Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105901) Vagany válasza kinaicuccok (#105885) üzenetére


Vagany
őstag

Nem!!!
Nagy betűvel ott van rajta: AAA 730mAh
Ott a NiMh jelölés és gondolom 3 db van belőle igy 1,2Vx3=3,6V.
Szerintem ezt liion-ra cserélni nem olyan egyszerű, mert a 3 helyett lehetne 1db 3,7V liiont, viszont a töltő áramkört is változtatni kéne szerintem. Sima AAA akkukat lehet kapni, de a méretei lehet, hogy kicsit nagyobbak, mint az ipariknak érdemes erre figyelni, vagy eleve könnyebb ipari AAA akkura keresni forrfüllel.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#105902) tomcsi23 válasza NandorHUN (#105900) üzenetére


tomcsi23
veterán

Lehet, persze. LiitoKala akkukat nem gyárt, csak átcsomagol.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#105903) notika77 válasza szabifotos (#105876) üzenetére


notika77
senior tag

A LiitoKala 500-asom, hasonlókép nem reagál a túlmerült akkura, de egy idő után elkezdi tölteni. Gondolom valami kis áramot mégis keresztülvezet a behelyezett akkun és mikor elér egy minimum szintet a töltöttsége, akkor "észreveszi" és elkezdi rendesen tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#105904) NandorHUN válasza tomcsi23 (#105902) üzenetére


NandorHUN
addikt

:R
Már megilyedtem, mert berendeltem egy drágább töltőt, de aztán láttam LiitoKai ezeket a nagy 3.7V-okat árulja hozzá.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#105905) KamuMazsola válasza NandorHUN (#105900) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Igen.

Üdv.: KamuMazsola

(#105906) gyapo11 válasza Vagany (#105901) üzenetére


gyapo11
őstag

Nem lehet, hogy az egy cellának látszó henger valójában 3 db NiMH akksit tartalmaz összezsugorfóliázva? Ez megmagyarázná a 3.6 V-ot is, és akkor 3 db LiIon akkuval helyettesíthető a pakk.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#105907) Masooo válasza gyapo11 (#105906) üzenetére


Masooo
aktív tag

Akkor most hogy megvolt az Y bemetszés, kapjam ki a bordáit is? képletesen...

szőval szétbontsam az akkukat, mert nincs zsugorozva amúgy, 3 ugyanolyan zöld elemnek látszó akku. megpróbálom megnézni akkor hogy a felirat mindegyiken rajta van e.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#105908) gs20 válasza erdey_a (#105889) üzenetére


gs20
tag

Trabantot a Mercedessel kategória.Két vacak, vagy egy jó közül én az utóbbt választanám.

Bár, nekem is ilyen olcsó sz*rok voltak eddig (sk68, 98, hipermarketes lámpák, aldis, és lidl-s ledes lámpák, stb).
Az első S2-m egy hónapja jött meg (S2+ clear), azóta még egy már megjött (S2+ grey + 18350 tube), és úton van még 2kettő darab (egy grey, és egy sandy brown), meg három Zanflare F1 is. Aki meglátta nálam, mindenki rágerjedt.
Az összes ilyen olcsó vackot beraktam egy dobozba, és mikor legutóbb mentem apósékhoz, odaadtam nekik, tegyenek minden polcra egyet, úgyis mindig elkeverik a lámpákat. De ettől függetlenül apósnak is kellett S2 :)

Amit ki akarok hozni ebből: jobban jársz szerintem a convoy-jal, én legalábbis mióta volt normális lámpa a kezemben, egy forintot nem adnék ilyen klónokért. Főleg, h 7 $-ért lehet S2+ grey-t kuponozni.

Akku: két régi leselejtezett laptop akkut szétbontottam, kb 50% arányban voltak használatók az akksik, így most van ingyen 7 használható (2000mah feletti értéket tudó) akkum. (Plusz még az elején vettem GB-ről is, de minek...)

Töltő: Lii-101 kuponnal 2$, ha más igény nincs (több cella töltése, kisütés, kapacitásmérés, stb), akkor akkut feltölteni az is megteszi.

Bontott akkut használva 9$-ból megvan az S2 töltővel együtt, szerintem ez nem vészes (főleg, h a gagyiba is kell aa akku, vagy elem). Hidd el, teljesen más minőség.

E=MZ²

(#105909) gyapo11 válasza Masooo (#105907) üzenetére


gyapo11
őstag

El;g egy mérés valamelyik cellán, ha 1.2 V, akkor a pakk 3.6 V-os, ha 3.6 V, akkor viszont párhuzamosan kellene kötve lenniük, de az alsó kép alapján ez nem igaz. Szóval mégiscsak az egész pakkra vonatkozhat a 3.6 V, és akkor egyetlen LiIon akksival pótolható, viszont tölteni nem szabad, csak LiIon töltővel. Talán valahogy ki kell vezetni a két pólust, és rácsíptetni egy töltőbe tett fake cellára csatlakozó drótokat.
A NiMH cellák is csak névlegesen 1.2 V-osak, valójában van az 1.3-1.4 is frissen töltve, szóval elég jól passzolni fog a feszültség. És figyelni kell a mélykisütésre, mert a NiMH se szereti, de a LiIon nagyon nem.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#105910) sambenez válasza gagyilovag (#105880) üzenetére


sambenez
addikt

Ha jól emlékszem ilyen, de most nem találom így a pontos típusát nem tudom megnézni.

(#105911) tboy93 válasza sambenez (#105910) üzenetére


tboy93
nagyúr

Olyan verzió nincs, ami akkor üt ha rossz helyre hugyozik a kutya? ;]

(#105912) szabifotos válasza notika77 (#105903) üzenetére


szabifotos
senior tag

Áhh értem. Köszi az infót. Legközelebb kipróbálom, hogy benne hagyom.

(#105913) sambenez válasza tboy93 (#105911) üzenetére


sambenez
addikt

De van. Odaállsz a háta mögé amikor hugyozik és nyakon vágod. :DD

(#105914) MADcat válasza tboy93 (#105911) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

de, úgy hívják villanypásztor :DDD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#105915) tboy93 válasza MADcat (#105914) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kocsi kerekek, bejárati ajtó, másik kutya háza BELÜLRŐL és ehhez hasonló helyeket hugyozza rendületlenül a tacskó, némileg problémás a villanypásztorral való védelem :DDD Amikor észreveszem kap egy kis fenyítést, de kis suttyó és csak akkor csinálja amikor nem látom :(((

[ Szerkesztve ]

(#105916) MADcat válasza tboy93 (#105915) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Ezt ugye nem mesélik, amikor kutyát veszel igaz.. :DDD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#105917) kinaicuccok válasza Masooo (#105892) üzenetére


kinaicuccok
csendes tag

Igazuk van az előttem szólóknak, valszeg mégiscsak NiMh!!!
Bár abszolút félrevezető, hogy az egyik cellára nyomtatták rá a 3 cella értékét.
Tedd be töltőbe, olyanba, ami kezeli mindkettőt és töltés után mérd meg a feszültségét. Valszeg 1.3-1.4 körül lesz. Érdekes, hogy akkor a ráírt kapacitás is az össz. cellára vonatkozhat?
Ilyen NiMh aksikat viszont itthon is lehet venni jó áron. A Varta-nak a Ready2Go aksijai nagyon jók, hosszan tartják a töltésüket.
Nagyon fontos hogy ha cseréled, pontosan ugyanúgy kösd be!

http://kinaicuccok.blog.hu - Ami nem Kínából származik, az hamisítvány :)

(#105918) Skillet válasza kinaicuccok (#105917) üzenetére


Skillet
addikt

A varta cucca ide nem lesz jó, a forrfül szerintem nem ártana.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#105919) Masooo válasza gyapo11 (#105909) üzenetére


Masooo
aktív tag

Nem leltem az alsó 2 cellán semmilyen feliratot, nagyítóval és lámpával sem, tehár vagy a feliratra van fordítva és rökéletes a lefele ragasztás ami kizárt mert akkor is látni kéne valahol a kilógó fekete feliratokat, vagy nincs rajtuk egyéb felirat csak a legfelsőn.

Amit leírtál értem, csak nem tudom ér e ez ennyit, mert bedugva működik szépen.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#105920) tboy93 válasza MADcat (#105916) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az enyém rendes - okos - szép , a tacskó a mamáé, pont ezért van elbaszva a nevelése :D ;]

(#105921) A214


A214
aktív tag

Sziasztok ,

Erre tudtok kupont?
[link]

(#105922) Masooo válasza kinaicuccok (#105917) üzenetére


Masooo
aktív tag

ez viszont érdekes, mert nimh értékre simán vissza lehet állítani. egyszerűbb is lenne. ezen a vonalon azért elindulok csak lekeresem melyik akku kell vartabol pontosan.

a kérdés itt annyi, hogy nagyobb kapacitása lehet? mert láttam 2100as nimh akkukat

[ Szerkesztve ]

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#105923) Skillet válasza Masooo (#105919) üzenetére


Skillet
addikt

Pontosan, közel sem biztos, hogy érdemes vele foglalkozni. Ha működik, és elvagy vele így, akkor hagyjad. Li ionra biztosan nem alakítanám át, körülményes lesz utána a töltése, nimh csere meg csak akkor, ha tényleg jó áron sikerülne megoldani.

Nem lesz jó a varta, mert forrfüles aksi kellene neked!
Szerintem a 2000mah nagyon sok. Nem tudom, a mostani töltővel mennyi ideig kellene tölteni :D
De majd a többiek megmondják, mennyire szerencsés ötlet.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#105924) sambenez válasza tboy93 (#105920) üzenetére


sambenez
addikt

Ez nem nevelés kérdése. Ez ösztön. Mivel a kan kutya mindig felül jelöli a másik jelölését. A másik kutya házát meg dominanciából jelöli meg. Ezért felesleges bántani.
Szuka kutyát kell tartani.

(#105925) GZoli7 válasza Skillet (#105923) üzenetére


GZoli7
senior tag

AAA-s méretben max 1000-es van. A 2100 az AA.

(#105926) Skillet válasza GZoli7 (#105925) üzenetére


Skillet
addikt

Lemaradtam, nem tudtam, hogy 3xaaa méretről van szó. Az 1000mah-ást simán beleraknám.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#105927) pook20


pook20
aktív tag

Sziasztok!

erre vagy valami hasonlóra tudtok kupont?

illetve tudtok ajánlani egy ultrahangos mosót jó árasítva?nem kell nagy e cigi tank mosására +ékszerek mosására használnám.

illetve ehez hasonlo usb+kártya olvasót egy kicsivel olcsóbban tudtok?

segítségeteket előre is köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

asrock 970 extreme4 AMD Phenom(tm) II X2 555 Processor /3700 MHZ/ ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT CMZ16GX3M2A1866C9 +LG optimus 3D /P920 /

(#105928) tboy93 válasza sambenez (#105924) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem szoktam ütni. Csak rárivallok :P

(#105929) Skillet válasza pook20 (#105927) üzenetére


Skillet
addikt

Ultra hangos mosó? :DD az valami olyan mosó, ami kegyetlenül hangos?
:DDD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#105930) Vagany válasza gyapo11 (#105906) üzenetére


Vagany
őstag

Éppen lehetne, de én még nem láttam és nem is hallottam ilyet. Ezek szabványosak, AAA és NiMh az 1,2V , ebből aztán lehetett építkezni jelen esetben 3 db-bal 3,6V-ot.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#105931) pook20 válasza Skillet (#105929) üzenetére


pook20
aktív tag

Vidéken élek megtehetem hogy hangosodok! :DD :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

asrock 970 extreme4 AMD Phenom(tm) II X2 555 Processor /3700 MHZ/ ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT CMZ16GX3M2A1866C9 +LG optimus 3D /P920 /

(#105932) Zoli-bácsi válasza pook20 (#105927) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

erre

szokott lenni kupon, kicsit olvass vissza, lehet még most is él rá

(#105933) bertokl válasza A214 (#105921) üzenetére


bertokl
tag

(#105934) Trabi TM válasza kinaicuccok (#105917) üzenetére


Trabi TM
csendes újonc

"Érdekes, hogy akkor a ráírt kapacitás is az össz. cellára vonatkozhat?"

Miután ha 3 db 730 MAh-s cellát, ha sorba kötsz, akkor is 730 MAh-s lesz az akku pakk, így igen, az összes cellára is ez vonatkozik, és cellánként is ekkora a teljesítmény, csak a feszültség változik.
Ha párhuzamosan lenne kötve, akkor 3*730 MAh lenne a teljesítmény, de akkor meg a feszültség lenne 1.2V. ;)

(#105935) kinaicuccok válasza Trabi TM (#105934) üzenetére


kinaicuccok
csendes tag

Igaz.
Szerintem hamarosan szét leszünk csapva, hogy villanyász, kutyász fórum lett itt :)

[ Szerkesztve ]

http://kinaicuccok.blog.hu - Ami nem Kínából származik, az hamisítvány :)

(#105936) Masooo válasza kinaicuccok (#105935) üzenetére


Masooo
aktív tag

Kötődik a rendeléshez, hisz e nélkül nem tudhatom milyen cellát rendeljek be kintről.
A sors furcsa fintora hogy semmilyet, de ezt nem lehetett tudni előre :DDD

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#105937) Nikaré válasza bertokl (#105899) üzenetére


Nikaré
őstag

Na kösziiiii, kellett nekem belelapozni a kínálatba, nyolc cumót rendeltem csak ma! :))
És elfelejtettem a 2,5" HDD házat hozzátenni, azt majd egy másik rendelésnél, majd jövőre. :)
Pedig megfogadtam, hogy idén már nem rendelek, ehhez képest ez a negyedik!

(#105938) cigam válasza Trabi TM (#105934) üzenetére


cigam
félisten

Jó lesz az mAh-nak is, vagy titokban egy kis uránt is rendeltél hozzá, és atomreaktor lett belőle?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#105939) szabi__memo válasza Nikaré (#105937) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Veszélyes felmenni az oldalra :)

(#105940) kenand válasza szabi__memo (#105939) üzenetére


kenand
veterán

Nálam is nap mint nap jön a postás, időnként felteszem a kérdést magamnak, ez nem kóros?

[ Szerkesztve ]

(#105941) szabi__memo válasza kenand (#105940) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

:K
Múlt héten kb 20 csomagom volt, köztük 2 db 15-20kgos is :))

[ Szerkesztve ]

(#105942) AndrewBlase válasza Masooo (#105884) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Az 3 db 1,2V-os NiMH akkumulátor. Tutira. Ha visszakeresel, korábban (kora tavasszal) én is ezen agyaltam szintén borotvával. (akkor is azon ment a párbeszéd, hoy vajh milyen akksi is kell bele. :D) Nekem már alig akart dolgozni, feltöltés után is csak rövid ideig üzemelt.
Én vettem Fasttech-en ilyen akksikat, és kicseréltem benne. Azóta nincs gondom vele.

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#105943) andrisms


andrisms
aktív tag

Rendeltem xiaomi A1hez üvegfóliát, és ezt adták mellé. Sokat rendeltem Kínából, eddig nem kaptam mellé pénzt. Nyilván értéktelen, de meglepett. Ti kaptatok már ilyet?

(#105944) Met válasza andrisms (#105943) üzenetére


Met
nagyúr

Kínában rengeteg a hamis pénz, lehet ez is az. Kollégámék voltak kint tavaly tavasszal, taxisnál akartak fizetni, vissza adta a pénzt hogy az nem jó, adtak másikat az már jó volt. Közben amit először vissza adott azzal hogy nem jó hamis pénzt volt. Kicserélte. Végül is nem hazudott, tényleg nem jót adott vissza:D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#105945) DeFranco


DeFranco
nagyúr

usb3-as apa-anya kábelt tudtok ajánlani? milyet érdemes venni ami jó minőség és nem egy ökör ára?

(#105946) 8


8
senior tag

11 in 1 Portable Stainless Steel Keyring Multi-tool
$1.99 »»» $0.20
ZAPALS kupon: FREE1212ALL02

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#105947) tboy93 válasza DeFranco (#105945) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ugreen, app-ból, postával, maximálisan lepontozva 4.24$

(#105948) DeFranco válasza tboy93 (#105947) üzenetére


DeFranco
nagyúr

sweetmother... annyiért maradjon a nyakukon :Y

appot nem teszem fel, pontom meg nincs, ennyiért viszont marha drága. marad akkor az usb2-es móka, max. mászok ha kell a sebesség.

köszi.

szerk: az usb3-as orico hdd tok volt tokkal kábellel (ami a másik végén microB) 4.48USD na ehhez képest durva.

[ Szerkesztve ]

(#105949) tboy93 válasza DeFranco (#105948) üzenetére


tboy93
nagyúr

itt olcsóbb egy hangyafnyival [link], appból 1m usb3-as 3.89$

[ Szerkesztve ]

(#105950) FingR86


FingR86
őstag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.