Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _flamer


_flamer
aktív tag

Korrekt füles, bárcsak megkedvelném ezeket az "agyba dugós" füleseket :)

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#2) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

" ... érintésvezérlés ... "
Igaz, hogy sose próbáltam, de - főleg ekkora méretben, utcán, séta közben - nem tudom elképzelni, hogy létezik készülék, amin ez jól működne, ill. felvenné a versenyt a fizikai gombokkal.

(#3) Th3Ac3 válasza <Adamsky> (#2) üzenetére


Th3Ac3
aktív tag

Még nekem is szoknom kell ezt a fajta vezérlést, pedig egy ideje megvan a Sony XM3-am. Sokszor mellényomtam vele, de most már egész jól alakul, határozottnak kell lenni mit akarsz csinálni és akkor menni fog.

(#4) <Adamsky> válasza Th3Ac3 (#3) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... határozottnak kell lenni mit akarsz csinálni és akkor menni fog."
Vagy keresni olyan fülest - nem könnyű, mert elég gyér ilyenből a választék - amin rendes gombok vannak (nekem ilyen van).

Hö-hö, most nézem, hogy ez az XM3 egy - khm... nem kicsi :D - fejhallgató.

[ Szerkesztve ]

(#5) francz'70 válasza <Adamsky> (#4) üzenetére


francz'70
aktív tag

Ugyanezen a néven van fülhallgató is, nem csak fejes.
Szerintem arról volt szó ;)

(#6) <Adamsky> válasza francz'70 (#5) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... és tényleg. Csak Th3Ac3 nem adta meg a teljes típusszámot, és a kereső az XM3-ra nekem a fejhallgatót dobta.

(#7) moleculez


moleculez
veterán

A gesztus vezérlést el kéne felejteni, vagy kapcsolhatóvá tenni, ritka idegesítő, hogy ha hozzányúlok megigazítani, azt csinál valamit. :W

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#8) Schuler888 válasza <Adamsky> (#4) üzenetére


Schuler888
senior tag

Nekem van mind2. Galxy Buds erintos, !JBL gombos... hat a buds egy alom ilyen szempontbol a !JBL-hez kepest. Hozzanyulok es kuss, ket erintes kovetkezo...stb es precizen hozza, aki nem probalta ne iteljen.. :U
Es az igazitasnal is a szeleinel fogom meg logikusan, hogy tudnal a tele oldalaval igazitani..agyrem :F

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#9) Benetnes


Benetnes
tag

Érdekes nekem van 8-10 fajta amiből a fele érintős soha nem volt bajom vele. Megszokás kérdése, bár én az érintést jobban kedvelem, nem kell az agyamba nyomni ha zenét akarok váltani. Mondjuk ha valami akkor a jbl endurance sprint vagy a dive felidegesít olyan érzékeny, de az ugye nem tws...... :))

(#10) <Adamsky> válasza Benetnes (#9) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Megszokás kérdése ... " - igen, ez a helyes kifejezés. Csakhogy én az olyan dolgokat szeretem, ill. részesítem előnyben, amiket nem megszokni kell, hanem az első pillanatról kézre állnak. Biztos, hogy sok múlik a felület érzékenységén és/vagy elhelyezésén, de pont ezért nagyon könnyű belőle sz@rt csinálni (szemben egy hagyományos nyomógombbal).

OFF: "Kedvencem", hogy most már egyre több autóba, és egyre több helyre tesznek érintőgombot. Persze lassan ennek is örülni kell, mert lassan már mindenért a menüben kell turkászni ...
Szóval ott a "csoda" érintőgomb, ami sok gyártónál már "haptic feedback"-es, szóval ha egyszer megnyomjuk, akkor tényleg olyan, mintha egy rendes gombot nyomnánk. Egy dolgot nem tudnak: a tapintással történő "navigálást", ill. érzékelést nem tudják helyettesíteni. Azt, amikor odanézés nélkül (!) ki tudom tapintani, hogy merre járok a műszerfalon.
Jó-jó az érintéses vezérlés, de ha egyszer kaptunk egy kalapácsot, akkor nem kéne mindent szögnek nézni ...

(#11) sxxorp válasza Benetnes (#9) üzenetére


sxxorp
őstag

Valószínűleg nincs a gombosok közt Tronsmart Onyx Free. Fizikai, de nagyságrendekkel könnyebb megnyomni, mint egy átlag gombosat: "Érdekes módon fizikai gombja van (ez újdonság, mivel a Tronsmart érintőgombokat alkalmaz egyébként), viszont abból egy jó megoldás, a Panasonic-tól származó tactile switch képezi a gombok alapját. Így elkerülhetők a véletlen érintések, viszont nem kell nagy erőt kifejtve agyig préselni a fülhallgatókat, ami igen jellemző a fizikai gombokra a fülhallgatók esetén. A gyártó szerint 71%-kal kisebb erőt kell kifejteni a megnyomásukhoz, mint egy átlagos gomb esetén."
Ígértek róla tesztet, azóta sincs, de így könnyen megtalálhatod máshol.

(#12) Gáben81 válasza sxxorp (#11) üzenetére


Gáben81
senior tag

Airpods Pro-nál nem mondják meg(lehet más is olyan jó, csak nekem azzal van tapasztalatom), hogy arról beszélek. Persze annak ára van :) .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.