Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vegitossj7


vegitossj7
addikt

Dehát "nics rá péz!" a Sony-nál...

Tévedni emberi dolog, de néha velem is megesik.

(#2) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mivaaan!? Sony a Kickstarteren kuncsorog?! Mi a jó édes **** ez? :D
Szegény Sony, mindjárt nekik ajánlom az adóm 1%-át... ez nevetséges!

:(((

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3) oriic válasza .LnB (#2) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:DDD

ÉN egyik részével sem játszottam, de fanok biztos oda vannak meg vissza.

Live-Die-Respawn

(#4) [CsuCsu] válasza .LnB (#2) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ez preorder és kereslet felmérés egyben. Nincs elég kereslet nem készül.

(#5) ABee


ABee
tag

Simán össze fog jönni a pénz a Shenmuera. Most áll másfél millán fejenként, kb. 85 dodós átlag befizetéssel. :Y

[ Szerkesztve ]

(#6) alevan


alevan
őstag

Egyrészt: Hip-Hip hurrá! Hip-Hip hurrá!

Másrészt: Mi a jóég? Most komolyan eljutottunk erre a szintre? Ezután mi jön? Jövőre az EA a kickstarteren gyűjt majd a BF5-nek?

Ennyire nem mennek az előrendelések, hogy már kickstarteren kell összeszedni őket?

Edit:

Ez most komoly? Biztos, hogy összejön még a 4 milla is, de ezek a szintek szánalmasak ennyi pénzért...

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#7) [CsuCsu] válasza alevan (#6) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nem ugyanaz. Normális esetben akkor is elkészül a játék ha nem rendelik elő. Gondolom SONY bizonytalan a játék iránti fizetőképes keresletben. Ha fizetnek érte elegen akkor elkészítik.

(#8) vegitossj7 válasza [CsuCsu] (#7) üzenetére


vegitossj7
addikt

Ergo beszariak is új IP-ket kihozni...

Itt tartunk, a régebbi sorozatok jönnek, de az új IPk-hez már nekünk kell összedobni a pénzt elkeseredésünkben...

(#6) alevan: Lel, 1 misi a skill tree, gratulálok hozzá.

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de néha velem is megesik.

(#9) alevan válasza [CsuCsu] (#7) üzenetére


alevan
őstag

Szóval Shenmue 3ban bizonytalan. Ellenben FF VII az jöhet a Square szerint.

Legalább annyit remélek, játszhatóvá teszik a Shenmue 1 és 2-t PS4-en és PC-n, mivel jelenleg hivatalosan csak Dreamcast-ra adták ki.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#10) mlinus


mlinus
őstag

ez a pár millió lófütty, még az első játék is valami 60-70 millió dollárban került anno. nyilván a sony csak horgászik egy kicsit, hogy mennyire érdekli az embereket, aztán felkarolja a fejlesztést. mondjuk így is elég ciki volt, save shenmue kampány aztán utána activisionnel a CoD megegyezés amibe gondolom egy átlagos AAA játék fejlesztési költségének a többszörösét nyomták bele, cska hogy ők tudják reklámozni a játékot. :DDD

(#11) .LnB válasza [CsuCsu] (#4) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem érdekel (és ezt írhattam volna csúnyábban is)!
Tudod mi ezzel a baj? Hogy ez egy nagyon rossz példa a többi kiadónak. Ahogy korábban utalt már rá itt a fórumtársunk, eljutunk oda, hogy a BF5-re gyűjtést szerveznek, majd kiadják neked teljes áron, majd még fizethetsz a Premuim-ért. Vagy a COD ugyan így, aztán veheted a DLC-ket és a mapokat.

Ez most elég meredeknek tűnik így elsőre. De ha több ilyen sikeres kampány lesz akkor szerinted nem fogják kihasználni?
Felmérés a kutyagumit, lehet egy online kérdőívet is kiadni, yes or no és ennyi. Ha a kérdőívet bejelentették volna az E3-on akkor eljut mindenkihez, lenne elég szavazóbázis.
Ez így rossz, nagyon rossz!

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#12) ldave válasza .LnB (#11) üzenetére


ldave
félisten

Amíg nem pénzzel szavaz az ember, addig semmit nem ér egy ilyen online felmérés. Most nézem a Shenmue első részének wiki oldalát, 47 millió dollárba került a Dreamcast játék fejlesztése. 47 millió dollár egy SD játékra. Az a 47 millió most inflációval 67 milliónak felel meg. Ehhez képest ez a 2 millás gyűjtés micsoda?

Én is amondó vagyok, hogy ez csak egy felmérés, hogy tényleg van-e valós igény erre a játékra, vagy csak a rajongók szája nagy. Egy online szavazás semmit nem ér, ott a nagynéném is benyomná az igent, pedig PC-je sincs.

A Slime draws near! Command?

(#13) .LnB válasza ldave (#12) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igazad van, pénz nélkül nincs súlya a dolognak. De ettől függetlenül akkor is rossz példa. Nem kell világvégét kiabálni emiatt, de azért aggasztó.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#14) ABee válasza .LnB (#11) üzenetére


ABee
tag

Ezzel nem értek egyet. A CODot BFet úgyis megveszik/előrendelik fölösleges Kickstarterrel szórakozni.
Ha eljátszanák amit írsz az lenne belőle hogy:
Lesz aki nem ad nekik többet egy fillért se és jelentős folt esik a cég imázsán
A többség alapbol annyit ad amennyiért a játékot is megkapja és így a cég nem jár sokkal jobban mint a sima előrendelésekkel.

Emellet meg még sikeres gyüjtés esetén is lehet pofára esés belőle a kiadónak. Tegyük fel ösze gyűjtenek 5-6 millát a sorozat rajongói és a sony megcsinálja a játékot további mondjuk 50 misiből (hamár a korábbi részek is 60-70 milióba fájtak). Lehet hogy csak 1-2 millió plusz bevétele lez a sonynak a Kickstarter gyüjtésen túl mert a fanok már megkapták és mást nem nagyon érdekel. (Tegye fel a kezét akinek volt dreamcastja és játszott is a játékkal) Ha hasonló képpen alakul nem sokan fogják így csinálni.

(#15) .LnB válasza ABee (#14) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem azt akartam sugallni, hogy a következő COD és BF részek így jelennének meg. Sokkal nagyobb büdzséből készülnek a játékok durva lenne csak Kickstarteren gyűjteni össze a fejlesztési költséget. Ez tény.
Itt az elvi dolgokkal van bajom. Engem ez nagyon zavar, hogy a Sony ezt csinálja. Nem igaz, hogy ne lenne erre más mód. Nem azt mondom, hogy most mindenki Kickstarteren fog gyűjtést indítani. De a nagy kiadók így vagy úgy ki tudják használni az ilyen sikereket. Gondolkodjunk kicsibe, akár egy kiegészítő, bármilyen addon... Nem biztos, hogy így lesz. De régebben fizetős demo-kat, pay-to-win játékokat, és fizetős DLC-ket se tudtam volna elképzelni. Mára pedig mindennapos dolgok.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#16) ldave válasza .LnB (#15) üzenetére


ldave
félisten

Persze, elvi szinten rossz irány. De ott van az új Batman, 60$ a játék, 40$ a season pass, végtelen előrendelői és collector ajánlat. Ez szerintem sokkal rosszabb dolog, mint a Kickstarter. Ott tartunk, hogy 100$ a játék, amiből 40$ az se tudod, hogy mire megy majd el.

A Slime draws near! Command?

(#17) ABee válasza .LnB (#15) üzenetére


ABee
tag

Én megértem a félelmeidet. Persze sülhet el ez a kickstarteresdi nagyon rosszul is, de mint írtam azért a kiadónak sem kockázatmentes és ez legalább egy kétoldalú dolog. Több a feedback a vásárlók részéröl már a fejlesztés alatt is, nem csak annyi hogy a készterméket megveszi-e vagy sem. Sok olyan játék készül el aminek amúgy nem mertek volna neki állni. Nyilván így is sok a szemét közte de van néhány darab ami igazán előremutató és ha több ilyen készül az hosszú távon esetleg jobb mederbe terelheti a Mainstream játékfejlesztést is.

[ Szerkesztve ]

(#18) .LnB válasza ldave (#16) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Bizony. Elszomorító. Nem is veszek SP-t az Arkham Knight-hoz. Megvettem 7-ért a preorder verziót, és ennyi. Majd 2év múlva megveszem a többi cuccot hozzá.

(#17) ABee Csak vészmadárkodom (vagy papagájkodom? :D)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#19) ABee válasza .LnB (#18) üzenetére


ABee
tag

Lehet csak én vagyok túl optimista... :B

(#20) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Biztos hogy ezt az E3-on kellene nyomatni hmm hmm hmm? :U

All→M8

(#21) Silenzio válasza .LnB (#18) üzenetére


Silenzio
addikt

Én is 7000-ért vettem meg.

Fórumtársak, nincs ezen az égegyadta világon semmi meglepő. A Shenmue iszonyat pénzekbe került, és finoman fogalmazva is rétegjáték lett. Nincs az a kiadó, amelyik teljes egészében finanszírozná. Ld. még Planescape Torment. Annak a (nem hivatalos, de szellemi) folytatása is közösségi finanszírozásból épül-szépül, hiba nyeri meg az összes "világlegjobbrpg-je" listát az előd, ha egyszerűen nem profitábilis, mert nehéz, mély, "uncanny", RETEGJÁÁÁTÉÉK. Megkockáztatom, ma már egy Fallout 1 vagy egy Baldur's Gate is nagy falat lenne a pénzembereknek, pedig utóbbiban aztán semmi művészi mélység nincs, fentezi panelek magnum opusa az egész. De manapság, a Battlefield 26, a Cod42 és a NFS33 világában tán megfeküdné az ipar urainak gyomrát.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#22) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Emberek, nyugodjon le mindenki a picsába. Jön a Shenmue 3!!! Konkrétan tizenöt éve várat magára a folytatás, erre ti itt marjátok egymást, hogy hogyan jön meg milyen köcsög dolog ez. Ki a francokat érdekel? Jön a Shenmue 3, hát lehetnénk ennél boldogabbak?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#23) #52815360


#52815360
törölt tag

És meg is van a 2 millió.

(#24) Zsoccc


Zsoccc
senior tag

Úristen hány E3 alkalmával vártuk már ezt a pillanatot! Tény, hogy tisztább lett volna ez egy sima bejelentésként, de most őszintén nem tök mindegy bármelyik rajongónak, hogy milyen módon valósul meg. Aki ott volt akkor amikor először beraktuk a lemezt a DC-be és átjátszott napok múlva mikor véget ért a Shenmue 2, csak ültünk és bámultunk magunk elé, és a gyönyörűségtől alig tértünk magunkhoz, annak Suzuki mester neve bőven garancia!
Jön a Shenmue 3?!!!

(#25) ldave válasza Zsoccc (#24) üzenetére


ldave
félisten

Némá, egy Zsoccc. Mi mindenre képes egy Shenmue bejelentés :)

A Slime draws near! Command?

(#26) alevan


alevan
őstag

Amúgy már $2,031,574-nál jár 24,931 támogatóval.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#27) Zsoccc válasza ldave (#25) üzenetére


Zsoccc
senior tag

;)

(#28) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Fizetéskor beletolok én is mondjuk egy 60$-t like a boss, plusz csak beszerzek már egy Dreamcastet, mert itt porosodnak a játékok fél éve.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#29) f_you válasza Mister_X (#28) üzenetére


f_you
tag

Tekintve, hogy a Dreamcastot 15 éve nem gyártják, szabad itt emulációról társalogni? Sajnos kimaradtak ezek a játékok.

(#30) energy4ever válasza alevan (#9) üzenetére


energy4ever
addikt

"Legalább annyit remélek, játszhatóvá teszik a Shenmue 1 és 2-t PS4-en és PC-n, mivel jelenleg hivatalosan csak Dreamcast-ra adták ki." Hat nem. :N A masodik resz megjelent a Dreamcast utodjara is. Az Xbox Classicra.

Hogyhogy atpartolt a Sega a Sony-hoz? A dolog valodi okat lehet tudni? Mivel eddig a Saturn ota Microsoft partiak voltak.

(#31) Mister_X válasza f_you (#29) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem emlékszem, hogy lenne stabil emulátor + a ROM-ok beszerzése se mindig zökkenőmentes. De a Shenmue nem is a legdrágább DC játékok közé tartozik.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#32) energy4ever válasza Mister_X (#31) üzenetére


energy4ever
addikt

10.000Ft hasznaltan a shenmue, a shenmue 2 is ennyibe kerul. A japan kiadas pedig 15.000Ft korul mozog. Xbox classicra ebay-en meg 10.000Ft a Shenmue 2.

(#33) Mister_X válasza energy4ever (#32) üzenetére


Mister_X
nagyúr

[link]

Ne állítsunk valótlant. Nagy a szórás, de a japán (az eredeti, az angol nem ér fel minőségben ehhez) Shenmue 5500Ft (van olcsóbb, van drágább), a Shenmue II (aminek már lehet jobb az angolja amúgy, de kétlem) meg 8000Ft. Persze mindenből a PAL a legdrágább.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#34) f_you


f_you
tag

Már majdnem 2,5 milliónál tart, valamit tényleg tudhat ez a játék :S

Amúgy gyorsan rágugliztam, úgy tűnik egész korrektül működik emulátorral [link]

(#35) energy4ever válasza Mister_X (#33) üzenetére


energy4ever
addikt

Magyar arakat irtam le! Ennyibe kerul itthon. Hogy kulfoldon mi mennyi, az szerintem lenyegtelen! Nezzel be a retros topikba, vagy valamelyik retrobb jatekokkal is foglalkozo konzolboltba, es kerdezd meg mi mennyi.

(#36) Mister_X válasza energy4ever (#35) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ez a "külföldön mennyibe kerül lényegtelen" mindig vicces. Vedd meg a magyar boltban 15000Ft-ért, nekem feleannyiért kiszállítják kis várakozással.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#37) Dr.F.E.R.I. válasza f_you (#34) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ezek az elvetemültek még a végén tényleg összeszedik a 100millát rá. :)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#38) bozont


bozont
veterán

Tökmindegy, ha nem tudom végig tolni az első két részt, dreamcast-et meg nem fogok csak azért vadászni és venni. Pedig érdekelne a játék. :(

[ Szerkesztve ]

(#39) ldave


ldave
félisten

A Kickstarter oldalon írják a készítők, hogy a harmadik részre engedélyt kaptak a SEGA-tól, de az első két rész jogait nem kapták meg, szóval hogy lesz-e az első két résznek valami újra kiadása, az egyelőre nem tőlük függ.

A Slime draws near! Command?

(#40) Sirandrish


Sirandrish
legenda

éppen ideje már

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#41) TrishtanAG válasza bozont (#38) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

NullDC emulátorral jól fut mindkét rész némi szöszölés után, bár a kezelést szokni kell, nem öregedett valami szépen.

www.adventuregames.hu

(#42) Mister_X válasza TrishtanAG (#41) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hm... lehet megelesem akkor a második rész miatt is. De nyár végéig lemezesen a biztos :)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#43) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Időközben a Kickstarteren új 5 milliós Stretch goal-lal frissült a gyűjtés.
Arról van valami infó, hogy milyen grafikus engine-re tervezik írni a játékot?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#44) Dr.F.E.R.I. válasza .LnB (#43) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

A kickstarter oldalon írják, hogy Unreal 4 lesz.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#45) .LnB válasza Dr.F.E.R.I. (#44) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tudtam, hogy el kellene olvasnom azt a leírást. :(((
Rákerestem az "engine" szóra az oldalon de nem dobott ki semmi.
Erre most nézem, hogy az első bekezdésben ott is a válasz. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#46) Sirandrish válasza Dr.F.E.R.I. (#44) üzenetére


Sirandrish
legenda

Az fasza is lenne. Bár igazán kiadhatnak az első két részt is. :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#47) Mister_X válasza Sirandrish (#46) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Segánál a jogok (és a döntés).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#48) Sirandrish válasza Mister_X (#47) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ez semmit sem változtat azon amit mondtam. Mellesleg tudom :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#49) Dr.F.E.R.I. válasza Sirandrish (#48) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ha jól bogozom ki az internetes pletykák szálait, akkor itt lényegében annyi történt, hogy a Sega beleegyezett az IP használatába az alkotó javára egy új rész erejéig, de a pénzt már neki kell rá összekalapoznia. Tehát mint kiadó nem vállalt fel különösebb kockázatot, ami egyben azt is sejteti, hogy a korábbi részekkel sem nagyon fognak előhozakodni. Aztán lehet, hogy a kickstarteren kívül is megpróbálnak még pótlólagos forrásokat bevonni valahonnét, még az is lehet, hogy a Segával is fognak még egyezkedni. 6-10M $ már jó kiindulási alap lehet, a mai modern számítógépekkel egy marék ember is megcsinálja azt, amihez régen egy egész regiment kellett. Inkább a körítés szokta az alacsony költségvetést megsínyleni (soundtrack, szinkron, marketing stb).

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#50) energy4ever válasza Dr.F.E.R.I. (#49) üzenetére


energy4ever
addikt

A Sega engedi a 3.reszt. Nekik ebben annyi hasznuk van, hogy HA befut, akkor utana nagyot fognak kaszalni az elso ket resz remake-jan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.