Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#172401) Dluinet válasza finest (#172398) üzenetére


Dluinet
nagyúr

vagy veszel hozzá ilyeneket:
ha több kell
ha csak egy kell

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#172402) sing1ep1ayer válasza Czimby (#172400) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Az kimaradt, hogy nem minden venti indul így el (bár a többség igen), illetve hogy értelemszerűen nem csak halkabb, de lassabb is lesz így és kisebb lesz a levegőszállítása is.

(#172403) Donki Hóte válasza Dluinet (#172401) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ezeket komolyan ennyiért adják? Szétszedett molex és venti csatlakozóból kb. ingyen lehet ilyenek csinálni...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#172404) w.miki


w.miki
veterán

Nagy vételi erejű, és nagyon könnyen kezelhető FM rádiót, tud valaki ajánlani? :B Garázsba, idősnek...

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#172405) Czimby válasza sing1ep1ayer (#172402) üzenetére


Czimby
addikt

Biztos van ilyen csak én még nem találkoztam vele.
7V-on még a full noname legalja kínai is elindult mind nálam.
5V-már izgisebb de a legtöbb jó minőségű, márkás venti elindul.
Pl: A tv állványom hátuljában 2db Arcitic F12 meg egy 1000éves Ericcson töltőről ami 5V 550mA.(Es ez kb a belépő szint a márkás ventik közt)

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#172406) DeFranco válasza Czimby (#172405) üzenetére


DeFranco
nagyúr

anno utánaolvastam ennek a megoldásnak és elég sok helyen leírták hogy elég nagy hülyeség ilyet csinálni for többi eszköz ne halálozzon el egy tápegység büfi miatt reasons.

szóval hogy magadnak megcsinálod az egy dolog de ajánlgatni nem kéne.

[ Szerkesztve ]

(#172407) finest válasza DeFranco (#172406) üzenetére


finest
őstag

Hallottam erről a megoldásról. De igazából olyasmit akartam, amit nem kell szerelnem csak összedugni. Hátha a kínaiak már kitalálták, h betesznek egy ellenállást egy molex elosztóba vagy ilyesmi.
Újabban több ház is megfordult nálam, amiben ledes házventik voltak, de csak 4pines molex csatival voltak szerelve, pl. Samurai x2, Kolink Vault. De közben eszembe jutott, h a ledekhez is elkenállással butíthatják le a ventiken a 12v-ot, szóval valószínűleg nem világítanának, ha a bemeneti feszültséget csökkenteném.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#172408) edk- válasza finest (#172407) üzenetére


edk-
őstag

Kitalálták, bár ezek nem Molex csatlakozósok.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#172409) ollie válasza Donki Hóte (#172403) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De azért a munkaidőt meg kell fizetni, még Kínában is, nem?

***

(#172410) Dluinet válasza ollie (#172409) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Régi szép idők, amikor még napi 1 tál rizsért dolgoztak a kínaiak.
Bezzeg most már a havi fizetésük is annyi mint a miénk.
Az lesz a legrosszabb, amikor már náluk is heti 40 óra lesz a munkaidő, a mostani 60-72 óra helyett. Akkor már tényleg nekünk kell megcsinálni iPhone-t és a pólót is.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#172411) fateless válasza Dluinet (#172410) üzenetére


fateless
veterán

Még mindig bőven van sokkal szegényebb ország nálunk, ahova lehet vinni a gyártást. Magyarország távol áll attól a szegénységtől, ami érdemben ilyen csalogató lenne, mint Kína volt pár évtizede.
Tudom, ezt itt helyben nem annyira érezzük, de mi (Mo) a felső 10%-hoz tartozunk.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#172412) ptesza válasza fateless (#172411) üzenetére


ptesza
senior tag

Már nagyot fordult a világ... [link]

(#172413) sambenez válasza fateless (#172411) üzenetére


sambenez
addikt

(#172414) Donki Hóte válasza ollie (#172409) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ezeket nem kézzel rakják össze, az egyik szalagon jön a molex, a másik szalagon a venticsatlakozó, a harmadikon meg a kábel, egy gép nyom össze másodpercenként két ilyen átalakítót. Az pedig, hogy ha én csinálok egy ilyet, akkor az órabérben mennyibe kerülne, az nem játszik, TV-t is nézhetnék azidő alatt.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#172415) zoli03 válasza sambenez (#172413) üzenetére


zoli03
őstag

A népesség szerint nézd, Indiában 1,3 milliárd ember él, a többségük nagyobb szegénységben, mint mi, és akkor még ott vannak az Afrikai országok is.

(#172416) sambenez válasza zoli03 (#172415) üzenetére


sambenez
addikt

A GDP-ben az a szép figyelembe veszi a népességet. Nem véletlen ez a címe: "Országok egy főre jutó GDP szerinti listája".
Egyébként benne vannak ebben az afrikai országok is.
De ha csak európát nézzük még rosszabb a helyzet.
A románoknak majdnem 50%-al jobb a GDP-jük. :O

[ Szerkesztve ]

(#172417) Gabócza


Gabócza
senior tag

Sziasztok,

USB-s konnektorokkal van valakinek tapasztalata? Beleférnek ezek egy hagyományos konnektor helyére?

Ilyesmire gondoltam:

Köszi...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#172418) sambenez válasza Gabócza (#172417) üzenetére


sambenez
addikt

Bele.

(#172419) Gabócza válasza sambenez (#172418) üzenetére


Gabócza
senior tag

Köszi, akkor rendelek egyet próbaképp.

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#172420) fateless válasza sambenez (#172413) üzenetére


fateless
veterán

Igazad van, tévedtem.
Nem a felső 10%-ban vagyunk, hanem a felső 14,63%-ban. Ez még mindig azt jeneti, hogy a Földünk lkosságának 85%-a rosszabb körülmények között él. (A listán előttünk levő országok lakossága Mo-gal együtt 1,140,980, a teljes lakosság pedig 7,796,422)
Valóban hibásan írtam, hogy nem 10, hanem 15%-ban vagyunk, de a tartalmi mondanivaló az volt, hogy bőven van sok olyan hely, ahova inkább elviszik a gyártást.

ptesza #172412
Igen, jön ide gyártó, hiszen mikor arról van szó, hogy az EU-ban meg akarja vetni egy ország a lábát, hogy az EU-s előnyöket kiélvezze, akkor előtérbe kerülnek a közép-keleteurópai országok, köztük hazánk is, ahol azért a szakmai háttér is adott még, ellentétben pl egy nagy méretű afrikai országgal, ami populációban erős, de szakmai képzettségbne nem, és a felvevőpiac sem olyan, mint itt nálunk, Európában.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#172421) ollie válasza sambenez (#172413) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azt a listát hiába nézed, mert sok miniállam is megelőz minket. Ha népesség szerint nézzük (nem ország) a jövedelmet, akkor bőven 10%-ban vagyunk.

***

(#172422) ollie válasza sambenez (#172416) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De nem úgy kell nézni. A világ népességének 90%-a rosszabbul él nálunk.

***

(#172423) zoli03 válasza sambenez (#172416) üzenetére


zoli03
őstag

Kb 7,8 milliárd ember él a Földön. Kb 0,8 milliárd a felső 10%. Ha összeadogatod a fejletlen afrikai, ázsiai, dél-amerikai országokat, ahol sok országban 10-20x annyi ember él, mint Magyarországon, akkor mi simán benne vagyunk abban a 0,8 milliárdban.

(#172424) sambenez válasza fateless (#172420) üzenetére


sambenez
addikt

Most komolyan örüljünk annak hogy egy halom 3. világ beli országot előzünk?
A normálisan számba vehető országokat figyelembe véve kb 100-nál lehetne húzni egy határt.
Így meg máris éppen a lista első felében vagyunk. Ami ugye karcolja az 50%-ot.
Vagy gondolod egy Szváziföld vagy hasonló figyelembe vehető?

[ Szerkesztve ]

(#172425) sambenez válasza ollie (#172422) üzenetére


sambenez
addikt

Hurrá. :C

(#172426) w.miki válasza ollie (#172422) üzenetére


w.miki
veterán

:Y dehát interneten az írják a nagy tudású, független bölcsek, hogy itt minden IS szar.
Ennyi ember hogyan tévedhetne?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#172427) fateless válasza sambenez (#172424) üzenetére


fateless
veterán

Ugye megvan, hogy arról beszélünk (remélem, hogy te is), hogy Kína helyett hova vinnék a gyártást a nagy cégek. Erre jött az, hogy nem igazán hozzánk, inkább máshova viszik a gyárakat - nem véletlen, hogy milyen brutális támogatásokat adnak gyártóknak, hogy hozzánk hozzák az üzemeiket.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#172428) kmarci25 válasza sambenez (#172424) üzenetére


kmarci25
veterán

Hasonlítsuk össze csak azokkal, akik előttünk vannak, és akkor mindjárt utolsók vagyunk, és mehet sok sírós szmájli, meg a bezzegrománia. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#172429) sambenez válasza kmarci25 (#172428) üzenetére


sambenez
addikt

Sajnos ha megnézed a románok pont előttünk vannak, így teljesen jogos a bezzegrománia.
Pláne ha megnézed hol voltak a 90-es rendszerváltáskor.
De itt befejeztem, nem is idevaló téma.

(#172430) Beni2360 válasza Gabócza (#172417) üzenetére


Beni2360
félisten

Sima régi kerek 60-sba nem fér bele Ki kellett cserélnem szögletes 60-ra vagy 65-re. Elvittem a villanyász boltba és ott próbáltuk bele. Festéskor volt a doboz csere. De egy ügyes szaki ki tudja úgy cserélni, hogy felszerelés után nem látszik semmi nyom, ha mégsem akkor lehet kapni védő fóliát amit a kapcsolókhoz használnak és az eltakar.
Nagy teljesítményt ne várjál a konnektor töltéstől max 1A. Nekem időjárás egység van rádugva.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#172431) kmarci25 válasza sambenez (#172429) üzenetére


kmarci25
veterán

Az egyik listádon előttünk, a másikon mögöttünk vannak. :DDD És a frissebben vannak mögöttünk.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#172432) Gabócza válasza Beni2360 (#172430) üzenetére


Gabócza
senior tag

Köszi szépen a választ. Ez egy újabb ház, talán itt már újabb dobozkák vannak. Egyet rendelek és meglátom, hogy mennyire válik be...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#172433) bul07


bul07
nagyúr

Augusztus 4-i rendelés ma futott be.

Már lemondtam róla így majd három és fél hónap után :)

Persze refund megvolt az egyiknél, de pont jónál mert azt megrendelem most még egyszer, így kivárok, ha véletlen nem jönne meg akkor nem fogok redundot indítani

Volt egy július 30-i rendelésem is ami nem jött meg, hátha megjön :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#172434) -secret- válasza bul07 (#172433) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nekem a szeptember elejei csomagok esnek be a napokban.

(#172435) vince


vince
őstag

Csütörtökön rendelt Wltoys 12423 (cseh raktár, de Németországban adták fel) most érkezett meg :Y

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#172436) spileraaa


spileraaa
senior tag

kicsit off
a csomag átvetélnél van bármi amivel próbáltok ügyelni hogy a elkerüljétek a vírust?

itt a csomagon lévő vírusra gondolok hiszen ami benne van az a hószú út miatt nem kell tartani hogy azon lenne

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#172437) ollie válasza spileraaa (#172436) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én próbálom úgy kibontani, hogy ne érjek a csomagban levő cucchoz, hogy ne kerüljön a kezemről rá a vírus (persze ha van a csomagoláson), majd kidobom a csomagolást, és megmosom a kezem.

***

(#172438) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Van valami ajánlott tartós vezeték nélküli egér, nem irodai munkához, hanem pl boltokban ahol mindig kicsi hely van és simán benne van, hogy valaki leveri? Ne elemes legyen hanem aksis. Köszi :)

(#172439) Ra3 válasza spileraaa (#172436) üzenetére


Ra3
őstag

Nekem van otthon 98%-os izopropil alkohol, szórófejes palackból letolom kívül az egész csomagot, aztán ha megszáradt akkor bontom ki. Ha van is a belsejében hetek-hónapok alatt amíg ideér szétesik.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#172440) w.miki válasza spileraaa (#172436) üzenetére


w.miki
veterán

semmit... én az életemmel játszom nap, mint nap :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#172441) 8zabi válasza 8zabi (#171511) üzenetére


8zabi
őstag

megérkezett a 10 méteres Unnlink optikai HDMI kábel, tökéletesen átmegy rajta a 4K60P, ugyanez a távolság réz kábelen már nem működött

(#172442) band


band
csendes tag

valaki keresgélt padlásra ledet, ez ittholról van és biztos drágább, de tán gari, meg picit megbíz6óbb:
[link]

(#172443) spileraaa


spileraaa
senior tag

segítenétek dönteni?
most akció miatt megvettem ezt a fogkefét Oclean X Pro (20$ volt)

viszont működőképes a régi is Alfawise RST2056

most nem tudom melyiket tartsam meg és melyiket próbáljam eladni

mert ha kipróbálom akkor már az Oclean is nehezebb lenne eladni jó áron nem tudom jobb e mint a másik

Oclean mellet szol talán hogy a fejek amik kaphatóak hozzá talán jobb minőségűek lehetnek mint philps utánzat fejek mert azok passzolnak a régire
éspedig ezek BL553 és HX6064 van 2 évre való belőlük

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#172444) MADcat válasza w.miki (#172440) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Igazi rossz fiú vagy mi? :K

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#172445) Aksomatic válasza spileraaa (#172443) üzenetére


Aksomatic
senior tag

Hol volt az Oclean 20 dodóért?

(#172446) Silent77 válasza Aksomatic (#172445) üzenetére


Silent77
veterán

Alin

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#172447) spileraaa válasza Aksomatic (#172445) üzenetére


spileraaa
senior tag

itt volt $20 seller discount azzal volt 39,99 és volt 20$ kuponom bonus buddies játékból így lett a vég összeg 20$ (aki ügyes volt a 20$ játék kupon nélkül is eltudta hozni 34$-ért)

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#172448) bul07


bul07
nagyúr

Sima "orvosi" maszk tőle [link] ma jött meg 68nap alatt, de megjött :)

[kép]

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#172449) MADcat válasza bul07 (#172448) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Ugyanilyet kapunk a cégünknél. :K

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#172450) Nikaré válasza bul07 (#172448) üzenetére


Nikaré
őstag

uuuu az a vörös csillagos pecsét! :)) :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.