Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Eastman


Eastman
őstag

Walking While Working

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#2) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Szerintem a "muszáj" bosszantja.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) Eastman válasza Vakegérke (#2) üzenetére


Eastman
őstag

Nem hiszem, hogy muszáj. A többiek a háttérben ülnek. Pusztán fancsali képet vág ezen a fotón. De az ötlet fantasztikus!

Figyelembe véve ezt is: Sitting is killing you.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4) greenity


greenity
aktív tag

Én egyébként is úgy tudok gondolkodni ha sétálok :) ha ezt egy asztalnál tehetem :D az már nagyon jó :) Bár nem tipikus irodai munkát végzek :)

és így is biztosítják egyes napokon az 5-6 km sétát részletekben :D

"Egy mosolynál jobb a több"

(#5) biker


biker
nagyúr

Telefonálás közben fel alá szoktam járkálni
de ez úgy az igazi, ha a pad termel áramot a gépnek :) nincs megállás

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6) Eastman válasza biker (#5) üzenetére


Eastman
őstag

Itt nem az a cél, hogy ne állj/állhass le, hanem, hogy legalább egy minimális mértékben mozgasd magad az ülőmunka közben. Ennyi.

Ha már a rengeteg ülést és káros hatásait importáltuk a fejlett nyugatról, simán importálhatnánk a megoldásokat is. Engem nagyon lelkesítenek a látottak.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Ez szerintem nem ideális, mert hiába jobb fizikailag(bár infinte loopban ez sem az), egyszerűen nem tudsz figyelni egy monitorra, egérre, billre, headsetre. Én csukott szemmel használom a billentyűt ha kell, de így se tudnék szerintem normálisan ilyen módon melózni.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8) Eastman válasza hoffman_ (#7) üzenetére


Eastman
őstag

Itt a lényeg, hogy mozogj, ne merevedj le. 2 km/h-val megy az öreg. Mehetsz eggyel is.

Az ülésnél jobb az állás, az állásnál sokkal, sokkal jobb a lassú séta! Ezerszer. Az emberi test mozgásra lett megalkotva. Nem ülésre. Nagyon nem. Nézted a linket a #3 hsz-ben? Sitting is killing you.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9) hoffman_ válasza Eastman (#8) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ezt értem, és egyet is értek vele, de azt továbbra is tartom, hogy a legtöbb munkakört nem lehetne folyamatos séta mellett végezni, szerintem - és természetesen itt csak az ülőmunkákra gondolok.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10) Eastman válasza hoffman_ (#9) üzenetére


Eastman
őstag

Kevés munkakört lehetne folyamatos séta mellett végezni. Egyetértek.

De szerintem az agyalást nem gátolná meg az 1 km/h-s séta. Viszont a gerincnek nagyon jót tenne. S mint tudjuk, a gerincoszlop magában foglalja a központi idegrendszer egyik fő részét, a gerincvelőt, amelynek állapota és egészsége meghatározza a testünk működését. 30-40 évnyi 12 órás ülés, ülőmunka komoly károkat tud tenni a „szerkezetben”. Okosan kell vele bánni. ;)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#11) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Próbálja valaki ki ezt napi 12 órában, kicsit sem kellemes.... :W

Pont ezt a hülyeséget használja a Nokia, mint újítást így ott folyamatos forgás van egy-egy cellában, tehát 4 munkahelyen cserélik egymást a dolgozók... Hát köszi, de semmi kedvem nincs 12 órát gyalogolni, de még 8-as sem...

(#12) Eastman válasza Keeperv85 (#11) üzenetére


Eastman
őstag

Én ezt úgy képzelem, hogy 20 percet gyalogolsz, 1 órát ülsz, kettőt állsz, majd kb. 30 percet gyalogolsz, 20-at ülsz, megint egy órát állsz. A mozgás lehetőségét kellene megadni.

12 órát gyalogolni? Ne viccelj!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13) Agostino


Agostino
addikt

nem vagyok híve a rövid hszeknek de ez egy agyrém

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#14) Keeperv85 válasza Eastman (#12) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Sajnos nem vicc, az már a valóság! Ott annyit kell (Nokia)!

A mozgás lehetőségét én abban látom, hogy -szerintem- gyakoribb szüneteket lehetne tartani munkaidő alatt. Pl. nem kétóránként 5 perc, hanem félóránként 5 perc. Ami 5 perc legyen.

Nyilván ez a munkáltatónak nem tetszik, hisz az kiesés és vannak olyan helyek, ahol az 5 percet be sem lehet tartani.

Pl. Zalaegerszegen (Flextronics) a fóliasátorban, ahol az LCD-t szereltem be a pormentesített környezet miatt: két köpeny, szájkendő, lábvédő, szövetkesztyű, ESD csuklópánt, ESD sarokpánt felszerelésnek. Na most itt csak a sátorban szabad beöltözni a por miatt. Képtelen vagy 5 perc alatt rá.

Ráadásul a szünet nem úgy kezdődik, hogy kiértél a soron a fémdetektoron és attól szünet. Frászt! Felálltál a helyedről? Ketyeg az óra, van 5 perced visszaérni!

A Nokiánál szünetben sem lehet leülni, sőt, akkor sem, ha nincs munka éppen. Ott kell állnod 12 órát a helyeden, a gumiszőnyeg tetején, ami állítólag járáskönnyítő, de szét nyomja a talpad egész nap. Mikor munka van, akkor folyamatosan forgás van. Tehát ha egyik folyamatot megcsináltad, akkor cserélsz a másik emberrel, ő megy arra a folyamatra. Kötött forgási irányban persze...

(#15) Eastman válasza Keeperv85 (#14) üzenetére


Eastman
őstag

Megértelek.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#16) lapa


lapa
veterán

próbáljuk meg egészen egyszerűen módszertanilag megközelíteni a dolgot: eltalálod a billzetet folyamatos mozgásnál? nem. eltalálod egérrel a passziánszot a start menü --> kellékek --> játékokban? nem.

szóval a főnök ezen hülye viccén addig lehet röhögni, míg ki nem derül, hogy nem viccnek szánja.

és továbbra is ikea fotelt minden ülőmunkásnak.

[ Szerkesztve ]

(#17) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nekem a legjobban az tetszik, ahogy az ergonomikus billentyűzet egy hanyag mozdulattal hátra van tolva, és egy normális van a hölgy előtt:).

volt rá kutatás, hogy bizonyos emberek jobban tanulnak mozgás közben. konkrétan hallottam ilyet tanulmányi tanácsadótól, hogy volt, aki szobakerékpározás közben tudott optimálisan vizsgakészülni. azt nem tudom, hogy csak jobban rögzül, vagy elősegíti a gondolkodást is, viszont a jobb kondíció alapvetően jobb teherbírást is jelent. erre pl előny, ha az ember szabadidejében sportol.

azért ez kicsit extrém. bár tudok olyanról, aki állva használja az asztalát, mert úgy produktívabb.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18) hoffman_ válasza proci985 (#17) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A fizikai és pszichikai állóképesség amennyire különböznek, annyira függnek egymástól, az agy is rengeteg kakaót fogyaszt, szóval egy istenes tanulási kurzus után jót tesz, ha leszívod az izmaid is, és nem bízol sok dolgot a fejedre, ugyanez fordítva is, egy jó edzés után elvileg jobban is fog az agy. Ez mondjuk egyénfüggő is, illetve esetemben se jött be, mikor az edzés a nap végén van, 9-re ér haza az ember, úgy, hogy előtte pl. 8-tól 6-ig egyetemen volt, és rögtön edzés, na akkor utána képtelen vagy tanulni, legalábbis én élőhalott voltam.

Amire ki akartam lyukadni, hogy a mozgás és a gondolkodás csípik egymást, de inkább egymás után, egyszerre a kettő nem igazán kéne, hogy működjön, ez a szobabiciklis tanulás elég rendhagyó. Nem tartom kizártnak, hogy van aki képes rá, de mindenesetre érdekes, kíváncsi lennék arra kutatásra.. (azt mondjuk garantálom, hogy VEL1-en nem ment volna át :DDD )

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19) banhammer


banhammer
veterán

Valami nagyfejű kitalálta, hogy ez milyen jó dolog.
Csak egy a baj az egésszel, hogy nem a nagyfejű végzi úgy a munkát ahogy kitalálta.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#20) proci985 válasza hoffman_ (#18) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

persze, én sem egyszerre gyúrok és tanulok:). de egy hosszú nap után némi edzés jó. (aztán jön itt is a jobb idő, meg remélem a diplomamunkával is eljutok oda, hogy megint tudok majd rendszeresen járni kondizni legalább heti 4 órát, de inkább hatot).

nem tudom, végül nem próbáltam ki:D. csak annyira radikális volt, hogy megmaradt bennem. de elvileg a ceruzával való játszás is működhet. VEL1 az valami villamos elektromosság 1 akar lenni, vagy valami egyéb hardkór mérnök tárgy, 10%os átmenési aránnyal (ld bme-vik fizika1-2 pár éve)?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21) hoffman_ válasza proci985 (#20) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nekem hosszú nap után nem ment az edzés utáni tanulás. Ha töltve voltam, akkor viszont edzés után is hasítottam(azért a múlt idő, mert pár hónapja/hónapra abba kellett hagynom). Én bármi mást csinálok egyébként közben, teljesen dekoncentrált leszek, még egy toll is keresztbe tesz.

Igen, "villamosenergia ellátás", nem túlzok, ha azt mondom, hogy az egyetem legjobb tanára tartja, de ez sajnos nem elég ahhoz, hogy a nála lévő szóbelin gond nélkül átjuss, olyan 70-80% bukik szerintem :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#22) djculture válasza Keeperv85 (#14) üzenetére


djculture
félisten

Akkor még az kánaán a samsunghoz képest... Ott szünet se volt sokszor ha nem volt meg a terv, egybe 16-ot aki lehuzott utána már nem kellett neki sétálni ugy remegett a lába. Nem hiába büntették meg kismilliószor a samsungot:)

[ Szerkesztve ]

(#23) Keeperv85 válasza djculture (#22) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ja hát ilyesmi előfordult az említett helyeken is. Amit írtam, az a "normális"-nak kiikáltott állapot volt csupán...

(#24) tildy


tildy
nagyúr

Aki tobbfele dologra tud koncentralni, annak bejohet. Esmein szobabicajozas koyben halo-zik.
Nalam valoszinuleg nem mukodne.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.