Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gargouille


Gargouille
őstag

Ezek a mai fiatalok... :D

Végül is pont úgy tekintünk rájuk, ahogy ránk tekintettek mikor annyi idősek voltunk mint most ők. De ez csak azt mutatja szerintem, hogy a mi öreg vitorláink még egy másik széljárásra voltak tervezve.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#2) nullpoint válasza Gargouille (#1) üzenetére


nullpoint
senior tag

A vitorlás hasonlat szép. :) :C

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#3) Vesa válasza Gargouille (#1) üzenetére


Vesa
veterán

A fiatalokkal minden korosztály idősödő tagjainak problémája van, és jellemzően mindegyik elfelejti, hogy pont így történt vele is az ő fiatalságának idején.

Teljesen más világ van, a mai fiatalokat más impulzusok érik, más környezet, más minden. Francért csodálkoznak sokan azon, hogy a reakciók is mások lesznek?
Ha a mi generációnk születik bele ebbe a hülye telefonos technológiába, pont olyan függők lennénk mint ők, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az összes többi korosztály, akik közel úgy rá vannak kattanva, mint a fiatalok. Újabban már az idősek is, akik kvázi ellepték a facebook-ot, ahonnan a fiatalok t9bbsége úgy 5-6 éve már elhúzott.

Domokos Gábort rendkívüli embernek tartom, a cikket már napokkal ezelőtt én is olvastam, de a hittel kapcsolatot részt nem szabad összemosni a vallással, mert hatalmas hiba lenne! Nem is arról beszél.

A tudomány a valóság költészete!

(#4) #90088192


#90088192
törölt tag

Erről olvastam korábban, és először nem értettem mi a jelentősége, aztán lassan de biztosan közelebb kerültem a gömböchöz :DDD

(#5) Gargouille válasza Vesa (#3) üzenetére


Gargouille
őstag

"Ha a mi generációnk születik bele ebbe a hülye telefonos technológiába, pont olyan függők lennénk mint ők, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az összes többi korosztály, akik közel úgy rá vannak kattanva, mint a fiatalok"

Fontos dolgot mondtál ki, picit távolabbról nézve én úgy fogalmaztam volna meg, hogy a mi generációnk teremtette nekik azt a világot, amihez nekik most alkalmazkodniuk kell. Övön aluli őket kárhoztatni érte. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#6) Gargouille válasza nullpoint (#2) üzenetére


Gargouille
őstag

Köszi. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#7) nemlehet


nemlehet
őstag

Bár én nem vagyok már kifejezetten "mai fiatal" így közel a 30-hoz, de mégis iszonyat fel tud húzni amikor a 40-50-es korosztály óriási pofával szidja az új generációkat.

Bakker te nevelted őket :D Te szavaztál, te alakítottad ki a ma élő rendszereket és tulajdonképpen mai napig ez a korosztály tartja fent a status quo-t.... Akkor tulajdonképpen miért is panaszkodnak?

Persze, persze ez mindig ilyen, most a telefon meg a facebook a sátán, régen a rock n roll volt az, előtte meg jazz...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#8) nullpoint válasza nemlehet (#7) üzenetére


nullpoint
senior tag

Azért a rock'n'roll meg a jazz miatt nem lettek az emberek körülnézés nélkül lehajtott fejjel az úton átsétáló birkák. :D

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#9) Tikakukac


Tikakukac
titán

és arra vannak beállítva, hogy ötpercenként kapjanak valamilyen stimulust, mert ha ezt nem kapják meg, akkor nem tudnak működni. Nem tudnak kitartóan dolgozni, képtelenek arra, hogy rabjává váljanak valaminek, és csinálják. Először azt hittem, hogy egy-egy diáknál jelenik meg ez a kihívás, de most már látom, hogy ez rendszerszintű, az egész korosztályt érintő jelenség, és nem nagyon látom a megoldást.

A stimulus 5 percenként meg a rabjává válás az megy annak a generációnak is aki jellemzően ezt gondolja itt fentebb. Leginkább alkoholnak hívják :P Az is rendszerszintű és nincs rá megoldás. Meg a betokozódott hülyeségek, az a másik.
Ez a kitartó meg egyéb munka is pontosan úgy megy és nem megy a mostani generációnak is ahogy az idősebbeknél. Az elmúlt 10 évben ha valamit megtanultam, az az, hogy ha szeretnél rendes munkát végeztetni a mesteremberekkel akkor 1-2 kivétellel, de tényleg 0-24 a seggében kell lenni, különben a meló minősége hanyatlásnak indul és olyan határidőkbe csúszunk, amit épeszű ember már fel sem vesz. Ha pedig ezt felhozom, akkor kezdődik a bezzeg az én időmben story time.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10) dabadab


dabadab
titán

Az azért látszik, hogy nem matematikus :)

DRM is theft

(#11) tomazin


tomazin
veterán

Erdemes megnezni a social dilemma c. filmet, valaszt ad erre a problemara.

(#12) Eastman


Eastman
őstag

https://www.youtube.com/watch?v=A0d_XT71plE&t=2442

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.