Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gordiann


Gordiann
őstag

Na ez zsír :)
Sokan talán a wii pontatlansága miatt mondják rá, hogy gyerekeknek való sz'r... :U

(#2) edward2 válasza Gordiann (#1) üzenetére


edward2
addikt

tessék? :D én nem rég probáltam ki wiit most épp van is nálam egy de a pontatlanság az a programozoi bénaságra vezethető vissza eddigi tapasztalataim alapján. pl egy mario kart döbbenetesen pontos. elején azért tűnt pontatlannak mert nem akartam elhinni hogy a kicsi kis mozgatás elég...

(#3) bwoay válasza edward2 (#2) üzenetére


bwoay
nagyúr

sőt, sokszor idegesítően pontos, pl wing islandben

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4) krokk válasza edward2 (#2) üzenetére


krokk
senior tag

pontosan. játék ergó programozó függő, hogy milyen a pontossága. Sőt van pár játék amit eléggé bezavar a 2 távirányító. Azt hittem, hogy elromlott a wii-m, de szerencsére csak játék a hibás... Jó példa erre a programozásra, hogy wii menüben lehet forgatni körbe a kezet is, hát Nintendós játékokon kívül ezt nem sok játékban láttam még.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#5) QuippeR


QuippeR
tag

Ez gondolom olyasmihez kell majd, mint például élethű kardozás, ami azért nem ugyanaz mint a Mario Kart, hiszen ott csak egy tengelyen kell pontosan érzékelni a dolgokat.

(A kéz forgatása a menüben meg azt hiszem nem a mozgásérzékelésen, hanem a sensor baron alapul.)

szerk: Jah és hozzátenném, hogy ez kizárja a nunchuck használatát, ami azért elég nagy érvágás szerintem. Például egy FPS-ben hogyan mozogsz, ha nincs nunchuck?

[ Szerkesztve ]

(#6) huoc válasza QuippeR (#5) üzenetére


huoc
csendes tag

ránézésre nem feltétlenül zárja ki a nunchuck-ot, úgy tűnik, mintha az alján lenne csatlakozó. remélem.
egyébként egyetértek mindenkivel, döbbenetes, h szinte csak a nintendo játékok vannak profin leprogramozva a mozgásra.
viszont az is biztos, h pl. kardozást nem lehetett eddig profin megcsinálni (ld. Red Steel, majd kitéptem a hajam, folyamatosan állítgattam a short moves-long moves opciót, mind2 sz*r volt), remélem a Force Unleashed-et már erre a kütyüre fejlesztették...

(#7) huoc válasza huoc (#6) üzenetére


huoc
csendes tag

ja, és remélem a régi szilikon tokok jók lesznek rá, mert nem kívánok újakat vásárolni :F

(#8) krokk válasza QuippeR (#5) üzenetére


krokk
senior tag

A kéz forgása tény hogy inkább a sensor bar. Itt csak arra akartam célozni, hogy programozón múlik mennyire van kihasználva, te rádughatod ezt a motion plust, ha a program nem olyan akkor tökmindegy. A kéz forgatása pont ilyen, tud ilyet is a wii, csak a játékok 90%ban nincs kihasználva, csak annyi, hogy megmozdítottad e vagy sem, illetve hogy milyen gyorsan:)

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#9) Peat;) válasza krokk (#8) üzenetére


Peat;)
veterán

Azért anno a nintendo eléggé hangsúlyozta hogy mindenre képes a motion és a fejlesztőkön múlik a dolog. Erre itt ez a kis pontosító cucc, kicsit ellentmondásos. Vagy lenyúlja egy újabb kiegészítővel (ami lehet hogy csak minimálisan javít) a wii tulajokat nintendo, vagy megjelenéskor kamuzott hatalmasat.
Red steelben is forog a kéz amúgy, én mindig ferdén tartottam pl pisztolyt, mert úgy menőbbnek éreztem magam :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.