Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142451) zsiz válasza fateless (#142447) üzenetére


zsiz
őstag

Szerintem ezek valamelyikében voltak az <1$-os kabátok, pólók, pulóverek... ;]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#142452) kenand válasza betyarr (#142409) üzenetére


kenand
veterán

Szerintem nem ér meg annyival többet. (Dot 2 International 25 Euro volt a német Amazonon) Sajna a Dot 2 International csak amit elküldenek kis hazánkba. De sajna az most nincs és a sima is ismét 54 Euro

Most csak a 2-es -nem dot_ van International verzióban (jobb a hangja de 4x-es árat nem ér meg szerintem, de most nincs más)
Black Friday akcióban a dot 2 Internetional 25 Eur volt....

[ Szerkesztve ]

(#142453) retesz147 válasza 6120 (#142445) üzenetére


retesz147
addikt

Az instaxra gondolsz?

Xiaomi 13 eu dev...

(#142454) kenand


kenand
veterán

Móltkor volt szó hogy a sinceritytrading-es rendeléseket lenyúlják.

A sinceritytrading-es Dec 23-i rendelésem megjött, minden gond nélkül, nem nyúlták le. Nagyon gyors volt és korrekt.
Vagy szerencsém volt, vagy vidéken nincs gond...

(#142455) DarkByte válasza Degeczi (#142427) üzenetére


DarkByte
addikt

Hmm, viszont ha már itt tartunk Zigbee-s kapcsoló aminek elég a szivárgási áram, olyan érdekelne. A Xiaomi cuccok kapcsán úgy is venni akarok CC2531-es adaptert majd, és azzal menne gondolom bármilyen Zigbee kütyü onnantól HA-val.

[ Szerkesztve ]

(#142456) -=Jam=- válasza kenand (#142454) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Fasza... nekem egy december 8-án rendelt még sehol :(

(#142457) betyarr válasza kenand (#142452) üzenetére


betyarr
veterán

angol amazonon jelenleg 29.99 $ a dot 3,ami annyit jelent,hogy átszámolva ~25 eur.ha ehhez hozzáadok egy 3-4e huf értékű package forwardingot,akkor simán jó vagyok és egy gen 3-as dot-om van.
csak jó lenne valami tapasztalat egy ilyen uk-s pack forward szolgáltatóval.kétlem,hogy itt a totyikban ne lenne pár olyan tag,aki ne rendelt volna már uk-ból valamit,amit eredetileg nem postáztak uk-n kívülre :K

[ Szerkesztve ]

(#142458) Degeczi válasza DarkByte (#142455) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"single firewire" szavakkal szokták illetni (pl.a "Xiaomi wall switch"-et, aminek van többféle verziója is)

(#142459) kenand válasza betyarr (#142457) üzenetére


kenand
veterán

Sajna nekem nincs tapasztalatom, de itt pl egy cég erre (bár ez angol és ott 29 Font)

[ Szerkesztve ]

(#142460) fateless válasza Saccco (#142448) üzenetére


fateless
veterán

A limes 0-ba belefér ;)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#142461) DarkByte válasza Degeczi (#142458) üzenetére


DarkByte
addikt

Köszi! :R Tehát pl. ez. [link]
Nem gyenge ára van. Ezek vajon beférnek a magyar fali dobozokba vagy faragni kell?

(#142462) drtimot


drtimot
aktív tag

Szevasztok! Ti értetek ehhez, az ilyenek és hasonlók (bőr fotel postával 2000 forintért) valós ajánlatok, vagy valamiféle trükközés van a háttérben?

Ismerősök küldözgették ma körbe az ilyen és hasonló ajánlatokat, mind ilyen 0-15 értékeléses friss eladótól van, no meg sok kilós küldeményekről lenne szó, úgyhogy erősen gyanakvó vagyok, és érdekelt, hogy mit gondoljak róluk. Ha valami csalás lenne, akkor mire játszanak azok, akik felrakják, mit nyernek vele? (Hiszen ott az Ebay Money Back guarantee és a Paypal fizetés, ami a vevőt elvileg megvédi, de nincs evvel tapasztalatom.)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#142463) azbest válasza drtimot (#142462) üzenetére


azbest
félisten

Egyértelmű, hogy átverés. Majd lehet küld egy kamu követős borítékot, aztán két hónap múlva reklamálhatsz, még lehet visszaküldést is kér a tévedésből küldött két filléres kacatjára. Nem egyszerűbb lottót venni? :D

(#142464) Tikakukac válasza drtimot (#142462) üzenetére


Tikakukac
titán

Ahha, jah, valós.

:DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142465) Ghard válasza drtimot (#142462) üzenetére


Ghard
őstag

Az ilyen ismerősöket törölni, de minimum letiltani érdemes :)

on:
Harry Potter Lego kompatibilis kastélyok aliexpressen jó áron(nem eredeti lego):
Hogwarts Great Wall House 75954 appból $27.50
Hogwarts Whomping Willow 75953 $22.20
A legtöbb eladó 30 felett adja őket.

[ Szerkesztve ]

(#142466) Zeki válasza Ghard (#142465) üzenetére


Zeki
nagyúr

Annyi technikai analfabéta van a facebookon, hogy ha ezt világméretű netre értem, akkor máris megvan miért éri meg kamu árakkal és termékekkel kamuzni ebayen, alin, és beszedni a sok-sok zsetont.

(#142467) Real_Necro válasza Real_Necro (#142443) üzenetére


Real_Necro
veterán

Erre ötlet? :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#142468) drtimot válasza azbest (#142463) üzenetére


drtimot
aktív tag

Nem terveztem venni, csak nem teljesen értem, hogyan profitál ebből a csaló.

Azt gondolnám, hogy egy ilyen új eladónál az Ebay letétben tartja a pénzt (csak nem saját zsebből meg jószándékból fedezi a money back garanciát), vagy egyéb módon bünteti azt, akitől visszatérítést kértek a vevők. Arra játszanak ezek, hogy a shipping meg a refund hosszú folyamatok, így kiveszik a pénzt és eltűnnek, mielőtt letitlják őket?

Ez a "még lehet visszaküldést is kér a tévedésből küldött két filléres kacatjára" dolog akkor gyakori módszer? Azt gondolnám, hogy ilyen egyszerűen nem lehet kijátszani az Ebay/Paypal refund polisziját, legyen az eladó felelőssége és kidobott pénze, ha rossz dolgot küld.

Bocsi, ha ez nagyon off itt.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#142469) Zola007 válasza azbest (#142463) üzenetére


Zola007
veterán

mondom az ökölszabályt:
500 feedback és 97% alatt sem Ebay, sem Aliexpress eladótól nem veszünk semmit, bármennyiért hirdeti
a többit meghagyjuk a gazdagoknak / kapzsiknak / merészeknek / hülyéknek

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#142470) HXY válasza Ghard (#142465) üzenetére


HXY
addikt

Ejha: [link] [link]

(#142471) Zola007 válasza HXY (#142470) üzenetére


Zola007
veterán

az is durva, hogy mindkét Lego 5 hónapja még feleennyibe került
ahogy az értékeléseket elnézem, egész sok a jómódú szülő

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#142472) azbest válasza drtimot (#142468) üzenetére


azbest
félisten

Pár éve egyszer rányomtam kíváncsiságból egy gyanúsan olcsó tabletre. Az eladó küldött helyette egy fülbevalót nyomkövetéssel. Ebay hamar felfüggesztette a fiókját, direktben üzenetet sem tudtam neki küldeni. Amikor megérkezett, akkor nyomtam persze a reklamációt. Erre kaptam egy kínai karakterekkel írt címet, hogy oda kellene visszaküldenem a refundért. Ha nem pontosan arra a címre küldöd, amit az eladó mondott, akkor buktad. Googlival rákerestem a karakterekre és gépi fordítóval kiderült, hogy egy üres kiadó üzlethelyiség, ezt válaszolva visszakaptam, javamra ítélt ebay.

De van aki azt mesélte, hogy visszaküldéskor egyszerűen nem veszik át az eladó, s mivel nem érkezett vissza, így nem adja vissza ebay sem a követési adatok alapján. Bár ez azért fura, de van aki tán kétszer is így járt, ráadásul usa eladókkal.

Szimplán, valami trükkel (spéci címzés, hamis cím...) elérik, hogy ne sikerüljön a visszatérítéshez megkövetelet feltétel. Vagy ha 10-ből 2-3 nem foglalkozik vele, elfelejti, lejár a reklamációs ideje... akkor az nyereség neki. Legjobb tudomásom szerint ebay nem tart vissza pénzt. Paypal és ebay pedig újra külön cég. Esetleg lopott fiókkal, vagy filléres kacatokkal korábban felépített jobb, valósnak látszó fiókkal is csinálják. Jogilag meg kínában nem fogja egy usa cég utolérni pereskedni. Szóval biztosan van valami kiskapu, amivel a balekok egy részén keres, különben nem csinálná. Ha meg túl sok balekságot csinálsz, akkor téged is letilt az ebay / paypal, mert nem finanszírozzák azt, amin esetleg ők is buknak közben. :U

[ Szerkesztve ]

(#142473) vizimento


vizimento
senior tag

Sok rendelést hiába várunk majd...

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#142474) kcsa válasza vizimento (#142473) üzenetére


kcsa
veterán

Ha a kínai rendeléseid hajóval jönnének, nem érnének ide 2-6 hét alatt.

(#142475) fateless válasza vizimento (#142473) üzenetére


fateless
veterán

32, 39 és 41 hsz-sal ezelőtt is szó volt róla, illetve arról is, milyen mélyen érinthet ez minket.
Légy szíves, előbb olvass vissza picit, mert hátha valaki úgy jön a topikba, hogy még nem jártas e téren, és esetleg komolyan azt hiszi, hogy így elveszhet a csomagja, ha az ilyen linket elolvassa. :P

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#142476) Dluinet válasza azbest (#142472) üzenetére


Dluinet
nagyúr

USA eladótól semmit nem érdemes venni az ebay-en, minden esetben az ő javukra dönt, még ha egy ordas nagy csaló is az eladó.
Ugyanez vonatkozik az eladásra is, USA-ba semmit.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#142477) Degeczi válasza vizimento (#142473) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egyrész vótmá, másrészt valóban off, nem hajó hozza az itteni rendeléseket.

(#142478) bbsofficial


bbsofficial
tag

11.11-én rendeltem egy iphone akksit, esélyes, hogy lenyúlták vagy a li-ion akksi egyből kuka? Mert múltkor épp a 10es pakk gombelemem nem jött meg.

(#142479) -secret- válasza bbsofficial (#142478) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nekem most esnek be a 11.11-es cuccok szóval szerintem várj még vele!

(#142480) Batib válasza -=Jam=- (#142456) üzenetére


Batib
őstag

Nekem a nov. elején rendelt cucc nem jött meg. Írtam egy érdeklődő levelet. Azt válaszolta, hogy sorry és ujraküldi.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#142481) 6120 válasza retesz147 (#142453) üzenetére


6120
tag

Igen; 600lapos (nyilván 60 csomag) filmet valami 2500HUF-ért árulnak kínából rendelve.
Megrendeltem, paypallos fizetéssel, szal nagy kár nem fog érni. Csak a minőségre lettem volna kíváncsi, h használt-e olyat már valaki...

(#142482) Timyyy válasza MittuDomain_ (#142334) üzenetére


Timyyy
őstag

Az az írótábla semmit nem ér, amikor kipróbáltam, vágtam is bele a kukába messziről. Ajándék lett volna, de nem keserítek el ezzel egy gyereket sem.

(#142483) Nikaré válasza Timyyy (#142482) üzenetére


Nikaré
őstag

Mi volt a gondod vele?

(#142484) 6120 válasza Nikaré (#142483) üzenetére


6120
tag

Szerintem kb. annyi, hogy a feketére sötétzölden fog...
Egyébként ebből én is vettem kettőt (szum 10dollárért) a saját gyerekeimnek; nekik nincs bajuk vele.
Utazáshoz tök jó; nem kell papírt-ceruzát is betenni és pl. a repülőn is tudják használni...

(#142485) DJGABI


DJGABI
addikt

alis pozitív csalódás: [link] november 30-i rendelés, a legnagyobb hajrában, valami december 12 körül megjött

tegnap a 12.11-i GB ergonomikus egér [link] jött meg, idén mintha nem halt volna annyira meg a posta, legalábbis hírekben se nagyon hallottam.
amúgy maga az egér nem túl nagy, meg 2 AAA elemmel megy, nem tudom mennyire lesz majd tartós, az alfawise azért egy negyedévet kb elment a 2 ceruzával.

(#142323) fradi81 ez az 1$-s [link] lámpa is 2-án megjött, egy elemmel van akkora fénye mint a pennys 3 elemesnek. programok nincsenek ebben. kocsiba jó lesz. töltőm van, de amilyen ára van a 14500-nak szerintem nem veszek bele

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#142486) Timyyy válasza Nikaré (#142483) üzenetére


Timyyy
őstag

Röhejesen halvány, hunyorgatva nézve látszott rajta valami abból, amit rárajzoltam.

(#142487) Batib válasza DJGABI (#142485) üzenetére


Batib
őstag

Ha ehhez a lámpához 14500-as litium akksit használnál, még jobb lenne a fénye. Tapasztalat.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#142488) kenand válasza DarkByte (#142461) üzenetére


kenand
veterán

Sajna 86-86-os szögletes dobozba való, magyar kerek 65 mm-esbe nem nem megy bele, Xiaomi nem gyár EU-s kapcsolót. De probléma még a kínai EU-sokkal is, hogy nincs karmantyú, csak új csavaros fali dobozba tehető bele. Így ha a lakás /ház 5-10 évnél idősebb, barkácsolás, vagy fali doboz kivésés és csere is kell (-
a behúzása mellett) (Tegnap úgy oldottam meg - vésés helyett-, hogy mivel 4 mm-es mélyen volt elé ragasztottam egy csavaros magasító keretet

[ Szerkesztve ]

(#142489) erdey_a válasza Timyyy (#142482) üzenetére


erdey_a
őstag

mi nagyon szeretjük... hűtőszekrényre raktam öntapadós mágnesekkel üzengetőnek, de a lányom is gyakran rajzolgat rá. nem éreztem sohasem halványnak

Vérboci

(#142490) sambenez válasza erdey_a (#142489) üzenetére


sambenez
addikt

Neked szerencséd lehetett, ami nekem jött azon is alig látszik az írás.

(#142491) erdey_a válasza sambenez (#142490) üzenetére


erdey_a
őstag

itt egy kép, most csináltam [kép]
szerintem jó...

Vérboci

(#142492) MittuDomain_ válasza Timyyy (#142486) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Na ezzel most jól elkeserítettél.
Már régóta nézegettem, és most 3 dolcsis add-onként arra gondoltam, megéri bevállalni.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#142493) EXIEZ


EXIEZ
senior tag

GB-n vennék egy telefont, kérdés van valami kupon most, vagy hogy lehet gyorsan több pontot szerezni? ( Reviewek mellett )? ( plusz priority line akkor is áfamentes ha nincs ott hogy EU priority?? )

Írótáblán nektek hogy ír annyira vékonyan? Nálam 2-3x olyan vastag, lehet venni hozzá vékony fejű tollat is?

[ Szerkesztve ]

(#142494) Timyyy válasza erdey_a (#142491) üzenetére


Timyyy
őstag

Ez tűrhetőnek tűnik, de nekem nem látszott fele ennyire sem.

(#142495) DJGABI válasza EXIEZ (#142493) üzenetére


DJGABI
addikt

review-ért is már csak valami minimális pont jár [link] ezeket próbáld meg

gb-s meg (talán) rosegal táblához ami járt annak alapból tök vékony, ilyen toll-szerű hegye van, nálam is úgy ír mint kollégánál.

(#142494) Timyyy szög se mindegy honnan nézed, napfényben -hiába matt-, tényleg alig látszódik

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#142496) erdey_a válasza DJGABI (#142495) üzenetére


erdey_a
őstag

ugyanaz napfényben
szinte világít...
nyilván ha merőlegesen, hátam mögül jön a fény, akkor nem látszik, na de ez azért szélsőséges eset

Vérboci

(#142497) EXIEZ válasza DJGABI (#142495) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Nekem Ilyen van

De a képen is látszik, hogy nem vékony a vége, ha mással írnék az meg karcolja/nehezen törli.

(#142498) DeFranco válasza DJGABI (#142485) üzenetére


DeFranco
nagyúr

régóta szemezek ezzel az egérrel. mennyire tűnik tartósnak? görgő mennyire ergya rajta?

szívesen kipróbálnám de ha olyan hamar megdeglend rajta a görgő mint a legutóbbi kínai egeremen akkor feleslegesen nem költök rá

(#142499) Polllen válasza erdey_a (#142491) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ismerősöm kisfia kapott egy hasonlót Trust felirattal, az nagyon jól olvasható.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#142500) Degeczi válasza Timyyy (#142494) üzenetére


Degeczi
nagyúr

És vajon ugyanolyat (esetleg ugyanonnan) rendeltetek?
Mert azt lenne jó tudni, h most vagy ennyire durva szórása van ezeknek, egyik ilyen, másik olyan, vagy létezik jobb és rosszabb típus is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.