Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Иван


Иван
őstag

Durva. Azért nézd meg, hogy a német család asztalán hány sör van, üdítő meg anyámtyúkja, a csádiaknak meg egy palackozott víz.

Hát igen, válság van. Bár szerintem sok ember akarna ilyen válságban élni.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Tényleg elég durva.

Nálunk 2 személyre egy átlagos bevásárlás ~ 13-15 ezer forint. Ami durván 71$! De, ebben 2 heti üdítőadag is benne van. Vagyis 4 főre szerintem kijönnénk heti 100-120 dollárból. És akkor abban van jópár húsétel, gyümölcslé, egy üveg bor stb... És egyáltalán nem a legspórolósabban.

[ Szerkesztve ]

(#3) Eastman


Eastman
őstag

A mexikói család még fogat is kólával mos. :(

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4) Иван válasza Eastman (#3) üzenetére


Иван
őstag

De a német se piskóta: ha jól számolom 20 üveg sör (ha azok ott sörök), 4 palack bor, 12 palack víz, 10 palack barna valami, 6 doboz üdítő (ha jól veszem ki mik ezek). És akkor még hátul van tej.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#5) danih


danih
addikt

És gondolom nincs a képen az, amit esetleg étteremben fogyasztanak el (és itt most a lista tetejére gondolok :) )
Én is marha keveset költök kajára, ellenben egy csomó fasságra sokkal több is el tud menni...

[ Szerkesztve ]

(#6) e=mc² válasza danih (#5) üzenetére


e=mc²
őstag

Ja, mint peldaul futes dij, aram, es viz :)

Ne feledjuk el, hogy orszagon belul is mas es mas!

Nekem egy honapra egyedul (mint csalad) $100-t szamoltam 200as arfolyammal. Es ebben tenyleg minden benne van, amit megveszek fogyaszthato elelmiszert.

Ambulimax Provider

(#7) Иван


Иван
őstag

Amúgy a német család a leírás szerint 500 dodót költ (vagy 370 jurót) hetente kajára, ez durván100 ezer froncsi. Ez csak nekem sok? (Mert ez CSAK kaja)

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#8) Thunderzolee

Nagyon jó képsorozat.
Köszi a linket.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#9) vans?


vans?
őstag

:Y

hábm bábm

(#10) tkazmer válasza Иван (#7) üzenetére


tkazmer
addikt

bőven belefér, a németek nagyon igényesen táplálkoznak pl. az átlagmagyarhoz képest.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#11) Crystalheart válasza Иван (#7) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerintem ez elég irreális, főleg hogy azon az asztalon azért nem 100K-nyi cucc van, hacsak nem több ezer Ft-os piák... Nem hiszem, hogy Németországban azért ez az átlagos.

Mivel a szarvasi barna rizs kilójának ára megemelkedett 300 Ft közelébe, az 7×300=2100 Ft, ~10$. Nyugodtan számolhatok ennyivel, mert ha mást eszünk télen, az sem kerülhet sokkal többe vagy kevesebbe, ez átlag. Öten vagyunk, édesanyám, én és három tesóm. (Igen, sajnos a rezsi nem sok rugalmasságot enged.)

[ Szerkesztve ]

(#12) Psychonaut válasza Иван (#7) üzenetére


Psychonaut
addikt

Azért azt vedd tekintetbe, hogy az átlagnál tehetősebb család kép alapján (szoba). Kinti fizetések ismeretében meg nekik simán belefér ennyi. Nyilván amelyik család a volt NDK területén él egy kisebb lakásban, nem költ ennyit ételre (pedig ugyanúgy németek).

(#13) tkazmer válasza Psychonaut (#12) üzenetére


tkazmer
addikt

volt szerencsém több német családnál is vendégeskedni ideig-óráig, azért nem egy nagy durranás ez a szoba szerintem...

#11) Crystalheart
bioélelmiszer árakat néztél már? itt se semmi mennyibe kerülnek, ott meg nyilván még ennél is drágábbak. csak hogy egy példát mondjak: 1€ fölött van 1db natúr croissant, de akkora, mint az itthoni "szokványos" fele-harmada.

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#14) Crystalheart válasza Psychonaut (#12) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(Mi olyan nagyon tehetős azon a szobán? o.O Pozdorja könyvespolc, és egy kis vitrin a sarokban. A mi házunk falán meg ötmilliós gobelinek lógnak, neobarokk képkeretes tükör, oszt alig van pénzünk kajára. :D)

(#15) Crystalheart válasza tkazmer (#13) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hiszen már az itthoni is két falatnyi o.O :D De ha úgy vesszük, hogy biokajamániás a család, akkor kijöhet, hiszen a bioélelmiszer vagy négy-ötször drágább.

Amúgy persze, édesanyám egészségesétel-mániás, és vegetáriánusok vagyunk. Következésképp, mivel nem tudjuk megvenni az ehhez szükséges dolgokat, csak azt esszük, amit itthon elő tudunk állítani tavasztól őszig, mint tejtermékek, kásák, zöldség-gyümölcs. Nem is tudom az idejét, mikor ettem utoljára már kenyeret, túl drága a teljes kiőrlésű tönkölybúzaliszt...

[ Szerkesztve ]

(#16) tkazmer válasza Crystalheart (#15) üzenetére


tkazmer
addikt

kb. minden német biokajamániás, vagy én kerültem eddig mindig rossz társaságba, de ahol voltam (frankfurt&hamburg) biokaját fogyasztott mindenki.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#17) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Egyébként nekem az olasz asztal tetszik a legjobban, mikor még volt pénzünk, mi is kb. ilyeneket ettünk, persze barna kenyérben :)

(#18) Eastman válasza Psychonaut (#12) üzenetére


Eastman
őstag

Bargteheide Post NDK, vagy NSZK?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19) Psychonaut válasza tkazmer (#13) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nekem is volt már, és ott sem fenékig tejfel azért az élet mindenkinek. :)
Nem azt mondtam, hogy gazdagok, hanem hogy szerintem a német átlag felett vannak.

Eastman: NSZK

(#20) tkazmer válasza Psychonaut (#19) üzenetére


tkazmer
addikt

persze, hogy nem fenékig tejfel, mindenkinek megvan a maga problémája. de én ennél rosszabb állapotban lévő házat nemigen láttam, pedig mondjuk az autók alapján voltam kevésbé tehetős helyen is. persze aztán lehet, hogy csalóka a dolog, mert frankfurt is meg hamburg is nszk rész volt, és mindkettő egy eleve tehetős környék, nem tudom...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#21) Psychonaut válasza tkazmer (#20) üzenetére


Psychonaut
addikt

Na ja. Mindegy, egy a lényeg: megengedhetik maguknak.

(#22) Crystalheart válasza tkazmer (#20) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azt is vedd figyelembe, hogy az NSZK-ban nem amortizálta le a közízlést a kommunizmus, és nem folytattak propagandát a régi, "túlburjánzott, funkciótlan" bútorok "praktikus, modern" préselt bútorlapokká cserélésére... :) (Itt Magyarországon a lomtalanításon összeszedett cuccokból be lehet rendezni neobarokk stílusban egy közepes házat, és akkor arra azt mondjuk, hogy tehetős? :) )

(#23) tkazmer válasza Crystalheart (#22) üzenetére


tkazmer
addikt

ha valaki ilyen régi cuccokból jó minőség mellett berendezi a házát, az már csak azért sem lehet szegény ember, mert amennyibe ezeknek a felújítása kerül, annyiból egy kétszer akkora házat berendez ikea bútorokból...
e tekintetben tehát nem az a lényeg, hogy lomtalanításból származik és ingyen beszerzed, hanem hogy elképesztően sokba kerül abból utána bútort cisnáltatni egy asztalossal, kárpitossal, stb.
de ez azért már off topic valóban:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#24) Crystalheart válasza tkazmer (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Magyar sajátosság, hogy itt mindig megy a flex, a fűrész, a kalapács, a fúrógép, nem egyszerű TV-s riportot csinálni ezek nélkül. Mi egyszer egy rozzant, kopott, egeres, penészes faládából készítettünk faragott szekrénykét ötezerből. :) Amúgy néha meglepően jó minőségű dolgokat is kidobnak, ha az ember ért egy kicsit a kárpitozáshoz és restauráláshoz meg gobelinhez, olcsón helyrehozhatja.

(#25) tildy


tildy
nagyúr

Uk, Tildy és esmein: heti 50-60 font kb a kaja. Van mikor kevesebb. Magyarországon úgyhogy a munkahely adta az ebédet ez kb 30 font/10000 ft volt max.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26) danih


danih
addikt

Azt is meg kellene vizsgálni, hogy ezek a családok az adott országban milyen társadalmi osztályhoz tartoznak...
Úgy értem a német családapa lehet mondjuk egy autógyárban főmérnök és középosztálybeliként így költ 500 USD-t, míg az alatta levő amcsi család jóval egyszerűbbnek tűnik, a segélyezést sem tudnám kizárni :) (Azért, ha megnézitek, pizzák, chipsek, Burger King... mennyi színes-szagos műszar... nekem az olasz és az egyiptomi család asztala tetszik a legjobban).

[ Szerkesztve ]

(#27) Napfénysüti

Jó képek de az alsó már durva sajnos hogy oda mi jut (vagyis inkább mi nem). :(

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.