Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#167201) capafog23


capafog23
őstag

Ha délelőtt bekérte a DHL vámügyintézésre a papírjaimat. (vámmentes összegű amúgy)
És el is küldtem nekik, meg odaírtam ha még kell valami akkor írjanak.
De nem válaszoltak azt se hogy oké minden azt se hogy még küldjek valamit.
Elvileg 17:30-ig dolgoznak.
Fog válasz jönni?Ilyen lassan válaszolnak? vagy egyszer csak átengedik a csomagot?

(#167202) oszy válasza kcsa (#167199) üzenetére


oszy
veterán

Lengyel raktárból rendeltem! A weboldal szerint. Viszont mintha Németországban adták volna fel. Pénteken váltott erre!
Itt pedig kérik, hogy a posta oldalán kövessen nyomon:
Feucht, Germany, The shipment will be transported to the destination country/destination area and, from there, handed over to the delivery organization.

Ez van még előzményben:
Rüdersdorf, Germany, The international shipment has been processed in the parcel center of origin
2020-06-07 06:20
The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically
2020-06-07 06:20

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#167203) petipetya válasza bbsofficial (#167196) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mit nyitottak újra? Egyik webshop sem volt zárva.

"nincs rá lezsóidő"

(#167204) vince válasza oszy (#167202) üzenetére


vince
őstag

Feucht után van bejegyzés a nyomkövetésben? posta.hu-n látsz valamit a csomagazonosítóval?

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#167205) w.miki


w.miki
veterán

TomTop 16. szülinap

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#167206) avena71 válasza Predator2 (#167168) üzenetére


avena71
tag

Sincerity:
Én egy 10$-os 64GB-os Sandisk microSD-t rendeltem tőle a saját weboldaláról, rendelésnél megjegyzésbe kértem tracking-et, azt válaszolta, hogy az még +5$. Sokalltam ,nem kértem. Ennek 60 napja, az előző rendelésemből is refund lett, ez sem fog megérkezni szerintem...
:(

[ Szerkesztve ]

(#167207) alcapone386 válasza w.miki (#167205) üzenetére


alcapone386
őstag

Ezt nem vágom. 7 dollár egy noname okosóra? Hmmm mi itt a buktató? Mit neztem felre?

(#167208) 8


8
senior tag

:DDD

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#167209) rushty válasza avena71 (#167206) üzenetére


rushty
senior tag

Legközelebb más címre ugyanilyet (hátha a célországban tűnik el).

#167208
Férfias arcú modell

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#167210) sphe válasza silvergod (#167155) üzenetére


sphe
senior tag

Nekem is pont most volt egy hasonló sikertelen dispute esetem, hogy 3 tracking oldal és az Aliexpress tracking szerint egyáltalán nem, de a dispute judge szerint a postán várja a csomag az átvételt. Postától kérek igazolást és fake tracking information okkal kérek a customer service-en keresztül egy dispute appeal -t

Amúgy kezd tököm tele lenni az alival, hogy kilistáz egy keresésre több terméket, ár szerint sorba rendezem, és aztán a termeklap opciók részén kiderül, hogy valami irreleváns tartozék vagy gagyi verzió kerül annyiba ,aminek a termékhez köze sincs, míg a keresett terméket (mint opciót, általában color néven) valójában átlagár felett kínálja. Vagy kiírja, hogy shipping 0.79 USD, viszont mire a pénztárhoz ér a kosárban lévő egyetlen termék, már 3.28 USD lesz a szállítás és nem engedi átállítani.

[ Szerkesztve ]

(#167211) edk- válasza sphe (#167210) üzenetére


edk-
őstag

valami irreleváns tartozék vagy gagyi verzió kerül annyiba

Ezt hogy utálom én is!

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#167212) Dluinet válasza sphe (#167210) üzenetére


Dluinet
nagyúr

15 éve így megy már az ebay-en

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#167213) Degeczi válasza sphe (#167210) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Évek óta ilyen sajnos, csak valóban egyre inkább, ami jórészt használhatatlanná teszi az Ali ársorrendű keresőjét... :W
Nem igaz, h nem tudnák tiltani, ténylegesen elérhető termékre korlátozni az ár alapú listát. Az is gyakori, h nem "gagyi verzió" lett volna, csak egy másik kiszerelés, pl. doboz nélküli - de már egy darab sincs belőle (valszeg nem is volt néhánynál több), ettől függetlenül a lista mégis kihozza, és előre teszi azt a boltot. Vagy olyan (pl. orosz) raktárban volna, ahonnan nem szállítanak máshová, így ide sem. A keresett termék persze ezeken a helyeken mindig picit drágább, mint máshol...
A magam részéről annyit tudok tenni, h az ezzel trükköző eladókat kerülöm.

Dluinet: mondjuk manapság ritkán használom az Ebayt, de ilyen durván biztosan nem játszottak ott ezzel az eladók, kben ugyanígy föltűnt és zavart volna.

[ Szerkesztve ]

(#167214) kdavid86 válasza 8 (#167208) üzenetére


kdavid86
tag

[kép] Szerintem ez viszi a palmat. :)
Es nem, nem kerestem ra elotte meg hasonlora se, hogy ezt feldobja.

(#167215) Dluinet válasza Degeczi (#167213) üzenetére


Dluinet
nagyúr

pedig pont ez miatt mentem át az alira
ahogy leírtad, elérhetetlen kiszerelés vagy irreleváns kiegészítővel rakták előre magukat
viszont ebay keresője nem dobja fel az amúgy sem szállítókat

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#167216) silvergod válasza sphe (#167210) üzenetére


silvergod
őstag

postai igazolást hogyan kérsz? Személyesen kéred? Bemondod az esetet/tracket? Vagy hogy működik ez?
És erre az Ali neked ítéli a vitát? Elfogadja az igazolást?

[ Szerkesztve ]

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#167217) macilaci78 válasza macilaci78 (#166116) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jelentem, megjött 3 hete, már dolgozunk az anyaggal.
Minőségben ugyanaz, mint a hazai beszerzés, nem jobb, nincs vele több utómunka sem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#167218) norby_42 válasza oszy (#167202) üzenetére


norby_42
aktív tag

A Posta oldala semmit sem ér, nézd meg ezen: https://postal.ninja/

[ Szerkesztve ]

Eat pasta, run fasta

(#167219) oszy válasza norby_42 (#167218) üzenetére


oszy
veterán

(#167204) vince

Ez az infó van a posta oldalán is.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#167220) vince válasza oszy (#167219) üzenetére


vince
őstag

A Magyar posta simán ül heteket egy-egy csomagon. A lényeg, hogy Feucht-ból valóban induljon el, ne szippantsa be az ottani fekete lyuk;)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#167221) fateless válasza macilaci78 (#167217) üzenetére


fateless
veterán

Jobb áron jött ki, mint idehaza? Honnan rendelted?
Mennyire lehet "kis" tételben rendelni? (Nekem fél mázsányi alapanyag kellene talán...)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#167222) macilaci78 válasza fateless (#167221) üzenetére


macilaci78
nagyúr

200 fm, illetve 100 db a legkisebb egység. Vámmal, szállítással, spedícióval, mindennel együtt nettó 580 Ft-ra jött ki az, amit idehaza 1650 Ft-ért veszünk. A gond abból akadt, hogy nem volt készleten az adott mennyiség és 3-4 hónapot mondtak szállításra. Találtunk egy CNC műhelyt, ahol legyártották volna, 4 hónap, 4500 Ft-os egységár. A nehézséget az adta, hogy a munkaterületen korábban használt motyóhoz kellett igazodni, nem lehetett kiváltani.
A többit privátban.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#167223) oszy válasza vince (#167220) üzenetére


oszy
veterán

Lehet, hogy még onnan sem indult el? Kérdés az, hogy mi van a gyors szállítással? Azt számon lehet kérni az alin? Ugyanis 5-7 napot írt. Ezért is rendeltem így.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#167224) kcsa válasza oszy (#167223) üzenetére


kcsa
veterán

Egy ideális világban ideális esetben ideér ennyi idő alatt. Ettől most távol vagyunk, ráadásul Feucht híres az eltűnős csomagokról is. De egyelőre dőlj hátra. :)

(#167226) w.miki


w.miki
veterán

Xiaomi Mi Band 5 Smart Bracelet
Price: 27.49 USD (24.24 EUR)
Coupon Code - Follow this store + "GETMIBAND5" + $2 auto discount

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#167227) MADcat válasza #64412160 (#167225) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Ezt most fejtsd ki kérlek... Mert amúgy imádom ezt a whisky-t.

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#167228) DJGABI válasza MADcat (#167227) üzenetére


DJGABI
addikt

biztos talált ebayen óccóért. egy linket azért dobhatott volna :DDD

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#167229) sphe válasza MADcat (#167227) üzenetére


sphe
senior tag

Szerintem megitta, azért passzol ennyire a hozzászólása :N :D

[ Szerkesztve ]

(#167230) oszy válasza MADcat (#167227) üzenetére


oszy
veterán

Még csak most kezdte el olvasni a topicot! :D

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#167231) sphe válasza silvergod (#167216) üzenetére


sphe
senior tag

Emailen a postától. Aztán a posta választ ad, hogy nem postai azonosító ezért hagyjam őket kb békén. Aztán screenshotokkal igazolom hogy valós azonosító és márpedig akkor arról küldjenek igazolást angol nyelven szkennelve, hogy nem postai azonosító és ezért kézbesítése sem igazolható. Ha megkapom a szkennelt angol igazolást tőlük, akkor online chaten keresztül valahogy kiharcolok egy valódi agentet és kérek szépen tőle egy dispute appealt. Feltöltöm a dokumentum képernyő mentést a paste.pics -re és belinkelem neki, várok egy csomót, majd azt írja az agent, hogy várjam az eredményt.... asszem egyszer sikerült. Mintha lenne dispute appeal az Ali pc verziójú oldalán is a dispute details-re kattintva, de nem biztos.

[ Szerkesztve ]

(#167232) oszy válasza kcsa (#167224) üzenetére


oszy
veterán

Elvileg már a Magyar Postánál van. A leírás szerint. A nagy sz@r kavarásos helyzetben rendelt termékem 4 nap alatt futott be!! Nem szeretem ha valamit ígérnek és nem tartják be!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#167233) tucsok.


tucsok.
senior tag

Van valakinek tapasztalata, hogy a sok Aliexpressről rendelhető 2din android hangkeltő "fejegység" közül melyik vehető ? Mennyi ram / belső memória az elégséges? Melyik gyártó vagy bolt ajanlott?
Köszönöm szépen a segítséget!

"So say we all"

(#167234) 8 válasza tcsaba007 (#167131) üzenetére


8
senior tag

Helyén kell kezelni a wishen levő termékleírásokat, viszont a refund policy még az ebaynél is kedvezőbb és egyszerűbb, ha valami nem stimmelne

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#167235) hzsolee válasza w.miki (#167226) üzenetére


hzsolee
őstag

Az a 2 dodóst még hogyan lehet hozzáadni? Vagy rosszul csináltam?

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#167236) vince válasza oszy (#167232) üzenetére


vince
őstag

A trackingből annyi látszik, hogy Feucht-ból elindult a csomag. Amíg a posta.hu nyomkövetőjében nem jelenik meg, nem tudod biztosan, hogy valóban elindult-e és azt sem, hogy megérkezett-e Magyarországra.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#167237) nelsonmanian válasza tucsok. (#167233) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Én innen rendeltem 2014 es Mazda6 hoz és maximálisan meg vagyok elégedve: [link]

Gyárival 99%-ban kompatibilis. Egyedül a gyári joystick nem működik teljes értékűen. Illetve a rádio kicsit gyengébben veszi a jelet. A könyöklőben az usb csak tölt, azt újra kell húzni. Kb ennyi, de ez autótípus függő szerintem.

Érdemes mindél több memóriával venni, akkora különbségek nincsenek árban. A canbus is fontos, hogy tudjon a kocsival kommunikálni megfelelően. De ez is auto specifikus.

(#167238) Zoli-bácsi válasza hzsolee (#167235) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Hisz levonta a 4$-t (csak neked Eurora van állítva)

(#167239) alázógyík válasza hzsolee (#167235) üzenetére


alázógyík
őstag

Nekem 27.49-ig engedte levinni. :K
Dollárban. :)

[ Szerkesztve ]

(#167240) hzsolee válasza Zoli-bácsi (#167238) üzenetére


hzsolee
őstag

Nála 24.24 az eurós ára, akkor mit hagytam ki?

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#167241) w.miki válasza hzsolee (#167235) üzenetére


w.miki
veterán

szerintem ha 2 dbot rendelsz

(#167207) alcapone386 : colmi nem teljesen noname. Van weblapjuk is!
Rendeltem egy Sky2-t is, fél év múlva kiderül...

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#167242) oszy válasza vince (#167236) üzenetére


oszy
veterán

Mikor javasoltátok, hogy a postánál és ne a DHL oldalán keressem tracking szerint, akkor még nem jelezte. De már most ott van az app-ban.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#167243) hzsolee válasza w.miki (#167241) üzenetére


hzsolee
őstag

Egy elég köszi :) Megrendeltem akkor így. :R

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#167244) vince válasza oszy (#167242) üzenetére


vince
őstag

Ez jó hír, akkor Feucht-ból megmenekült :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#167245) oszy válasza vince (#167244) üzenetére


oszy
veterán

Akkor megmenekül, ha már a posta app is jelzi? :) Ez tényleg jó hír. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#167246) gyapo11 válasza Dluinet (#167215) üzenetére


gyapo11
őstag

Pedig van jó megoldás: fasttech
Minden termék egy oldal, és jobbra fönt egy ablak, amiben sorolja a hasonlókat, más színűeket, méretűeket stb. De az ár szerinti sorrendben minden termék a valódi árával önmagában szerepel.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#167247) agroman


agroman
senior tag

óvatosan az ebay-es kritikákkal! :DDD

[ Újságírót akart kicsinálni az eBay ]

------

(#167248) Dluinet válasza gyapo11 (#167246) üzenetére


Dluinet
nagyúr

listáznak olyat is ami nincs raktáron, aztán tologatják a feladást mindig 1-1 héttel, míg 1,5 hónappal később feladják

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#167249) 8 válasza tucsok. (#167233) üzenetére


8
senior tag

Youtubeon rengeteg teszt van.
Szerintem arra kell legjobban figyelni, hogy a legtöbbnek szar a kijelzője, szar az érintője.
Autóban azért nem hátrány, ha nem tökröződik (annyira) - vezetőülésből előfordulhat hogy pont semmit sem látsz majd belőle -, ha normálisan reagál a nyomásra és nem kell többször nyomkodni, különben a hajadat kitéped miatta, és ha rendes színek vannak.
Próbálj a helyére az autóban egy plexit, hogy mennyire fog tökröződni adott szögekből adott fényviszonyok mellett.
Lehet, hogy kell majd venned rá pluszban egy matt védőfóliát.
Én adott kiszemelt típusból a legdrágábbat venném meg, ha már pénzt adsz ki rá.
Mindenképp lassabb lesz, mint pl a telefonod.

Egyébként szerintem sokkal jobban megéri egy nyormális, műszerfalra fixen rögzített tartóban (ami pl ráhajlik a középkonzolra és fel lehet hajtani ha épp útban van) egy középkategóriás amoled paneles tablet navira meg minden másra, user experienceben ég és föld, persze nem lesz olyan oem kinézete.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#167250) oszy válasza vince (#167244) üzenetére


oszy
veterán

El sem hiszed! :D

Írtam egy panaszos levelet a postának. Nem sokra rá pedig megjelent egy új bejegyzés: A küldemény szállítás alatt - Nemzetközi Posta Kicserélő Központ

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.