Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143601) Skillet válasza dugesz77 (#143590) üzenetére


Skillet
addikt

Többféle xiaomi habszappan adagoló van? :Y
Én a kerekre gondoltam. Mi a különbség? A kerek is újratölthető?
Más adagolókkal van tapasztalat?

(#143587) Sianis
Lidl félét vettem. Aztán megnyekkent, kifogtam valami selejtet, vagy passz... Utána meg már nem kaptam.
Ha valaki látott még valahol belőle, kérem segítsen! :R

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#143602) Sianis válasza AndrewBlase (#143600) üzenetére


Sianis
addikt

Az Aldissal én meg kerítésléceknek fúrtam a lyukakat a zártszelvénybe. Meg előtte már kifúrt pár lyukat. Betonra nem alkalmas nyilván, de arra semmi sem, ami nem tud ütni is. Téglára pl kiváló szintén.

(#143603) p.t.r


p.t.r
aktív tag

(#143592) ReFleXx és (#143593) wwenigma
Köszönöm a segítséget. :R
Akkor ez lehet, hogy felejtős lesz. A JetDirect-nek még utánanézek.

(#143604) Ance válasza Skillet (#143585) üzenetére


Ance
őstag

Nekem 3 xiaomi van, így én azt ajánlom. Utántölthető. Van egyébként könnyebben utántölthető változata is. Nem tudom miért olcsóbb.

Ja. Most látom írtál azóta. Szerintem mindegyik utántölthető.

[ Szerkesztve ]

(#143605) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Rendeltem egy FM transmittert

Hamar meg is érkezett. Leírása szerint tudja a véletlenszerű lejátszást (User manual is írja). Pont ezért vettem, mert a jelenlegi, csak egymás után sorba hajlandó lejátszani a számokat, és úgy egy kicsit unalmas, hogy "órákig" csak egyfajta zene szól.
Jeleztem az eladó felé 3 videóval igazolva, hogy bizony nem GUT, nincs random play. Visszaírja, hogy dehogynem, nézzem meg a (több videóból screenshot-olt) képeket, hogy bizony ugrik a lejátszás. Mondom, ember, ne keverje/mossa össze a videókat, tisztán látszik az igazam.
Délután gondolkodtam, lehet kéne képernyőmentést csinálni a termék adatlapjáról, amíg benne van a leírásban a random play is.
Hát elkéstem. :W Gondosan törölte a ráutaló szöveget, képeket. Szóval ezt "buktam", úgy érzem. Max a user manual-ra tudok még hivatkozni... Meg, a menüjét is tudom még fotózni, végső mentsvárként.

Ezt leszámítva tetszetős a termék.

Ez ugyanaz, csak más cimkével. Itt még szerepel a menü leírásának képe, amin látszik a lényeg.

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#143606) ztibor válasza AndrewBlase (#143605) üzenetére


ztibor
senior tag

Ha Aliról van szó, akkor a my orders menüben, közvetlen a termék neve alatt van egy "transaction screenshot", ahol az az állapot van amikor megvetted. Arra hivatkozhatsz.

(#143607) szabi__memo válasza dugesz77 (#143590) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Arról nem beszélve hogy több fajta is van

(#143608) fradi81


fradi81
veterán

Alin ahol shipment cancelled van(ruhák), nem adják vissza automatikusan a pénzt, dispute is kell hozzá?

moto g72, Ninebot d28e

(#143609) r0by válasza fradi81 (#143608) üzenetére


r0by
addikt

Igen. Nem érdekük, hátha folyik be belőle bevétel.

(#143610) petipetya válasza fradi81 (#143608) üzenetére


petipetya
nagyúr

Neked kell intézni. Én open dispute gombot nyomtam a kabatnál, és bemásoltam a track infót (shipping cancelled vagy hasonló volt ott), rá 1-2 órára már le is zárták és jött vissza a pénz. A pulcsinál még nem volt ilyen infó, így ott egy fake seller-t írtam indoknak, szintén hamar zárták és kaptam vissza a pénzt. Persze a pénz idézőjelben, mivel az egyik 0,80, a másik 0,90 USD volt, és eleve elkönyveltem veszteségnek. De ha már van rá mód, miért ne kérjem vissza az összeget - a visszafolyt 1,7 USD kb. az egyik Csíki söröm ára a boltból.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#143611) kurtuzov válasza dugesz77 (#143583) üzenetére


kurtuzov
senior tag

M545 egér megrendelve. Az eladó ad egy $2 kupont $19 feletti vásárlásokra, illetve az app árat fizetve $19.47 be került végül.

(#143612) tibbike01 válasza kurtuzov (#143611) üzenetére


tibbike01
őstag

Kár, hogy nem silent egér. Én már megörülök a kattogástól.

(#143613) kurtuzov válasza tibbike01 (#143612) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Pont erre vagyok kíváncsi, hogy ez jól kinéző hamisítvány és talán a belseje már valami gyenge zajos megoldás.
Az M545 kb elődjét az M525 használom vagy tíz éve, itt a kattintás zajával nincs bajom.

(#143614) dugesz77 válasza szabi__memo (#143607) üzenetére


dugesz77
őstag

Természetesen a kerek tartályos is simán szétszedhető.

(#143615) Truman válasza dugesz77 (#143614) üzenetére


Truman
senior tag

Sziasztok. Tesómnak keresek hegesztő fej pajzsába, ezt az automatikusan fényre sötétedő üveget.
Ez lenne az?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#143616) kcsa válasza Truman (#143615) üzenetére


kcsa
veterán

Ez dioptriás, nem sötétedő.

(#143617) ivana válasza Truman (#143615) üzenetére


ivana
Ármester

Ilyet max. elektromossal tudok elképzelni, a szokásos sötétedő szemüveg baromi lassú, mire az besötétedik megvakulsz.

(#143618) citkar válasza Truman (#143615) üzenetére


citkar
addikt

Ugyan nem követem a hegesztéssel kapcsolatos technikát régóta, de régebben sosem láttam fényre sötétedő üveget (hegesztéshez használható) védőfelszerelésben, legyen az szemüveg, vagy pajzs. Érdemes hozzáértőktől megtudni létezik-e olyan, mert ahogy írták elég gyorsnak kell lennie, hisz az erős fény abban a pillanatban megjelenik, ahogy hegesztesz (azt az erős fényt rövid ideig sem jó nézni) és elég sokat el is kell nyelnie belőle. Mivel visszafordíthatatlan látáskárosodást lehet így szerezni, én nagyon átgondolnám ezt a fényre sötétedő üveg dolgot hegesztéssel kapcsolatban. Arról nem is beszélve, hogy a fényen kívül fizikai hatástól is véd, ha megnézel egy használt pajzsot (az üveg részét is), az tele van ráolvadt/égett maradványokkal, ha nem erre találták ki, kérdés bírni fogja-e ezt a megpróbáltatást.

(#143620) GIJoe: Biztos jó, ugyan nem ismerem azt a konkrét típust, de abból kiindulva, hogy évtizedekkel ezelőtt is tudtak viszonylag olcsón, jót gyártani (szokványos, alapvetően sötét üvegből), csak sikerül nekik most is.

[ Szerkesztve ]

(#143619) woodworm válasza Truman (#143615) üzenetére


woodworm
veterán

Inkább hasonló kellene (véletlenszerű link az ajánlottak közül), elektronika nélkül túl lassú. Ha maga a pajzs nem automata és egy hagyományost akarnál átalakítani, szerintem árban nem sokkal lenne több egy új pajzs.

(#143620) GIJoe
Tényleg, ott most van akcióban. Nekem is olyan van.

[ Szerkesztve ]

(#143620) GIJoe válasza citkar (#143618) üzenetére


GIJoe
addikt

a Lidl v Aldiban épp láttam hegesztőpajzsot, sok év garival onnan vennék 1et...

Orange Pi 3 különböző kiépítésekben...

(#143621) Skillet válasza citkar (#143618) üzenetére


Skillet
addikt

Pedig most is van komplett ilyen sisak Lidl-ben. 12e Ft.

Srácok, segítség kellene. Van olyan topik, ahol lehet ilyesmit kérni?
Jó volna tudni, melyik Lidl-ben van még 1-2 szenzoros habszappan adagoló. Ha nincs, nem halok bele, biztos lesz még akcióban... De hátha.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#143622) MADcat válasza Skillet (#143621) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

itt próbáld meg :K

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#143623) daniel2121


daniel2121
senior tag

Alma mag ház kiszedőt keresek ami gömb alakban szedi ki. Linket tudna valaki hozzá?

(#143624) citkar válasza Skillet (#143621) üzenetére


citkar
addikt

Mint írtam az új technikát nem követem, lehet van ennek megfelelő gyorsan sötétedő üveg, ha valaki megbízik abban, hogy előbb sötétül az üveg, mint, ahogy a szemet eléri az erős fény, vegye.
Tudom, sokat kellett gyakorolni annak, aki sötét üveg mögött is egyenesen akar hegeszteni ilyen pajzzsal, viszont én láttam lassan múló foltokat, pár pillanat miatt is, ami lehet egyéni érzékenység is, de a szemem féltem, nem cserélhető.

(#143625) rzerge


rzerge
aktív tag

Sziasztok.
Banggood felajánlott kártérítésként 800 pontot vagy 8 dollárt. Egy 16usd cuccot reklamáltam. Melyikkel járok jobban? Köszi

[ Szerkesztve ]

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#143626) w.miki válasza w.miki (#142267) üzenetére


w.miki
veterán

Megjött a linkelt radaros égő. Vegyesek a tapasztalatok.
Az eladó egy gyenge zacskóban küldte, abban volt vékony dobozban az égő.
Mikor megjött úgy nézett ki, mint amit megtapostak, a lámpa szét is esett, de össze lehetett legózni, és működött is.
12W-ost rendeltem, elég nagy méretű a körte, kis búra alá nem fér oda, viszont a fényerő szerintem gyengébb, mint más 12W-os LED lámpák esetén.
Csak sötétben kapcsol fel, ezért kipróbálni is csak este lehet.
A búra alá éppen befért, az is elég nagy méretű.
Az érzékenysége nagyon erős, szerintem túlságosan is intenzív. Simán átlát a búra alól, sőt, már akkor is észrevesz, ha csak kilépek a folyosóra. Emiatt le is kellett vennem.
Még a csukott ajtón keresztül is meglátott. Oké a WC ajtaja nem tökéletesen záródik, marad 2-3 mm rés csukott ajtónál is, de akkor is egy kicsit para volt, ahogy közel mentem az ajtóhoz, a résen látni lehetett, hogy felkapcsol a villany.
Garázsba szerintem jó lesz, de még ott is elképzelhető, hogy bekapcsol, ha elmegy az ajtó előtt egy macska.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#143627) petipetya válasza rzerge (#143625) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nekem 109 pontom van, amire 1,1 USD-t ír, ez alapján a 800 pont valóban egyenlő lehet a 8 USD-vel. Bármelyiket választhatod, ám én a pénz mellett döntenék, mert azt máshol is le lehet vásárolni.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#143628) dugesz77 válasza citkar (#143624) üzenetére


dugesz77
őstag

Nem maga az üveg sötétedik hanem egy LCD panel van benne(mint a kvarcóra kijelző) áram hatására rögtön elsötétedik.

(#143629) p.t.r válasza woodworm (#143619) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Igen ez amit linkeltél már a normálisabb, 4 szenzoros kategória. Az ennél egyszerűbbeket, a 2 szenzorosakat nagyon nem szabad megvenni, mert én használtam egy darabig olyat, amit csak jó idő után vettem észre, hogy nem egyöntetűen sötétül be az üveg. Foltosan sötétedett, nem tűnt fel egyhamar, viszont a szememnek biztos nem tett jót. Itthon is hasonló gagyikkal szerelik az alap pajzsokat, olyanom is van 2 db, elfárad benne az elem és nem cserélhető, csak mókolással. Alin vettem végül 30$ körül olyat amin van teszt gomb, led jelzi ha elemcsere aktuális, illetve cserélhetőek benne az elemek. 4 szenzoros.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#143630) citkar válasza dugesz77 (#143628) üzenetére


citkar
addikt

Ez más technika, ezt nem ismerem, de csak működőképes. A fényre sötétedő üvegből nem láttam olyat, ami megfelelne erre a célra (aztán persze létezhet olyan dolog is, amiről nem hallottam).

(#143631) asdasdasd válasza p.t.r (#143589) üzenetére


asdasdasd
tag

Kösd rá a nyomtatót egy usbvel rendelkező routerre, raw módban menni fog a nyomtatás. Viszont a klienseken kell a driver.

(#143632) Beni2360 válasza p.t.r (#143589) üzenetére


Beni2360
félisten

Ez a kütyü olcsóbb.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#143633) digitalentum


digitalentum
csendes tag

A Zapals-nél van egy 2018 december 2 óta "PROCESSING" státuszban lévő megrendelt, kifizetett (PayPal) termékem.
(EARLDOM 3 in 1 Nylon Braided Multi Charging Cable with Micro USB Type-C Apple 8-Pin - Shipping Method: 15-30 Business Days - Regular Shipping (No Tracking)
Erősen hajlok arra, hogy visszakérem a pénzemet. Mi a tapasztalat, várjak még? Hol és hogyan tudom elindítani a visszafizetési kérelmet a Zapals-nél?

Nagyon vonzónak találom a gravitációt. Elfogadom a sütiket, de krémtorta is jöhet!

(#143634) Axe Miskolc válasza Truman (#143615) üzenetére


Axe Miskolc
tag

Sokszor leírtam, 15 éve van munkaruha-munkavédelmi boltunk. Az öreg szakik kifejezetten rühellik az ilyen fejpajzsokat ( bár forgalmazzuk mi is de én el szoktam ezt mondani) mert a szem gyorsabb mint amilyen sötétedési sebességet ezekkel el lehet érni és hamar elfárasztotta illetve rontotta a szemüket. Úgyhogy inkább a normális pajzsot ajánlom a rokonnak!

(#143635) sing1ep1ayer válasza p.t.r (#143589) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Fogsz tudni nyomtatni vele, de a nyomtató drivere fent kell legyen a laptopon.

(#143636) Beni2360 válasza sing1ep1ayer (#143635) üzenetére


Beni2360
félisten

Érdekelne engem is de nem tudom, hogy be tudja-e kapcsolni a nyomtatót vagy át kell menni és bekapcsolni. Vagy esetleg egy wifis aljzattal megoldható-e a bekacsolása?
Itt olcsóbb és bemutatja videón a telepítést is.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#143637) szabifotos válasza w.miki (#143626) üzenetére


szabifotos
senior tag

Ez a lényege a radaros érzékelőnek, hogy csukott ajtón, falon keresztül is érzékel :) Persze, vannak olyan helyzetek, ahol ez pont hátrány.

[ Szerkesztve ]

(#143638) fecus válasza digitalentum (#143633) üzenetére


fecus
őstag

My account/HelpDesk.
Sajnos egy hete rám se fütyülnek.
Én is ilyet rendeltem.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#143639) digitalentum válasza fecus (#143638) üzenetére


digitalentum
csendes tag

Köszi, akkor én is indítok egy ticket-et. Mi legyen a szöveg (message)?

Nagyon vonzónak találom a gravitációt. Elfogadom a sütiket, de krémtorta is jöhet!

(#143640) w.miki válasza szabifotos (#143637) üzenetére


w.miki
veterán

falon keresztül talán nem érzékelt, de a lépcsők fölé téve is érzékelte, ha a szobából a nyitott ajtó felé mentem. Para.
Egyébként nem pont így néz ki, mint most a képen, nem tömör az alsó része, hanem vékony rácsos.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#143641) Wajk válasza w.miki (#143626) üzenetére


Wajk
addikt

köszi a feedback-et. Jól hangzik :) olyan nem tapasztál, hogy beszambázol és nem érzékel? én is rendeltem akkor, nekem még nem futott be. :) az asszony szereti, hogy nem kell kapcoslgatni a lámpát a kamrában. Így még jobban fogja, hogy búra is lesz :) azzal is működhet igaz?, ha már ajtón is átlő :D

szerintem ez nem Para kategória, hanem amolyan SmartHome light :) én szeretem...

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#143642) w.miki válasza Wajk (#143641) üzenetére


w.miki
veterán

nem rémlik, hogy ne kapcsolt volna fel, de lehet. Búrán simán átlát.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#143643) fecus válasza digitalentum (#143639) üzenetére


fecus
őstag

A pimasz az hogy valamelyik emailban megint hírdették.
Vagy adják fel azonnal vagy refund. Én is a Google fordítóba írtam be. A jövő héten még megfenyegetem őket a PayPal-al, aztán tényleg PayPal.
Dear Seller,
bla
By,
Nicknév

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#143644) anadroid válasza fecus (#143638) üzenetére


anadroid
senior tag

A Zapals jóformán sohasem válaszol a ticketre, ha mégis, akkor baromságot. Az egyetlen eszköz velük szemben a PayPal.

Eddig 3 ticketet nyitottam, az elsőben hiányoltam, hogy 2 db helyet egyet szállítottak. Lezárták Solved-dal, nem küldték a hiányzót.

A másodikban kifogásoltam, hogy a megrendelésnél nem ad fel fizetési lehetőséget (nem továbbít a PayPal-re). Közölték, hogy rendeljem meg újra, csakhogy közben a termék ára 11.50-ről 13.99-re ment fel. Ennek ellenére megrendeltem, ebből lett az alábbi.

A harmadiknál, ami január 4-e óta még mindig nyitott, nem válaszoltak. Végül is a PayPal megkeresésre visszafizették (illetve a PP csak jelezte, hogy visszafizette, de a pénz még nem érkezett meg).

Szóval hagyj fel minden reménnyel a ticket megválaszolásával kapcsolatban, és ha lehet, fordulj a PP-hez!

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#143645) fecus válasza anadroid (#143644) üzenetére


fecus
őstag

Nekem is volt már ügyem velük. Amikor másodszor írtam nekik nagy sértődött választ írták, hogy ne írjak kétszer mert összezavarodik a rendszer. De másnap visszautalták a pénzt.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#143646) tobias40


tobias40
veterán

Ti a micro sd kártyákat milyen átalakítóval és milyen programmal tesztelitek hogy jó-e? :U

(#143647) Tim82


Tim82
nagyúr

Toslink (optikai) csatlakozó porvédő dugót milyen néven érdemes keresni eBay-en? (Ilyesmi kis fekete bizbaszra gondolok, ld. kép.)

Próbálkoztam "Toslink" vagy "Optical" + "plug" vagy "dust protector" kifejezésekkel, de mindig kábeleket hoz fel, nekem meg nem az kellene.

Előre is köszi. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#143648) Truman válasza woodworm (#143619) üzenetére


Truman
senior tag

Értem, köszi a válaszokat! :)

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#143649) digitalentum válasza Tim82 (#143647) üzenetére


digitalentum
csendes tag

Ilyenre gondoltál?

Nagyon vonzónak találom a gravitációt. Elfogadom a sütiket, de krémtorta is jöhet!

(#143650) Wajk válasza w.miki (#143642) üzenetére


Wajk
addikt

köszi, csak a Radar-osról olvastam, hogy megbízhatatlanabb, de akkor úgy tűnik az ottani körülmények voltak mások, vagy a user felületesebb. (bár olyan feedbacket is olvastam, hogy "nem működik az égő", majd visszaírt az eladó, hogy "nappal nem működik csak este". Erre meg visszaírt a user, hogy "jéé, tényleg" :D) Pl azt én is tapasztaltam, hogy hidegebb időben, csökken az érzékelési távolság, de még akkor sem használhatlan.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.