Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Fülesnél már 1 óra járatás után is durva változás van. :K

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) easy...rider válasza lezso6 (#1) üzenetére


easy...rider
őstag

Persze ez típusfüggő is, de biztos van olyan ahol már ilyen hamar hallható a változás. :)

(#3) Akmak


Akmak
tag

Valami nem százas a lejátszási listával mert a mediamonkey is és a windowsmediaplayer is csak végig pörgeti az egészet mintha null másodperces lenne az összes hang. Ha nálam van a hiba tudnátok megoldást rá?
Választ és a cikket köszi:
Akmak

Backup The World and Headphones on! AMD A8 6600k, Asrock FM2A85X Extreme4, Kingston HyperX DDR3 1600 2x2Gb

(#4) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Miért kell bejáratni? :F

All Black...

(#5) easy...rider válasza Akmak (#3) üzenetére


easy...rider
őstag

Próbáld az AIMP-ot vagy esetleg winamp-ot. Ezek kezelni fogják.

Stalker-2572
Mert sokat javul a hangjuk. Gyári állapotban még merevebbek a membránok, és kell egy kis idő nekik hogy felpuhuljanak és jobban szóljanak.

(#6) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Már megy vagy 3 órája, lehet egész éjszakára így hagyom. Kíváncsi vagyok reggelre milyen lesz. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#7) lezso6 válasza Bjørgersson (#6) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De ugye vadiúj fülessel? Mert ha nem az, akkor tök felesleges. :DD

Az, hogy fehér zaj és egyéb megy rajta, szerintem annyira nem lényeges, mehet bármilyen zenével, csak elég hangosan és fedje le a teljes frekvencia-tartományt.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) Bjørgersson válasza lezso6 (#7) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem vadiúj, egy hónapos lehet kb. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9) easy...rider válasza Bjørgersson (#8) üzenetére


easy...rider
őstag

Akkor valószínű kisebb lesz a különbség, de biztos tapasztalható lesz valami.
Milyen fejes/fülesről van amúgy szó?

(#10) Bjørgersson válasza easy...rider (#9) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Arctic Sound E461-ről, viszont be van dugulva a fülem, úgyhogy perpill a zenéből alig hallok valamit, nemhogy még különbségeket vegyek észre. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11) Stalker-2572 válasza easy...rider (#5) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Honnan tudod, hogy nem járatják a gyárban?

A mai autókat / motorokat sem kell járatni. Ez egy urban legend. :U

All Black...

(#12) lezso6 válasza Stalker-2572 (#11) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Onnan, hogy az első pár órában változik a hangja. Most szándékosan nem akarod érteni? :P

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13) Bjørgersson válasza lezso6 (#12) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Most akkor trollkodol-e?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14) Dany007 válasza Stalker-2572 (#11) üzenetére


Dany007
veterán

Azért ez elég egyszerű. A hangszórókon lévő membrán gyárilag merev mint a p...csa. Gyártásból meg anyagából adódóan is. Bejáratás után a gumikónusz rengeteget lazul, puhul stb... Amit miatt jóval könnyebben beremeg, beindul.. Hogy mondjam másképp? :D És ez bizony befolyásolhatja a hangot.

Egyszerű saját példa. Kaptam egy 25-ös SAL mélynyomót. Vadiúj volt. A kónusza olyan merev volt, hogy benyomni se tudtam. Majd eltelt pár hónap / pár év és egy újjal lazán betudtam nyomni. Olyan rugalmas lett hogy azt elmondani nem lehet. Egyértelműen és határozott lehetett érezni a különbséget.
Márpedig ez egy fontos alkotója egy hangszórónak így ennek a rugalmassága befolyással kell legyen a kiadott hangzásra is.

Persze az már nálam is badarság kategória, mikor azt mondják a "hifisek" hogy a kábelt is be kell járatni. :U Mert biztos az elején szorulnak benne az elektronok...

(#15) easy...rider válasza Dany007 (#14) üzenetére


easy...rider
őstag

hehe :D szorulnak az elektronok...

(#16) Stalker-2572 válasza Dany007 (#14) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Miért nem gyártják eleve puhára? :F Meg honnan tudod h a puha a jó, lehet a kevésbé puha jobb lenne és már el van használva a hangfal :F

All Black...

(#17) Dany007 válasza Stalker-2572 (#16) üzenetére


Dany007
veterán

Nem azt mondtam hogy jo. :) Hanem adtam egy magyarazatot mert van ertelme a bejaratasnak. Illetve mi a beejaratas "magyarazata".
Masreszt meg tapasztalatbol.

De csak egy pelda volt hogy szerintem hol es mikent fejti ki a hatasat az un. bejaratas.

(#18) Victoryus94 válasza Stalker-2572 (#16) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ez egyszerű. Próbáld ki.
Sokkal szebb a hang (mondjuk ilyen 1-6 ezer forintos olcsóságoknál előfordul, hogy mégse..).

(#19) cspeterr


cspeterr
csendes tag

Üdv!
Vettem egy 2.1 es hangfalszettet 12.000ért,és valami gusztustalanul bóvli hangja van. Illetve első pár percben elismerően bólogattam hogy ez igen, milyen basszusa van. Aztán olyan fárasztó lett vele a zenehalgatás. Éreztem hogy nem az igazi. Elindítottam a jútyúbon egy olyan bass test videót ami írja hogy hány HZ-es hangot hallok éppen. Aztán jött a döbbenet, mert nagyon durva kiemelést csinál egy szűk tartományban. 68HZ-ig semmi hangja, 70HZ-től 85-ig meg az ablakot ki akarja törni úgy bömböl, aztán még többször elhalkul és fel hangosodik ahogy a frekvencia emelkedik. Egy Xears TD2 fülhallgatóval is végig hallgattam de azzal nem volt ilyen durva hagerő ingadozás.
Holnap elkezdem bejáratni barna pink és fehér zajokkal. Kiváncsi vagyok lineárisabb lesz-e a hangzása. Ha nem akkor lehet hogy vissza küldöm a webshopnak ;]
A fülesemet is ezekkel a zajokkal járattam be, a külömbség ég és föld bejáratás előtt és után.
Majd megíron milyen eredménnyel zárult a művelet.

(#20) cspeterr válasza cspeterr (#19) üzenetére


cspeterr
csendes tag

Már 10óra járatás után érezhető volt a javulás, kezdett egyre méllyebre menni, a magas hangok pedig lágyabbak lettek, kellemesebb lett az összkép. 20 és 30 óra múlva is változott, de már sokkal kevésbé mint az elején. De én nagyobb külömbségre számítottam, a fülhallgatóknál szerintem komolyabb javulás várható.

A bejáratás nem csak legenda!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.