogy nem vész feledésbe a dolog, segítenek visszaszerezni a pénzem. Azonban semmi nem történik. A postánál is megreklamáltam írásban, amire majd több mint egy hónap múlva megint mondanak, ki tudja mit.
Mit lehet tenni?
Köszönöm.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#174358) PainKiller13 válasza bul07 (#174349) üzenetére


PainKiller13
őstag

Én ilyet nem vennék. Obiban 2e fttól indulnak a jó minőségű reflektorok, nekem itthon ilyenek vannak, 1 kiégett 15 év után, kicseréltem tavaly, azóta is használatban, naponta 1-2 órát mennek.

(#174359) Bajgunar válasza petymek (#174357) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Csak úgy kíváncsiságból megkérdezhetem, milyen alaplap, s mennyiért érte meg? Hogy ilyen távolságból berendelj bármi ilyen nem kis összegű cuccot, minimális nyereség érdekében, hogy ilyen szívásnak, ráfizetésnek kitedd magad...
Számomra nincs az a 2-5-10k (de még több se) forint nyereség, hogy kamcsatkából merjek rendelni lutri lósz@rt, hót ismeretlentől. Hát még alaplapot... De még olyantól se, aki Mo-on belül van, s nem érem el, kocsival, tömegközlekedéssel ~1 órán belül. Csakis személyesen. Ilyen rendelések meg csakis boltból, megbízható webshopból.
De h aliról alaplap? :F Mit nyertél volna? ~5k-et? Megérte? Most buktad azt a pénzt is. Most vrszel itthon egyet 5-el drágábban + add hozzá a veszteséget. ~dupla áron veszed ua. Mint első pillanattól kezdve egyből megvetted volna itt boltba!
Nem kioktatni akarlak. De ezt sose értettem...
Egy zseblámpát, egy konzervnyitót, egy két apró pár ezres tétel számomra belefér aliról. De ilyen huszonoezres tétel tuti nem. Ez mrg gondolom annál is több volt...

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#174360) Mr.Csizmás válasza Bajgunar (#174359) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pölö "skr mainboard" - lehet hüledezni az itthoni, amazonos, és alis árkülönbségen.
(nem tudom mit vett a fenti hsz-ben)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#174361) Janos250 válasza Beni2360 (#174310) üzenetére


Janos250
őstag

Ez a lámpa nekem is nagyon bevált! :)

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#174362) pn4hvq válasza petymek (#174357) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Ezeket választhatod:
1. Visszaküldöd a feladónak (ahogy kéri az Aliexpress,) reménykedsz, hogy nem veszik el, átveszi, nem akarja rád kenni az egészet és visszakapod a pénzt. Ellenben a visszaküldés költsége téged terhel.
2. tanulópénz :(

(#174363) w.miki válasza Mr.Csizmás (#174344) üzenetére


w.miki
veterán

én Ali + BG-t használom, a BG jobb :B

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#174364) sambenez válasza w.miki (#174363) üzenetére


sambenez
addikt

Mielőtt ezt ilyen kategorikusan kijelented nézz be a BG topikba. :)

(#174365) #04441088 válasza sambenez (#174364) üzenetére


#04441088
törölt tag

Ali még tavaly nyáron ha késett egy csomag 3-4 hetet, már a második héten simán refundolt. Aztán változtak a dolgok. Amit szeptember elején rendeltem cipőt és októberben adták fel, arra november közepén nyitottam disputeot, húzták az időt, másfél hónapig csak az ilyen várjak egy hetet, várjak 10 napot válaszok jöttek. Január elején esett be a cipő, egy fillér visszateritest nem kaptam, az eladó ajánlott fel egy kupont, 3$ off, ha rendelek tőlük 100 $ értékben. :DDD nevetséges.
Banggoodon meg csak jó tapasztalataim vannak. Mindig minden időben megjött, ha nem, akkor visszafizettek az árát vagy küldtek egy újat. Pl volt olyan, hogy egy 20-25k értékű csomagom egy jó 8-10 km-el odébb lett kézbesítve. Posta indított kivizsgálást az ügyben, aztán addig nézelődtem, amíg az egyik tracking oldal csomagszamra kidobott egy alairast is. Arra tudakozon rakeresve meglett az ember és bevitte a csomagom a postára. BG meg már addigra simán visszafizette az árát, EU csomag volt. Sose kotozkodnek.

(#174366) sambenez válasza #04441088 (#174365) üzenetére


sambenez
addikt

Nekem sem volt BG-al még rossz tapasztalatom, de ettől függetlenül mostanában sok a panasz. A covid betett a szállításnak is.
Nekem eddig Alival sem volt rossz tapasztalatom, igaz mindig kivárom a határidőket mielőtt refundot kérek.

(#174367) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Ma reggel be akartam jelentkezni az Aliexpress fiókomba, erre azt írják, hogy küldtek egy 6 jegyű kódot az email fiókomba, üssem be a bejelentkezéshez. Közben egy számláló számlált visszafelé 60-tól :W

Nagy kapkodással bejelentkeztem az email fiókomba, a szokásos CTRL-C módszerrel kijelöltem a 6 jegyű kódot és megpróbáltam CTRL-V-vel beilleszteni a kód mezőbe.

Nem történt semmi, szóval a CTRL-C / CTRL-V módszerrel nem lehet beilleszteni a kódot, be kellett szépen kézzel pötyögni :O

Mióta csinálja ezt a faszságot az Aliexpress? Szerencsére PC-n próbáltam a dolgot, mobil eszközön esélyem sem lett volna 60 másodperc alatt megnézni a kódot az email fiókomban aztán kézzel beírni az Ali bejelentkezéshez :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#174369) spileraaa válasza Beni2360 (#174310) üzenetére


spileraaa
senior tag

durva hogy nálatok apró pénz a szállítás 1,6$
ide pedig 9,9$ pedig szomszédos ország vagy sok baj van a románokkal ezert drágább ide a szállítási költség?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#174370) Beni2360 válasza Donki Hóte (#174367) üzenetére


Beni2360
félisten

Én most akkor megnézem mi van a belépéssel, simán beléptem még az ellenőrző kódot sem kérte, hegy beírjam. :F Valaki biztos próbálkozott a fiokodba belépni egészen más ip tartományból.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#174371) petymek válasza Bajgunar (#174359) üzenetére


petymek
senior tag

Nem PC, hanem fejegységbe alkatrész, és csak kínából beszerezhető.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#174372) petymek válasza pn4hvq (#174362) üzenetére


petymek
senior tag

Ezek nem jó kilátások. Valahogy tudni kellene felülvizsgálatot kérni, de erre lehetőséget sem találok sehol. Hogy megy ez?

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#174373) bbsofficial válasza Mr.Csizmás (#174344) üzenetére


bbsofficial
tag

Deviza

;]

De már alin is lehet Paypallal fizetni

(#174374) CHIPman válasza Mr.Csizmás (#174344) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Geekbuying elég jó még mindig vsz, de Banggoodot se mondanám rossznak azért. Illetve ahogy írták, Alin is lehet paypallal fizetni, csak akkor mintha buknád az alipay customer care-t.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#174375) Chris Kiki válasza Beni2360 (#174370) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Az Alinál ez olyan, mint mobiltelefont feloldani ujjlenyomattal. Időnként, vagy belépési darabszámtól függően (hogy melyik alapján arra még nem jöttem rá) kér egy ilyen ellenőrző kódot.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#174376) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

újabb noob kérdés: BG miért zárolja az accountot? :D talán novemberben jelentkeztem pár snap-up játékra, azonkívül semmi nem volt egy éve kb.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#174377) farkas-j válasza bul07 (#174349) üzenetére


farkas-j
őstag

Én két ilyen (vagy hasonló) Aliexpressről beszerzett 50W-os reflektort használok kb. 1,5 éve beltérben. Elég gagyi kivitel, de 1000Ft-ot megért darabja. Szerintem a hűtése a gyengéje, mert csak a lemez burkolat hűti, de még mindig működnek.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#174378) Czimby válasza bul07 (#174349) üzenetére


Czimby
addikt

Ez 25W.-ot tud, korábbi vásárlók megírták.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#174379) gyapo11 válasza Bajgunar (#174359) üzenetére


gyapo11
őstag

Alapvetően a pénz a motiváció, hiszen ha itthon is megvehetek valamit garanciával, ingyenes javításra beadással akár személyesen, akár az eladó által fizetett futárral, több éves garanciával akkor miért venném Kínából, hacsak nem azért, mert sokkal olcsóbb? A hosszú szállítás eleve növelt kockázat, az útközbeni ellopás szintén, a postai hanyagság miatti visszaküldés szintén.
Ha nem a pénz, akkor meg az, hogy itt nem lehet kapni. Pl. én vettem egy műszert, a típusra keresve a google 48 találata között egyetlen magyar cím sincs, csak ali, bg, amazon stb.
Amúgy meg mobiltelefont is elég sokan vesznek Kínából, ugyanazt megvehetnék itthon is mondjuk dupla árért, igaz jobb garanciális feltételekkel.
Alaplapot nem tudom, utoljára vagy 15 éve vettem a sarki számtech boltban, azóta notebookos vagyok.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#174380) w.miki válasza Mr.Csizmás (#174376) üzenetére


w.miki
veterán

Ez tudomány, erre nincs válasz. :(
Írj a supportnak, és akkor feloldják... vagy nem..

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#174381) sambenez válasza Mr.Csizmás (#174376) üzenetére


sambenez
addikt

Többen jártak így, amiről én tudok ott soha nem derült ki az ok.

(#174382) kuntics


kuntics
aktív tag

Felteszem itt is a kérdést,Alis topikban nem nagyon kaptam rá választ:

Sziasztok!
Múlt héten rendeltem lengyel raktárból egy elektromos fogkefét 4db pótfejjel együtt. Ma megjött a csomag,viszont a pótfejek helyett egy UV fertőtlenítőt csomagoltak mellé. Maga a fertőtlenítő valamivel drágább,de nekem a pótfejek jobban kellenének. Csomagkat kibontottam (hátha alatta van a pótfej),plusz a drága postázás végett sem szeretném visszaküldeni. Érdemes lehet felvenni velük a kapcsolatot? Csak mert sajnos lassan az akciós pótfejek is elfogynak,lengyelektől azt már nem is tudnám berendelni.

(#174383) A214 válasza kuntics (#174382) üzenetére


A214
aktív tag

Szerintem két opció lehet.
Megreklamálod és/vagy veszel hozzá külön pótfejeket. :)

(#174384) gyapo11 válasza kuntics (#174382) üzenetére


gyapo11
őstag

Érdemes, mert tévedtek, ezt nekik kell korrigálni, ez esetben részleges refunddal a hiányzó pótfejek miatt és ingyen fertőtlenítővel amit megkaptál.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#174385) petymek válasza kuntics (#174382) üzenetére


petymek
senior tag

Van unboxing videód? Anélkül csak az eladó korrektségén múlik. Ha van indíts vitát, ha elutasít. Vigyázz a 15 napból ne fuss ki.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#174386) OrLiX


OrLiX
tag

Sziasztok!
Találkoztatok olyan ajánlott USB 3.0 hub-bal, amiben van SD kártyaolvasó is és esetleg Type-C csatlakozású. :) Rövid vezetékkel laptop mellé.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#174387) tlala


tlala
addikt

Wifis konnektoros smart plugot keresek, ami Mi Home-mal (gateway nélkül) és Alexával is működik. EU konnektor, semmi mérés, csak kapcsolás szükséges, 3db.

[ Szerkesztve ]

(#174388) csako válasza OrLiX (#174386) üzenetére


csako
veterán

Ugreen esetleg

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#174389) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

vezeték nélküli kapucsengőkben van ajánlott típus, vagy valami amire érdemes figyelni? kb 30m-re lenne a kapu, közben azért viszonylag sok fallal.

Ezeket néztem ki, megfelelő lehet? (ha igen, melyik?)

1
2
3

(#174390) batagy válasza Zoli-bácsi (#174389) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Én ezt a vezetéknélküli csengőt vettem.
A beszámolómat itt találod róla. Részemről ajánlott .Viszont a távolsággal kapcsolatban nincs tapasztalatom, nekem csak pár méterre van, 1 ajtóval közte.

(#174391) DJGABI válasza tlala (#174387) üzenetére


DJGABI
addikt

Mi home miért feltétel? Amiatt kb csak xiaomi cuccok játszanak [link] kínából hirtelen nem találom

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#174392) tlala válasza DJGABI (#174391) üzenetére


tlala
addikt

Mi Home-ot használok: robotporszívó, termosztát, hőmérők.

[ Szerkesztve ]

(#174393) Mr.Csizmás válasza DJGABI (#174391) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

google home-ba össze lehet csokorba fogni a saját appja mellett, nálam google home mini, blitzwolf wifis konnektor, xiaomi lámpák, légszűrő van a saját mókáival + G home-ben egyaránt kezelhetően.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#174394) erdey_a válasza Zoli-bácsi (#174389) üzenetére


erdey_a
őstag

a cacazi csengőről csak jót tudok mondani. nekünk ugyan más típus van, mint amit linkeltél, de légvonalban 20 méter és 3 fal van az adó és a vevő közt, tökéletesen működik.
az elem nélküli változatokat ajánlom

Vérboci

(#174395) elder troll


elder troll
senior tag

A témája teljesen halott, így hátha találok itt xiaomi air purifier 1 tulajdonosokat, jó pár éve innen ninjáztam egyet.
Szóval mi home-on belül nem létezik az első verzió, csak 2-est lehet kiválasztani. A "hátlapon" szereplő QR kódra nem megfelelő formátumot ír. Gyakorlatilag csak a bankszámlámhoz nem adtam hozzáférést a programnak, gps, wifi, mobilnet, kékfog, stb is be van kapcsolva (rollernél sem enged ezek nélkül csatlakozni), esőtáncot jártam, élő áldozat is csak a szomszéd macskájának hibájából nem jött össze (gyorsabb volt ;]).
Létezik még ehhez adroid-os app, ami látja és kezeli is?
Értelemszerűen nyomkodtam sípolásig a két gombot, villog a wifi ikon melletti led...

[ Szerkesztve ]

(#174396) #04441088 válasza elder troll (#174395) üzenetére


#04441088
törölt tag

Mainland China?
Vagy mi lett választva régiónak?
Kell bankszámlához is hozzáférés neki. ;]

(#174397) elder troll válasza #04441088 (#174396) üzenetére


elder troll
senior tag

Hungary-t választottam ki a listából, de a Germany-t javasolta.
Másik régióval meg fog jelenni a listában?
Lehet hozzá kapni még itthon is filtert, nem kukáznám a gépet feleslegesen.

(#174398) #04441088 válasza elder troll (#174397) üzenetére


#04441088
törölt tag

Szerintem igen, próbáld ki.

Szerk.: Vagy az utánam linkelt orosz verzió is jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#174399) Ra3 válasza elder troll (#174397) üzenetére


Ra3
őstag

Ezzel próbáltad?
[link]
Orosz moddolt mi home, többen is használják itt.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#174400) elder troll válasza Ra3 (#174399) üzenetére


elder troll
senior tag

és staker:
Köszömöm a tippeket :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.