Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Miért gyorsul a nyelv, ha lassul az agy?

(#2) morhange


morhange
tag

Én azt nem szeretem amikor angol szavakat kevernek a mondatokba. Nem azokra gondolok amiket mindenki használ (amit átvett a nyelv teljesen), hanem ilyenekre például: "aki tudja a választ pls rply me"

(#3) #19617792 válasza morhange (#2) üzenetére


#19617792
törölt tag

Nem tudtad, hogy ez a menő, ez a trendi, ez a király, ha nem csinálod, akkor őslelet, maradi hülye vagy. :DDD :W

(#4) keIdor válasza morhange (#2) üzenetére


keIdor
titán

Te olyan stupid vagy! Geez...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5) Eastman válasza keIdor (#4) üzenetére


Eastman
őstag

Ne báncsad! THX!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6) mephi666


mephi666
nagyúr

én az ilyen "bari" "örihari" "pocaklakó" stb szavaktól kapok agyf@szt :W meg persze, amikor keverik a "v"->"w"-t, "y"-okat pakolnak "i" helyére, stb... na, meg a rövidítések...

pénteken jöttünk haza barátnőmmel "nyaralásból", látom jött a kozmopolitán, amit még 1éve rendeltem ex-nek, aki azóta lelécelt... barátnőm beült a gép elé, hogy ezt-azt megnézzen, én bedobtam sülni a vacsorát, folytattam a sörözést és leültem belenézni az újságba, mert eddig még nem nagyon tettem... majdnem leestem a székről: tele van ilyen idióta szavakkal... esküszöm tudatosan nevelnek a lányokból ilyen "nyálbeszédet" használó kiállhatatlan kozmóp*csát :( biztos ez számít menőnek, ha ezt megtanulják és mindenhol ezt használják: lásd fészbúk, májvip, iwiw...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7) #19617792 válasza keIdor (#4) üzenetére


#19617792
törölt tag

Te is oan stupidka vagy h az oant olyannak írod... :DDD

mephi666: Én az ilyentől agyrákot kapok, zombivá alakulok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) keIdor válasza Eastman (#5) üzenetére


keIdor
titán

Me? Szétkikkeled a háccsómat, vagy mi? :D

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9) Zsom! válasza keIdor (#4) üzenetére


Zsom!
tag

Én azt nem értem, miért jó az, hogy v=w; i=y? Na meg a rövidítések...
Wagy csak én wok ien régy módy?

Puszcsy láwcsy ewribádi!
na mire kierőszakoltam magamból megelőztek

[ Szerkesztve ]

(#10) keIdor válasza mephi666 (#6) üzenetére


keIdor
titán

pl. a "láwollak"?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11) #19617792 válasza Peter Kiss (#1) üzenetére


#19617792
törölt tag

Felteszem a kérdést, hogyan lassulhat az agy, ha manapság már luxuscikknek számít?

(#12) mephi666 válasza keIdor (#10) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát pl... meg a sok "-csi" a szavak végiben :( na, az még "kedvencem"... megerőszakítják nyelvünket :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Szerintem jó hogy az ilyen idejétmúlt dolgok kihalnak a nyelvből. Régebben se értettem nagyon mire jó az elválasztás, amíg eszel az ember rajta, hogy pontosan hogy kell írni, addig leírt már fél sort ha újat kezdett :)
Sorkizárt formázással meg úgyis fölösleges.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14) Lenry


Lenry
félisten

mert lényegtelen és fölösleges. sokkal egyszerűbb, ha új sorba írod. nem nagyon tudok olyan élethelyzetet, ahol muszáj használni.

(#13) kraftxld megelőztél

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) moha21


moha21
addikt

Én is észrevettem magamon, hogy egyre rosszabbul és lassabban írok papíron.:S

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16) Armahun


Armahun
addikt

Inkább azóta nem tudnak a diákok elválasztani, meg normálisan olvasni sem ( a szövegértésről ne is beszéljünk) amióta ún. szóképes módszerrel tanítják olvasni a nebulókat.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#17) dabadab


dabadab
titán

Az ötéves, óvodás gyerekek, akik még írni sem tudnak, tökéletesen szótagolnak. Namármost, ha az iskola elvégzése után ez sem megy nekik, akkor azért felmerül a kérdés, hogy mégis mi a fenét csinálnak ott tanítás helyett.
A magyartanárok teljesítménye meg amúgy is rettenetes, a diplomás felnőttek nagy része azt se tudja, hogy mi is az a helyesírás (mármint magát a fogalmat nem ismerik: keveredik a fejekben a nyelvhelyességgel, a művelt nyelvhasználattal meg ki tudja, mivel).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#18) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Míg iskolába jártam, az összes osztályomban én voltam a legjobb helyes írók között (4-es osztályzattal). Szóval követtem/követek el hibákat Én is. Az elválasztást én már nagyon rég nem használom sehol, mert a szakiskolában magyar órán nem volt rá szükség. Inkább a füzetbe is sorkizárt kézírás került.
Időközben elmúlt az iskola és az eddigi 4 osztályom fele összességében nem tud most se helyesen írni és olvasni.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#19) Daweee


Daweee
őstag

Engem még megtanítottak anno cirka 11-12 éve, és még a mai napig megy. Az más kérdés hogy sose használtam, kivétel tollbamondás és egyéb marhaságok alkalmával, inkább új sort kezdek vagy átnyúlok a szomszéd lapra. Legtöbbször az utóbbi. :D Egyébként meg a nyelvtan oktatás már nagyon régen nem arról szól amiről kéne, a szobanyelvészek hülyeségeit tanítják, mint kommunikációelmélet, szóelemzés, mondatelemzés, és hasonló elméleti értelmetlenségek, közbe pedig senki nem tud helyesen magyarul írni. Én sem, előfordul hogy el kell gondolkozzak egy szó helyes alakján, van hogy nem is jövök rá, de úgy érzem még mindig jóval az (osztály) átlag felett állok ebből a szempontból. Egyszerűen nem tanítják meg, legalábbis nem elég jól. De azt bezzeg tudjuk, hogy az emberek kód segítségével kommunikálnak egy valóságban található csatornán keresztül, és hogy a képzés helye szerinti részleges hasonulás miatt ejtjük például a "különbség" szót "m"-el. Szerintem 100-ből minimum 30an kapásból le is írják "m"-el...

(#20) D1Rect


D1Rect
félisten

Édesanyám nem kis boxmeccset vívott az akkori tanítónénimmel, mert úgy tanítottak mindet írni/olvasni, hogy egyben kellett kiolvasni a szót.
Én otthon szótagolva tanultam. Botrány, hogy miért megy ellen a tanárral.
Probléma, beírás, stb. Ezután kiradíroztuk a könyvemből az elválasztásokat.
Eltelt pár év, eljutottunk az elválasztáshoz.
Az osztály hónapokat(lehet többet) szenvedett vele, én meg unatkoztam.

Egyébként nem tudom mit kell ezen pörögni, hogy nem tudnak elválasztani.
Mondatot nem tudnak írni. Képtelenek megfogalmazni a gondolataikat.

(#21) Badman 4ever válasza #19617792 (#3) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Inkább vagyok ősember, mint menő majom. :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#22) Eastman válasza Badman 4ever (#21) üzenetére


Eastman
őstag

Szerintem ez irónia volt Earl részéről...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23) Csemike


Csemike
csendes tag

Érdekes... a mai napig a tananyag része a szótagolás. Másképp nem is lehet tanítani az írást és az olvasást. :) Tehát, elvileg minden gyerek megtanulja, és emlékszem, még 7. osztályban is volt olyan feladat nyelvtanórán, hogy megadott szavakat kellett szótagolva leírni. Igaz, mindez 1996-ban volt.

(#24) Badman 4ever válasza Eastman (#22) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Pontosan tudom, gondolkodtam is, hogy lehetne másképp megfogalmazni, de csak így sikerült. :K

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#25) Eastman válasza Badman 4ever (#24) üzenetére


Eastman
őstag

Np! :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.