Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145302) beg


beg
veterán

18 hozzászólást kellett törölni kérés ellenére is. Aki szeretne egy nyugodalmas hétvégét eltölteni a fórumtól távol, folytassa nyugodtan :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#145303) spileraaa


spileraaa
senior tag

megjött ez a tűzgyújtó 7$ volt [link]
kíváncsi vagyok meddig fogja bírni elég gyengének találom így fogasra nem valami strapa vázban van
és a végén műanyag tartja a helyen ami meggyúl az szerintem idővel kifog onnan égni
képen bejelöltem hol műanyag

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#145305) frank04 válasza Ghard (#145277) üzenetére


frank04
tag

@IMGM6
@Beni2360
@DJGABI
@Ghard

Köszi a tanácsokat, a gondom az, hogy low-end felhasználó vagyok.
Tehát viber/messenger és 5 fénykép/év, és néha böngészek rajta, de csak olvasok.
Most egy S4 mini-t használok, de ezt is csak azért, mert kicsi, és amikor vettem, ennek sem volt konkurenciája.
Hasonló kicsi mobil kell, de jobb felbontással és hardverrel. Amire csak a Z1/Z3 compact-ot találtam, amik szétolvadnak a zsebben.
A Redmi 6 már 2.5 cm-el magasabb és 1cm-el szélesebb.
Szóval eléggé be vagyok határolva, mert sokat nem akarok költeni rá, mert nem használom ki.

Használtan is jó lenne hardveraproról csak nincs választék. 20-30k körül vennék valamit.

[ Szerkesztve ]

(#145306) Ghard válasza frank04 (#145305) üzenetére


Ghard
őstag

A szétolvadást mire érted? Szétesik? Valóban műanyag a telefon, de egy üveglap előre és hátra, ezt egy kemény tokba téve elég strapabíró. Vagy ha a proci melegedésre gondolsz, játékok alatt valóban melegszik. Viszont böngészés, youtube meg viber alatt maximum langyos szokott lenni. Waze gps-el néha megyek órákat, telefon szivargyújtós töltőn de így sem olvad szét. Esetleg z5 compact, ebben van ujjlenyomat olvasó is a kényelmes nfc fizetéshez.

[ Szerkesztve ]

(#145307) frank04 válasza Ghard (#145306) üzenetére


frank04
tag

Csak arra értem, hogy sok értékelés írja, hogy tulzottan melegszik a Z3 használat közben.
Ujjlenyomat és nfc jól hangzik, de nekem a paypass sem kellett. 28 évesen jól haladok a korral. :C

(#145308) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok adni linket alira a következő dolgokhoz? Persze megbízható eladótól,és jó termékhez.

Beépítő keret SSD-hez, ( normál hdd helyére menne majd az SSD ) ,meg egy olyan kábel is kellene,aminek egyik fele usb portba dugható,a másik fele pedig az SSD-be. Adat átköltöztetéshez kéne. Köszönöm előre is!!

Üdv: Attila

(#145309) Ghard


Ghard
őstag

Nem akció,csak tapasztalat:
Külső merevlemezek kapcsolgatásához vettem 2 fajta usb 3.0 hubot. Kényelmesebb mint a kábelt ki-be dugdosni, mivel a lemezek nincsenek napi használatban.
Newest 4 ports USB 3.0 High Speed Hub with Power Supply $4.99 volt free shippinggel, azóta rátett az eladó +$2.58 shippinget.

Nem ajánlom se drágán, se olcsón. Gyenge minőség, a portok a házon belül is lötyögnek picit. A tápja 1db 2,5"-os merevlemezt bír meghajtani orico átlátszós házban, kettőt már nem bír el :) Ezt leszámítva működik.
Esetleg ezt az usb 3.0 hubot próbálta valaki? Ez is ilyen gagyi lehet?

ORICO Portable 4 Ports USB 3.0 HUB $12.99

Ez már teljesen jó, stabilak a portok és a gombok is minőségibbek. A hubnak külső tápja nincs. 3,5"-os WD merevlemezekkel szépen megy, ezeknek van külön tápja.

ORICO Mini Bluetooth 4.0 Adapter

Erősebb a jele mint a noname 4.0 adaptereknek. Falon keresztül 8m-re akadozás nélkül szól vele egy BT hangszóró.

ORICO DCV-4U 4 Ports USB Charger $8.79

Ez a töltő viszont nem valami jó. A dobozból kivéve minimálisan csak, de nagyon picit púpos az alja. Pont annyira, hogy mozogjon sima felületen. Az usb portok pedig olyan szorosak, hogy szinte úgy kell kitépni belőle a kábelt. Elhiszem, hogy biztonságosabb mint egy pár centes töltő, de így többet ebből nem veszek.
Orico cuccokra lehet kuponozni, akinek van coinja appban:

Néhány Kazi és Bela lego copy szettről tapasztalat, akit érdekel: [link]

Láttam sokak a halálfejes teszt alapján keresgélnek töltőt. Az, hogy tűzveszélyes-e egy töltő vagy sem, nem a halálfej fogja eldönteni egy 2000-4000 Voltos teszten :) Nyilván nem ajánlom senkinek, de nekem használatban van már 3 éve egy dupla halálfejes 6 portos fehér töltő. Időjárás állomás, ledes óra és éjszakai led van rajta, ezekkel elboldogul melegedés nélkül. Aksit vagy telefont nem erről töltök :P Ugyanakkor van (nem Kínából, hanem telekomtól) egy apple 12W-os 1 portos töltőm, ami szuper zöld pipás. Csakhogy, ps4 kontrollernek egyáltalán nem ad töltőáramot. Raspberry pi-nek már igen, de ez meg folyamatosan jelez alacsony feszültség miatt. A sony telefonomat legalább tudja gyorsan tölteni. Szóval ne a legolcsóbb töltőt vegyétek, de azt is gondoljátok el, mire akarjátok használni. A halálfejes teszt arra jó, hogy látszik melyik töltő bírja a ráírt értéket stabilan leadni.

(#145310) DJ. Ru$y válasza Ghard (#145309) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ezek a noname HUB-ok mind ugyanolyan .... Egy rakásra való az összes.

Márkásat keress abból is külső táppal, az Oricok, mint a tiéd, elég jó cuccok. Nekem ilyen Orico van. Kb. negyed ennyiért vettem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#145311) vittorio7 válasza Ghard (#145309) üzenetére


vittorio7
őstag

Én ilyen töltőt vettem.
Két hete használjuk már, és eddig nagyon bevált. [link]

[ Szerkesztve ]

(#145312) p.t.r válasza beg (#145302) üzenetére


p.t.r
aktív tag

A kagyló-telefonos kérdésemet feltehetem újból? Mert úgylátom elvitte a lavina.. vagy épp azzal volt a gond?

(#145313) Czimby


Czimby
addikt

eBay-es eladónak, hogy tudom kilistázni miből adott el a legtöbbet?
Van milliónyi terméke, de engem csak az érdekel amiből sokat eladott.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#145314) ANOka


ANOka
őstag

Az itteni tapasztalatok alapján felbátorodva rendeltem egy XIAOMI Soocas SO WHITE borotvát.
Remélem, nekem is beválik.

(#145315) Saccco


Saccco
nagyúr

Megjött a MESTEK IR01D -50~800°C Non-contact Infrared Digital Thermometer, amit rendeltem. Nagyon jó minőségű.
Pontossága 1,5%+/-3°C.
5 pénz volt. :))

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#145316) beg válasza p.t.r (#145312) üzenetére


beg
veterán

Jaj, bocs, beesett a darálóba, de kihalásztam :)
Visszaállítottam a hsz-t. (#145286)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#145317) p.t.r válasza beg (#145316) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Köszönöm! :R

(#145318) Saccco


Saccco
nagyúr

Unaloműző mini kosárlabda antistressz izé $0.33 :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#145319) Donki Hóte válasza Ghard (#145309) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az első, amit linkeltél, nekem sem vált be :(

Kontakthibásak a portok, a bedugott eszköz hol működik, hol nem :O

Használhatatlan, mert van úgy, hogy 10 másodpercenként kapcsolódik le/föl a beledugott eszköz.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#145320) erdey_a válasza tillatrilla (#145308) üzenetére


erdey_a
őstag

ssd beépítő keret random számítástechnikai boltban 300-500 forint

Vérboci

(#145321) petipetya válasza Saccco (#145318) üzenetére


petipetya
nagyúr

Berendelve, tökéletes lesz a munkahelyre :R

"nincs rá lezsóidő"

(#145322) puritan válasza tillatrilla (#145308) üzenetére


puritan
csendes tag

Én nemrégen ilyet vettem. Egy primitív műanyag darab, de a funkcióját teljesen jól betölti.

Egyébként a közelemben levő számítástechnikai boltokban 2-3eFt körülieket találtam, ezért amíg nem érkezett meg, addig fityegett a drót végén az SSD.

(#145323) Laccoss válasza puritan (#145322) üzenetére


Laccoss
addikt

Nem találtál 1-2 lyukat a gépházon aminél a távolság megfelelő volt, és rögzíteni tudtad volna csavarral?

(#145324) puritan válasza Laccoss (#145323) üzenetére


puritan
csendes tag

Nem is kerestem, mert elég lusta vagyok. Mivel az SSD-ben nincs mozgó alkatrész, meg elég könnyű is, nem tartottam tőle, hogy bármi baja fog történni, amíg nincs a végleges helyére szerelve.

(#145325) puritan


puritan
csendes tag

Mostanában megfigyeltem egy érdekes dolgot.
Gyakran rendelek, főleg az Ebayről 1-2 dolláros, főleg elektronikai cuccokat. Vannak időszakok, amikor szinte minden nap jön 1-2 csomag. Aztán hetek telnek el úgy, hogy semmi, de semmi nem érkezik. Aztán ismét beindul a dolog, és szórják ki a csomagokat.
Ez miért lehet?
Arra gondoltam, hogy amikor beérkezik Európába egy hajó néhány száz konténerrel, az abban levő cuccokat széthordják a címzetteknek, az néhány hét. Amíg ez tart, addig jönnek a csomagok. Aztán a következő hajó érkezéséig semmi..
Szerintetek életszerű ez az elképzelés?

(#145326) Skillet válasza puritan (#145325) üzenetére


Skillet
addikt

Milyen hajó? Hajó, ami repül? :F

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#145327) Degeczi válasza puritan (#145325) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hajón min. 1.5, de inkább 2 hónap a szállítás - ezzel szemben jellemzően 2-3 hét alatt megjönnek a cuccok, szóval persze, hogy nem hajóval hozzák.

(#145328) zoltan6 válasza Degeczi (#145327) üzenetére


zoltan6
őstag

hát igen, aki fordítóval használja az oldalakat,aztán a shipping szó hajózásra van fordítva,ami bizonyos környezetben azt is jelenti. :D

(#145329) robi191 válasza zoltan6 (#145328) üzenetére


robi191
kezdő

bizonyos környezetben azt is jelenti.

Ja, meg sok minden mást is, ahogy englishéknél szokás. :O

(#145330) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Car diagnostic scanner beszerezhető legálisan.

#?*@&!

(#145331) Jarod1 válasza puritan (#145325) üzenetére


Jarod1
addikt

Megvárják míg összegyűlik egy repgépnyi cucc aztán indítják a szállítmányt.

(#145332) KamuMazsola válasza Jarod1 (#145331) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Ez sem feltétlenül így van. Inkább a szállító cégnek amelyik repülőn van szerződése a szabad kapacitás függvényében pakolhat fel különböző méretű konténereket. Ahogy ezek a konténerek megtelnek a gyűjtőbe úgy kerülnek a ki a reptérre és ahogy előbb írtam utaznak.

Üdv.: KamuMazsola

(#145333) shelbygt válasza -secret- (#145223) üzenetére


shelbygt
tag

Szia igen .Én most kaptam vissza a pénzem ,két hónapig nem adták fel a rendelt terméket. Felejtős sumák banda.

(#145334) petipetya válasza Jofi81 (#145276) üzenetére


petipetya
nagyúr

Inkább egy merevebb, bankkártya tokot ajánlok a bérlethez, mivel nálam a puha tartók bármilyen zsebben képesek voltak meggyűrődni.

"nincs rá lezsóidő"

(#145335) janakbacsi


janakbacsi
őstag

ezek megbízható töltők? nincs biztonsági kockázat?
[link]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#145336) DJ. Ru$y válasza janakbacsi (#145335) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Összefoglalóban ott a táblázat, benne a 4 portos Orico.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#145337) tillatrilla válasza puritan (#145322) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Szia. Köszi!! Nekem is néhány ezerért akartak adni boltban... gondoltam annyira nem sürgős😃

Üdv: Attila

(#145338) kano válasza Skillet (#145326) üzenetére


kano
nagyúr

Szárnyas hajó? :DDD

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#145339) Donki Hóte válasza Degeczi (#145327) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Shenzenből (Hongkongból) 23-25 nap alatt van Európában a hajó.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#145340) erdey_a válasza tillatrilla (#145337) üzenetére


erdey_a
őstag

300 forinttól [link]

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#145341) Degeczi válasza Donki Hóte (#145339) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A hajó igen. A szállítás, amiről írtam ennél jóval hosszabb, hiszen már ott hetek telnek el, mire fölkerül a hajóra, és Európába érkezés után is jópár nap még, mire hozzád eljut: így lesz az a 1.5-2 hónap, amit említettem.
De kösz, nagyon fontos lehetett ebbe belekötni.

(#145342) Donki Hóte válasza Degeczi (#145341) üzenetére


Donki Hóte
veterán

nagyon fontos lehetett ebbe belekötni.

Relax, ember!

Nem kötöttem beléd, az általam linkelt oldalon világosan ott van (ahogyan írtam is), hogy 23-25 napig úszik a hajó a nagy vízen, a ki-be rakodással meg egyebekkel együtt a szállítási idő ajtótól ajtóig 6 hét.

Úgy látom, hogy tegnap este nem állt kötélnek az asszony, ezért vagy ideges, mert ha nem lennél az, akkor értenéd, hogy pont megerősítettem azt, amit te korábban írtál :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#145343) Degeczi válasza Donki Hóte (#145342) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha a 1.5-2 hónap emíltése után minden magyarázat nélkül csak annyit linkelsz be, h 25 nap alatt itt van, az nem megerősítés, bármi is legyen a szándékod. Személyeskedni meg végképp nem idevaló.

(#145344) royalka


royalka
őstag

Sziasztok. Kicsit offos dolog de annyira rég használtam az ebay-t hogy nem igazán tudom, hogy megy most a dolog arra felé. Szóval rendeltem egy Ps3-om játékot még Decemberbe.. aminek elvileg meg kellett volna érkeznie Január elején.. Az eladó nem ajánlotta fel a nyomon követett szállítást. Elvileg UK-ből jönne. Aztán írtam a srácnak most 2.hóba hogy nem jött meg. Jött, egy levél hogy ellenőrizzem a postán, amit meg is tettem de így rakszám nélkül nem sok minden sikerült. Megírtam neki hogy jó a cím de sajnos nem jött semmi. Hát mivel az előre látható érkezési időn túl volt, gondoltam nyitok egy case-t, hogy azért a 8K-m el ne csússzon már... és erre konkrétan lehülyézte az egész magyar társadalmat, nem részletezem de tök "jó" volt... Aztán írtam neki hogy vegyen már vissza.. Erre most ír hogy feladta újra és zárjam már a case-t hogy rendbe van minden.. Szerintetek mit tegyek? vagy hogy csináljam?.. Én nem zárnám ezt a dolgot míg, vagy pénz vagy termék nincs belőle. Esetleg az ebay-nek küldjem el a beszélgetést vagy velük vegyem fel a kapcsolatot? Régebben, ha nagy ritkán valami nem jött meg sokkal gördülékenyebben ment a dolog...

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#145345) bul07


bul07
nagyúr

rosegal.com

iFcane E1 Quad Band Unlocked Mini Card Phone Bluetooth 2.0 MP3 FM Alarm Clock
[link]
YYLF14
$8.99

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#145346) DJGABI válasza royalka (#145344) üzenetére


DJGABI
addikt

[link] ebay topic szerintem. magánszemély eladó h ennyire pipa?

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#145347) DJ. Ru$y válasza royalka (#145344) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem is biztos, hogy UK-ből küldi a cuccot, ott kezdődik. Én is akartam UK-ből telefontokot rendelni, mindnehol UK volt írva, erre Kínából küldte az ökörje.

Ha lezárod a case-t eBay-en, onnantól kezdve nem fogsz tudni új ügyet nyitni ehhez a termékhez. Ha mégsem kapod meg, akkor már csak Paypalon tudsz reklamálni, ha Paypallal fizettél.

Én mondjuk nem zárnám, de megírtam volna neki konkrétan, hogy ne újraküldje, hanem adja vissza a pénzt, maximum megveszed tőle még egyszer, hogy újrainduljon az eBay védelem stb.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#145348) royalka válasza DJ. Ru$y (#145347) üzenetére


royalka
őstag

Igen én is így gondoltam a dolgot hogy addig nem zárom. Sokkal korrektebb lett volna igen így intézni, de ő írta hogy feladta. Azért írtam én is hogy "elvileg" mert jártam már úgy hogy uk-s volt a cucc de közbe meg chinából jött.

(#145346) DJGABI: Hát nem sok terméke van. Elnézést akkor csak ugye ezt a topikot szoktam figyelgetni a másik eszembe se jutott.. Kicsit már fel is húztam magam rajta..

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#145349) Sungoo


Sungoo
addikt

Egy kis tapasztalat: szenzoros led izzó 8 nap alatt elhalálozott.

(#145350) robi191 válasza erdey_a (#145340) üzenetére


robi191
kezdő

Van egy ismerősőm, akinek rengeteg ilyesmilye van, még laptop és PC és spéci csavarok is szinte elfekvőbe.

Ha csinálok egy listát, ide kirakhatom, érdekel valakit, vagy reklámnak minősül?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.