Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Most, hogy belegondolok én is iszonyatosan rég láttam ilyen madarat! :(

when the sun shines, we'll shine together

(#2) Fadam


Fadam
csendes tag

Nálunk rozsdafarkúak szoktak lenni. Emlékszem egyszer be is fészkelték magukat az eresz alá.

(#3) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Tényleg ritkán látni. :(
Itt a panelerdőben denevér van sok estefelé. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#4) Tulipanti


Tulipanti
tag

De szép kis madár. :) Én talán még élőben nem is láttam ilyet. Télen rengeteg madarat etetünk, de sárgarigó még nem járt erre. De egy egész feketerigó család lakik a fenyőfánkon. :)

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#5) cuccos19


cuccos19
tag

A sárgarigó nem ritka madár, de nagyon óvatos, rejtőzködő madár, így nem csoda hogy alig látni. A tipikus "huncut a bíró" vagy a sokkal gyakrabban hallatott reszelős "ksréék" kiáltása azonban mindig elárulja. Egyébként semmi köze a rigókhoz, így a fekete rigóhoz sem (lásd pl. Wikipédián a rendszerezésnél). Ennél fontosabb, hogy télen nem fogja senki sem itthon látni, max kalitkában (ami szigorúan büntetendő, de sajna csak 10ezer forinttal). Májusban jön és augusztus vége, max szeptember eleje felé le is lép, vissza Afrikába, esetleg Madagaszkárra. A hangját gyakran hallom, egy haverom erdő mellett él, és sok-sok sárgarigót hallottam nála, de meglesni irtó nehéz dolog volt, a 4x-es optikai zoom-os digigépemmel meg lekapni lehetetlen. Hozzáteszem, a madarat egészben nem is láttam, hol az egyik fele volt látható, hol a másik, a többit mindig takarta az akáclomb. Egyébként igen szép madár, és nagyon tetszik, de a barátságos kis fekete rigókat azért sokkal jobban szeretem, mert "tök jó fejek". Tegnap nálunk meg egy szintén viszonylag ritkán látható kék cinege család - kirepült fiatalok lehettek - szedegette le az féltető alól a pókokat. Remek, a pókoktól úgyis irtózom (de nem utálom őket, mert állatot nem lehet utálni. Ők csak teszik amit tenniük kell, és külsőre meg olyanok, amilyenek)

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.