Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122251) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Ma megérkezett a JoyBuy-ról rendelt 128 GB-os SanDisk Ultra microSD kártya.

Rendes nyomkövetéssel volt feladva, a sinceritytől érkező vékony borítékokkal szemben ez egy jó vastag csomagban volt elrejtve.

(A JoyBuy sajnos kívülről ráírja a csomagra a tétel pontos árát, ez nem jó hír azoknak, akik 50 dollár feletti terméket rendelnek, mert a vámosok szélesen mosolyogva fognak lecsapni a vámolandó tételekre :( )

A kártya az olcsó ár ellenére tökéletes, a kapacitása tesztelve megvan 122 GB, a teszten mért sebessége pedig 79/62 MB/s :R

Ez az A1 jelű Sandisk Ultra kártya nagyon megéri az árát, szerintem mindenki vegye meg a neki járó 1 db. kártyát a JoyBuy-ról, mert 31 dollárért ez egy bestbuy kártya :C

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#122252) sambenez válasza Donki Hóte (#122251) üzenetére


sambenez
addikt

Gondolod egyesével nézegetik mi van ráírva? :D

(#122253) Ciccuka válasza Donki Hóte (#122251) üzenetére


Ciccuka
veterán

Képet készítettél a kártyáról?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#122254) Donki Hóte válasza sambenez (#122252) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Úgy tudom, hogy egyesével teszik a csomagokat a szkennerbe, szóval ha már egyesével megfogják őket, akkor egy pillantást vetni a Costum Declarations mezőre, ahol feltűnően ott az ár, már nem többletmunka.

Ha nem nézik az árat, az persze nekünk jó :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#122255) Silent77 válasza Donki Hóte (#122254) üzenetére


Silent77
veterán

Nem nézik az árat. :N

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#122256) Degeczi válasza Donki Hóte (#122254) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nincs sok értelme, h nézzék, hiszen ők tudják a legjobban, h a kínai eladók többsége töredékárat ír a csomagra.

(#122257) Donki Hóte válasza Ciccuka (#122253) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Csak a hátuljáról, az elején nincs semmi érdekes, de a hátulján fura minta van és van egy matrica ráragasztva, azt lefényképeztem.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#122258) Ciccuka válasza Donki Hóte (#122257) üzenetére


Ciccuka
veterán

csomagolás nélkül kaptad?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#122259) Beni2360 válasza Donki Hóte (#122257) üzenetére


Beni2360
félisten

Már bekebelezték BP-tet? :DDD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#122260) Donki Hóte válasza Ciccuka (#122258) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Miért kaptam volna csomagolás nélkül :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#122261) quailstorm válasza Donki Hóte (#122257) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mintha hiányozna róla a műanyag borítás :DDD

(#122260) Donki Hóte: mondjuk mert nem mindennapi látvány a NYÁK egy új microSD-n.

[ Szerkesztve ]

(#122262) sonar válasza quailstorm (#122261) üzenetére


sonar
addikt

ez az ala natúr slim fit edition :DDD

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#122263) Donki Hóte válasza quailstorm (#122261) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Korábban sinceritytől vett hasonló Sandisk Ultra A1 kártyán van egy plusz lakkréteg a hátulján, de az se ad sok védelmet.

Ezek büdzsé kártyák, nem strapára tervezték őket :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#122264) YxVs válasza Donki Hóte (#122263) üzenetére


YxVs
senior tag

És vajon mi a különbség az alábbi kettő között?
Amit te rendeltél az olcsóbb, és nem 100% eredeti?

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#122265) GIJoe válasza YxVs (#122264) üzenetére


GIJoe
addikt

Szerintem az egy UHS-I a másik a III, csak elírták.
Mondjuk magamnak inkább Samsung UHS III 36$ ért sincerity-től

(#122266) wwenigma válasza GIJoe (#122265) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A hozzávaló olvasód is megvan ugye?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#122267) azbest válasza Donki Hóte (#122257) üzenetére


azbest
félisten

úgy tűnik a sandisk néha csupasz hátsójú kártyákat is gyárt... legalábbis egy ultra változatból láttam a neten hasonlót [link], [link]

(#122265) GIJoe
de mocskosul megkavarták ezeket a jelöléseket...
,
uhs-I , uhs speed class 3


Az a1 meg application performance class

Csak azért írom, mert az uhs-II és uhs-III fizikailag máshogy néz ki, van egy második csatlakozósora.

[ Szerkesztve ]

(#122268) hardline


hardline
senior tag

Dremel klónból van valami olcsó ajánlott 230V-os?
Van egy kis multigépem, de rettentően gyenge, meg adapteres és körülményes vele dolgozni, ezért keresnék egy másikat, ami 230V-os és legalább 120W teljesítményű, de minél több, annál jobb.
A LIDL-ben láttam most 8k-ért egy Parkside gépet, ha nagyon nincs más, akkor azt veszem meg.

(#122269) Doki16 válasza hardline (#122268) üzenetére


Doki16
addikt

Ez van amit jónak mondnak. [link]
De az ami most lesz a Lild-ben abszolút bestbuy ennyiért.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#122270) agroman válasza hardline (#122268) üzenetére


agroman
senior tag

alin 20 alatt szoktak 130w-os dremel klonokat arulni.. ( GOXAWEE, tungfull, stb)

------

(#122271) Degeczi válasza Doki16 (#122269) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha erre gondolsz, az már van tegnap óta (ill. ebből adódóan valszeg már nem nagyon, mert ami tényleg jó értékarányú, azt tucatjával viszik a profik)

(#122272) szabi__memo válasza Degeczi (#122271) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A profik külföldön vannak ;]

(#122273) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Alibabán kinéztem a Xiaomi Scootert és elvileg az eladó 1 db-ot is postáz. Van tapasztalat ilyen 1 db-os alibaba rendelésekkel?

(#122274) Zoli-bácsi válasza wwenigma (#122266) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Ha már ez a téma, érdemes még sima SD kártyát venni, vagy microSD-t és hozzá egy adaptert? Adapterek között is van sebesség különbség? Illetve van ajánlott 64 vagy 128as SD kártya?

(#122275) Salex1


Salex1
senior tag

Valami normálisabb okos órát tudnátok ajánlani? Kerek házasat szeretnék, amin lehet váltani a számlapot. Az sem lenne baj,ha saját sim foglalata lenne. Még + lenne,ha EU Stock-ról jönne.

(#122276) Zola007 válasza Degeczi (#122271) üzenetére


Zola007
veterán

Ilyen hajlékony közdarabot lehet venni külön?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#122277) Trabi TM válasza Zoli-bácsi (#122274) üzenetére


Trabi TM
csendes újonc

A sebességet nem tudom, de az átalakítósokkal nekem mindig érintkezési gondjaim voltak a fényképezőmben, egy darabig ment jól (pár óra), majd kiírta, hogy nincs kártya. Kis igazgatás után újra egy darabig jó, majd ismét nincs kártya. És több típussal is próbáltam, mire meguntam, és vettem normál SD-t, azóta még egyszer nem írta ki, pedig ez már több éve volt...

(#122278) Zoli-bácsi válasza Trabi TM (#122277) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Én is hasonlóktól tartok, ezért is akarok "sima" SD kártyát venni inkább.

(#122279) citkar válasza Zoli-bácsi (#122274) üzenetére


citkar
addikt

Használtam néha adaptert, de csak laptophoz, amikor a felmásoltam a kártya tartalmát, ilyenkor semmi problémám sem volt.

(#122280) Zoli-bácsi válasza citkar (#122279) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Nekem fényképezőbe kellene, szóval állandóan az a méret lenne használva. Most is van egy 64es microSD+adapter, de jobb lenne egy sima.

(#122281) dugesz77 válasza Degeczi (#122271) üzenetére


dugesz77
őstag

A nagytétényi úton egy fél órája volt még 6-7 db.

(#122282) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv,

Mennyi most a vámhatár EU-n kívülről?

Ilyet vennék ez még belefér? Egyébként valakinek van esetleg ilyen?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#122283) dugesz77 válasza MasterMark (#122282) üzenetére


dugesz77
őstag

" Nemzeti Adó- és Vámhivatal Vámeljárási Osztálya azt a tájékoztatást adta, hogy májusban 45.78 $-ig adómentes a küldemény."

(#122284) sloja válasza MasterMark (#122282) üzenetére


sloja
tag

45.78$

(#122285) azbest válasza Degeczi (#122271) üzenetére


azbest
félisten

köszi a linket, még volt pár a szegedi szabadkai utcai üzletben. Megvan egy olcsó kínai érzése, ami a topichoz szükséges :D

(#122286) MasterMark
az összefoglaló kb második bekezdése részletezi. A 10 euronál kevesebb kivetendő adót nem kell beszedni, ez a lényege, az adott havi hivatalos árfolyam alapján szokták dollárra átszámolni, hogy az mennyi vételár+szállítás összeget jelent.

[ Szerkesztve ]

(#122286) MasterMark válasza dugesz77 (#122283) üzenetére


MasterMark
titán

& sloja: Hogy-hogy ilyen sok? :Y Ez bolt-magánszemély között is ér? Mert akkor egyszerre rendelném a kábelekkel. :R

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#122287) dugesz77 válasza MasterMark (#122286) üzenetére


dugesz77
őstag

"Az uniós vámjog végrehajtásáról szóló 2017. évi CLII. törvény 162 § (5) bekezdése alapján a rendelt küldeményben lévő termék értéke a 22 € forintra számított összértékét meghaladja, de nem éri el a 150 € értéket, úgy a termékbehozatal során általános forgalmi adó fizetési kötelezettség keletkezik, amely összeget az ügyfélnek nem kell megfizetnie akkor, ha a kiszámolt – és így az ügyfél által fizetendő – összeg a 10 € értéket nem haladja meg.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Vámeljárási Osztálya azt a tájékoztatást adta, hogy februárban 45,69 $-ig adómentes a küldemény.
Ha a vásárolt dolog értéke 45,69 $ körüli, akkor emlékeztetve a fenti jogszabályi helyre az értékigazolást bekérőt, kérni kell az áfa kiszabás, a vámeljárás vámmenteskénti elbírálását.
Mivel ennek a szabálynak alkalmazása már vámeljárás keretében történik, így a vámolási szolgáltatást végző cég felszámolhatja a vámeljárási költségét."

Gearbest topik összefoglalójából másoltam. Az összeget a mostanival helyettesítsd be.
Nekem utoljára egy Xiaomi router akadt meg a vámon az 39,99$ volt , beküldve a papírokat,stb-t áfamentesnek ítélték.

[ Szerkesztve ]

(#122288) sloja válasza MasterMark (#122286) üzenetére


sloja
tag

Vámhatár kiskapu: [link]

(#122289) csucsotke válasza hardline (#122268) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Nekem ilyen dremel klónom van már 1 éve, de mértékkel használtam. Az egyik legolcsóbb, de semmi kiegészítő nincs hozzá. Azokkal a kiegészítőkkel ami a parksidenak van, már drágábba jönne ki, mint a lidliben, szóval olcsóbban nem igen van. És egy alap 5 dolláros pakkot minmum kell hozzá venni. (Nekem mondjuk a lidlis rögtön elromlott, de a pénzt visszaadták, áru már nem volt. Szóval amikor új próbáld ki, kicsit gyötörd meg egy 2 x20 perces használattal, legalább, hogy jöjjön elő ha van neki valami kehéje).

(#122290) dugesz77 válasza dugesz77 (#122281) üzenetére


dugesz77
őstag

Egész jó ez a Lidl-s multi szerszám. Épp nézegettem a kínálatot mire mindent megvesz hozzá az ember bőven jó árban adják. A flexibilis szár az 8-9$ körül kapható külön, a teleszkópos állvány is hasonló 6-8 $, a ledes világítás is ilyesmi árban van(ebből nem is nagyon találtam máshol de a gyári dremel valami 9000 FT).
Plusz ott az alap szerszámgép tartozékok és egy kicsit erősebb ,mert 160W-os a gép)
Egyet elhoztam, kipróbáltam kellemes kis gép .(volt egy ilyesmi gépem régebben de azt elfelejtette valamelyik "haver" visszahozni)

(#122291) azbest válasza dugesz77 (#122290) üzenetére


azbest
félisten

ezek egyébként szabványos méretű fejek, szerszámok hozzá? Épp ezen gondolkodtam, hogy ha elkopnak, akkor lesz -e olcsón utánpótlás. De ezek szerint igen.

(#122292) DJ. Ru$y válasza air (#122236) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Miért is lenne? Nézd meg a képet és gondolkodj, mielőtt próbálsz lehurrogni. Kivehető a rész amit tartja a telefont, ha megnézed, ergo meg lehet fordítani, ha kifelé nézne.. És mi az, hogy kifelé néz a telefon? Igen, a telefonokon 2 kamera van, az egyik biztosan minden esetben kifelé néz. :U

(Remélem azt is megnézted, hogy a probléma annyi, hogy az elsütő gomb ami a távon van és elvileg kivehető, nem feléd esik, hanem a másik irányba, ergo maga a selfiebot működik, tartja a telefont.)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#122293) dugesz77 válasza azbest (#122291) üzenetére


dugesz77
őstag

A Lidl gépnek a legelterjedtebb 2,4 mm és 3,2 mm befogó fejei vannak de bármikor vehető/tehető bele másik is. Nem drága egyébként a komplett befogófej készlet.

(#122294) hardline


hardline
senior tag

Mindenkinek köszönöm a segítséget, holnap benézek a LIDL-be, hátha találok még a Parkside gépből. Az ára és a 3 év gari miatt talán jobb választás.
Ha lemaradnék róla, akkor a Hilda lesz a befutó. Jó minőségű, a kiegészítői is jó áron vannak, bár nem szívesen adnék érte 12k-t.

(#122295) izisz válasza dugesz77 (#122293) üzenetére


izisz
senior tag

(#122296) zoltan6 válasza hardline (#122294) üzenetére


zoltan6
őstag

A dremel 3000-est elég sűrűn akciózzák edigitalon,valami 10 körül vettem akciósan ajándék tartozék szettel,most 15 körül megy.[link] :K

(#122297) flegga92 válasza hardline (#122294) üzenetére


flegga92
senior tag

Nekem is van ilyen Parkside gépem, csak a korábbi verzió, ahhoz nincs állvány. Havernak meg akksisban van, mindkettő jó pár éve remekül működik. Néha szokott lenni kofferben nagy készlet 3e környékén, érdemes arra is beruházni.

(#122298) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok.
A Trachecker szerint az egyik csomagom Shipment Canceled lett 14 nap után. Ilyet miért csinálnak? :O

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#122299) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok, Rendeltem egy vizallo mp3-at, megerkezett, gep ugye nem ismeri fel meghajtokent, eszkozkezeloben se latom, illetve a hangero fel gomb fixen be van ragadva, hasznalhatatlan.

Irtam az eladonak, kert kepet a csomagrol, kuldtem, 20% refundot ajanlott, iram, hogy no no, most azt ajanlja, hogy kikuldik ujra. Fogadjam el, aztan majd szepen kicsuszunk a 60 napbol, vagy refundot eroltessem?

Everybody lies.

(#122300) -secret- válasza Pttypang (#122299) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Kell a füles? Küldesd újra! Ha nem kell akkor refundot mondd neki!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.