Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#166801) dugesz77 válasza sambenez (#166800) üzenetére


dugesz77
őstag

Basszus , :B igaz pont félreértettem az írását.
Itt vannak amúgy a linkek a rúdlámpákhoz.

[ Szerkesztve ]

(#166802) macilaci78 válasza dugesz77 (#166798) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Maglite kínálatát sose követtem, de ha van ledes belőle, a 4 db D elem 6 V, Ni-Mh akkuval inkább 4,8 V, de azért leddel 1 A-rel is 5-6 W jön ki, ami azért már nem kevés.
StreamLight kínálatát ismertem egy időben, ott a ledes verziók verték az izzószálasokat, természetesen.

És van ledes 4D a sima izzós 4D mellett.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#166803) fradi81


fradi81
veterán

semmi

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#166804) jmuranyi válasza bear_ (#166795) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, ránéztem az alira, ez akár még tetszhet is Neked.

Volt ilyesmi lámpám, kb 10 éve vettem a Lidlben. Akkor jó volt, sokáig tartaléknak
használtuk áramszünet esetére, majd vidéken, kutyát kivinni este.
Aztán elajándékoztuk, ott ismét tartalékban van...
Most már nem igazán vennék ilyet, ha fényerő kell, akkor 18650-es
lámpát néznék. Convoyból van itthon 4 db, C8 és S2+, ezekhez kell külön akksi töltő.
Illetve van még Zanflare F1 itthon, ebben van beépített töltő is.
Ha meg elemes, kell, és hosszú,, akkor bat lámpa,
akcióban 8 USD alatt meg tudtam venni ezt a darabot.

(#166805) bear_ válasza jmuranyi (#166804) üzenetére


bear_
aktív tag

Köszi, ezt találtam én is olcsóbban [link] , illetve a kistestvérét ami 2 elemes: [link]
Vajon melyik lehet a jobb?
Bézbózütős lámpára nincs szükségem :D
Mellesleg azért akarok ilyen lámpát venni, mert van egy kisebb szatyor góliát elemem.

A fentebb linkelt 4 elemes nagyon drága, annyiért kapok eredetit.

(#166806) Zsoleszhun válasza AndrewBlase (#166783) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

A spanyol raktárból rendeletet nem fogják kiküldeni.

"Dear customer, I am sorry for the trouble you have caused. Due to the impact of the recent epidemic COVID-19 , many suppliers are not working, and we are waiting for suppliers to give us products. Can you please cancel the order. kindly choose the reason for cancelling as such as "i do not want this order" or "other reasons"
we will accept the cancellation and refund the money to you
Thanks in advance"

¯\_(ツ)_/¯

(#166807) CHIPman válasza Zsoleszhun (#166806) üzenetére


CHIPman
nagyúr

I am sorry for the trouble you have caused :C

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#166808) jmuranyi válasza bear_ (#166805) üzenetére


jmuranyi
tag

A 3 elemesben 3W-os LED van (Cree Q5, ~300 lm) a 2 elemesben 10W-os T6 (~800 lm),
ezt a különbséget azért már lehet látni szabad szemmel is.
Cserébe a 3W-osnál zoomos a lámpa feje, de azért az idővel kilazulhat.
Ha rendelsz, a postaköltségekre majd figyelj, a kicsi kínai szereti megemelni őket.
Esetleg ez a kupon még működhet.

Én a két elemeset venném, fényesebb, súlyra könnyebb, és a zoom nem
tud benne elromlani. De ez magánvélemény, nagy lámpának vettem Convoy L6-ot.
Tesztje itt.

(#166809) vince válasza bear_ (#166805) üzenetére


vince
őstag

A két lámpa között alapvető különbség, hogy a 3 elemes lencsés és zoomos, a két elemes pedig reflektoros. A vetítési képükről készült fotókon jól látszik a különbség, de nagy vonalakban:
A zoomos csábító lehet abban a tekintetben, hogy a fénycsóva mérete állítható a nagyon szűk és a terítős(ebb) között, de a felépítése miatt mindkét állásban éles határvonal lesz a megvilágított és a sötét rész között, gyakorlatilag nincs szórt fény. További hátrány, hogy szűk fényre állítva pedig a fénykör egy négyzet lesz (a négyzet alakú ledet "vetíti ki" a lámpa).

A reflektoros homogénebb fényt ad, középen lesz egy fényesebb rész (ún. hotspot), amit körülvesz egy kevésbé fényes, de használható módon megvilágított korong (ún. spill)

Bővebb infóért gyere át a szaktopikba.

Én nem vennék zoomos lámpát :N

(#166808) jmuranyi
Random kínai lámpáknál jó eséllyel nem CREE led lesz bennük :D

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#166810) oszy


oszy
veterán

Ilyen vagy egy picit szélesebb eszközt hol lehet venni? Mi ennek a neve? :DDD

Matricát akarok felrakni csempére és gondoltam ott jó segítség lenne egy ilyen.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#166811) vince válasza oszy (#166810) üzenetére


vince
őstag

sticker tool-ra keresnék :)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#166812) bear_ válasza vince (#166809) üzenetére


bear_
aktív tag

Köszi srácok!

Ezekben a led mennyire tartós? Lehet cserélni ha megadja magát vagy kuka az egész lámpa?

(#166813) oszy válasza vince (#166811) üzenetére


oszy
veterán

Köszi vince! ;)

___

Nem régen volt szó hardwire-ről. Nekem olyan eszköz kell, mint itt az utolsó (Dual USB with Ear)! De itt marha drága a postaköltség. :F

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#166814) vince válasza bear_ (#166812) üzenetére


vince
őstag

Driver szokott elhullani előbb, nem a led, de egyiket sem könnyű cserélni. Drivert valószínűleg egyébként sem fogsz kapni hozzá, és mivel nem tudható biztosan, hogy milyen led van benne, azt sem :DDD

(#166813) oszy
:C

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#166815) jmuranyi válasza vince (#166809) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, köszönöm, jogos, valószínűleg nem Cree.

bear_ : javíthatóság: ezt innen nem tudom megmondani,
talán jobb, ha úgy kalkulálsz, hogy aránytalanul nagy ráfordítással lehet javítani,
vagyis olcsóbb egy új lámpa. Itthon csak egyszeri oda-vissza postaköltség
összemérhető a lámpa kínai árával.

(#166816) AndrewBlase válasza Zsoleszhun (#166806) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Jajj, már! :U
Ne akadjunk fenn ilyenen. Csak példaként kerestem és linkeltem egyet, hogy az illető tudja, miről beszélek. Nem néztem, hogy honnan (nem) szállít.

Miért mindig én???

(#166817) Zsoleszhun válasza AndrewBlase (#166816) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Nem neked írtam, félrement :B

(#166779) nightzone
távirányítós linkjéhez.

"Dear customer, I am sorry for the trouble you have caused. Due to the impact of the recent epidemic COVID-19 , many suppliers are not working, and we are waiting for suppliers to give us products. Can you please cancel the order. kindly choose the reason for cancelling as such as "i do not want this order" or "other reasons"
we will accept the cancellation and refund the money to you
Thanks in advance"

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#166818) 8 válasza oszy (#166813) üzenetére


8
senior tag

Azért 2200Ft nem rossz összeg érte

(az mellékes, hogy szerintem zavarni fogja a rádiót, messze nem fog 3A-t leadni, és én ilyen szart biztos nem építenék be az autómba a tűzveszély miatt, akkor már inkább egy kétportos nagyon jó minőségű szivargyújtó töltőt két usb hosszabbítóval)

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#166819) CHIPman válasza 8 (#166818) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Minőségi szivargyújtós töltőt szoktak még szétszedni és hardwire-be bekötni, az mégiscsak megbízhatóbb, mint egy ilyen random.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#166820) 8 válasza CHIPman (#166819) üzenetére


8
senior tag

szét sem kell szedni, rá lehet forrasztani a csatlakozóira a bekötést

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#166821) oszy válasza 8 (#166818) üzenetére


oszy
veterán

Nem tudtam, hogy ezek szarok (ahogy te fogalmaztál)! Összeszámoltam és nem sok a végösszeg, csak aránytalan. :C

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#166822) kulup


kulup
tag

Volt múltkor az az akció, ahol 2 db telefont lehetett rendelni 90-95 %-os kedvezménnyel, a márkára már nem emlékszem. Lett abből valami, feladták ? Esetleg megkapta már valaki ?

(#166823) CHIPman válasza kulup (#166822) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Mindegyik kifutott a feladási határidőből. Aki lemondta, annak adtak kupont (elvileg).

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#166824) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

A minap futott bele Feleségem ebbe az elektromos szúnyog gyilkológépbe "riasztóba"

Használ esetleg valaki ilyet? Vélemény/tapasztalat esetleg?
Előre is köszönöm szépen az esetleges válaszokat :)

(#166825) citkar válasza Peterhappy (#166824) üzenetére


citkar
addikt

Nem pont ilyet, de hasonlót (is). Aliról szerintem kifogni jobb árban is.
Halkan búg, világít, oda is csal néhány rovart, be is "darálja" azokat, de a szobában valahogy mindig volt egy (vagy néhány) olyan, amelyik nem akart belemenni. Próbáltam egy hordozható (akkus, rendes lámpája is van, fel is akasztható) Xiaomit , ami csendes, hordozhatósága miatt praktikus is, micro USB-n tölthető, de minden ebbe se megy bele. Nem rosszak, még csak tavaly használtam őket, árukhoz képest végül is nem rosszak, de gondolkodtam, hogy kéne valami, más, vagy olyan nagy lámpa, az talán jobban oda csalja a szúnyogokat és társait, vagy valamilyen vegyi, az tapasztalataim szerint megbízhatóbb szobákban, nem is drága, csak kell konnektor (vagy elemes), ellenben valaki nem bírja a vegyi anyagokat. Ezt a Xiaomit néztem (Alin olcsóbb szerintem), de az akkusokat preferálom, amit USB-n tölthetek, ne kelljen már elemeket vásárolni, se cserélgetni és külön töltögetni. Olyat viszont nem találtam, szal ha jobbat szeretnék, lehet veszek egy falba dugósat, kis lapkásat, az is olcsó, én tulajdonképpen bírom, csak próbálok többfélét.

(#166826) solti válasza citkar (#166825) üzenetére


solti
senior tag

Az általad linkelt xiaomi-nak az app nélküli változata van nekem, és nem tűnik a legjobbnak. Egy idő után elkezdett rezonálni is, a működését még nehéz mérni....

(#166827) citkar válasza solti (#166826) üzenetére


citkar
addikt

Az elemesre gondolsz feltételezem. Azt nem próbáltam, de érdekelne, hogy egy szobában bekapcsolod délután, estére marad még a helységben szúnyog?
Korábban valami hasonlót használtam, ez bevált, a szobában tényleg nem volt szúnyog, csak próbáltam vegyi anyag nélkül, olcsón megúszni, ami tulajdonképpen működik valamelyest, de nem olyan hatékony.

(#166828) nightzone válasza Zsoleszhun (#166806) üzenetére


nightzone
aktív tag

Jah, én is megkatam az üzit :) , de nem erre hanem pár egyéb dolgot összedobtam tőle többnyire spanyol raktárból. Aztán megírtam ezt neki, mivel egy csomó időmet elvett: :D

"Dear Seller, I can wait for your suppliers to work again, I dont want to cancel the order. Hope you under stand too. Thanks in advance.
Anyway, all items in your store are unavailable?"

Kíváncsi vagyok mit válaszol vagy mi fog történni a rendeléssel.

Szted csak a nem kínai raktárasakat törli?

(#166829) Peterhappy válasza citkar (#166825) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nagyon szépen köszönöm a gyors és részletes választ :R
Körülnézek Ali-n aztán a főnökasszony majd kitalálja, kell-e :)

(#166830) solti válasza citkar (#166827) üzenetére


solti
senior tag

elemes van, igen. Nem tudom, hogy a riasztó vagy a szúnyogháló miatt, de nem volt tavaly sok csípés..

(#166831) M3oH válasza solti (#166826) üzenetére


M3oH
addikt

Nálam is hasonló. Párom gyerekszobában akart valamit, gondoltam xiaomi csak nem olyan sz. r. Hát vettem volna inkább sört az árából 😀 Bár városban, szúnyoghálós ablakok mellett amúgy sem volt sok szúnyog. De sztem azon kívül, hogy cicereg, egy szúnyogot nem kapott be. Nen vártam sokat, de a legalább abban is csalódtam.

(#166832) citkar válasza M3oH (#166831) üzenetére


citkar
addikt

Én azért az aljából ürítettem ki néhány szúnyogot, meg valamiféle kisebb repkedő rovart, szóval nem hasznavehetetlen, persze ha csak egy szúnyog nem akar belemenni és annak a zümmögésére felébred az ember, (meg meg is csípi) akkor már lehet vesz valami másfélét.

(#166837) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Tim82 és gyemipapa!
Fejezzétek ezt be, vagy privátban bokszoljátok le.
Köszönöm!

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#166838) petipetya


petipetya
nagyúr

Xiaomi Mijia Mosquito Repellent Bracelet

Vajon ez mennyire lehet hatásos alváshoz?

"nincs rá lezsóidő"

(#166839) fateless válasza petipetya (#166838) üzenetére


fateless
veterán

Alváshoz nem tudom, mennyite hatásos, de ahogy nézem, amúgy is inkább szónyogok ellen kínálják, nem alváshoz, ahhoz talán jobb ez [link] . :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#166840) petipetya válasza fateless (#166839) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szép volt :D A helyzet az, hogy tavaly például kevés szúnyog volt a panelban, ezért a konnektorba dugható párologtatós riasztó csak be volt készítve. Aztán amikor kb. 2 hetente egyszer a zümmögésre ébredtem éjszaka, akkor bedugtam és szagoltam. A karkötővel viszont egyszerűbb lenne az élet. Vagy mondjuk csak ezzel a kapszulával az ágy mellett a karkötő nélkül, és akkor nem is lenne kényelmetlen.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#166841) citkar válasza petipetya (#166840) üzenetére


citkar
addikt

Támogatom az ötletet, hogy kipróbáld, kíváncsi vagyok rá én is.

(#166842) fateless válasza petipetya (#166840) üzenetére


fateless
veterán

Engem is érdekel az eredmény, csak a mostani dög lassú postázásnál másfél hónap, mire megkapod, kipróbmlod, mi is megrendeljük és nyár végére meg is jön. :U
Szóval nem sózhatjuk rád a tesztelést bűntetlenül

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#166843) chatran válasza petipetya (#166840) üzenetére


chatran
őstag

Én is panelban lakom, kb 4 éve van szúnyogháló az ablakon. Azóta egyetlen egyszer hallottam szúnyogzümmögést, mikor egy vihar megrongálta az egyik hálót és beszabadult egy kedves példány. :)

(#166844) w.miki


w.miki
veterán

Szerintem szúnyoglámpából a Lidl-s éri a legtöbbet.
Most van akkus változata is.
Az néha elkapja őket. Nekem is van többféle is.
# szúnyog, Elektromos rovarcsapda, UV-s rovarirtó

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#166845) w.miki


w.miki
veterán

HUOHOU késélező
Kupon: BGHU41061
Kupon ár: 7,99$

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#166846) macilaci78 válasza Peterhappy (#166824) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A jóllakott szúnyogok közt nagyobb sikereket ér el, mint az éhesekkel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#166847) M3oH válasza w.miki (#166844) üzenetére


M3oH
addikt

Lehet, hogy ez ér a legtöbbet, de ezt nem teszem gyerekszobába 😀

(#166848) w.miki válasza M3oH (#166847) üzenetére


w.miki
veterán

Amúgy is magasra kell tenni, szóval, ha nincs 2m a gyerek, akkor nincs vele gond.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#166849) 8 válasza w.miki (#166845) üzenetére


8
senior tag

off alternatívaként, amire nem kell hónapokat várni: kipróbált minőségű, kiválóan működő IKEA késélező egy ötszázassal drágábban:
[link]

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#166850) Axe Miskolc


Axe Miskolc
tag

Többféle szúnyogkillert is vettem, egyik se fog semmit!
A legjobb a teniszütő kialakítású! [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.