Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) refrigerator


refrigerator
csendes tag

Az ilyen embereket totálisan ki kellene vonni a társadalomból. Mert nem is az a baj, hogy saját magára veszélyes, hanem az, hogy senki sincs biztonságban, ha az ilyen embernek nevezett valami köztünk létezik.

(#2) t72killer válasza refrigerator (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"2016. november 7-én, miután az autó eddig tisztázatlan körülmények halálra gázolt egy idős férfit a Füredi utcában" - tehát bedrogozva csinált egy cserbenhagyásos halálos balesetet és bruttó 3év után szabadlábon van:Y??

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) Lord Myn válasza t72killer (#2) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Tudod, Justitia malmai lassan őrölnek... (főleg nálunk, egyébként meg valószínűleg politikai kapcsolatai vannak)

(#1) refrigerator: Az ilyen embereket totálisan ki kellene vonni a társadalomból. Ugye, úgy érted méreginjekcióval? ;]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#4) mephi666 válasza Lord Myn (#3) üzenetére


mephi666
nagyúr

kellene egy eldugott sziget, ahol ki lehetne dobálni az összes hasonló és durvább bűnözőt minden országból... a többit meg rendezzék le ahogy akarják... :U

"nem vette észre" ...az audi elejét meg egy véletlenül elcsapott galamb bontotta le?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#5) cappa72 válasza mephi666 (#4) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem az ilyen gondolatokból lett a 'zusa (szerk.: egy része) meg ausztrálijá ?

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6) Picco válasza cappa72 (#5) üzenetére


Picco
addikt

usanka talan nem, de ausztralia tuti. tobbszor hallottam angol/ausztral kollegaktol.

nem is tudtam hogy mar a kokain is kezd mainstream lennei Magyarorszagon, pedig az "uri-muri" meg nyugatabbra is.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#7) Lord Myn válasza Picco (#6) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Azért ez a csaj nem mainstream, tudommal a pár éves Audi is "uri-muri". :U

"War does not determine who is right - only who is left."

(#8) Bird válasza Lord Myn (#7) üzenetére


Bird
addikt

Igen, igen ez a Vajnáné féle fícsőr végkifejletének az eredménye....

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#9) refrigerator válasza Lord Myn (#3) üzenetére


refrigerator
csendes tag

Dehogyis méreginjekció. Hanem élete végéig közmunkára. Persze nem a jelenlegi közmunkára gondoltam. Minden nap, reggel nyolctól, este hatig. Állami gyárban, építkezéseken /közintézmények, egyebek / élete végéig. Ezért a munkáért csak élelmezés és munkaruha járna, illetve egy cella, semmi más. Az állampolgárok csak jól járnának, ha ez a nő és M. Ricsi együtt tolná a talicska maltert.

(#10) Bird válasza refrigerator (#9) üzenetére


Bird
addikt

Ez véletlenül nem a Rambo II forgatókönyve?

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#11) refrigerator válasza Bird (#10) üzenetére


refrigerator
csendes tag

És a harmadik részben M. Richárd megszökik a munkatáborból :D

(#12) Bird válasza refrigerator (#11) üzenetére


Bird
addikt

Akkor onnan volt ennyire ismerős a keretsztori. :DDD

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#13) Somatom


Somatom
veterán

Ez nekem nem kerek. Anno a hiradóban láttam ezt a gázolásos story -t és már akkor sem értettem, hogy a túróba lehet kokaintól ilyen állapotba kerülni. Nem veszi észre, hogy lezúzta a fél autót, de azt tudja, hogy a kozmetikushoz kell mennie műszempillát kell felrakatni? Nemááá! Sztem ott valami más (is) volt.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14) Hieronymus válasza Somatom (#13) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Lefordítom magyarról - magyarra. Persze, hogy észrevette. De leszarta, mert időpontja volt a szépségszalonban.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#15) t72killer válasza Hieronymus (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A "leszarás" rész viszont valszleg működik a kokótól.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) Bird válasza t72killer (#15) üzenetére


Bird
addikt

Az anélkül is működne, elég csak megnézni a bíróságon készült képeket..... Ilyen az amikor apuci mindent a kis hercegnő feneke alá tol....

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#17) t72killer válasza Bird (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Naigen. És érdekes módon apucinak köszönhetően azt a pici feneket egy percre se ültették le egy ember megölése után. Az lenne még minimum, hogy egy életre elvegyék a jogsit attól, aki drogosan/ittasan kocsival embert öl.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) Bird válasza t72killer (#17) üzenetére


Bird
addikt

Ez lenne a minimum egy jogállamban... De az ilyen pi--a mindent megtehet, mert csak.... Már rég kényszer elvonóra utalhatták volna... Persze szigorúan saját költségen!

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#19) mephi666 válasza Bird (#18) üzenetére


mephi666
nagyúr

a rezesk*rva is mennyit kapott? 6 évet 4 ember haláláért :( az ilyen közveszélyes senkiházikat távol kellene tartani a társadalomtól a lehető leghosszabb időre (mellékelt példa is jól mutatja, mennyire bánja a tettét: ugyanúgy vezet bedrogozva, miközben folyamatban van az ügye)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#20) Bird válasza mephi666 (#19) üzenetére


Bird
addikt

Az a rezesova sztori se semmi, az biztos.... Viszont én úgy látom, hogy az a nő megbánta és reméljük a hűvösön újraértékelte az egész életét. A börtönben folyamatosan dolgozott a varrodában és ha jól tudom példás magaviselettel engedték haza. Persze ettől függetlenül abban a leszorított autóban 4 ember a legnagyobb kínok közt égett el pillanatok alatt. :U

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#21) mephi666 válasza Bird (#20) üzenetére


mephi666
nagyúr

az egy dolog: a viszkis is jó útra tért, viszont ő úgy ült 12 évet, hogy senkit nem ölt meg... nincsenek arányban az ítéletek: ez alapján mennyit ér egy ember élete? pártíz milliót? :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#22) Bird válasza mephi666 (#21) üzenetére


Bird
addikt

Egyetértek! Annak a 4 embernek a családját sajnálom, ekkora tragédiába bele lehet betegedni, rosszabb esetben belehalni. :O Ítélet hozatalnál talán ez is lehetne szempont....

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#23) t72killer válasza mephi666 (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, abszolúte nincsenek arányban a dolgok, a(z önmagában értéktelen...) pénzt sokkal előbbre veszi a törvénykezés.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) Lord Myn válasza Bird (#20) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Viszont én úgy látom, hogy az a nő megbánta és reméljük a hűvösön újraértékelte az egész életét.

Aha, az... és amikor kiszabadult rögtön egy olyan BMW várta a kóter előtt, mint amilyennel ledarálta azt a családot. De biztos k*ra megbánta... :W

Ha ez engem értintett volna személyesen, az biztos, hogy ott vártam volna a szabadulását és ott a helyszínen eresztek bele egy tárat a mellkasába, a kérdés csak az, hogy én is megúsztam volna 6 évvel a dolgot...?

"War does not determine who is right - only who is left."

(#25) mephi666 válasza Lord Myn (#24) üzenetére


mephi666
nagyúr

dehogy, mert a vád nálad többek közt "előre eltervelt, különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés" (vagy mi a pontos kifejezés) lett volna, fűszereve illegális fegyverviseléssel, stb... minimum 20 év... ő meg csak véletlenül ölt meg 4 embert, nem szándékosan :U

ui: gondolkoztam máskor ezen, hogy előre eltervezett bűncselekményeket sokkal durvábban büntetnek, mint "hirtelen felindulásból elkövetést", vagy beszámíthatatlanságot... pedig logikusan végiggondolva melyik típust kellene kizárni a társadalomból? azt aki megfontoltan revansot vesz? azt aki hirtelen bedühödött és agyonvert valakit? vagy aki egyszerűen beszámíthatatlan és "csak úgy" gyilkolt? ...ha engem kérdeznének, soha nem engedném emberek közé a "hirtelen haragút" és a bolondot, nemhogy "enyhítő körülményként" tekintsek az állapotukra :K

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#26) Bird válasza Lord Myn (#24) üzenetére


Bird
addikt

Tévedés ne essék, én nem pártolom őt, sőőőőt..................

És igen, az a baleset nem a véletlen műve, hanem készakarva nyomta őket oda a palánkhoz. Nagyon olcsón megúszta! Gondolom tudták kit hogy kell megkenni. :U

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#27) Lord Myn válasza mephi666 (#25) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Igazából költői kérdés volt, írhattam volna azt is, hogy az első kereszutcában keresztülmegyek a bömösen egy kamazzal és akkor "véletlen" volt nálam is, de hogy ebben az esetben sem 6 évet kapnék, az is biztos... arról nem is beszélve, hogy a kóterben sem lennék védve, mint az ilyen kis politikus csemeték.

(#26) Bird: azt nem állítom, hogy szándékosan csinálta (valószínűleg tényleg nem). De egy "leszarom, hiszen csak kis parasztok az élet sakktabláján, én meg vagyok a királynő" hozzáállás az van az ilyen fajtának. Számomra ez ugyanolyan, mintha szándékosan gyilkolta volna le őket géppisztollyal, sőt talán az utóbbi esetben még talán jobban emberszámba veszi őket.

[ Szerkesztve ]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#28) refrigerator válasza Lord Myn (#27) üzenetére


refrigerator
csendes tag

Ezért lesz egyre rosszabb ez a világ. Mert egyre több az ilyen pszichopata cinikus ge*ci, aki a másik ember életét csak járulékos veszteségnek könyveli el.

(#29) Bird válasza refrigerator (#28) üzenetére


Bird
addikt

Igen, mert iszik, drogozik, éssssss vezet. -> Mindenki felett áll!

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#30) Lord Myn válasza refrigerator (#28) üzenetére


Lord Myn
senior tag

:K Ez így igaz. Bár régen is megvoltak az ilyenek, a mai online világ a youtuberekkel, celebekkel, influenzásokkal (influencer-ek, csak én hívom így őket... ;) ) még nagyobb teret, reklámot ad ezeknek, de ez már egy másik történet...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#31) Bird válasza Lord Myn (#30) üzenetére


Bird
addikt

Ott a pont! Nem másik történet, mert minden mindennel összefügg. Amikor bazári majmok diktálják a trendet, amit aztán tömegek birka módjára követnek. Ennek az is az eredménye, hogy mindenki nagyon közel van, de mégis olyan távol. Eltűnnek az emberi kapcsolatok, csak a felületesség marad. A facsén persze ismerősöd, de az utcán amikor meglát inkább elkapja a fejét, hogy ne kelljen köszönni még véletlenül sem. Innét, már csak egy lépés a nem fogok tisztelni senkit, mert vagyok ÉN és vannak a többiek! Belőlem csak egy van, de ti sokan vagytok. :U

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#32) oriic válasza t72killer (#17) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Itt elvileg mar a legutobbi esetnel elvettek veglegesen tole a jogsit.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#33) t72killer válasza oriic (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem, de ezekszerint az előző esetnél még azt sem...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) Lord Myn válasza t72killer (#33) üzenetére


Lord Myn
senior tag

És ha igen, szerinted ér valamit? (Költői kérdés megint, szóval gondoljuk át, ha kókósan elbasz valakit a nyílt utcán, azt érdekelni fogja a kókósan jogsi nélkül vezetés)

"War does not determine who is right - only who is left."

(#35) llax válasza mephi666 (#25) üzenetére


llax
senior tag

A hirtelen felindulás csak az áldozat jelentős közreműködése, kezdeményező szerepe esetén enyhítő körülmény. Az egész fogalomkör nem a "hirtelen természetű" emberekre van kitalálva, hanem arra, amikor egy átlagos ember zsebében nyitják ki valamivel a bicskát... (a nagyon "hirtelen természetű" már inkább a beszámíthatatlan kategória)

A beszámíthatatlanság némely formájánál szintén kell alapos kiváltó ok az enyhítéshez. Ha viszont spontán vagy öncélúan cselekedett, akkor megoldják, hogy jó sokáig ne mászkáljon a szabad emberek között.

Nem olyan egyszerű ezekkel enyhítést elérni...

Ami számomra minimum "érdekes":
A közlekedéssel összefüggő cselekmények mint ha sokkal enyhébben lennének kezelve, mint az egyéb cselekmények. Pl. az elkövetés eszközét (autó) ritkán szokták elkobozni, az egyéb esetben "súlyos gondatlanság" tételeinek eléréséhez a közlekedésben majdnem szándékosság kell... (áthoznál a határon néhány karton cigit: ugrott az autód; ittas gyorshajtásod közbeni veszélyzettetésed elől menekülve valaki árkot fog és még cserben is hagyod: marad az autód.)

(#36) t72killer válasza llax (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyetértek, bizonyos szintű cselekmény, pl 100%-os sebességtúllépés és hasonlók esetén autóelkobzás. Ja, hogy a nagyfejesek is szeretik gyorsan tolni a bömbit?

#34: az elkövetőt nemigen, de jogsielvétel utáni vezetésért még kiróható lenne pár év letöltendő.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) DigitXT válasza t72killer (#36) üzenetére


DigitXT
félisten

100%-os sebességtúllépés és hasonlók esetén autóelkobzás
Hát az igen mókás lenne egy kint felejtett 30-as tábla mellett 60-nal elgurulva...:K

(#38) llax válasza DigitXT (#37) üzenetére


llax
senior tag

Az objektív felelősség bevezetése előtt már 45(+3)-nél ugrott a jogsi. Feltéve, ha nem "beteget szállítottál" (megállítás esetén) vagy "közeli hozzátartozó vezetett", aki ellen nem vagy közteles vallomást tenni (postai kapcsolatfelvétel esetén). Csak ez alig több, mint 10 év alatt valahogy elfelejtődött, hogy az 50%-ot (100km/h felett a 33%-ot) is elég keményen kezelték (legalábbis próbálták).

[ Szerkesztve ]

(#39) DigitXT válasza llax (#38) üzenetére


DigitXT
félisten

Autóelkobzás volt-e?:DDD

(#40) Hieronymus válasza DigitXT (#37) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem feltétlenül ott felejtik a táblát. Egyszerűen nem adták még át az útszakaszt vagy a mellette épülő valamit, mert valami még hiányzik.
A müncheni rendőrség összes autója elkobozható lenne, mert a harmincas tábla mellett, nyugodt hatvannal mennek el. A tolerancia +100% sebesség túllépés.
Ráadásul a vadászathoz nem a nyúl szokott puskát vinni. Önmagában nem a gyorshajtás volt az ok, az is csak következmény. A kokó miatt elcseszett idő okán kellett sietni a szépségszalonba.
Sokkal nagyobb a baj ez esetben a gyorshajtás tényénél.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#41) llax válasza DigitXT (#39) üzenetére


llax
senior tag

Az nem volt.
A mostani rendszerben, ahol relatív helyett abszolút túllépéssel számolnak, jobban elférne, esetleg figyelembe véve a veszélyre figyelmeztető táblákat is (egyes példányinak hatálya alatt szigorúbban eljárni). A kint felejtett táblákért viszont a közútkezelőt IS bírságolni kellene, bőven többre, mint amibe a tábla beszedése+papírozása kerül, akkor nem nagyon maradnának kint.

#40:
Az át nem adás és az alacsonyabb sebességet indokló helyzet/veszély két külön dolog. A 30-as tábla csak akkor lehet indokolt, ha dolgoznak úttesten vagy a padkán, vagy erősen hiányos az útburkolat. Egyéb műszaki hiányosság, mint pl. padkahiány egy kétsávos közlekedésre alkalmas úton 60-asnál alacsonyabb korlátozást nem igényel.

[ Szerkesztve ]

(#42) t72killer válasza DigitXT (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos, egy tárgyalást azért megér, nem mind1, hogy iskolaövezetbe délutáni nebulóhazaeresztéskor száguld be 100-al az idiótája, vagy totál zavartalan tökéletes útszakaszon felejtkezik meg a kinthagyott tábláról.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#43) Lord Myn válasza t72killer (#36) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Akkor felteszek még költői kérdéseket... :U

Szerinted, ha egy 3 évvel ezelőtti esetben kokósan, cserbenhagyásosan halálra gázolt valakit és még mindig kint van a társadalomban (és még vezet is - kokósan -), az fog letöltendőt kapni jogsi nélküli vezetésért? (MUHAHAHAHA :DDD )

"War does not determine who is right - only who is left."

(#44) t72killer válasza Lord Myn (#43) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Naigen, vannak ilyen alapvető kérdések ebben a társadalomban :(

És csodálkoznak, hogy az értelmes fiatalok tömegével hagyják el az országot. Nem, nem csak a fizetéskülönbség, hanem a maffiarendszer, ami kinyitja a tehetetlen polgár zsebében a bicskát.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45) Bird válasza t72killer (#44) üzenetére


Bird
addikt

A fiatalok azért mennek el, mert éhbérért dolgoznak és szeretnék vinni is valamire szvsz.... Ideológiákhoz ennek semmi köze.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#46) t72killer válasza Bird (#45) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálam anno az is tétel volt, hogy a leendő gyerekeim milyen világba nőnek bele. Nem akartam, hogy azt lássák, hogy aki keményen tanul 20évig, annak egy 10éves autó is luxus, az adócsaló "vállalkozó" drogkereskedő gyereke meg a(z akkoriban menő szlovák rendszámú) bömösével riogatja a gyalogosokat a zebrán.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#47) Bird válasza t72killer (#46) üzenetére


Bird
addikt

Alternatíva, jövőkép.... Na ez az ami néhány kivételtől eltekintve ebben az országban nincs generációk óta. A beteg- közönyös társadalom főként ennek a kórképe. :(

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#48) Lord Myn válasza Bird (#47) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Nagy igazságok, sajnos... :( Az utolsó majd azért, oltsa le a villanyt!

"War does not determine who is right - only who is left."

(#49) Hieronymus válasza t72killer (#44) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"És csodálkoznak, hogy az értelmes fiatalok tömegével hagyják el az országot. "

Nyilván nem azért, mert néhány idióta Carmageddont játszik bedrogozva.
Az természetes dolog, hogy van kivándorlás minden országból és van bevándorlás is.
Nyilván az baj, ha valamelyik irányban jelentősen növekszik a mozgás.
Rákosi elvtárs uralkodása alatt, nem volt kivándorlás, nem jutott ideje az államapparátusnak útlevelet kiállítani. nem is volt kivándorlás viszont elég sokat lövöldöztek az államhatáron.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#50) t72killer válasza Hieronymus (#49) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hidd el, hogy nem a pénz az EGYETLEN tényező, főleg azoknál, akik gondolkodnak a gyerekeik jövőjén.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.