Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13301) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Ilyesmi lámpát tervezek venni bicajra,kellene hozzá egy használható tartó,ami nem akkora mint egy űrállomás világítótornya, de nem is kell minden bukkanónál ránéznem hogy megvan e még. Köszi

(#13302) htc07 válasza szakalistvan (#13301) üzenetére


htc07
addikt

[link]

nekem hasonló van, ilyen lámpát frankón megfogja.

(#13303) Degeczi válasza batagy (#12529) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Rendeltem egy ilyet is, most jött meg: hát 1400 Ft-ért rendben van, de egyébként jogos az Aolong kocka felára ehhez képest, az sokkal precízebb

De tényleg nem értem a kínaiakat, hogyan lehet ennyire nehéz a színeket kikeverni?! Ezen az olcsó kockán már konkrétan nincs is narancssárga, hanem vmi rózsaszín-szerűség helyette (gratula nekik: kevésbé jól megvilágított helyen ez már kimondottan könnyen összetéveszthető a pirossal első ránézésre :W ), és még a sárga sem teljesen tiszta, hanem vmi lime-szerű, némi zöldes beütéssel...

[ Szerkesztve ]

(#13304) htc07 válasza Degeczi (#13303) üzenetére


htc07
addikt

gondolom mint a legtöbb export cikkhez, ehhez is kvázi szemetet darálnak bele (a festékbe jelen esetben).

vagy ami éppen van.

(#13305) batagy válasza Degeczi (#13303) üzenetére


batagy
őstag

Ok, köszi az infót!

És ezek a gyors forgatású kockák nem túl könnyen mozognak? Úgy értem, ha csak véletlenül hozzáérsz, nem fordul máris? Nekem csak régi típusú, eléggé szorulós kockám van, valahogy hozzászoktam, hogy erőből kell csavarni, hozzátartozik a feelinghez.

(#13306) Hali1975 válasza McReay (#13297) üzenetére


Hali1975
tag

Szia ,
en itthon vettem ilyet meg 2 eve
[link]

de most csereltem alaplapot,amin mar van nativ 3as usb.

Szerintem erdemes venni, ha nem akarsz kulonben alaplapot cserelni.

Udv

[ Szerkesztve ]

(#13307) Degeczi válasza batagy (#13305) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Véletlenül azért nem, de szándékosan nagyon könnyű, egyetlen ujjal is (persze szilikon-spray jót tesz ezeknek is).
És ami fontos a hagyományos, Rubik-féle konstrukcióhoz képest, h akkor is szépen elfordítható egy sor, ha az oszlopok nincsenek pontosan egymáshoz igazítva, és viszont: ilyenkor gyakorlatilag a helyére húzza azokat az ellenkező irányú forgatás.

A gyorsaság nekem igazán mindegy :), ellenben az nagyon hasznos, h nincs matrica, ami lekopjon - de szégyen, h a színek nem tökéletesek (korábban panaszkodtam itt az Aolong sárgájára is: de az kifogástalan ehhez az olcsóhoz képest)

(#13308) szakalistvan válasza htc07 (#13302) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Bele kell dugni és megszorul vagy bepattintani? Magyar útviszonyok mellett is fogja rendesen?:)

(#13309) htc07 válasza szakalistvan (#13308) üzenetére


htc07
addikt

pattintani kell, szorul rendesen, építési törmelékkel felszórt földúton is szoktam közlekedni vele :DDD az pedig nem éppen sztráda.

szóval nekem bevált.

[ Szerkesztve ]

(#13310) batagy válasza Degeczi (#13307) üzenetére


batagy
őstag

OK! Kösz :R

(#13311) gabx76


gabx76
senior tag

Mostanában jött kütyüim:

Hálózati dugasz átalakító: Már ajánlotta más is nem régen. Nekem a második ilyen itthon (az elsőt az Ali-ról rendelt forrasztóállomáshoz kaptam, és nagyon megtetszett) Fényévekre van minőségre a filléres vackokhoz képest - Stabilan csatlakozik, nem esik ki belőle a dugó.

4db Eneloop akku műanyagdobozban, némethonból: mikor tavaly először rendeltem innen tartottam tőle, hogy nem lesz eredeti, mivel nem original csomagban jön, de teljesen rendben volt, így most idén újra tőlük rendeltem egy adagot. Hamar ide is ért.

5m UV! LED szalag: Hatalmas fun bár nem olcsó, feltoltam a szoba falára és hangulatvilágításnak használjuk. Eredetileg szilveszteri bulivilágításnak szántam, csak lemaradtam az előző aukciókról. Valószínűleg mentális probléma, de nagyon bejövős este a fényénél relaxálni... :)
Itt van kicsit olcsóbban is...

Tároló-zsák bárminek: Cipőkhöz ajánlják, de bármi egyébre is alkalmas.

E27 foglalat elosztó: ha egy foglalatba több izzó kellene...

E27 foglalat flexibilis "hosszabbító": Az előzővel variálva "low budget" csillár lesz a jutalmunk. :)

3m HDMI kábel: Még nem volt módom kipróbálni, de ránézésre botrányosan vékony a kábel átmérője! :(

[ Szerkesztve ]

(#13312) spidersoft


spidersoft
senior tag

Tegnap érkezett kütyü, a répahegyező, alaphangon nem az igazi. Faragsz vele kicsit, aztán nem akarja tovább. Ennek oka, hogy a penge bejárat felőli vége nem ér a répához. Megoldás: a kés hátsó része alá kell tenni hosszában kb. 0,5mm-nyi bajlágot, úgy lehúzni a kést csavarral, és utána már jó lesz (ettől befelé fog kicsit billenni a kés a répa felé és eléri mindenütt). Ha megint nem akarja vinni, akkor elérkeztél a répa vastag szakaszához, olyankor az elején lévő pucolóval (ami egyébként teljesen jól visz) meghántod kicsit átmérőbe. Pucoláskor nem kell igyekezni szép hengeresre készíteni, sokkal jobb, ha sokszög marad a répa, mert úgy egy az, hogy a forgatáshoz könnyebb belekapaszkodni, másik meg, hogy szebb lesz a faragmány, hullámos lesz a palást külső széle :)

Az egérpad-ben tényleg szivacs van, nem memóriahab, de valami kicsit keményebb, nem ellenállás nélkül lapulós, de mégis puha. Egyszer régebben vettem kinézetre teljesen hasonlót, abban leszúrt gumilabda volt (felülről szúrta le valami nemnormális, ott volt a tű/késhegy/stb. helye a szöveten): csuklót rátéve a pici lyukon szépen leeresztett normál egérpadnek :((( Ez viszont jó, és tetszik is :)

(#13313) kovisoft


kovisoft
őstag

Nekem is jött ma egy egérpad (vagy inkább "egérmatrac"). Méretes jószág, a linken levők közül a legnagyobb 44x35 cm-est rendeltem, mert már régóta bosszantott, hogy a kisebbekről időnként leszaladt az egér (két monitorom van, ezért vízszintesen dupla annyit kell tudnia mozogni). Az asztallap meg elég ingerszegény, és egérpad nélkül nem mozgott simán a kurzor.

(#13314) oriic válasza kovisoft (#13313) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez gondolom nem eredeti Razer Goliathus. Nekem volt egy ilyenem a nagyobbik. Az egyik legjobb egérpad a piacon.

Live-Die-Respawn

(#13315) Freddycom válasza oriic (#13314) üzenetére


Freddycom
őstag

Mitől lesz jó egy egérpad? Leginkább játékhoz fontos? Én eddig egy fehér A4-es lapon mozgattam az egerem, nemrég jött az egydolláros csuklótámaszos egérpad, azóta azt, de különbséget nemigen érzek.

(#13316) kovisoft válasza oriic (#13314) üzenetére


kovisoft
őstag

Elnézve az eredeti Razer Goliathus talán 25 euró körüli árát, kizárt dolognak tartom, hogy ez eredeti lenne. Nekem egy nagy felületű egérpad kellett, és ekkora méretben nem nagyon találtam olcsóbbat.

(#13317) AndrewTdi válasza kovisoft (#13316) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Én 22 dodóért vettem egy 900*300-as Goliathust

(#13318) kovisoft válasza AndrewTdi (#13317) üzenetére


kovisoft
őstag

Mármint úgy értettem azt, hogy ebben a méretben nem találtam olcsóbbat, hogy a linkelt 4 fontosnál olcsóbbat. ;)

(#13319) albert8


albert8
addikt

Jó olcsó converse tornacipő stilusú cipőt tudtok esetleg? magas szárú kellene. :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#13320) nelsonmanian válasza albert8 (#13319) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

bármelyik kínai boltban találsz

(#13321) Silent77 válasza albert8 (#13319) üzenetére


Silent77
veterán

Sportdirect, én ott vettem. :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#13322) oriic válasza Freddycom (#13315) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Amíg PC-n játszottam, nekem játékhoz kellett. Egy minőségi egérpad (10+ ezret nem költenék rá soha), plusz egy normális egér csodákra képes pl egy FPS játék esetében.

Live-Die-Respawn

(#13323) Outlander


Outlander
őstag

Akit érdekel h milyen/melyik usb-s házat vettem, annak írom, h végül erre esett a választás. [link]

Ez az 1 tűnt ár/értékben normálisnak... ráadásul ez talán ténylegesen fogja majd tudni az usb 3-at...
Mint ahogy elméletben ez is. [link] csak ez kicsit ribancos volt nekem. :DDD

Az olcsóbbak közül, vicces h az 5 pines mini usb-s ha kék színű kábellel van, akkor az már usb3. :U

Még volt ez, [link], ezt személyesen is ismerem, itthon is beszerezhető, nem igazán tudja az usb3-at, ellenben eszi a winyót.

Ennyi...

Kíváncsi vagyok, h milyen lesz amit rendeltem.

Valaki linkelte régebben ezt a kesztyűt, kérdezném, h megjött -e már és h milyen? Mennyire fogja a csuklót? :R

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#13324) batagy válasza Outlander (#13323) üzenetére


batagy
őstag

"Akit érdekel h milyen/melyik usb-s házat vettem, annak írom, h végül erre esett a választás. [link]"

Milyen chip van benne?

Ebbe a topikba is tehetsz egy rövid beszámolót , ha gondolod, vannak ott rack fanok. ;)
Csavarozható-e a HDD, ha nem, a vinyó rögzül-e rendesen, HDD Sentinel támogatja-e, HDD Sentinelből VID-PID, pár saját fotó, CrystalDiskMark teszt, ezeket szoktuk berakni.

:R

(#13325) Outlander válasza batagy (#13324) üzenetére


Outlander
őstag

Háááát, én ilyeneket biztos h nem csinálok.... ha működik akkor leírom... meg hdsentinelt.

A többi az már a beteg kategória nekem... :DDD :P

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#13326) batagy válasza Outlander (#13325) üzenetére


batagy
őstag

Ok. :DDD
HDD Sentinelből annyi is elég, hogy az Információk fülön kb. a harmadik sorban van egy VID, PID sor, azt másold be ide, annyi elég. A többi alól felmentelek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#13327) kerekfej válasza Outlander (#13323) üzenetére


kerekfej
addikt

Majd írj róla, de nagy az esély, hogy későbbi időben betesz majd a hdd-nek.

(#13328) Outlander válasza kerekfej (#13327) üzenetére


Outlander
őstag

Olvasgatva a linkelt topikot, nem én vagyok az első.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#13329) batagy válasza kerekfej (#13327) üzenetére


batagy
őstag

Most olvasom hogy Outlander is azt írja "eszi a vinyót"...
Én rendszeresen olvasom a 2.5" és 3.5" rack topikot, de ilyet még sosem hallottam. :Y
Miért tenné tönkre a vinyót?

(#13330) Outlander válasza batagy (#13329) üzenetére


Outlander
őstag

Erre írtam, ezt konkrétan egynél személyesen láttam, kettőnél halottam h kampec...
Persze lehet h nem vagy igen, de közben mégsem... nekem a formája a és a csatlakozása sem volt szimpi.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#13331) batagy válasza Outlander (#13330) üzenetére


batagy
őstag

Hát nem tudom, hogy pontosan mit tapasztaltál a HDD tönkremenetelével kapcsolatban, de nekem ez így kicsit városi legenda ennyi infóból.

Nem SSD-vel keveritek össze? Mert az USB-s rackek az SSD-t lassítják be, az valóban ismert dolog, a TRIM hiánya miatt van. De az is kijavítható, ha az SSD-t egy natív SATA interfészre köti az ember és kiadja linuxon pl. a "fstrim -v" parancsot.

(#13332) Dluinet válasza batagy (#13329) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hibás adatkapcsolat, SMART érték zuhan, és máris nem 100/100-as a vinyó
nekem ilyen volt egy rossz SATA kábel miatt

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13333) kerekfej válasza batagy (#13329) üzenetére


kerekfej
addikt

Mert van olyan amiben nincs védelem (ezekbe a kínai vackokban nem gyakori) és például a gyakori ki-be kapcsolgatás esetén romlik a bele helyezett merevlemez kondíciója. Én ezeket a házakat nem preferálom, mert a legtöbb esetben károsak a merevlemezre nézve.

[ Szerkesztve ]

(#13334) batagy válasza Dluinet (#13332) üzenetére


batagy
őstag

Na igen, hibás adatkapcsolat valóban okozhat ilyet.

Hibás eSATA kábel nekem is okozott már CRC hibát a SMART-ban.

Ha maga a rack vagy annak chipje okoz ilyet, az más tészta, az tényleg gond. Ezért is érdemes a chip típusát lejegyezni az utókor számára. De én konkrétan nem tudok egy ilyen chip típusról sem. Asmedia , Jmicron, Initio chipekkel nem szokott gond lenni.

SZERK
#13333) kerekfej
A HDD rack általi lekapcsolása és visszakapcsolása egy funkció, amely a többnyire firmware-től függ, vagy be van kapcsolva ez a feature, vagy nincs. Sokan nem szeretik, ha gyakran lekapcsol a HDD, pl. én sem, de valaki ezt preferálja. Igazából használati szokás kérdése. Valamikor hasznos.

[ Szerkesztve ]

(#13335) spidersoft válasza Outlander (#13325) üzenetére


spidersoft
senior tag

Az adatátvitelt mindenképp érdemes ellenőrizni, nekem is volt olyan USB->SATA eszközöm, ami tévesztett. Rajta keresztül átmásoltál egy filet a rádugott winyóra, át is ment boldogan, de a másolat és az eredeti file különbözött pár helyen. Ilyen instabilitást jellemzően kimutat egy nagyobb file is... átmásolod, majd binárisan összehasonlítod az eredetivel: total commanderben fájl | összehasonlítás tartalomra..., illetve parancssorból az FC /B egyikfile masikfile paranccsal. Sok későbbi kellemetlenségtől tudod magad egy ilyen egyszerű teszttel megszabadítani...

[ Szerkesztve ]

(#13336) trebrona


trebrona
nagyúr

Ilyet használ valaki?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13337) ZS3NI válasza trebrona (#13336) üzenetére


ZS3NI
őstag

:D

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#13338) Flexy90 válasza trebrona (#13336) üzenetére


Flexy90
senior tag

Itt olcsóbb
Itt pedig teszt.
Szerintem nem rossz vétel!

Xiaomi Fan

(#13339) trebrona válasza ZS3NI (#13337) üzenetére


trebrona
nagyúr

Biztos tipikus amerikaiknak szól a marketing. :)


Flexy90

Köszönöm, valószínűleg be is ruházok egyre banggoodról.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13340) VegyesTamás válasza ZS3NI (#13337) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

I don't beleive this...prank app ;] :DDD :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#13341) ZS3NI válasza trebrona (#13339) üzenetére


ZS3NI
őstag

Amúgy kösz a tippet, behúzok egyet én is. Kell már egy értelmes töltő. :)

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#13342) M_o_g_y_i válasza ZS3NI (#13341) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Jó helyen volt jó időben... ;]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13343) Outlander


Outlander
őstag

Nagyon rápörögtetek erre a 2,5-es rack témára...

Sima usb2-esből azért használtam már egy párat... van a működő meg a caaar.
És ennyi, nincs több variánsa.

Usb3-nál szintén van a működő meg a caaar, de itt már a sebesség is bejön mint harmadik variáns.... ami lehet átszitázott usb2 működő vagy caar.

Szóval most ilyen csipp nézes, meg firmware, meg dip-pid szám, meg hw id, meg ki tudja miket írtatok össze, ez már a "beteg" kategória, aminek sok értelme nincs... vagy tudsz rá/vele másolni a hdd-re és azt visszaolvasni, vagy nem... ennyi. :R

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#13344) petipetya


petipetya
nagyúr

Megjött a január 12-én rendelt papucs. A tanácsotok alapján 12-es méretűt rendeltem, amely 42-nek felel meg. Tökéletes, mivel a lábam 41-es. :C Nem büdös, a talpa lapos, a viselete pedig kényelmes. Igaz, hogy otthon zokniban vagyok és csak a folyosón, erkélyen, havernál sörözésen viselem.

"nincs rá lezsóidő"

(#13345) Blaise válasza Flexy90 (#13338) üzenetére


Blaise
veterán

Köszi, berendeltem egy fehéret a hozzá tartozó kábellel.

(#13346) student válasza petipetya (#13344) üzenetére


student
őstag

tatáéknak pont ien mamusza van, igaz ők piacon vették fele ennyiér ;]

(#13347) Flexy90 válasza student (#13346) üzenetére


Flexy90
senior tag

[link] :DDD

Xiaomi Fan

(#13348) WunderKinder válasza batagy (#13331) üzenetére


WunderKinder
tag

Amit Outlander írt, az velem történt. Egy 320-as vinyót úgy gallyra vágott, hogy azóta se kép se hang.
Először nem ment csak 2.0-ás portról, akkor kicseréltettem a rack-et. A következő megint vagy 2 alkalommal működött, utána lefektette az alaplap usb 3 portjait (alaplapcsere úgyis érett már), utána meg nem volt hajlandó csak akármilyen IDE vezérlőként megjelenni usb 2 porton, usb 3-on meg nem is ismerte fel a gép.

(#13349) alázógyík válasza WunderKinder (#13348) üzenetére


alázógyík
őstag

Ne szakmázzá, hanem masszíroztassad magadat! ;]

(#13350) batagy válasza WunderKinder (#13348) üzenetére


batagy
őstag

Értem. Nem akarok ezen lovagolni ebben a topikban, de milyen chipes volt a rack, azt lehet tudni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.