Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) T0rnad0


T0rnad0
addikt

Jól néz ki és az ára sem rossz :)

Z Fold 4

(#2) fateless


fateless
veterán

Nem sokban jobb, mint pl egy A501 (WiFi, fém test, rádió), de annál 40k-val többe kerül.
Sztem is az árazással van a legnagyobb problémájuk, azon kívül rendben van

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#3) Bocha válasza fateless (#2) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Nem sokban jobb? Az A501 egy gagyi műanyagokból összerakott, ormótlan kis valami 200 MHz-es procival, WM 5-el, WiFi nélkül. Szerintem már csak az anyaghasználat miatt is indokolt az árkülönbség. Ha az X600-on megcsinálják a kamerát, még sokkal jobb vétel lesz, mert abban a Mio tényleg jobb.

Mod.: a szoftverekről pedig nem is szóltam..

[ Szerkesztve ]

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#4) fateless válasza Bocha (#3) üzenetére


fateless
veterán

Tudod, ez attól is függ, hogy mire van szükséged. Nekem nem olyan nagy szívfájdalom a TI proci, WM6-ról nincs információm, szóval arról nem tudok nyilatkozni, a WiFi-t meg alig használtam eddig is (havonta 1x) Az anyaghasználat az a leírás alapján tényleg messzemenőkig jobb, de nekem nagyon tetszik az A501 kis görcs formája (töprengek is egyen). Szóval nekem a 40k árkülönbség nem ér ennyit. Persze ez ugyanúgy szubjektív, mint ahogy a te nézőpontod. (Pl a kamera sem érdekel, szóval nálam azzal nem szerez előnyt a Mio, de a rádió nagy előnyt jelentene az x600-nál, mert az elvont fejemmel sokat hallgatom a Kossuthot...)

Ha az x600 20-25k-val kerülne többe, én akkor tartanám reálisnak a különbözetet az én elvárásaim alapján. Ezt nem kell senkinek a magáévá tennie...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#5) orbano válasza fateless (#4) üzenetére


orbano
félisten

Idézek Tőled:

"Nem sokban jobb, mint pl egy A501 (WiFi, fém test, rádió), de annál 40k-val többe kerül."

Ebben sehol nincsenek benne az elvárásaid. Ennyi erővel bármelyik telefon drága annak, akinek nem az a telefon kell, hanem egy másik. Szerencsére egy készülék jóságát, illetve ár/érték arányát meg lehet határozni objektíven is... :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#6) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

A képek alapján a következő telefon, amit teszteltek, a 3100 lesz? :D

Érdekes, h. a két másodperces buggal a Mio mellett az E-Ten is küzd... :U

Samsung Galaxy A54

(#7) fateless válasza orbano (#5) üzenetére


fateless
veterán

Akkor próbáld a második részét olvasni annak, amit írtam, hogy egyetértek Bocha-val és szerintem is az árazással van a fő probléma. A különbség ott van, hogy én más irányból közelítettem meg. Bocha szerint ennél a készüléknél már egész jól belőtték az árat, szerintem még mindig lehetne olcsóbb, ami gondolom fél év múlva be is fog következni. (Ahogy ez történt az A501-esnél is, ami 110k körülről indult) Akkor már nagyon fog tetszeni az ára is.

Ennyi erővel bármelyik telefon drága annak, akinek nem az a telefon kell
Nekem nem egy telefon kell, hanem egy szolgáltatáscsomag, tulájdonsághalmaz (hívd, aminek akarod), amit különböző készülékek tudnak kielégíteni. Erre mind az A501 mind az x600 alkalmas. Az elvárásaim mellett mindkét készülék ad további "extrákat" is, ezek vagy megérnek nekem 40k-t, vagy nem. Ennyi. Ez pedig éppen eléggé objektív...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#8) fateless


fateless
veterán

Bocha, várható esetleg valamikor a "nagy sikerű" MWg sorozatból az Atom tesztje? az érdekelne nagyon, de annyira ismeretlen, hogy nem akarok csak úgy nekiesni...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#9) Bocha válasza fateless (#8) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Hát, sajnos nem tudok róla. Megkérdezem.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#10) Petek


Petek
tag

Nem rossz ez a készülék, csak 2 bajom van vele.
1.: HSDPA hiánya, ugyanis most a kissebb városainkban is használható lenne nem is drágán.
2.: Alig tud többet az x500-nál, amit nagyon szerettem ugyan ( főleg igényessége és tudása miatt ), de engem nagyon zavart a 2mp-es várakozás telefonáláskor, és a rövid beszélgetési idő.

In vino veritas

(#11) Viktor0610 válasza Petek (#10) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A HSDPA-t kisebb városokban? :F
Sz.tem ez így nem igaz, csak esetenként. Persze, akkor nem érdekes, ha amerre te jársz, minden kisebb városban van megfelelő lefedettség. :D

Samsung Galaxy A54

(#12) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Az első tesztfotó nagyon nagy!
Ha akarná az ember, akkor se lehetett volna érdekesebbet lőni.
A képek minősége tényleg hagy némi kívánnivalót magaután.Nap mint nap lövök képeket egy 2.0 MPx-es autofocus-os, és egy fixfocus-os mobillal, és meglepő az X600 képalkotási képessége.

A bejövő híváskor fellépő 1-2 másodperces lomhaságot nehéz megszokni - Mio A501 - zavaró, hogy nem nem hallanak, amikor felveszem a telefont...

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#13) Petek válasza Viktor0610 (#11) üzenetére


Petek
tag

Én Baján lakom, és már itt is van. Jó, persze tudom, hogy még nagyon sok város nincs lefedve, de a megyeszékhelyeken már nincsen gond, és fél év múlva még sokkal nagyobb lesz a lefedettség. Sztem ha valaki legalább egy évig szeretné használni a gépét, akkor a HSDPA fontos szempont lehet.
Nekem pl a fényképező fogyatékossága nem szempont, mert soha nem használtam pdat, vagy mobilt fényképezésre.
Kinek a pap kinek a papné.

[ Szerkesztve ]

In vino veritas

(#14) Joci?? válasza Petek (#13) üzenetére


Joci??
senior tag

Feléleszteném ezt a topicot!
nem tudja valaki hogy hogyan lehet romot cserélni? az-az az OS-t? halvány reményem szerint csak PC-n de az a gondom hogy vettem egy kábelt tök frankó meg minden még tölti is a pda-t ha összedugom a géppel csak hát attól még a PC nem látja! ez mitől van? próbáltam már sync-et letölteni de semmi az sem látja! valami tipp?
a másik kérdés nem tud valaki magyarítást hozzá? idegesítő ez az angol nyelv!
válaszotokat előre is köszönöm!

by: sata??

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#15) Joci?? válasza Joci?? (#14) üzenetére


Joci??
senior tag

Hahó!? valaki válaszoljon már! :K

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#16) orkester válasza Joci?? (#14) üzenetére


orkester
senior tag

Ha van ActiveSync (ill. Vistán Mobile device center) akkor ha rádugod usb-n fel kéne hogy ismerje.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#17) Joci?? válasza orkester (#16) üzenetére


Joci??
senior tag

Közben szereztem egy másik adatkábelt és azzal érdekes modon egyből jó volt! úgyhogy a probléma megoldva! de azért ha valaki tud magyarítást az még mindig érdekelne! meg az hogy hogyan lehet rajta OS szoftvert cserélni? :R

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#18) orkester válasza Joci?? (#17) üzenetére


orkester
senior tag

Nekem csak Xp-n ment. A lényeg, ha megvan a rom(ált. futtatható .exe amin belül van) akkor rádugod a gépre az X600-at, majd ha megy az activesync elindítod a programot. Onnan már mindent elmond a program. Nem nehéz. Kb. next>next>upgrade(vagy update :B ) és kész.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#19) Joci?? válasza orkester (#18) üzenetére


Joci??
senior tag

thx! :R megprobálkozok majd vele!

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#20) tiko76


tiko76
aktív tag

tud valaki segiteni magyarositásba?

(#21) fux82


fux82
tag

Üdv
Kellene egy kis segítség a gép magyarosításához! Találtam magyar rom-ot,de még nagyon kezdő pda-s vagyok és nem sikerült felraknom. Csináltam egy program mappát a memókártyára és belemásoltam a magyarítás file-t kitömörítve, de nam akar működni.
Valaki megtenné, hogy leírná a használatát. Hová másoljam, mit csináljak stb...
Bocs az "egyszerű" kérdésért, de ez az első pda-m, és nagyon láma vagyok a témában. :)

(#22) haruspex válasza fux82 (#21) üzenetére


haruspex
aktív tag

Szia!

Valamit keverhetsz szerintem. A rom-on általában a pda szoftverfrissíttéséhez szükséges szoftvert értünk.
Az utólagos magyarítás pedig ált. egy hagyományos programként települ. Ha .exe, akkor a számítógépen, és acivesyncen keresztül tudod telepíteni, ha .cab, akkor a pda-n elindítva települ, nem kell kicsomagolni. Vannak szoftverek amiket csak fel kell másolni, de a magyarítás nem ilyen. Az x600-ra talán a paragon magyarítását érdemes feltenni. Amúgy javaslom olvasásra az eten.extra.hu oldalt, sok hasznos dolog van ott.
Lehet nem voltam túl érthető, ha vmi nem világos, akkor megpróbálok segíteni.

(#23) runner 125 válasza tiko76 (#20) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha itthon vásárolt az X600 magyar lokalizációs ROM van rajta,azaz telepítéskor kiválaszthatod a nyelvet -köztük a magyart is.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24) runner 125


runner 125
nagyúr

Egyébként tudom javasolni a "erickwill" mester által előállított V05-ös 6.1-es ROM-ot az X600-ra. Az eten-user forumáról letölthető.
Nagyon sok minden javítja a készüléket (köztük a hangzás-visszhang/minőség/késés) ,jónéhány db-ra raktam fel az elmúlt pár napban.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25) bigct válasza runner 125 (#24) üzenetére


bigct
tag

Én tegnap óta a Yuriy_z féle WM6.1 X600_Light_10.x610-402_GSM ROM-t használom,Nagyon meg vagyok elégedve vele.Gsm tökéletesen szól,nagyon gyors lett az egyész,és a memoria:Ram:31mb,Rom.65mb,de már elég sok dolgot feltelpítettem.

Üdv. CT (06302124987)

(#26) runner 125 válasza bigct (#25) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hali!

Bocs,ezt honnan kaptad le? Esetleg tudnád linkelni/feltölteni?
Köszi
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27) bigct válasza runner 125 (#26) üzenetére


bigct
tag

Azt hiszem az eten-users.eu-rol mindjárt megkeresem.

Üdv. CT (06302124987)

(#28) bigct válasza runner 125 (#26) üzenetére


bigct
tag

Na közben meglett:[link] Azt írták,hogy az eten X610 GSM Driver-e van benne.Nekem idáig ez vált be,pedig végigpróbáltam párat.A gyáriak nagyon sz@rok gsm részben, az összes visszhangzott hívás közben a túloldalon.Erre még nem volt panasz,csak mikor kipróbáltam rajta a magyarítást.Nem tudom lehet-e összefüggés,de a hívó azt mondta recseg a vonal,miután leszedtem jó lett.

[ Szerkesztve ]

Üdv. CT (06302124987)

(#29) runner 125 válasza bigct (#28) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi. :R

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#30) bigct válasza runner 125 (#29) üzenetére


bigct
tag

Nincs mit.Most azt vettem észre,ha pár napig nem resetelek,akkor jönnek a szokásos gsm panaszok.Már elég sok dolog van rátelepítve,valszeg hr. következik.

Üdv. CT (06302124987)

(#31) runner 125 válasza bigct (#30) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szokásos GSM panaszok?! Visszhang és a többi? :U
Az Erickwill féle 6.1-es ROM már egy 2 hete fent van 2-3 barátomnak is.
Egyelőre senki nem panaszkodott h visszatérnének ezen problémák. :U

Egyébként tetszik nekem is az a ROM. TF3D szerű ,s alapba kék,nem az a csúnya rikító narancssárga.. Mellesleg a telefon fül ujjal kezelhető. :K
Üdv.M

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32) bigct válasza runner 125 (#31) üzenetére


bigct
tag

Igen ezek a gondok.Ez a ROM az??:NEW_PDAVIET_ETEN_X600_WM6.1_V5.2_by_erickwill.rar.Ha igen kipróbálom ezt is

Üdv. CT (06302124987)

(#33) runner 125 válasza bigct (#32) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hm,ez lehet h újabb. :U
Amit én raktam fel nekik az V5.1-es.
De egy próbát megérhet ez is.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34) bigct válasza runner 125 (#33) üzenetére


bigct
tag

Most megy fel.Kiváncsi leszek...

Üdv. CT (06302124987)

(#35) bigct


bigct
tag

Nem rossz ez a Rom,elég gyors,a tárcsázó szuper,memoria is rendben van .Eléggé Htc dizájn,de végülis a Htc home kikapcsolható.Remélem a visszhang sem jön vissza.Kösszi a tippet.
Egyébként én innen töltöm le a Romokat:[link]

[ Szerkesztve ]

Üdv. CT (06302124987)

(#36) runner 125 válasza bigct (#35) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szuper!

Reméljük beválik Neked is,majd számolj be róla.

Hát inkább TF3D mint az ETEN "téma". :)

Üdv.M

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#37) bigct válasza runner 125 (#36) üzenetére


bigct
tag

Szóval,rendben vannak ezek a Romok,nem tudom a gyári cuccok miért nem futnak így sokkal lassabbak,kevés memo,stb.Kipróbáltam a legujabb januárit is az már 3d manillával van.Ennek a tárcsázója,és a hívóképe a legjobb.Én nem szeretem ezeket a 3d-s csilli-villi cuccokat rengeteg memo-t esznek,és lelassítják a gépet,ezeket álltalában egyből kikapcsolom.Most az általad javasolt 5.1-es van fennt,talán gsmben ez a legstabilabb.Szeintem a Yuriy_z rom gyorsabb.Ezekkel a főzött Romokkal sokkal jobb lett gép.

Üdv. CT (06302124987)

(#38) runner 125 válasza bigct (#37) üzenetére


runner 125
nagyúr

6.1-es nem? :B De biztosan csak elírtad. :R

Szuper!
Én is próbáltam több verziót,ez tetszett a legjobb. A főzött ROM-oknak ez nagy előnye! A gyár általában vmit direkt mód elszúr, pl. marketing szempontjából. ;)
Ami különösen tetszett az a tárcsázófelület.
(mások számára mutatom.)

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#39) bigct válasza runner 125 (#38) üzenetére


bigct
tag

Nem írtam el így gondoltam:ETEN_X600_WM6.1_V5.1

Üdv. CT (06302124987)

(#40) runner 125 válasza bigct (#39) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jah h úgy gondoltad.
5.0 ,5.1,6.1 -ezek alatt általában a fő WM verziót értjük, ezért gondoltam arra h elírtad, nog de mind1. :)
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#41) Mamuska


Mamuska
őstag

40 ezer 2 év gyári garanciával a fortuna gsm-ben. Megnéztem mennyiért adják itt az apróhirdetésekben, figyeljetek! 50 tehát 50 körül akarnak átlagosan megválni tőle. Azért a pofátlanságnak is van határa.

(#42) bigct válasza Mamuska (#41) üzenetére


bigct
tag

Én is hírdetek itt is,volt pár db-om.Szerintem az 50 nem olyan sok,ha hozzáadsz egy 2gb microsd-t,egy fóliát könnyen összejön 5-6 ezer forint,kis alku,esetleg állom a postát,és már elég közel vagyuk a 40-hez.Szóval,nézőpont kérdése.

Üdv. CT (06302124987)

(#43) Mamuska válasza bigct (#42) üzenetére


Mamuska
őstag

Egy 4gb-os micro sd 2500Ft. Nem pénz, ellenben a legolcsóbb bontatlan, amihez semmit nem adnak, csak gyári tartozékokat kereken 48-ért akarják az emberre sózni.

(#44) runner 125 válasza Mamuska (#43) üzenetére


runner 125
nagyúr

Magyarán most engem oltottál le. :)
Nézd, mindenki ott veszi meg a készülékét ahol akarja!
Tudatos vásárló jó alaposan körbenéz előtte.
Másrészt, az Pest, ah látod én Szombathely/Sorpon környékén járok/lakok, hidd el, van akinek megéri a biztos személyes átvétel! ;)
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45) magaslaci


magaslaci
csendes tag

Sziasztok!
Most vettem meg az első pda-m(x600), és új romot akarok feltenni, az állandó gsm problémák miatt(visszhang,bambulás,hangerő problémák).
Szépen letöltögettem azokat a romokat amikről beszéltetek(Erick will féle 5.1, 5.2, yury_z féle),de nem tudom h melyiket válasszam.
Ebben kérném a segítségeteket.

(#46) bigct válasza magaslaci (#45) üzenetére


bigct
tag

Helló.Itt van a fórum a Romokhoz:[link]
Google által lefordítva.Valamint a magyar eten fórumon tudsz olvasgatni a romfrissítésről.:[link],de ez most nem megy pár napja.Ha van kérdésed írj.

[ Szerkesztve ]

Üdv. CT (06302124987)

(#47) runner 125 válasza magaslaci (#45) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hali!

A WM6.1 V5.1 sok ismerősömnek bevált. Én tudom javasolni, pár napig teszteltem én is.
A magyar Eten oldal sztem végleg megszűnt..már régebben is haldoklott a foruma..
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#48) magaslaci


magaslaci
csendes tag

Feltettem az 5.2 azóta folyamatosan haldoklik...
félóránként teljesen meghal...
Remélem az 5.1 jobb....

(#49) bigct válasza magaslaci (#48) üzenetére


bigct
tag

Az 5.2-be az M2D sok memoriát lefoglal,az 5.1-ben a régebbi Htc home van.Tedd fel a Yuriy_z Romot az a leggyorsabb,és a legtöbb free memo van benne.

Üdv. CT (06302124987)

(#50) magaslaci


magaslaci
csendes tag

Azt amelyiket még itt vmkior kilinkelted?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.