Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thusor


Thusor
őstag

Ebbe az egészbe belegondolva a flottás telefonszámok is elég meredekek. Sok olyan flotta van ahol a tulajdonos egy cég a telefonszámnak, a tényleges szám használója pedig csak számlafizető. Ott is gond nélkül vissza tudna élni a flottakezelő a SIM-ekkel, hogy megszerezze a belépőkódot az e-bankhoz. Ugye mondjuk ott akkor kellene tudni az e-bankhoz szükséges adatokat is. Ne de akkor is, a SIM nem a tényleges felhasználó birtokában van.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#2) Laraxior


Laraxior
titán

Folytatás? :U

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#3) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Kizárt, hogy ezt vadidegen követte el.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4) And válasza Thusor (#1) üzenetére


And
veterán

Hogy ez mennyire igaz: mikor új dual sim-es, saját telefont vettem, és emiatt ki kellett cserélnem a céges (flottás) kártyát, a szolgáltató csak a telefonszámot és a 4-jegyű 'titkos kódot' kérte, ami alapértelmezésben a telefonszám utolsó négy számjegye. Ennyi erővel bármelyik kolléga vagy főnök számát megkaphattam volna, és amíg a delikvens nem veszi észre, hogy a kártyája - amit ezzel rögtön tiltanak - nem működik, simán használhattam volna a telefonszámát.

(#5) GreatL válasza Laraxior (#2) üzenetére


GreatL
őstag

Az OTP visszaírta a pénzt ezeknek a zseniknek, és megy tovább az élet.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#6) mephi666


mephi666
nagyúr

az anydesk egy trójai faló? :Y ez nekem új

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7) Gdi


Gdi
senior tag

Ja hát ez fura.
Anydesknek tudomásom szerint nincs olyan quicksupport verziója mint teamviewernek.
Tehát, hogy csatlakozni tudjanak ahhoz kell az, hogy valaki bediktálja nekik az azonosítót, és rányomjon az elfogad gombra a felugró ablakban.
Esetleg ha valamibe beágyazva érkezett de még akkor is necces, hogy hogyan.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#8) mephi666 válasza Gdi (#7) üzenetére


mephi666
nagyúr

...én is így tudok otthonra bejelentkezni anydesk-el, hogy csatlakozok teamviewerrel a saját csoportba felvett gépre és engedélyt adok magamnak :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#9) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Hát persze, egy óvatlan kattintás...

Egy kattintás, a letöltés engedélyezése, a letöltött exe futtatása, a program által adott egyedi azonosító megosztása vagy konkrétan használva a programot csatlakozva egy másik számítógéphez, a hozzáférés engedélyezése.
Konkrétan ezt a programot nem próbáltam még, de hasonló programoknál elég sok idő, míg megkeresek valamit a másik gépén szóval vélhetőleg sokáig hagyták futni a programot, miközben engedélyezve volt a távoli hozzáférés.
Mondjuk ez az utolsó lépés kikerülhető, ha a rövid hozzáférés ideje alatt telepít egy valódi trójait, de akkor sem 1 óvatlan kattintásról beszélünk, hanem ordas nagy hibákról.

Nekem is az a gyanúm, hogy ez belsős munka volt.

(#10) eldiablo válasza And (#4) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Érdekes, tőlem még aláírási címpéldányt is kértek, amikor jótállási jeggyel akartam leadni javításra egy flottás telefont.

(#11) Dilikutya válasza Ghoosty (#9) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem "kicsit" olyannak tűnik, hogy tudták, mit keresnek. Aligha véletlenszerűen kiválasztott áldozatok voltak, gondosan kitervelt akciónak tűnik. De hogy a félnótás minek telepít valamit, amiről nem tudja, mi az. Valami informatikai tudatosságot bele kéne már nevelni az emberekbe, a világ legkönnyebben elkerülhető baklövése volt ez. De félelmetes, hogy még az interneten, okostelefonon élő fiatalok is csak hümmögnek, hogy ők nem informatikusok, ha olyan szintű megelőzésre gondolok, mint hogy ne kattints semmire, ha csöcsös képek jönnek a céges email címedre, meg senki sem akar neked Nigériából több millió eurót utalni, szóval ne utalj neki előre semmit.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12) Jarod1 válasza Dilikutya (#11) üzenetére


Jarod1
addikt

jó hülye az ilyen, pár hónapja volt hasonló, már az gyanús hogy OTPs nek kell lennie a vásárlónak..
olyan mintha azt monndanád csak kékszemű ember vásarolhatja meg a lakást..
ezt még megfejelte hogy emailben rákattint egy másik alkalmazásra..

(#13) Ghoosty válasza Dilikutya (#11) üzenetére


Ghoosty
őstag

" De hogy a félnótás minek telepít valamit, amiről nem tudja, mi az."

Ez portable, nem kell telepíteni, csak futtatni. De nyilván idegen helyről letöltött akármit sem futtatunk. Még akkor sem, ha szimpatikus ingatlan eladó küldi.

(#14) nyisziati válasza Ghoosty (#9) üzenetére


nyisziati
veterán

+Dilikutya:

Az emberek kb. 95%-a informatikai analfabéta.
A maradék 5% egy része meg ezt használja ki.
Sajnos ilyen kort élünk.

(#15) Dilikutya válasza Ghoosty (#13) üzenetére


Dilikutya
félisten

Még ha portable is, valahogy csak a támadóhoz kerültek a gép elérési adatai. Bár nem ismerem az AnyDesk-et, hogy jutottak célba ezek az adatok.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16) janeszgol válasza Dilikutya (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

Jo az eszrevetel. Ez ugyan az, mint az unokazas. Egy nem elhanyagolhato reszenel az unoka vagy a gyerek all a hatterben.

(#17) brd válasza mephi666 (#6) üzenetére


brd
nagyúr

Késsel is lehet embert ölni, nem tudtad? A felhasználás módja és a felek belegyezése határozza ezt meg, nem a program tevékenysége.

The only real valuable thing is intuition.

(#18) brd


brd
nagyúr

Hát, ha ez pont így történt, ahogyan a cikkben leírták (amit azért nehezen fogadok el) egyrészt a bankot nem értem (persze igen, de mégsem :) ), másrészt ennyit ér (ez a fajta) 2FA, de azért kötelező és le is húzzák az embert érte (SMS-ek ára), hogy dögöljenek meg. Meg ennyit ér egy ID card (felhasználása) is, gratulálok az összes törvényhozónak!

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#19) e-newsee válasza eldiablo (#10) üzenetére


e-newsee
addikt

Nálunk is. Aláírási címpéldány, munkaviszony igazolás, és egyedileg az adott ügyintézésre szóló meghatalmazás a cégtől, amivel csak azt az egy ügyet intézhetem. Utóbbi a főnököm, és a gyárigazgató aláírásával.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#20) WhiteWalker válasza Gdi (#7) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nah igen , az Anydesk azonosítót azt mégis hogy szerezték meg? :U
A csatlakozást el is kell fogadni ráklikkelve a home gépen, ha netán mégis megtudták volna a zsiványok ...

(#21) t72killer válasza janeszgol (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, egy dolog, hogy tényleg van olyan hülye, aki vígan és dalolva telepíti a malware-t a gépére, de ez nagyon valószínű, hogy célzott kirámolás volt. Sőt, az önrablást sem zárnám ki 100% valószínűséggel.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) Jarod1 válasza t72killer (#21) üzenetére


Jarod1
addikt

önrablást kizártnak tartom mert másik fickót is lenyúltak 1-2 hónapja,
az egészben az a furcsa hogy a OTP mindkettőt kártalanította,, bár amennyi pénz lenyúl a bank a ügyfelektől...

(#23) mephi666 válasza brd (#17) üzenetére


mephi666
nagyúr

lehet, de az anydesk-et ingyenesen letölthető trójai falónak nevezni olyan, mintha a személygépkocsit általánosságban 1.5tonnás tömeggyilkos szerkezetnek neveznéd :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#24) t72killer válasza Jarod1 (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Engem is meglepett, mert kb 0 esélye van, hogy ezeket elkapják és behajtsák a lopott pénzt. Igaz, ha volt korábban eset, akkor nem önrablás lesz.

#23: ha olyanok kezébe adod, akik annyit értenek a számítógéphez, mint egy 4éves óvodás a vezetéshez, akkor nyugodtan nevezhető annak. És bizony a felhasználók elég nagy része ilyen.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) brd válasza mephi666 (#23) üzenetére


brd
nagyúr

Jó a példa, van, aki annak hívja. ;]

The only real valuable thing is intuition.

(#26) démosthenés


démosthenés
csendes tag

(#20) WhiteWalker

Nem nagy vasziszdasz csinálni olyan portable verziót, amiben ezek előre ki vannak töltve és beállítva;] és csak egy klikk az user részéről és :Y

[ Szerkesztve ]

(#27) dabadab válasza Ghoosty (#13) üzenetére


dabadab
titán

Ez portable, nem kell telepíteni, csak futtatni. De nyilván idegen helyről letöltött akármit sem futtatunk

Szerencsére a Microsoft feltalálta a kiterjesztések elrejtését.

DRM is theft

(#28) Savageboy válasza dabadab (#27) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Mondjuk a teljes képernyős UAC prompt elég feltűnő kellene legyen...

(#29) Dilikutya válasza dabadab (#27) üzenetére


Dilikutya
félisten

Akinek az UAC vagy a levelező figyelmeztetése nem mond semmit, annak amúgy is mindegy, az Intézőben ott van-e a kiterjesztés, vagy nincs.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#30) sztanozs válasza Jarod1 (#22) üzenetére


sztanozs
veterán

Vsz lehetett ott valami a háttérben. Másik banknál, nem az OTP-nél, volt ezzel ellentétes tapasztalatom - simán pereskedett az ügyfél a saját hibájából (illetve hanyagságából) elveszített pénzért a bankkal.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#31) Eastman


Eastman
őstag

A Ravasz, az Agy, az X BMW és egy szatyor pénz.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.