Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) danih


danih
addikt

Nagyon könnyen magukévá tudják tenni a magyarosch eljárásmódot a külföldön egyébként teljesen normális multik... Bepróbálkozás foreva.
Mindenesetre ha te követelnél, max hosszú jogi procedúra útján tudnád érvényesíteni követlésed. De ők? Megalapozott vagy nem, megy a beszedési megbízás a bankszámlád terhére, aztán próbálj érvényt szerezni igazadnak...
Ilyen világban élünk.

(#2) DeFranco válasza danih (#1) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ezért nem kap tőlem senki soha a büdös életben beszedésire engedélyt. Nem érdekel milyen lapostévét lehet nyerni. Havonta egyszer megbírom a sárga csekket, és legalább van mit lobogtatni.

Nem ettem meszet.

(#3) dízelracer


dízelracer
senior tag

Vicc ez a Magyarország bazdmeg. Itt tényleg mindent lehet. :(((

(#4) danih válasza DeFranco (#2) üzenetére


danih
addikt

Jajj ez nem az, rosszul írtam :)
Nem a sima beszedésire gondolok, hanem az inkasszóra... A beszedési sokaknak tényleg kényelmes lehet (én is írtózom tőle egyébként), a lényege, hogy a szlatulaj ENGEDÉLYÉVEL történik a levétel. Inkasszó esetében pedig simán csettint a multi, a csicska bank pedig azonnal utal neki a szládról az engedélyed NÉLKÜL.

[ Szerkesztve ]

(#5) DeFranco válasza danih (#4) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tisztában vagyok vele, csak gondoltam, ha megemlítetted, akkor már kifejtem a véleményem, úgy is aranyat ér :D

Mondjuk inkasszózni egy cégnek azért annyira nem egyszerű, hosszú sora van annak, és valami hivatalos szervnek (bíróság pl.) is rá kell bólintani. A beszedésibe viszont sokan belefutnak.

(#6) D1Rect válasza dízelracer (#3) üzenetére


D1Rect
félisten

+1

(#7) Goose-T


Goose-T
veterán

Ha átalányban fizettél, akkor simán kijöhet 85000HUF mínusz. Nekem egy év után jött össze 48000HUF, mert miután beköltöztem az új lakásomba, egy évig 2000HUF volt a havi villanyszámlám. Most 8000HUF körül van, így már nem szedek össze hátralékot.

Ja, és mitől sokatmondóak azok az adatok? 2007-ben gondolom kiszervezték egy másik cégbe a leolvasást és hálózat-karbantartást, azért esett olyan nagyot a foglalkoztatottak száma. Az árbevétel pedig önmagában semmit nem jelent, sőt, igazából nem is nőtt nagyot, ha korrigálod az inflációs hatással. A profit az már más tészta. Az, hogy mindenki egyre több áramot használ, arról nem tehet az áramszolgáltató, csak a fogyasztó. Plazmatévé, számítógép, házimozi, grillezős mikró, elektromos sütő és főzőlap, villanybicikli, ezek mind az utóbbi pár évben jöttek divatba az átlagemberek körében.

Ezt az agyatlan, mindenféle lényegi tartalom nélküli +1-ezést nem lehetne hanyagolni? Mire jó ez?

[ Szerkesztve ]

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#8) TheShow válasza DeFranco (#5) üzenetére

Az inkasszónak és a csoportos beszedési megbízásnak (ami az inkasszó egyik formája) is megvan a maga szabályozási háttere, és alapos indok meg megfelelő procedúra nélkül egyik sem megy. A bankszámládról pénzt nem vonhat le semelyik cég sem csak azért, mert úgy gondolja. Vicces is lenne. :)

Maga a sztori egyébként ebben a formájában nekem nem mond semmit sem.
Mi volt az eredeti probléma?
Végülis ez megoldódott?
Mit követel a szolgáltató? Jogos a követelése?
Hogy jön ide a tulajdonosi megoszlás?
Szóval nekem még nem sikerült felfognom. :B

(#9) sekli válasza Goose-T (#7) üzenetére


sekli
addikt

erre nyomj egy +1-et... ;)

(#10) #51736960 válasza sekli (#9) üzenetére


#51736960
törölt tag

inkább szerkesztem, nem akarom szétoffolni a topikot, maradjunk csak az eredeti témánál.

[ Szerkesztve ]

(#11) D1Rect válasza Goose-T (#7) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem, mert ha kifejtem a véleményem bant kapnék.
Úgyhogy maradjon csak az értelmetlen +1-ezés.

(#12) Dare2Live válasza TheShow (#8) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én úgy tudom jan.1től ~az egész régi rendszer modosult.

Az újra kb nem tudok mást mondani Gose örömére minthogy #3 +1 :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#13) TheShow válasza Dare2Live (#12) üzenetére

Sajnos ezt nem tudom, és a neten nem találtam semmit. Esetleg van linked?

(#14) Eastman válasza TheShow (#8) üzenetére


Eastman
őstag

- 2008. 01. 01 -től "hibásan" a nappali fogyasztást a vezérelt árán, a vezéreltet a nappali árán számlázta az elme. Bocs, hibáztunk.
- Nem, nem oldódott meg. Pusztán kiderült. Szerintük megoldódni akkor fog, ha befizetjük a 85k-t.
- Jogos-e a követelése? Hibázott, beletúr az életembe.
Jogosan neheztelek rá? Most idebasz nekem egy "bocs, hibázunk három éven keresztül, két heted van, hogy befizesd" levelet?
- Úgy jön ide, hogy egy elérhetetlen, láthatatlan polippal kell hadakoznom a pénzemért. Még senki nem mondta ki, de nagyon úgy tűnik, hogy úgy csekkolták a hibájukat, hogy kérdés nelkül leszerelték és elvitték a fogyasztásmérőket. Ez volt a tárgyalási alap. Részükről a problémamegoldás kezdete.

Rájönne pl. a Fiat, hogy a 2009-es, háromajtós Pinokkiót anno véletlenül ötszázezerrel olcsóbban adta el neked és kivennék az utcán a kezedből a slusszkulcsod? Rosszul látom?

(#7) Goose-T
Ja, és mitől sokatmondóak azok az adatok?

Attól, hogy egy ekkora polip nem az embert, a sorsát nézi, hanem csak a számokat az tisztán látszik. 89 éves a bácsi akitől bérlem a lakást. Nagyon-nagyon megviselik a történések. 34 éves vagyok. Nagyon sok nehéz percet okoz nekem a "szolgáltató". 84k ide, 85k oda. Nekik csak egy szám ez. Az, hogy én mennyit időt, pénzt és energiát használok el az ügy kihámozásához az szerintem ezeket a kakastejen nevelkedett tőkéseket nem nagyon érdekli.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#15) Eastman válasza Goose-T (#7) üzenetére


Eastman
őstag

A "kiszervezés" szó is érdekes. Gyakran sok fájdalmat, görcsöt és idegeskedést hagy maga után egy jól kimatekolt szervezeti átalakítás.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#17) Eastman válasza Kalandor (#16) üzenetére


Eastman
őstag

Várok még egy levelet aztán kezdem a történetet. Persze a tulajdonos bácsira is gondolnom kell. Őt is rángathatják jobbra-balra, ha mélyen belekezdünk.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#18) TheShow válasza Eastman (#14) üzenetére

"- 2008. 01. 01 -től "hibásan" a nappali fogyasztást a vezérelt árán, a vezéreltet a nappali árán számlázta az elme. Bocs, hibáztunk."
Anno a számlákon nem látszódott az eltérés? Nem vetted észre, hogy más árom kapod a szolgáltatást? (nem támadás, szimplán kérdezem)

"- Nem, nem oldódott meg. Pusztán kiderült. Szerintük megoldódni akkor fog, ha befizetjük a 85k-t."
Azt hittem, az óraleszerelés volt az első probléma, és a kettő független. Mivel visszavitték az órát, gondoltam ez a rész megoldódott.

"- Jogos-e a követelése? Hibázott, beletúr az életembe."
Csatlakozom Kalandorhoz: kérheti a különbözet kiegyenlítését ennyi időre visszamenőleg, vagy csak rövidebb időre? Ennek érdemes lenne utánajárnod, mert az idegesség és a pénz egy részét megspórolhatod.
Az, hogy hibázott, és kellemetlenséget okoz, az más tészta. Bosszantó, és az embernek szarul jön ki, de ez még nem feltétlenül teszi jogtalanná a követelést. Lásd előző mondat.

"Jogosan neheztelek rá? Most idebasz nekem egy "bocs, hibázunk három éven keresztül, két heted van, hogy befizesd" levelet?"
Lásd feljebb: jogosan neheztelsz rá, mert az ő hibájukból van kellemetlenséged. Ha azonban a követelés jogos és jogszerű, akkor ezt le kell nyelned.

"- Úgy jön ide, hogy egy elérhetetlen, láthatatlan polippal kell hadakoznom a pénzemért. Még senki nem mondta ki, de nagyon úgy tűnik, hogy úgy csekkolták a hibájukat, hogy kérdés nelkül leszerelték és elvitték a fogyasztásmérőket. Ez volt a tárgyalási alap. Részükről a problémamegoldás kezdete."
A tulajdonosi háttérnek ezen a szinten nincs köze a napi működéshez, szerintem. Nem hiszem, hogy a tulajdonosok küldik az emberkéket, akik kimennek órát olvasni, számláznak, satöbbi. Te a magyarországi céggel állsz kapcsolatban, aki egy önálló jogi személy. Ráadásul gyanítom, hogy a dolgozók többsége (akik közül valaki hibázott, ezért kerültél ebbe a helyzetbe) is magyar, így megint csak értelmetlen a külföldi tulajokkal előhozakodni.

Egyébként én is javaslom a különböző jogorvoslati lehetőségek felkutatását. Mindenképpen azt derítsd ki, hogy jogosan követelnek-e ennyi időre visszamenőleg.
Az is érdekes, hogy mit változtat a helyzeten az a tény, hogy valószínűleg az ő elszámolásuk volt a hibás, nem pedig Te csaltál szándékosan. Ebben az esetben is felléphetnek követeléssel, vagy minimum egyezkedésre kényszerülnek?
Ha nagyon nem megy, akkor mindenképpen irány a fogyasztóvédelemhez (vagy hasonló szervekhez), akik tisztában vannak a jogi szabályozással és lehetőségekkel.

Remélem, hogy sikerül megnyugtatóan rendezned a kérdést! :K

[ Szerkesztve ]

(#19) Móci válasza dízelracer (#3) üzenetére


Móci
addikt

Az biztos, csak néha nem tudok rajta röhögni...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#20) Dare2Live válasza TheShow (#13) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Fogalmam sincs mik változtak, csak egy haverom házára raktak 3havi!!! villanytartozás miatt jelzálogot!!! :Y
A dolog szépsége, hogy az E-On rendszerébe volt vmi hiba be tudta mutatnia csekkeket, de így is 2 délutánja ment rá, míg leboxolta E-ONnal. (Utánanézett, bevitte a csekkeket, aztán mégegyszer máshova is bevitte csekkeket....) Fönöke meg közbe köpködött, hogy mért nincs ben du-n dolgozni....

El se merem képzelni mi lett volna ha épp elment volna 1-2hóra külföldre? Mire hazaér már a házát is eladták természetesen az értékének a negyedéért?

Anno nekem is volt kalandom E-ONnal az is egy nonszensz volt... 8éves tartozást követeltek (miközben 5év után ha nincs felszólítás minden közüzemi elévül, legtöbb elöbb.)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#21) Eastman válasza TheShow (#18) üzenetére


Eastman
őstag

Jó, hogy ilyen higgadtan látod. Nekem is ez kellene most. Remélem átragad rám.

Lélekkel, jóérzéssel megy csak. Úgy kellene működnie mindennek. Nem tudom, hogy ha pl. Lengyelországban lennének egy áramszolgáltatónál részvényeim, mennyire tudnám / akarnám átlátni az ottani mindennapos gondokat. Mennyire érdekelne, hogy mit élnek meg a hibáimból a fogyasztók?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22) TheShow válasza Dare2Live (#20) üzenetére

Tudtommal minden hasonló lépés előtt értesítik a fogyasztót/ügyfelet/érintettet, hogy inkasszót indítanak ellene, jelzálogot akarnak bejegyeztetni, stb. Szerintem az nem változott, hogy ezeket előzetesen be kell jelenteni. Plusz a folyamat biztosan fizetési felszólítással kell, hogy kezdődjön.
3 havi tartozásra jelzálogbejegyzést indítani mindenféle előzetes felszólítás, figyelmeztetés nélkül finoman szólva is meredek. Valami kimaradhatott a történetből. :)

Eastman: valljuk be, külsősként könnyebb higgadtan szemlélődni.

Sajnos arra egy szolgáltatónak (meg az ott dolgozó embereknek) sincs kapacitása, hogy minden problémát végiggondoljanak abból a szempontból is, hogy azt hogy éli meg a fogyasztó. Erre például nekem sem lenne elég energiám.

"Lélekkel, jóérzéssel megy csak."
Igen, ezt szokták lelkiismeretes munkának hívni. De mivel emberek vagyunk, így időnként hiba csúszik a leglelkiismeretesebb munkába is, és abból adódnak a hasonló problémák.

Általánosságban azért azt szeretném tisztázni, hogy nem értek egyet azzal, hogy egy szolgáltató egyből a legdrasztikusabb eszközökhöz folyamodjon. Kell lennie egy fokozatosságnak, ami lehetőséget biztosít a feleknek, hogy rendezzék a problémákat.

(#23) Dare2Live válasza TheShow (#22) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Még ebbe se vagyok biztos.

Amúgy pedig 3hónap pénzavar aztán bárkinél előfordulhat. Akkor pedig durr ráverik a jelzálogot. Aztán a MOon ismert módszerrel harmadáron eladják az ingatlant a segged alól.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#24) biker


biker
nagyúr

Hát, drága Eastman, én tegnap akadtam ki agyilag, és életemben először írtam egy levelet az ombudsmannak, mert teljesen jögkövető magatartással eddig 100k-ra vágtak meg különböző esetekben nagy polipok, és elegem van

lassan hányok, ha meghallom azt a szót, magyarország, mert itt csak a multiknak, a politikusoknak és a ....nak szabad lopni, csalni, hazudni.
Te meg jogkövető létedre a f@sz rossz oldalán állsz mindig

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#25) Depression


Depression
veterán

Csak egy ötlet: nézz már utána, hogy milyen leveleket kaptál előtte. Fennállt-e ez a tartozás a villanyóra leszerelése előtt?
Ha ez a tartozás a villanyóra leszerelése után jött elő, egyszerűen bejelented, hogy nem fogadod el a visszahozott/leszerelt villanyóra állását, hisz azt a tudtod nélkül, a villanyóra állásának tudta nélkül vitték el. A villanyóra leszerelés után nem hiteles, ergo ha valakivel (tanúval) nem iratták alá a leszerelés pillanatában az óraállást elég nagy eséllyel indúlsz.

Minden más esetben nyugodj bele, és követelj részletfizetést.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#26) Eastman válasza Depression (#25) üzenetére


Eastman
őstag

Új órákat hoztak 00000000 állással. Nem volt tartozás és általány előtte. Aludtam a dologra, jogsegélyt fogok kérni.

biker:
Szomorú.

...de! Itt élnem, halnom kell. Ez a hazám. Szeretem.

Nem a kis Magyarországunkkal van a baj, hidd el.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#27) TheShow válasza Dare2Live (#23) üzenetére

Hagyd már ezt! 3 hónapnyi nem fizetés után nem egyből a jelzálogot terhelik Rád, annak bőven vannak előzményei is. Fizetési felszólítás, figyelmeztetés, stb.
Pár hónapja egy mobilszámlát késve sikerült csak kiegyenlítenie egy közeli ismerősömnek, és pusztán figyelmeztető levelet és újabb csekket (a szolgáltató azt gondolta, hogy a csekk elvesztése miatt nem tudta befizetni) kapott, nem inkasszózták a számláját, és nem terheltek rá jelzálogot sem.

(#28) D1Rect válasza biker (#24) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem tetszik a szavak sorrendje, szerintem így jobban hangzik:
"Te meg jogkövető létedre mindig a f@sz rossz oldalán állsz."

Így nem lehet sírni az "értelmetlen" +1-ezés miatt.

(#29) dízelracer válasza Móci (#19) üzenetére


dízelracer
senior tag

Nekem mondod? Nyáron lettünk emfesz ügyfelek. Télen bebukott átdobtak a néhai Dégáz-hoz. Azok meg olyan számlát küldtek, hogy majd leestem a székről amikor megláttam. Utána olvastam és kiderült, hogy becsült számlák küldenek minden ügyfélnek. Akkor meg mi a fasznak jöttek ki előzőleg a gázórát leolvasni? És szerintem több tízezer háztartás amint megjött a csekk birkamód rohant és befizette azt amit még el sem használt. Hát mi nem. Bementünk a pillanatnyi óraállással kivertük a balhét emlegettük kicsit a fogyasztóvédőket és rögtön megoldható lett, hogy csak annyit kelljen befizetni ami az mérőórában szerepel. Azért kifelé az ügyfélszolgálatos ribanc megjegyezte: hiába mennénk a fogyasztóvédőkhöz mert ez számukra a törvényi előírás. Mindezt gúnyos vigyorral az arcán. Ezek a tetű közmű cégek akármit megtehetnek az ügyfelekkel. Be vannak védve nem tudsz velük mit csinálni. Nekem okádnom kell ettől. Haveroméknál 2utcával arrébb úgy lekötötték a vizet mint a szart mert tartoztak (1havi!) 3000forint alatti vízdíjjal. Ez mi már? Szaros 3000 forintért a távollétedben, a tudtod nélkül bemásznak a kerítéseden az udvarodra és lekötik a vizet? Röhej bazdmeg, röhej... És akkor fizess kiszállási díjat 2x + munkadíjat 2x (lekötés/felszerelés). Ezek is csak a pénzre mennek semmi másra. Minden esetre rendörségi feljelentést tettek az ügyben. Valódi demokráciában ilyen nem fordulhatna elő, hogy szó szerint betörnek hozzád egy közmű cég emberei. De ez itt magyarisztán. Itt mindent lehet. Mi a fasz lett ebből az országból az utóbbi 10-12évben... :( Politikusok nyíltan lopnak, csalnak és ha napvilágra kerül még gúnyosan a pofánkba is röhögnek, mint ha valami jó poén lenne. Közben az ország 80%-a vegetál a lakosság egy része nyomorog. Az egészségügy és nyugdíjrendszer utolsó napjait éli. Az oktatás rakás szar ahogy van. A kamaszok úgy esnek ki elemi iskolából, hogy írni, olvasni alig tudnak a fele semmit sem ért abból amit olvas. Ilyen emberekre nem lehet egy országot építeni. Na meg a gazdaság. Még a relatív jól keresők sem jutnak egyről a kettőre nemhogy a minimálbér környékén keresők. És megy a rinya, hogy fogy a magyar, vállalj gyereket. Hogyan? Miből? Hova? Minek? Áhh.. faszom az egészbe. Lassan tényleg nincs más út, el kell húzni a faszba innen. Minél előbb annál jobb. :(((

(#30) Dare2Live válasza TheShow (#27) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Kell legyen előzménye? Le van írva ez vhol? Nem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#31) Eastman válasza dízelracer (#29) üzenetére


Eastman
őstag

Az a céljuk.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#32) Eastman válasza Eastman (#17) üzenetére


Eastman
őstag

Én perelni akartam, meg az asztalt verni. De nem mindenáron. A tulajdonos bácsi nyugalma érdekében a felesége kifizette a követelést. elmu győzött.
Bepróbálkoztak, tulajdonos fizetett.

85 ezer követelésre persze 3 darab, összesen 101 ezerről szóló sárga csekket küldtek. Végülis kp-ben ment a dolog az ügyfélszolgálaton. Persze fizetés előtt még képletesen "megrugdosta" az ügyintéző a 76 és a 89 éves embert. Semmilyen kérdésre nem tudott válaszolni, semmire nem tudott magyarázatot adni viszont szemét módon beszélt velük.
2011. Madzsarisztán. Szolgáltató vs. kiszolgáltatott. Minden lehetséges.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#33) Eastman


Eastman
őstag

A megbízott nemzetközi ügyvédi iroda által 2008–2009-ben lefolytatott belső vizsgálat megállapításai szerint az MVM Csoport részéről eljáró személyek esetében sikkasztás és hűtlen kezelés, a résztvevő külső felek oldalán orgazdaság, pénzmosás és jogosulatlan befektetési tevékenység, valamint a bűnszövetkezeti elkövetési forma gyanúját veti fel az offshore cégekhez került milliárdok ügye. Amint arra az Index cikksorozatából fény derült, az MVM-ügyben érintett offshore cégek Szász Andráshoz, és üzlettársához, a bécsi illetőségű Alexander Gerstl-hez köthetők. Szász az MVM-nél Kocsis István tanácsadója volt, az MVM nemzetközi terjeszkedésére vonatkozó tanácsokat adott a vezérigazgatónak.

5 évre börtönbe megy Kocsis István, volt MVM-vezér

Díszfaszok.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.