Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118801) kurtuzov válasza Zeki (#118787) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Nincs igazad.
A számolós(?) "kocka" 3 Ft-ért jött meg Rosegal-tól. Na kb annyit is ér csak.
Én a 10x-ét is sajnálnám rá. :DDD

(#118802) cidalain válasza balazs1956 (#118798) üzenetére


cidalain
veterán

En osszeadtam. Nekem 210 lett a vege :U

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#118803) #04441088 válasza cidalain (#118802) üzenetére


#04441088
törölt tag

Pedig ez kerek 200, gyenge vagy matekbúl. :DDD

(#118804) cidalain válasza #04441088 (#118803) üzenetére


cidalain
veterán

Hubakker, szemuveg nelkul elneztem a szamokat :)
Nem is ertem hogyan, nem is magyarazkodom.
Matek erettsegit mar ugysem vonjak vissza...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#118805) csadi0011


csadi0011
őstag

Sziasztok!

Van ez az Orico kiegészítő kártya, ami tápot vezet ki molex csatlakozóról: [link]
Ezt keresem, vagy hasonlót, de nem találok sehol.
Valami tipp?

(#118806) XtremLor válasza csadi0011 (#118805) üzenetére


XtremLor
őstag

Szamtech boltbol hatlapi molex kivezetes, sata+molex tuti van a lapokhoz adtak regen, vagy sima molex is amit talasz fillerekert, plusz egy molex kabel ami eleg hosszu levagod az egyik veget ha esztetikusra akarod dobol ra kabelharisnyat, a vegere DC 12V (5.5*2.1mm); 5V (3.5*1.35mm) szerelheto csati kell, az egesz kb 500-1000huf.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#118807) kcsa válasza csadi0011 (#118805) üzenetére


kcsa
veterán

Orico store szerint már nem elérhető: vagy elfogyott, vagy nem is lesz. Talán itt az utóbbi.

BTW igen vicces a heat dissipation ebben az esetben...

(#118808) Kernel válasza XtremLor (#118806) üzenetére


Kernel
nagyúr

Egyszerű, de legalább olvadóbiztosítékot illik beiktatni (van ilyen vezetékbe köthető műanyag foglalat is), mert véletlen zárlat esetén a nagyáramú tápegység felizzíthat dolgokat, illetve leállítja a gépet, jobb esetben. De néha még egy ilyen leállásból is lehetnek bajok. Nem csak adatvesztés.

Volt már, aki zárlatot csinált a 12 V-on, erre a táp megtolta az 5 V-ot felfelé (csak rászabályzott a PWM, hogy kompenzálja a terhelést) és agyonvágott egy HDD-t, még mielőtt a védelemnek ideje lett volna lekapcsolni.

Ebben is van valami korlátozó védelem vagy DC-konverter, nem küldik ki közvetlenül a tápot:

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#118809) csadi0011 válasza Kernel (#118808) üzenetére


csadi0011
őstag

Köszi, hogy megírtad neki. Emiatt nem akartam magam csinálni.

(#118810) balazs1956 válasza martillo (#118799) üzenetére


balazs1956
senior tag

Ha végigcsinálod a kalibrálási folyamatot, a mérleg kéri a 200 grammos súlyt, tehát ennyit kell rátenni.
Hiszen nincsenek rajta számbillentyűk, hogy megadd, mennyi súly van rajta.

(#118811) 8 válasza bul07 (#118665) üzenetére


8
senior tag

Azóta visszaemelték $32.87-re az ARUN 20.000mah mobilakksit
A $13/$1 kuponnal $12.15-ért húztam be egyet, egyelőre awaiting shipment, meglátjuk tényleg küldik-e és milyen.
Köszönöm a tippet :R

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#118812) tobias40


tobias40
veterán

Sziasztok!

Gond van egy fejegységgel,ami vadi új most vettem a GB-ről,nem megy a kijelző,nem indul el az android!
Szakszervizben megnézettem ott állapították meg,de nem tudni mi a baja.Nem bontottuk meg mert ott van rajta a matrica.
Természetesen csináltam róla videót,és el is küldtem nekik!

A GB a következőt írta:

We would like to extend our apologies for this inconvenience.

Kindly refer to our warranty policy here:http://www.gearbest.com/about/warranty-and-return.html

http://www.gearbest.com/about/terms-and-conditions.html

After reviewing your case, please review our possible solutions:

1)Return the item to us

You can return the item to us in China/country as per our terms and conditions indicated in the link above.

Once we receive the item , we can exchange or offer a refund of 213.93 USD to your GB wallet extra point. As long as the item does not exceed the 45 day money back guarantee limit.

The shipping fee for sending the product back to us will be paid by customers and is not refundable.

2)Keep the item and accept a partial refund to your Wallet (credit)

We can offer a partial refund of your product value which is 25 USD on your wallet.

The refund will take 24 hours to process and appear in your GB wallet.

This amount can be used for your future orders.

In this case, you can keep the item and do not need to return it to us for this time.

Learn more about wallet benefits: http://www.gearbest.com/about/gb-wallet.html

Check out to use points: http://www.gearbest.com/about/about-points.html?157wrew

3)Resend a replacement (No return)

We can resend you a replacement but we kindly ask you to cover a handling fee of USD 195. If you choose this option, we will send you an invoice and arrange the shipment for you.

If you choose this option, please offer us the resend address as below:

Consignee name:

Detailed address:

City:

State(Province):

Postal code:

Country:

Phone:

Before making any decision, please consult the local post office to know the price of returning the item and inform us about it.

Our address is in Shenzhen city, Guangdong Province, China.

I look forward to hearing from you at your earliest convenience with your decision.

Thank you for your understanding.

Best Regards

Jerica

Gearbest Customer Service

http://www.gearbest.com/ 

Ha jól látom nem küldenek helyette újat,és azt akarják hogy én fizessem a posta költséget a visszapostázásnál.Miért kéne nekem fizetnem ha rosszat küldtek?
Én felajánlottam hogy elviszem szakszervizbe de annak a díját úgy látom nem akarják kifizetni!
Kénytelen vagyok elfogadni ezeket a számomra hátrányos felajánlásokat?
Ez normális hozzáállás vagy mit tegyek,kicsit mérges vagyok!! :W

Ráadásul már egy hete húzzák az időt idióta kifogásokkal!

Mennyi lenne egy ilyennek a pk.-ja?
Kb 4 kg.

[ Szerkesztve ]

(#118813) spammer válasza tobias40 (#118812) üzenetére


spammer
veterán

Elvileg a Paypal megtéríti a visszapostázás költségét (összefoglalóban van bővebb infó).
szerk: postai díjak

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#118814) tobias40 válasza spammer (#118813) üzenetére


tobias40
veterán

Az rendben van de ez így nem túl vevő barát megoldás sztem!

Mire visszaküldöm addig megint eltelik kb 30-60 nap és lassan félévig használják a pénzem!!
Ráadásul felajánlottam egy jó megoldást hogy megnézetem szervizben hátha csak egy kábel van lecsúszva vagy vmi de ezt sem engedik,pedig neki is jobb lenne ha megcsinálnák "kicsi pénzért" és nem kellene visszautalni a pénzemet! :U

(#118815) ZsoltG60 válasza tobias40 (#118814) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Sajnos nincs más megoldás. Ekkora összegnél nem fogják hagyni hogy nálad maradjon és a pénzt meg visszaadják
PP 9300forintig megtéríti a visszaküldés összegét utólag.

Amúgy mit rendeltél pontosan ?

Lumia 950XL

(#118816) norbert1998 válasza tobias40 (#118812) üzenetére


norbert1998
veterán

Tömeg/Nem elsőbbségi nemzetközi postacsomag/Elsőbbségi nemzetközi postacsomag/Nemzetközi EMS
print/Nemzetközi EMS pack

4 kg-ig 16.058 17.660 17.248 17.248

Mondd meg nekik, hogy unusable, nem kapcsol be, full refundot akarsz vagy küldjenek újat. Ez egy paperweight.

(#118817) sambenez válasza tobias40 (#118812) üzenetére


sambenez
addikt

"Miért kéne nekem fizetnem ha rosszat küldtek?"

A vissza posta mindig a vevőt terheli. Ez még Mo-n belül is így van.

(#118818) spammer válasza norbert1998 (#118816) üzenetére


spammer
veterán

Lehet, hogy feladható levélpostai küldeményként is (jól becsomagolva).
M zsák 0-5.000 g-ig 8.055 Ft

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#118819) Timyyy


Timyyy
őstag

(#118820) tobias40 válasza ZsoltG60 (#118815) üzenetére


tobias40
veterán

Ezt rendeltem és tetszene is ha működne ezért lenne jó ha hozzájárulna hogy megnézessem mi a konkrét baja és hátha alacsony javítási költséggel megúszná!

Egyébként egyik megoldás sem korrekt sztem mert csak én szívok vele bármelyiket választom,Ő meg ül a babérjain meg a pénzemen közel 4 hónapig!

Nem hinném hogy ez vevőbarát hozzáállás ,megint csalódnom kell negatívan a GB-ben és már nem először! :F

(#118821) tobias40 válasza sambenez (#118817) üzenetére


tobias40
veterán

Miért lenne az én saram a vissza posta ha ROSSZAT küldtek???
Akkor lehet az én költségem ha meggondolom magam és másikat kérek hogy küldjenek,ekkor természetes de nem így hogy használhatatlant küldtek!
Ezen az alapon küldhettek volna bármit és ha nekem ne felel meg akkor én fizetem a nem kevés posta költséget??
Ezt te sem gondolod komolyan!!

(#118822) Indy1 válasza tobias40 (#118821) üzenetére


Indy1
tag

bizony komolyan gondolta
igy megy ez mindenhol
az ismert boltok nem csalnak szisztematikusan- de naluk is elofordul

majusban rendeltem GB tol egy Oppo R7 telefont
megjott de NEM indult el + NEM tolt egyaltalan.
probaltam sajat (eredeti) Oppo tolto/kabel kombival is - nem tolt

es valoban visszakuldtem es visszaadtak a visszaposta koltseget is
Es valoban valaki ult a penzemen harom honapig
Szoval elofordul hogy nem tesztelik minimalisan se. Vagy egy 3rd party raktar kuldi

[ Szerkesztve ]

(#118823) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

Mágneses micro usb kábelt tudnátok ajánlani?

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#118824) tobias40


tobias40
veterán

Még a 3. ajánlaton gondolkodom hogy ha Uniós raktárból küldenék és még adnának plusz kedvezményt lehet hogy belemennék mert akkor ott lenne alkatrésznek a mostani rossz vagy ha javítható még el is adhatnám... ;]

Ez mégsem jó mert ha nem javítható kicsi pénzért vagy egyáltalán akkor nagyon drágán veszem meg azt az egy fejegységet,feltéve ha jót küldenek!! :B

"As long as the item does not exceed the 45 day money back guarantee limit."
Ez a 45 nap honnan számolódik és ezt hogyan kel értelmeznem?Nem tudok angolul a google fordító meg nem pontos...

Indy1: Ki adta vissza neked a pk.-et ,a Paypal vagy az eladó?

[ Szerkesztve ]

(#118825) sepsi0 válasza BlackDevil (#118823) üzenetére


sepsi0
őstag

Gearbest Pofan.
Nekem van itthon 7db és egy usb c is. 2 ampert biztos tudja. 3,7 dolcsi szokott lenni appbol, kuponnal ritkán 0.99 dolcsi.

(#118826) sysrq válasza BlackDevil (#118823) üzenetére


sysrq
őstag

ZRSE
Ismeretlen a márkanév? Nézd meg az eladási darabszámokat, a visszajelzéseket és hogy hány pontot adtak.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#118827) nepszter1


nepszter1
addikt

Valaki rendelt már ilyen retro consol-t ? Mi a véleménye róla ?

(#118828) BaLee_


BaLee_
csendes tag

(#118829) Pzoli2 válasza BlackDevil (#118823) üzenetére


Pzoli2
tag

Másik fórumban ezt ajánlották:[link]

[link]

Nem tudom milyen a minősége. :F
Lehet hogy itt valaki jobbat ajánl.

(#118830) Pzoli2 válasza balazs1956 (#118798) üzenetére


Pzoli2
tag

Köszönöm én is rendeltem egyet . :R

(#118831) balazs1956


balazs1956
senior tag

Ez normális működés?

Rendeltem egy ilyen multimétert,
de a mV mérésnél, össze vissza szaladgálnak a számok a kijelzőn, anélkül, hogy bármelyik mérőzsinór be lenne dugva!!.
Szétszedtem, persze semmire sem jutottam, csak azt látom, hogy az érintkezőfelületen, valamilyen trutymó van, gondolom a csúszás biztosítására!
Lehet hogy ez okozza?
Mi lenne ha letörölném?
Illetve utólag mivel tudnám pótolni?
Talán szilikonzsírral?

Segítséget előre is köszönöm!

(#118832) Janaboy válasza balazs1956 (#118831) üzenetére


Janaboy
veterán

Tudod te mennyi áram szaladgál a levegőben?

Janaboy

(#118833) Attix70 válasza balazs1956 (#118831) üzenetére


Attix70
aktív tag

Érintsd össze a két mérőzsinórt, akkor mit mutat?

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#118834) weiss válasza balazs1956 (#118831) üzenetére


weiss
addikt

Ez teljesen normális, kár volt miatta szétszedni.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#118835) balazs1956 válasza Attix70 (#118833) üzenetére


balazs1956
senior tag

Ha összeérintem, akkor lenullázódik, de ha szétválasztom, akkor megint vitustáncot járnak a számok!
Mi a teendő?

(#118836) balazs1956 válasza weiss (#118834) üzenetére


balazs1956
senior tag

Van két másik multiméterem, azok nulláról indulnak!
Mit mutat ilyenkor, amikor össze vissza szaladgál?
Ha letörlöm a trutymákot az segíthet, vagy csak kárt okozok vele?

[ Szerkesztve ]

(#118837) sysrq válasza balazs1956 (#118836) üzenetére


sysrq
őstag

Töröld le.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#118838) spidersoft


spidersoft
senior tag

Üvegszálas tisztító tollal nem találkoztatok véletlen olcsóbban? Olyan 2400Ft környékén találtam, szállítással együtt egy ezrest még adnék érte :D :R

(#118839) Talala


Talala
senior tag

Hli. Nem tudom emlékszik e valaki a Beyblade mániára. Tud valaki ilyet kintről, mondjuk olyat ami túl éli az első pörgetést?? :DD Amit találtam azok ultra gagyinak tüntek

(#118840) Sanki válasza spidersoft (#118838) üzenetére


Sanki
addikt

Itt 1800 Ft a 2 db.

(#118841) Attix70 válasza balazs1956 (#118836) üzenetére


Attix70
aktív tag

Ha mérsz vele akkor is a levegőbe lógnak a kábelei? Mivel nagy belső ellenállása van (hogy ne terhelje a mérendő dolgot) ezért ha nyitott a bemenete akkor a levegőben terjedő dolgokat méri. A másik műszerek is tudnak mV-os méréshatárt?

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#118842) Kernel válasza balazs1956 (#118836) üzenetére


Kernel
nagyúr

Lehet, hogy a másik műszer nem ilyen nagyimpedanciás bemenetű, ezért kevésbé érzékeny a környezeti brummra. Amikor egy erősítő bemenetére dugsz egy árnyékolatlan vezetéket, az is felszed zajokat, ezt szoktuk brummnak is nevezni, miután a mindenhol jelenlévő hálózati 50 Hz-ből is összeszed.

Tehát ez természetes, majd amikor mérsz vele ilyen kis feszültségeket, a jelforrás kisebb impedanciája úgyis söntöl. Ha nem, a szkópkábelek sem véletlenül árnyékoltak, alacsony szintű jelek kezelésének ez a módja.

Ez a zajfeszültség, illetve ugrálás a mV tartományban másik topikban is kérdés volt már, sajátomon is tapasztaltam, műszerzsinór nélkül is.

Egyik műszerrel más gond volt, Ω állásban bizonytalankodott, de már 1-2 hét után. Szétszedtem, tulajdonképpen semmit nem láttam, forgókapcsolónál az aranyozott felületeken sem, kenést sem, teljesen száraz volt. De azért áttöröltem, összeraktam, azóta is jó.

Lehet, hogy valami gyári, vegyi maradvány volt a panelon, ami fel sem tűnt.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#118843) quailstorm válasza balazs1956 (#118831) üzenetére


quailstorm
nagyúr

majd kernel megmondja úgyis, de ez teljesen normális, adaptív pontosságú a műszer és olyankor zajosodik
amúgy dual-slope integrátoros, pontos cucc

látom elkéstem

amúgy igen, az enyém is csinálja ezt üresen, a rettentő gagyi műszerem meg nem, de attól még nem az a jobb

itt is meg van említve a zajosodás millivolt tartományban ha üres a bemenet

[ Szerkesztve ]

(#118844) balazs1956


balazs1956
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

Ezek szerint a műszer jó, és teljesen normális a kis feszültségeken lévő anomália.
Reklamálás, törölgetés elfelejtve!

(#118845) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Ezért nem érkeznek meg a csomagok...

videó

;]

Így kell dühöngeni miatta:

videó

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#118846) Ittnemaz válasza BlackDevil (#118823) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

én ezt vettem
eddig bevált most rendelem a többit hozzá.

(#118847) Axe Miskolc


Axe Miskolc
tag

Xiaomi digitális lázmérő kérdés:
Szép, jó, gyors de a régi típusú digitálissal eltérő eredményeket produkál.
Akinek van, az ugyanezt tapasztalta? Hogyan lehetne kalibrálni/bemérni házilag?

(#118848) Zsoleszhun válasza AndrewBlase (#118845) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Ez már a skynet :)

¯\_(ツ)_/¯

(#118849) TheProb


TheProb
veterán

Tevo Tarantula-ra nem tud esetleg most valaki kupont? :B

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#118850) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

Gearbestről vettem egy excelvan C6 bluetoothos fülest. Remelkül működött kb 1 hétig. 1 hét után amikor kivettem a fülemből az egyik oldalának a ragasztása elengedett, és a dugós oldala benne maradt a fülembe...

Na nincsen veszély, írtam a Gearbest supportnak, hogy hát ez nem sokáig bírta. Jött is a válasz, hogy ja, 3 USD-t vissza is fizetnek, mert hogy én battam el. 8 USD-ért vettem nem is ez a lényeg. Hanem hogy kötözködnek, hogy de hogy én törtem el. Mondom nekik, hogy ember, hol a törés rajta, hát szétvált, amikor kivettem a fülemből... de nem, én törtem el :) Kíváncsi leszek mire jutunk. Már csak a móka kedvéért is végig játszom, ha nem mennek bele a teljes refundba, akkor aszem megkérdezem a PayPalt, mi a véleményük. Lehet semmi, akkor max megtudom ezt is :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.