Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#172351) nagysz válasza smithsys (#172350) üzenetére


nagysz
tag

Igen tudom. Rengeteg videót megnéztem..megterveztem a cuccot. aztán jött a kivitelezés :D anyag leszorítás, fej beállítás, marás...káromkodás :D :D nem rakétatudomány, igaz. de elsőre ez sem lesz jó, még csak közelítőleg sem. másodikra sem. :D ja és persze a szerszám igényről nem is beszélve. mert az asztalos témában az nagyon durva. főleg a minőségi..itt nem jó a kinnai. de még a makita sem feltétlenül (bár nekem pont az van)..

[ Szerkesztve ]

(#172352) smithsys válasza nagysz (#172351) üzenetére


smithsys
aktív tag

Na igen. A kitartás kimaradt a felsorolásból. ;)
Én is sokat szívtam vele kezdetben. Néha még most is megtréfál... :F
Ne add fel, a hibákból lehet csak igazán tanulni!

(#172353) fateless válasza smithsys (#172344) üzenetére


fateless
veterán

Nagyon szép munka, le a kalappal! :R

Én tuti, hogx előbb vennék vagyonokért akkut, vagy ha nincs, új eszközt, mint készítsek egy ilyet (nem ez az erősségem, még ha szeretek is fával dolgozni)

Gratulálok

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#172354) smithsys válasza fateless (#172353) üzenetére


smithsys
aktív tag

Soxor én is a vásárlást választom, de szeretem a kihívásokat. :)
Köszi a gratulációt! :R

(#172355) smithsys válasza Sungoo (#172341) üzenetére


smithsys
aktív tag

Bocs Sungoo, Neked még nem válaszoltam.
Köszi a linket, éppen tőle vásároltam a cuccot. Ahogy írtam, vívtam egy kicsit vele hogy küldjön egy pótakksit, amire az volt a válasza hogy "alkatrészeket nem ad el külön", ami ugye alapvetően botorság, de feleslegesnek tartottam a további szócséplést.
Igen, a Makita valóban komolyabb márka, de ami tud 60Nm nyomatékot illetve ütvefúrást azt sajnos nem kapom meg ennyiért.
Egyébként nagyon jól használható kis szerszám ez, teljesen elégedett vagyok vele.

(#172356) nagysz válasza smithsys (#172352) üzenetére


nagysz
tag

Köszi, rajta vagyok a témán, már fel vagyok szerszámozva legalább, az jó kiindulásnak :D
Nekem egyébként ez a Deko van, gondolom ez az elődje lehet, 58Nm, kézből kicsavarós, ajánlom mindenkinek, most 64USD-ért házhoz viszik. De ehhez sincs pót akksi ha jól látom :( - mondjuk egyelőre nem is kell, mert ezt csak akkor használom, ha nem elég a kicsi másik kettő; ezeket is ajánlom főleg most, mert 24.5USD csak :)

(#172357) gyapo11 válasza Dluinet (#172343) üzenetére


gyapo11
őstag

Akksik kapacitása nem A, hanem Ah.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#172358) Dluinet válasza gyapo11 (#172357) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha rosszul írom le, akkor más lesz a fizika?????

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#172359) smithsys válasza nagysz (#172356) üzenetére


smithsys
aktív tag

A Tiedhez van akksi:
https://a.aliexpress.com/_BOJvca
Jó kis készülékek ezek.
Köszi az ajánlást, de egyelőre kicsiből el vagyok látva.
Bocs a gagyi linkért, mobilról vagyok. :B

(#172360) nagysz válasza smithsys (#172359) üzenetére


nagysz
tag

Hoppá köszi az akksit! ja nem neked ajánlottam hanem a topicnak, mert már kezdtük szét offolni az asztalos témával :D

(#172361) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok.

Szeretnék egy megbízható elemes ajtóriasztót (nyitásérzékelőt), illetve esetelg egy mozgásérzékelős szirénázó kütyöt vásárolni. (szintén elemes kivitelt)
Nem kell bele wifi meg semmi extra, gondolom csak többet fogyaszt ha wifis.
Melyik márkák a jók? Ebayen / Aliexpressen mit tudnátok ajánlani?
A mozgásérzékelős változat a hatékonyabb vagy a nyitásérzékelő?
Kb hány hónapig bírja az akksi?

köszi a tippeket

(#172362) kurtuzov válasza smithsys (#172359) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Jók ezek a Deko cuccok, de bizony kell hozzájuk az ilyen hozzáállás is :)
Én amiatt választottam a Makitát, mert nekem fűnyíró is kellett. A Dolmar a Makita saját kerti márkája, 90 ezer volt a 43 cm átmérójű fűnyíró, 2x18V 3.0Ah akku és egy dupla töltő. Vettem még akkukat a kert mérete miatt (szintén akció de az más kérdés) és innentől jöhetnek az akku nélküli Makita ajánlatok.
Tehát ha a kerti eszközöket is nézzük, akkor Deko csak egy sövénnyíróval van jelen.

(#172363) smithsys válasza kurtuzov (#172362) üzenetére


smithsys
aktív tag

Teljesen egyetétek veled
A kompatibilitás és a kínálat tekintetében nyilván a Makita, Dewalt, Bosch, Metabo és még sorolhatnám cuccok verhetetlenek.
Dehát szükség van az ilyen elvetemült fickókra is mint én, mert egyébként nehezebb lenne megítélni a különbséget, illetve talán ezzel is segítettem néhány fórumtársnak a megfelelő döntésben.
Hozzáteszem, az első ezzel kapcsolatos hozzászólásommal is ez volt a szándékom.

(#172364) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Ma kérték hogy valami jó légtisztító kellene, természetesen pont 11.11 után. Ahogy néztem a Xiaomi purifier 2h lenne megfelelő, de mindenhol out of stock vagy lejárt a kupon ahol a nagyobb hazai kuponos ajánlják. Alin sem találtam jó áron eu raktárból, gondolom minden le lett fosztva. Ha valaki belefutna 30k alatt valami kuponnal akkor szóljon.

Előre is köszönöm.

(#172365) GIJoe


GIJoe
addikt

XIAOMI Smart TV 4S 55" 306€ MM kupon:PERFECTEBAY10 (ha vki tud hozni szóljon :DDD )

(#172366) chatran válasza osztraksajt (#172364) üzenetére


chatran
őstag

Ezeknek a légtisztítóknak van értelme egy kb 50 nm-es panellakásban? Itt a távhő miatt a legnagyobb probléma, hogy száraz a levegő. Egy ilyen légtisztító képes párásítani?

(#172367) azbest válasza chatran (#172366) üzenetére


azbest
félisten

nem, a hepa filter nem párásít. Légmosó vagy párásító készülék lehet, amire gondolsz.

(#172368) osztraksajt válasza GIJoe (#172365) üzenetére


osztraksajt
őstag

Szerintem el van valami nem stimmel, ennyiért a 43" szokott menni, és összesen 1 értékelés van.

(#172369) sambenez válasza chatran (#172366) üzenetére


sambenez
addikt

Annak speciel pont nincs de egy xiaomi evaporative humidifier 2-nek már van.

(#172370) spiky03


spiky03
veterán

Tudtok ajánlani 5 méteres LED szalagot ami bírja a padlás viszontagságait?
Oda szeretnék világításnak.
Esetleg ha távirányítós az csak jó mert akkor már lentről fel tudom kapcsolni. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#172371) gyapo11 válasza Dluinet (#172358) üzenetére


gyapo11
őstag

Nem, viszont nem egyértelmű, hogy miről beszélsz. Az A is egy mértékegység, csak nem az akku kapacitására. Mi okod van, hogy nem a helyes mértékegységet használod? Félre akarod vezetni a fórumtársakat? Keresni fogják az akkukon az A értéket és nem találják, vagy ha igen, az egy egészen más tulajdonsága az akkunak. Légyszi jegyezd meg, hogy az Ah a kapacitás mértékegysége és használd helyesen.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#172372) Donki Hóte válasza spiky03 (#172370) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Alin beütöd a keresőjébe, hogy LED strip waterproof és 14 ezer találatot fog kidobni :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#172373) spiky03 válasza Donki Hóte (#172372) üzenetére


spiky03
veterán

Igen azt tudom, csak gondoltam hátha van itt valami bevált. Nem örülnék ha kigyulladna padlás:D

De akkor szétnézek.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#172374) Dluinet válasza spiky03 (#172373) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem távirányítós, de jó

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#172375) kurtuzov válasza spiky03 (#172373) üzenetére


kurtuzov
senior tag

A méretek fontosak lennének. Ha nem akarsz fényárt, és lesz rendes hűtése a szalagoknak (pl aluprofil) akkor nagy bibi nem lehet 2835 v 2216 ledek elég kell legyenek a nagy 5050-esek meg hasonlók nem kellenek. Én 2m hosszú profilt csináltam 12V 120led/m és ~10W/m, 930lm/m. Nem kell nagy fém táp, de kb 20%-kal legyen nagyobb a kapacitása, mint a szalag fogyasztása. Padlásra szerintem a 60led/m is elég, a több inkább a homogén megvilágítás miatt fontos.
Aluprofil megoldja az IP védelmet meg a hűtést is, a táp meg lehet wifis, de én ettől függetlenül mindet kétpólusú kapcsolóval áramtalanítok, ne fogyasszon 0,5W-ot sem készenlétben.

[ Szerkesztve ]

(#172376) Donki Hóte válasza spiky03 (#172373) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ekkora mértékű para a petróleumlámpa idején volt indokolt, de ha ilyen gyárilag alu lapra szerelt LED szalagot veszel, akkor a LED része biztosan nem fog túlmelegedni.

Viszont akkor tápegységet is olyat kell választani, ami tűzbiztos, plusz szóba sem jöhet a kisfeszültségű részbe kötött távirányító, csak akkor abszolút biztonságos a rendszer, ha a tápegységbe menő 230 V-ot kapcsolod le kétpólusú kapcsolóval.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#172377) Zoli-bácsi válasza kurtuzov (#172375) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Ennek van rendes hűtése? (elvileg aluprofilos) És van annyira erős fénye, hogy elég lehet konyhába munkához? A szekrénysor alá csavarozva.

(#172378) tonyrulez válasza Donki Hóte (#172376) üzenetére


tonyrulez
őstag

Meg tudom erősíteni, elején voltak LED szalagjaim amit csak felragasztottam a konyhapult alá magában, és egy idő után sorban múltak ki rajta LED-ek vagy teljes egységsorok. Viszont egyéb gondot nem okozott. De kell neki a hűtés. Vettem ezután Banggood-on alu sínt, 4 éve van napi használatban és semmi gondja a LED-nek.

4 8 15 16 23 42

(#172379) spiky03


spiky03
veterán

Köszönöm a tippeket.
Erre az alu sínre nem is gondoltam.

Nekem olyan van a konyhában, mint a linken csak 1 méteres, de nincs még vele gond.
Csak annyi, hogy ha lekapcsolom akkor még utána is van egy kis derengo fénye. :DDD
Lehet az utólag rárakott kapcsoló miatt van. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#172380) zoltan6


zoltan6
őstag

Azért annyira nem kell a led hűtést túlmisztifikálni,3-4 éve van fent a ledszalagom (5050 rgbw) a mennyezeten gipszkartonra ráragasztva simán,Előbb tönkrement a kínai tápegység mint a szalag.
A led fénycsövek zárt belsejében is csak bele van ragasztva simán a szalag az üvegre,mégis birja.

(#172381) Benhill válasza zoltan6 (#172380) üzenetére


Benhill
senior tag

[https://edigital.hu/led-szalagok/global-mt-5m5050rgb30-led-szalag-5m-p394424]

Nekem szintén valami ilyesmi van a szekrénysor alatt, ami 0-24 világít, eddig egy led sem égett ki. Még itmedia.sk-ról vettem pár éve 1500ért.

(#172382) sambenez válasza spiky03 (#172379) üzenetére


sambenez
addikt

Mert a kapcsoló nem a fázist szakítja meg.

(#172383) CHIPman válasza Benhill (#172381) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Konkrétan ezt nem ajánlom, pláne nem az eredeti árán. Öcsém megvette akciósan, egyszer kicsomagolta, felragasztotta, majd kb 1 hónap után a felénél random megtört, és onnantól nem világított a kék. 2 hónap tökölés után kicserélték vadiújra, rá 2 hétre meg a táp sz@rt be.
2 éve random kínából összerendelgetett komponensek gond nélkül mennek azóta is, ez meg összesen kevesebbet működött, mint amennyit gariban volt.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#172384) spiky03


spiky03
veterán

Ebből rendelek egy 6 méterest, ezen van alapból kapcsoló is.
Nem létszükség a távirányító.

link

Akkor elég csak simán a gerendára rögzítenem?
Hasonló van a konyhában is ott nem raktam alut és működik.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#172385) Shummo


Shummo
aktív tag

Több dolgot vásárolnék Ali-ról.

Kicsit összezavarodtam, hogy akkor most meddig vám/áfamentes a dolog. Ezért feltennék 3 kérdést:

1. Jól értem-e, hogy a mentesség határa a 2017. CLII tv 162. § (5) szerint a 37.037 Eur ? (Illetve az ennek megfelelő egyéb deviza szóval kb 43$)

2. Mikor kell beférnie az összegnek a határ alá? Amikor vettem/fizettem, vagy amikor az esetleges vámügyintézés folyik?

3. Esetleg valaki meg tudná mondani a novemberi/ vagy már esetleg a decemberi határokat?

előre is köszönöm

(#172386) PainKiller13 válasza Zoli-bácsi (#172377) üzenetére


PainKiller13
őstag

Én ilyet nem vennék, szerintem harmatgyenge a konyhába, de több helyen is utána lehet olvasni, hogy oda mit ajánlanak.

(#172387) Benhill válasza Benhill (#172346) üzenetére


Benhill
senior tag

Na megjött, első pillantásra nagyon kicsinek tűnt, mérete ellenére viszonylag van súlya, 380 illetve 350 gramm.

Masszív fém hatású szálcsiszolt előlapi burkolat nagyon jól néz ki, a led az RGB, oda-vissza futás között váltogatható, illetve van 5 féle szín. Kikapcsolni is ki lehet.

Hangteszt során kellemes csalódás ért, 2x3watt ellenére, kva jól szól, magas és mély is egyaránt van. Vocalnál szépen adja a hangot, operát és ütős hangszerek is jól kijönnek rajta. Nem buhog, nem torzít, még technonál sem.

Két hangszóró közötti kábel az kicsit rövid, de nem is arra való hogy 3 méterre rakjuk egymástól.

Simán megérte szerintem.

(#172388) AtiSnatch válasza Shummo (#172385) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag

1. igen
2. amikor az ügyintézés folyik.
3. passz.

Egyébként a 43$ külön küldeményekre vonatkozik (+postaköltség) Ha egy eladótól rendelsz különböző dolgokat, akkor egyszerre csak egyet és várd meg, hogy feladja. Így nagy valószínűséggel nem kerül majd egy csomagba az összes rendelt dolgod.

[ Szerkesztve ]

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#172389) kurtuzov válasza Zoli-bácsi (#172377) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Aluprofil az otthoni megoldásoknál (pl 2835 ledeknél) általában elég. Én ilyen előre szerelt profillal még nem dolgoztam, jobb szeretem amikor kis kapcsokat kell csavarozni a fába és azokba pattintom bele a profilt - könnyebb szerelni.
Konyhapult fölé ami szerintem ma fontos a 100led/m feletti diódaszám és a min. 90 CRI. Ahol ezt nem írják, ott az valószínű csak 80 körüli. Fényerő bőven sok, én még egy fényerő állítót is beletettem a sínbe, mert sokszor túl erős a fény.

spiky03: Padlásra nem fontos a 90 feletti CRI, de az aluprofil szerintem igen. Nem felgyulladni fog (emiatt nem :) ) , de a meleg miatt hamarabb fognak gyengülni a ledek, elengedni a ragasztó.

[ Szerkesztve ]

(#172390) Wajk válasza kurtuzov (#172389) üzenetére


Wajk
addikt

legfőképpen ha a padlás nincsen sigetelve télen/nyáron brutális hőingadozás lesz

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#172391) spiky03 válasza kurtuzov (#172389) üzenetére


spiky03
veterán

Végül ezt vettem 7 napos szállítással.
link

Csak a mennyezet van szigetelve. A tetőn csak a cserép van meg a parazaro fólia.

Elvileg adnak hozzá ilyen kis bizbaszokat amivel fel lehet majd rögzíteni.
Akkor azt mondjátok ne azzal tegyem fel hanem vegyek valami alu sint pl a Bauhausban?
Mondjuk annyit nem járok a padlásra, hogy nagyon intenzíven lenne majd használva. :D
Egy évben kb 5x.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#172392) farkas-j válasza zoltan6 (#172380) üzenetére


farkas-j
őstag

Ez a túlmisztifikálás LED típus és hűtés kérdése. Az 5050 az nem egy nagy teljesítményű melegedő típus. Egy 5630 vagy 5730 már rendes kályha effektust képes csinálni nem megfelelő hűtéssel.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#172393) Dluinet válasza spiky03 (#172391) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Simán rakd fel, nem lesz vele gond.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#172394) PainKiller13 válasza spiky03 (#172391) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ezeket a kis bizbaszokat nem tudja valaki, hogy hol lehetne venni? Ha esetleg nem maradna fenn a yeelight a festett álmennyezeten az öntapadóssal..

(#172395) anonymus89 válasza spiky03 (#172391) üzenetére


anonymus89
addikt

Az értékelésekből úgy látom Ő legalább nem kamuzik és valóban Lengyelből fog jönni.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#172396) Dluinet válasza PainKiller13 (#172394) üzenetére


Dluinet
nagyúr

led szalag rögzítő itt

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#172397) fradi81


fradi81
veterán

éjjeli fényből vajon létezik olyan amin állítható hogy milyen sötétben kapcsoljon be?

moto g72, Ninebot d28e

(#172398) finest


finest
őstag

Nem tudtok valami kínai trükköt molex-es csatlakozójú házventik halkítására?
A számítógépházamban fixen két szálas molex csatis ventik vannak, irtó hangosak. Szóval valami molex csatis megoldás kéne.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#172399) Dluinet válasza finest (#172398) üzenetére


Dluinet
nagyúr

szabályzós

és
2 sebességes ( Low Speed, Full Speed. And Power OFF)

bocs, most látom a ventire is molex kell

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#172400) Czimby válasza finest (#172398) üzenetére


Czimby
addikt

Ingyenes megoldás:
Az 5V(piros) és a 12V,(sárga) kábelekre kösd át így 7V-ot fog kapni, halk lesz.
A molex csati könnyen szerelhető.

Értelem szerűen a negatív megy a piros 5V-,ra.

Guide

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.