Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122351) XtremLor válasza sharp4 (#122350) üzenetére


XtremLor
őstag

Eu nillkin bar en inkabb bw vagy ugreen vagy hasonlo toltot vennek ami tudja a qc-ot a jovore gondolva....

"Legen...Wait for it...Dary"

(#122352) sharp4 válasza XtremLor (#122351) üzenetére


sharp4
őstag

Ha van olcsóbb, akkor az lenne jobb. Várom a tippeket.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#122353) Dluinet válasza sharp4 (#122350) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ezeknél olcsóbbat nem néznék a helyedben:

Ugreen nincs 5$ sem
ORICO
AUKEY

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#122354) XtremLor válasza sharp4 (#122352) üzenetére


XtremLor
őstag

Ar/ertekben ez a bw jobb mivel alapbol tudja a qc-ot, es van hozza egy kabel is 8$-ert BlitzWolf-BW-S9
Az igazan bestbuy alap tolto a Expansys 2A-es volt....de az mar kilove, esetleg az imedia toltoje, ha BP vagy olcso a csomagpont: [link]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#122355) sharp4 válasza Dluinet (#122353) üzenetére


sharp4
őstag

Köszi, ezek közül az orico a legolcsóbb. Micro USB kábel honnan a legolcsóbb?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#122356) jenei1994


jenei1994
addikt

sziasztok!

Most néztem,hogy változott a csomagom státusza a Magyar posta szerint.

Célországban feldolgozva / Processed in the destination country
2018.05.05. | 14:34
Belföldi feldolgozásra továbbítva / Forwarded for domestic sorting
2018.05.05. | 23:57

Ez azt jelenti,hogy már jövöhéten meg kell,hogy kapjam vagy a Magyar posta ülni fog rajta ?

(#122357) petipetya válasza jenei1994 (#122356) üzenetére


petipetya
nagyúr

Eddigi tapasztalataim alapján kedden már a kezedben lesz.

"nincs rá lezsóidő"

(#122358) crazygamer75 válasza jenei1994 (#122356) üzenetére


crazygamer75
tag

A célországban feldolgozva azt jelenti, hogy a Posta központi feldolgozóüzemében kezelésbe vették (beolvasták a rendszerbe) a küldeményt, így ma, vagy holnap továbbküldik a cím szerinti megyei főpostára és onnan holnap-holnapután megérkezik a cím szerinti postára, ahol ha betartják a szabályozást, akkor a hozzájuk érkezés napján megkísérlik a kézbesítést, vagy ha bizonyos méretet meghalad, akkor értesítőt hagynak a címhelyen. Szerintem Hétfő-Kedd-Szerda meg kell érkezzen hozzád, ha nem, érdeklődj a hozzád legközelebbi postán.

(#122359) anonymus89 válasza bul07 (#120142) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszönöm megjött bár utólag 6-ot kellett volna rendelni. :R
Ha valakit érdekel nézze meg mi hogy műxik. :D

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#122360) bul07 válasza anonymus89 (#122359) üzenetére


bul07
nagyúr

Akkor hajrá :DDD

rosegal.com

Solar Powered 6-in-1 Puzzle Educational Assembly Toy Kits - Blue And White
[link]
YZWJ50
$3.50

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#122361) jenei1994 válasza crazygamer75 (#122358) üzenetére


jenei1994
addikt

Értem köszönöm!

Nagy csomag lesz igy biztos nemfogják kihozni.

(#122362) benfolds


benfolds
őstag

ilyen tapadós telefontámasztót rendelt már valaki? mindenfélét írnak róla review-kban. (alin is árulják)

(#122363) gyapo11 válasza w.miki (#122346) üzenetére


gyapo11
őstag

Átlátszó epoxigyanta szerintem teljesen jó, vagy az uv fényre keményedő ragasztó.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#122364) zsiz válasza Freddycom (#122345) üzenetére


zsiz
őstag

Szerintem a Getone alkalmazás volt - én linkeltem anno.

(#122342) havri1: Én ezt a powerbankot vettem. Nem tudom bestbuy-e. 9.74$-ért szokott akcióban lenni, annyit nekem megért. ROCK Slim 10000 mAh

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#122365) joergie válasza w.miki (#122346) üzenetére


joergie
őstag

Én most vettem bizonyos B-7000 ragasztót, árgépen meg tudod nézni hol olcsó(nyilván kínából valamivel olcsóbban eljön...), telefon kijelzőt ragasztottam be vele(meg vagyok vele elégedve), azt írja 24-48 óra a kötési ideje. Nagyon jól kezelhető anyag észrevételem szerint, kicsit kevésbé folyékony mint a pillanatragasztó, jól ragad, kevésbé agresszív mint a pillanatragasztó, de azért hagyni kell neki időt száradni.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#122366) havri1 válasza zsiz (#122364) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, sajnos nem jó. Lámpának kell, ezek eldőlnek :)

havri

(#122367) DJ. Ru$y válasza havri1 (#122366) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Én egy Chuwi-t vettem anno előrendelésben, már meg nem mondom mennyiért a Sziamóni mellé. Most elég drágának néz ki...

(A Xiaomiból lett lámpa a Chuwi meg a "Powerbank". :)) )

16.000-es Xiaomi nem lehet alternatíva? Magas, de megáll az "alján".

GB-en van 10k-s régi Xiaomi is. :Y

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#122368) Mr.Csizmás válasza DJ. Ru$y (#122367) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Chuwi QC3.0 10kmAh anno 5800 ft volt preorderben :)) simán jobb mint a xiaomi, főleg a formája és anyaga miatt.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#122369) havri1 válasza DJ. Ru$y (#122367) üzenetére


havri1
félisten

Köszi!

GB-n nem ad nekem rá szállítási módot a HK raktár, többiből meg nem elérhető.
16000-es már jó méret valóban, de árban akkor már a 20000-as inkább Eustockból :)
Csak akkor már úgy vagyok, az eredeti 3-4e bankból mindjárt 9e lesz, és hát na :DDD

havri

(#122370) cigam válasza Mr.Csizmás (#122368) üzenetére


cigam
félisten

10kmAh :Y

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#122371) w.miki válasza joergie (#122365) üzenetére


w.miki
veterán

Köszi, ezt az epoxi szerű ragasztót megpróbálom.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#122372) Mr.Csizmás válasza cigam (#122370) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

10.000 mAh =/= 10 Ah :N :)) ennyit értek még hozzá :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#122373) cigam válasza Mr.Csizmás (#122372) üzenetére


cigam
félisten

Hanem, mennyi 10*1000/1000?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#122374) Donki Hóte válasza Mr.Csizmás (#122372) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mivel a kilo előtag valaminek az ezerszeresét jelenti, a mili előtag pedig valaminek az ezredrészét jelenti, ezért a 10kmAh az bizony 10 Ah :R

(Még akkor is, ha a dolog természeténél fogva semmi értelme valami egyszerre szorozni ezerrel (kilo) majd rögtön osztani is ezerrel (mili), mert a km rövidítésről teljesen természetes módon 100 emberből 100-nak a kilóméter ugrik be :K )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#122375) Mr.Csizmás válasza Donki Hóte (#122374) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

itt a fórumon magyarázta valamelyik elektrotech mókus, én nem értek hozzá :N (ezek szerint a mókus tévedett?)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#122377) Trabi TM válasza benfolds (#122362) üzenetére


Trabi TM
csendes újonc

Rendeltem, arra amire kitalálták, szerintem nem jó, nem marad meg a vékonyabb gumi háromszög alakba, szétnyílik, ha könnyű dolgot teszel rá, nagy tablethoz meg eleve kicsi.
Viszont ha sima nano pad-nek használod, arra kiválló. ~70 dcent volt amikor vettem, ez a 2 USD feletti ár nem túl vonzó érte...

(#122378) Donki Hóte válasza Mr.Csizmás (#122375) üzenetére


Donki Hóte
veterán

ezek szerint a mókus tévedett?

Mind a mókus, mind a macska tévedett :DDD

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#122379) andreas49


andreas49
senior tag

Erre [link] esetleg valaki?

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#122380) kmarci25


kmarci25
veterán

Pénteken megérkezett ez a fóliahegesztő/vákuumozó készülék. Korábban kérdeztem, hogy használ-e valaki ilyet, nem volt nagy tolongás (ak válaszolt, annak köszönöm :R ).
Nagyon jó kis gép, tökéletesen működik. Egy egész pofás dobozban jött (aminek a sarkai persze ösze vissza voltak törve, de ez nem lényeg). Három nyelven adnak hozzá user's guide-ot, tud teljesen vákkumozni (ez csak a hozzá való speciális zacskóval), fél vákkumozni, és simán csak hegeszteni is. Hegeszteni bármilyen zacskót, ami műanyag. Nagyon jó cucc, aki ilyenen gondolkodik, vagy szüksége van rá, annak bátran ajánlom.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#122381) kcsa


kcsa
veterán

Mai morgás: posta rendesen szívat, van olyan küldeményem ami 18-a óta az országban van, 27-e óta vámon (persze erre azonnal reagáltam emailben) de egyelőre se híre se hamva. Meg van egy ami 28-a óta sehol. Köszi államivállalat!

(#122382) Mr.Csizmás válasza kcsa (#122381) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

legyél pozitív, sok helyen fizetésnap van/volt már, lehet újabb mütyüröket rendelni :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#122383) FingR86


FingR86
őstag

érdeklődni szeretnék, hogy E27 és E26 izzók között mi a különbség?
olvastam vmi 1mm eltérésről, de ettől függetlenül tudom én itthon használni az E26-ot?

(#122384) dugynok válasza kcsa (#122381) üzenetére


dugynok
senior tag

Nàlam volt papírok beküldése (azonnal) utàn 30 napos vàrakozàs is...

(#122385) w.miki válasza kmarci25 (#122380) üzenetére


w.miki
veterán

hozzá való zacskót hol lehet beszerezni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#122386) Donki Hóte válasza kmarci25 (#122380) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A hozzá adott zacskó elég erős ahhoz, hogy a vákumozott tartalmat 60-80 fokos vízben szuvidálni lehessen?

Másképpen kérdezve: tud olyan erős műanyag zacskót is vákumozni, hegeszteni, amilyen zacskóban lehet húst szuvidálni?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#122387) Mr.Csizmás válasza FingR86 (#122383) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

E26 az amerikai szabványos, az átmérő mellett a menetemelkedés se stimmel (3,620 vs 3,629)

Edison menet címén találsz olvasnivalót a témáról.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#122388) Donki Hóte válasza Mr.Csizmás (#122387) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Így van, kb. másfél menetnyit lehet becsavarni egy E26-os izzót egy E27-es foglalatba, szóval nem fogja elérni az izzó központi bütyke a foglalat középcsatlakozóját.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#122389) kmarci25 válasza Donki Hóte (#122386) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem próbáltam még, de feltehetőleg igen, ugyanis a zsákokban nincs különbség, ugyanez a zacskó való a drágábbik gépekbe is.
w.miki: aliról, vagy ha jól emlékszem itt valaki írta, hogy Aldiban is szokott lenni néha.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#122390) Istv@n


Istv@n
aktív tag

Sziasztok!

Ismer valaki esetleg olyan akkumulátoros lámpát, aminek van saját napelemes töltője, végig bír külső töltés nélkül világítani egy éjszakát és "megáll a lábán"? A fényerő nagyon minimális kell hogy legyen, egyfajta jelzőfényként szeretnék használni. A solar kerti lámpák sajnos már 4-5 óra használat után kialszanak.

(#122391) JóGéza válasza w.miki (#122385) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Aldiban nemrég volt, tegnap még láttam elég sokat belőle. Szerintem még a legtöbb üzletükben lehet.

(#122392) UberMutant válasza Istv@n (#122390) üzenetére


UberMutant
őstag

solar kerti lámpába tegyél normális akkut. én ikea laddákkal töltöttem meg ezeket : [link] sok konfigurációban kapható, közös jellemzőjük, hogy egy harmatos 600 mAh akku van benne. aliexpressen olcsóbb lehet, csak a napelem egység miatt linkeltem.

[ Szerkesztve ]

(#122393) FingR86 válasza Mr.Csizmás (#122387) üzenetére


FingR86
őstag

köszönöm az infót mindkettőtöknek :R
Donki Hóte

(#122394) GZoli7 válasza UberMutant (#122392) üzenetére


GZoli7
senior tag

Vajon fel is tölti az a vérszegény napelem?

(#122395) w.miki válasza Istv@n (#122390) üzenetére


w.miki
veterán

én pedig fluoreszkáló ragasztószalagot, vagy festéket használnék, ha csak minimális fény kell.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#122396) Kernel válasza Mr.Csizmás (#122375) üzenetére


Kernel
nagyúr

Minden bohóckodástól függetlenül, 10 000 mAh, így ebben a formában csak marketing nagyzolás, hogy minél nagyobbnak tűnjön a szám.

Normális ember nyilván inkább úgy írja, hogy 10 Ah.

Akár még az is szerepet játszhat, hogy a gyártó hülyének nézi az embereket, vagyis attól tart, hogy a 10 Ah értékről egyesek azt hihetnék, valami nevetségesen kis dolog, ami az ő áruját hátrányosan érintené.

Ezért inkább 10 000 mAh-t ír, az a "biztos".

(Most az külön téma, hogy 10 000 vagy 10.000, mi még szóközzel tanultuk, azóta már helyesnek számít a pontos tagolás is, legfeljebb én személyesen utálom az utóbbit, vagyis tizedespontot erre használni.)

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#122397) gyapo11 válasza Istv@n (#122390) üzenetére


gyapo11
őstag

Napelemes power bank, és akkora led rá, ami kibírja az éjszakát. Pl. nekem van egy 2500-as, ami állítólag (még nem próbáltam) egy nap alatt feltölti magát. Ha az éjszaka 10 óra, akkor 250 mA-t, hatásfokot levonva 200 mA-t tud nyomni, az 5 V-on 1 W, kisüti a szemedet. Kisebb áramú leddel elég kevesebb napsütés is a feltöltéshez.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#122398) gyapo11 válasza Kernel (#122396) üzenetére


gyapo11
őstag

Az emberek botrányosan nem tudják a mértékegyeségeket átváltani. 200 ezer Ft-ot 2 kilónak mondanak, miközben az ugye 2000-et jelent. 12.34-et 12 egész 34 tizednek mondott az egyik műsorvezető tegnap. A kvízekben rendszeresen buknak a hány g egy tonna típusú kérdéseken.
Vagyis a normális embereknek megfelel a 10 Ah, de a tömegnek mAh-ban kell írni, hogy értse is.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#122399) -cobra- válasza Kernel (#122340) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Köszi szépen az ajánlást. Valószínű hanyagolom a témát, mert csak egyszeri alkalomra használnám, így nem érdemes beruháznom rá. Sajnos több elektroműszerészt is felhívtam, de egyik se vállalja a mobilomban az IC cserét (gondolom nem éri meg nekik vele foglalkozni).

(#122400) Degeczi válasza Kernel (#122396) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Jó, végülis érthető, hiszen a pár száz mAh-tól (ahol nem lett volna praktikus tized Ah-król beszélni) indultak a telefonok, az ilyen Li-ion akkukon is mindig mAh-ban van a kapacitás, és csak összezavarná az Ah-ban specifikálás a nem műszaki beállítottságúakat.

Nagyobb gond, h ilyenkor a power bankban lévő akku kapacitását adják meg - ami azonban nem egyezik a leadhatóval, hiszen annak feszültsége 3.7V, az USB csatlakozó pedig persze 5V!
Így valójában a hasznosítható kapacitás még a háromnegyedét sem éri el a specifikációnak (* 3.7 / 5)

Szinte biztos, h aki nem ért hozzá az úgy számol, h elosztja ezt a 10000-et a telefonja mondjuk 2500-as értékével, és arra számít, h négyszer fel tudja tölteni a teljesen lemerült telefont - pedig ez előbbiek miatt még háromszor sem elég rá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.