Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#166151) V/


V/
titán

Akkor ismertetem az 10 €-nál vagy az ezzel megegyező áfa forint értékének számolási változását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Repülőtéri Igazgatósága Vámeljárási Főosztály Vámeljárási Osztály III. főreferensével történt konzultáció alapján.
Előre bocsájtom, hogy ez 2020. december 31-i lesz így, mivel jó eséllyel megszűnik ez a kedvezmény is.
Azt is, hogy a tájékoztatás jogi mélységeiben nem mélyednék bele, de maradt a10 € kedvezmény, viszont a továbbiakban a forintra átszámolt áfa a hátralévő időszakban 3348 Ft értékhez lesz viszonyítva.
Az eltérés ott van, hogy az áru vámértéke viszont a havi vámolási árfolyammal kerül megállapításra és a vámprogram azt fogja vizsgálni (a program a 3348 Ft fix értékkel dolgozik) hogy a forintosított vámérték 27%-os áfája ennél az összegnél kevesebb vagy több. Ha több, akkor áfa fizetős vámhatározat készül, ha kevesebb akkor vám-, áfa mentes határozat készül.
A Vámhivatal hozzáigazította az eljárást az éves € árfolyam megállapításához, amelyet 2020-ra a 4005/2019. tájékoztatás a 2020. évben alkalmazandó vám- és adómentes értékhatárokról irományban közöltek és az 1. pontban a táblázat előtt írnak:
Az Uniós Vámkódex létrehozásáról szóló 952/2013/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet 53. cikk (2) bekezdése, valamint az Uniós Vámkódex létrehozásáról szóló 952/2013/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet egyes rendelkezéseinek végrehajtására vonatkozó részletes szabályok megállapításáról szóló, a Bizottság 2015/2447/EU rendeletének (a továbbiakban: VA) 48. cikk (2) bekezdése alapján – a Hivatalos Lap 2019. október 2-án megjelent C331 számában feltüntetett euró-átváltási árfolyam (334,79 HUF/EUR)….

Az indoklás az, hogy a 10 € forintérték vizsgálatánál a havi árfolyam nem használható mert nem vámolás, hanem egyéb okból kell €-ra váltani a valutát.
Most előkerült a Vámkódex 48. cikke, ami eddig figyelmen kívül maradt, pedig folyamatosan érvényben volt az elmúlt években is.

Május hónapban az értékek: 35 € vagy 38,01 $. Lényegében úgy 2 €-val csökkent a bruttó összeg.

Itt van az, ami alapján ezt most ki lett találva, a felesleges szöveget csak pontozom és vastagítva a hivatkozásuk.
Valuta átszámítás (Uniós Vámkódex 53.cikk)
(1) Az illetékes hatóságok közzéteszik és/vagy az interneten hozzáférhetővé teszik az alkalmazandó átváltási árfolyamot, amikor a valuta átszámítása szükséges az alábbi okok valamelyike miatt:
a) az áru vámértékének meghatározásához használt tényezők annak a tagállamnak a pénznemétől eltérő pénznemben vannak kifejezve, mint ahol a vámérték megállapítása történik) szükség van az euro értékére nemzeti pénznemekben kifejezve az áruk tarifális besorolása és a behozatali vagy kiviteli vám összegének meghatározásához, beleértve a Közös Vámtarifában szereplő értékküszöböket.
(2) Ha az (1) bekezdésben említettektől eltérő okokból szükséges a valuta átszámítás, az eurónak a nemzeti pénznemekben kifejezett, a vámjogszabályok keretén belül alkalmazandó értékét legalább évente egyszer rögzíteni kell.

Valuta átszámítás (Uniós végrehajtási rendelet)
48. cikk
A tarifális célból meghatározott átváltási árfolyamra vonatkozó rendelkezések
(A Vámkódex 53. cikke)
(1) Az euro értékét, amennyiben a Vámkódex 53. cikke (1) bekezdésének b) pontjával összhangban arra szükség van, havonta egyszer kell rögzíteni.
…….
(2) Amennyiben valuta átszámításra van szükség a Vámkódex 53. cikkének (2) bekezdésében említett bármely ok miatt, az euro nemzeti pénznemekben kifejezett értékeként az Európai Központi Bank által október első munkanapján megállapított árfolyam alkalmazandó, amely árfolyamot a következő év január 1-jei hatállyal kell alkalmazni.”

(#166152) -ZeeZee- válasza V/ (#166151) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszönjük az utánajárást.:R

(#166153) kurtuzov válasza V/ (#166151) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Ez nagyon hasznos, köszönöm.
Nem kicsit sűrű anyag, még úgy is hogy ilyesmivel foglalkozom.
Mehetne összefoglalóba is link a hozzászólásodról.

(#166154) Sungoo válasza kurtuzov (#166153) üzenetére


Sungoo
addikt

Igazából halandó embernek (többek közt nekem) magas , mint lónak a hátúszás.

(#166155) V/ válasza kurtuzov (#166153) üzenetére


V/
titán

Ez lenne a lényeg, ha május hónapban vámolják a csomagodat akkor az alábbi értékűek után elengedik az fizetendő áfát és a posta sem kér díjat. Az érték szállítási költséggel együtt számolandó. Ha ennél többet fizetsz akkor már +költséged lesz, ha vámeljárás alá vonják.
2020. május: 38,01 USD-ig, 59,95 AUD-ig, 53,78 CAD-ig, 36,83 CHF-ig és 30,8 £-ig.

[ Szerkesztve ]

(#166156) janakbacsi


janakbacsi
őstag

valaki vásárolt már innen ilyen típ. samsung kártyát? fontos lenne tudnom, hogy a leírásban szereplő 60 Mb/s-os írási sebesség valós e. magyarul megmérte e valaki mondjuk crystaldiskmark-al az írási sebességet. köszönöm.
[link]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#166157) sambenez válasza V/ (#166155) üzenetére


sambenez
addikt

Hogy örülhet aki belőtte 40$-ra az áprilisi rendelésénél az értéket, most meg jól fizethet.
Mekkora egy fillérbszó kormányunk van.

(#166158) MittuDomain_ válasza sambenez (#166157) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Bizony, vakarom is a fejem, Ali akcióban rendeltem több dolgot 37-38 dollárért. Utóbbival lehet, centek miatt esem pofára.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#166159) V/ válasza sambenez (#166157) üzenetére


V/
titán

Sajnos hirtelen jött a "megvilágosodás", nem gondoltam volna hogy ha 2017-től így ment eddig, akkor miért pont 8 hónappal megszűnés előtt jönnek rá a "hibára".

(#166160) _q válasza janakbacsi (#166156) üzenetére


_q
addikt

Én vettem már. Nem emlékszek mit mértem, de közel tudta úgy rémlik különben nem vettem volna belőle másikat is, viszont én 128 GB-osat vettem.

(#166161) Dronte válasza sambenez (#166157) üzenetére


Dronte
aktív tag

Vagy úgy is nézheted, hogy milyen jó, hogy egyáltalán elengedik a 10 euro alatti tételeket.. :)

(#166162) band válasza janakbacsi (#166156) üzenetére


band
csendes tag

én innest vettem 128as hasonló paraméterűt, 90MB read, 80MB/sec write-al (többi vásárló is jókat ír, javasolt seller, ha még nem rendelted meg máshonnan, nekem 28 nap alatt itt volt még az ebóla előtt):
[link]

(#166163) bertokl válasza janakbacsi (#166156) üzenetére


bertokl
tag

Én nem innen vettem korábban, de a sinceritytrading, amit linkeltél, biztos, hogy eredetit árul.
Ezek voltak a mérési eredmény USB 3 olvasóval:
[128 GB]
[64 GB]

[ Szerkesztve ]

(#166164) AtHoS válasza janakbacsi (#166156) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ezt én nézegettem nem is olyan rég, de pont a 64-es kártyát nem tesztelték sehol sem, viszont a 128-as és a 256-os teszteken hozza a gyári megadott írási értéket (90MB/s), ebből gondolom a 64-es is közel van a gyári 60MB/s-hez

read-only mode on the forum

(#166165) Ciccuka válasza janakbacsi (#166156) üzenetére


Ciccuka
veterán

Valószínűleg igen.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#166166) sambenez válasza Dronte (#166161) üzenetére


sambenez
addikt

Ha rajtuk múlna nem engednének el 1 centet sem.

(#166167) ANOka válasza sambenez (#166157) üzenetére


ANOka
őstag

Az.
Ha nem világrekorder lenne az ÁFA mértéke, akkor szerintem sokan magasról leszarnák a Kínából való rendelgetést. Csak akkor rendelnének onnan, ha nincs máshol!

(#166168) Andrej1


Andrej1
aktív tag

Sziasztok !
Aqara WXKG02LM duppla Fali kapcsolóhoz keresek Kupont . Jelenleg EU-ból Czech Replubic 17.99$ -ért találtam.
YLDP05YL E27 10W 3 db érdekelne UK-ból 49.34$ -ért találtam

Valaki tud olcsóbban ? :U

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#166169) edk- válasza Dronte (#166161) üzenetére


edk-
őstag

Nagylelkűek. Pedig közénk is lövethetnének, ahogy a vicc tartja.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#166170) Vagany válasza sambenez (#166157) üzenetére


Vagany
őstag

"Mekkora egy fillérbszó kormányunk van." Nyilván, mivel éveken keresztül a nekünk kedvezőbb módon számolták az elengedhető áfahatárt, hibásan.
[link] Biztos ők is fillérbaszók.
Komolyan egyesek a nagy hőbörgés közepette elfelejtenek gondolkozni. Nyilván ebben a fórumban mindenki szeretné, ha maradna a rendszer így, sőt akár adójóváírásban is részesülhetnénk a kínából rendelt csomagok értékének mértékében :DDD . De azért jó lenne elfogadni, hogy ahogy más dolognak is, ennek is sokkal több aspektusa van, nem csak az az egy amit te látsz.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#166171) sambenez válasza Vagany (#166170) üzenetére


sambenez
addikt

Emlékeim szerint évekig nem alkalmazták, aztán egy időben külön kérésre, a vége felé kezdett automatikus lenni.
Utolsó mondatot olvastad a linkeden? Ott úgy látszik valamit visszacsurgatnak belőle. Nálunk meg elveszti közpénz jellegét.

(#166172) beers válasza Vagany (#166170) üzenetére


beers
addikt

Tudjuk, mint a világbajnok áfánknak is..... :W

M&N

(#166173) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Na, engem is utolért a pikk-pakk pontra érkező csomag, holott nyilván nem oda rendeltem.
Nagy ötlet, alig 4 km innen...

#?*@&!

(#166174) MittuDomain_ válasza zeon.hu (#166173) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Nekem 9km volt. Felhívtam a központi számot, ingyen és bérmentve átviszik egy közelibe. (3,5km)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#166175) zeon.hu válasza MittuDomain_ (#166174) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Itt nincs közelebbi, vidék :D

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#166176) w.miki válasza MittuDomain_ (#166174) üzenetére


w.miki
veterán

ezt a számot: 1... ?
Mennyi idő volt emberhez kerülni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#166177) UberMutant válasza Vagany (#166170) üzenetére


UberMutant
őstag

szerintem sokaknak nem is az áfával van a bajuk, hanem a 3500-6000 forintos vámügyintézési díjjal.

(#166178) maestro87 válasza w.miki (#166176) üzenetére


maestro87
őstag

Én szimplán válaszoltam az email-re amit küldtek, 10 percen belül jött a válasz, hogy átviszik másik pontra ha kérem.

(#166179) SZIGMA válasza UberMutant (#166177) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Igen, erre igazán kitalálhatnának valamit. Mondjuk a címzésen rajta van az email-cím, arra elküldik, hogy csomag van, küldd a bizonylatokat. Aztán megállapítják a befizetendőt, emailben elküldik mekkora összeget, milyen hivatkozási számmal kell elutalni a Vámhivatalnak, ha lekönyvelték, engedik a csomagot.
Mindenkinek jobb lenne, mert az 1 Euros telefontokra nem kerülne rá az említett 3500-6000 Ft (kivéve posta, szállítócégek, mert elesnének a sarctól)

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#166180) Samott válasza Vagany (#166170) üzenetére


Samott
addikt

Ez mekkora f.szsag. Hulye svedek ahelyett a postaszerzodest targyalnak ujra kinaval atterhelik a sajat polgaraikra a kulonbozetet. Ott se azok mennek politikusnak akiknek van eszuk. Meg becsuletuk.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#166181) bul07


bul07
nagyúr

Véleményre lenne szükségem
Egy eladó elméletileg ugyan olyan telefon alkatrész három külön hirdetés

Szerintetek a mindhárom ugyan az csak más áron? Mi lehet a különbség?
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#166182) SZIGMA válasza bul07 (#166181) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Valószínűleg ugyanaz. Többen panaszkodtak a hosszú szállítási időre illetve a kijelző minőségére. (Túl vastag a kijelző, nem passzol a keretbe, a ragasztó nem jó, stb...)

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#166183) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Aki esetleg M.2-es 2230-2242-esből akar gyors pendrive-ot készíteni, annak ezt tudom ajánlani.

[link] USB3.0 to M.2 NGFF SSD Case External

Egy 128Gb-os Goldenfir SSD-vel szereltem fel, igazi kis svájcibicska lett belőle :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#166184) Degeczi válasza bul07 (#166181) üzenetére


Degeczi
nagyúr

És ez valóban LCD-re cseréli az eredetileg Amoled kijelzőt? :F

(#166185) MittuDomain_ válasza w.miki (#166176) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Igen, ezt.
A géphang nem volt több 2-3 percnél a kötelező adatkezelési maszlaggal együtt.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#166186) MittuDomain_ válasza maestro87 (#166178) üzenetére


MittuDomain_
őstag

És te kaptál az átszállításról visszaigazoló emailt és sms-t? Én még semmit, pedig megígérte a csaj.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#166187) janakbacsi válasza Graphics (#166183) üzenetére


janakbacsi
őstag

ilyennel?
[link]
vagy ez jobb lenne esetleg hazai 2 év garival?
[link]

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#166188) maestro87 válasza MittuDomain_ (#166186) üzenetére


maestro87
őstag

Végül nem kértem, mert mindegyik ugyanolyan messze volt, a közeli meg átmenetileg nem elérhető. De ami furcsa, hogy a PPP oldalról mára az a Pick Pack Pont is eltűnt ahol múltkor felvettem, pedig OMV kútról van szó. :F

(#166189) ben-ga


ben-ga
tag

Sziasztok!
Mi most az ajánlott bluetooth hangszóró 30$ körül?
Most egy Bluedio AS-BT van, de figyelmetlenül vásároltuk és nincs benne microsd vagy pendrive bemenet.

(#166190) Graphics válasza janakbacsi (#166187) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen ilyen, de van belőle rövid nyákos kivitel, olcsón.

Nekem bírja , nagyon jó cucc.

SanDisk nand, és SM2263XT vezérlővel.

Mert abba a kis pendrive ccuccba csak 2230/2242 megy csak

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#166191) janakbacsi válasza Graphics (#166190) üzenetére


janakbacsi
őstag

Linket tudnál dobni? Köszi.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#166192) bul07 válasza SZIGMA (#166182) üzenetére


bul07
nagyúr

Na mindegy nem kockáztattam megrendeltem a háromból a legtöbbe kerülőt, mert 6hónapja is ebből rendeltem, de jó lett volna olcsóbb de mivel nem nekem lesz hagytam

(#166184) Degeczi

Hát aki pár havonta betöri a kijelzőt az az olcsó megoldásra hajt :)
Amúgy egy telefon szeríz elérése nekünk messzi van 50Km, és nem is csinálják meg egyből így kétszer kell menni tehát a rendes kijelző árához még a időt meg a üzemanyag költséget is hozzá kell adni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#166193) Degeczi válasza bul07 (#166192) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem gond, csak tényleg nem tudtam, h van ilyen megoldás - de Amolednek veszett olcsó lenne ennyiért, ezért gondoltam, h valszeg valóban LCD.
A szoftver kezeli rendesen? Mint fényerőállítás, vagy pl. az always-on-nak LCD-n nincs értelme, és a színkalibráció is nyilván teljesen más kellene legyen, mint led kijelzőn.

(#166194) Zsoleszhun válasza bul07 (#166181) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Én nem várnék rá ennyit, innen szoktam rendelni iphone-hoz kijelzőt és akksit is, két nap alatt mindig itt van.

https://www.notebook-alkatresz.hu/?q=Samsung+Galaxy+J5+kijelző

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#166195) bul07 válasza Degeczi (#166193) üzenetére


bul07
nagyúr

Rendesen működik vele talán a harmadik ilyen kijelző lesz abban a telefonban, eddig egyet rendeltem én meg most még egyet

(#166194) Zsoleszhun

Aha rendeljek 24e Ft-ért [link]
Talán a telefon se ér annyit

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#166196) fateless válasza ben-ga (#166189) üzenetére


fateless
veterán

Én épp nemrég rendeltem 2db T6 minit, amihez találtam 2USD kupont is, így postázással együtt 40USD alatt volt az ára.
Ha nem akarod aTWS-t kihasználni, akkor egy darabot is vehetsz, és gyorsan ideér (már úton van nekem, jött a futártól az email, csak épp itt a hétvége). Micro SD tehető bele és jókat írnak róla (persze nem olyan jó, mint a t6 plus, amit meg szerintem jobb itthonról venni)
Egyébként stereo változatban 40USD-ért szerintem jó ár érte, ajánlom így megvenni

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#166197) Zsoleszhun válasza bul07 (#166195) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Az pont a gyári OEM, az utángyártott lcd 7856Ft de látom elfogyott, egy telefon és megmondják, hogy mennyi idő alatt szerzik be.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#166198) ben-ga válasza fateless (#166196) üzenetére


ben-ga
tag

Köszi! Milyen a T2 plus ezekhez képest?

(#166199) Saccco


Saccco
nagyúr

Duplán európaiak vagyunk... :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#166200) fateless válasza ben-ga (#166198) üzenetére


fateless
veterán

Nem tudom megmondani. Barátom nézte ezt a t2 plus-t, de ennek az áráért element mega-t tudott venni.
Méretet nem nézve a t2 plus helyett t6 plus-t vennék inkább a tesztek alapján (nekem amúgy is az jön be a legjobban a mega mellett)

MOD
De én nem vagyok audiofil, csak teszteket olvasva választottunk itthonra is, barátnak is, meg másnál hallottuk egyiket, másikat.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.