Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #72042496


#72042496
törölt tag

Képről és az árából gondolva ez lehet a legnagyobb típus. Én az eggyel kisebbet nézegettem azt hiszem, mert az nézett ki szerintem a legfrankóbban (karcsúbb és magasabb), és dizájnelemként nagyon megtetszett.

De nem lett rá szükség, azt pedig azóta se csekkoltam, hogy amúgy mire jó a cucc. :D Mármint légtisztító, de van-e értelme és miben más, mint amit a klíma tud (de életemben se kapcsoltam be rajta).

[ Szerkesztve ]

(#2) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Ez az árkategória ki tudja szűrni pl. a penészt a levegőből? Vagy van már esetleg olcsóbb típus is, amely képes erre?

sweetlou6.wordpress.com

(#3) Plug Life


Plug Life
senior tag

Tipikus parasztvakító dizájnbrend, lásd Bang & Olufsen...

(#4) mad823 válasza Sweet Lou 6 (#2) üzenetére


mad823
őstag

A penész az nincs csak úgy a levegőben, nem is onnan kell kiszűrni, hanem a forrását kell megszüntetni.

(#5) Elektrosokk válasza Sweet Lou 6 (#2) üzenetére


Elektrosokk
addikt

sokféle technológia létezik már, van ami feltölti a beszívott levegőt, ionizált kamrát használ aztán átszűri egy hepán. A blueair ilyen.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#6) GeoJoe


GeoJoe
senior tag

Sokat nézegettem a MM-ban, nagyon tetszett. Köszönöm a tesztet, így már nyugodtan el tudok sétálni mellette. :DDD

(#7) bendzso válasza Sweet Lou 6 (#2) üzenetére


bendzso
senior tag

A penészt nem, de a pénzt meglepően hatékonyan. :DDD

(#8) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem a Dysonról , (mint márka,) inkább a teszkógazdaságos cuccok jutottak eszembe. Ezek szerint ez valami minőségi brand?

(#9) #72042496 válasza icemad (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Inkább drága cuccokat gyártanak, a porszívóikkal például így is népszerűek. Én egyik modellt se mertem megvenni, mert élőben hát nem látszottak masszívnak.

A légtisztítóik viszont nagyon egyben voltak, amennyire meg tudtam ítélni. Sok időt nem töltöttem velük, csak meglestem és bekapcsoltam őket két alkalommal, ha már ki voltak téve valahol.

Másfajta Dyson géppel én nem találkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#10) icemad válasza #72042496 (#9) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem nem volt még semmilyen cuccom tőlük, pedig az elmúlt 5 évben rengeteg háztartási gépet vettem. Láttam pár Dyson-t, de mentem is tovább, mert nekem ez a név nem mond semmit. Na majd legközelebb jobban megnézem, mit is tudnak ezek. Ez a légtisztító jól néz ki, de drága, nem is túl okos.

Fogyasztásáról van valami infó?

(#11) fecke78


fecke78
senior tag

Nekem ezekkel az okosothonokkal a legnagyobb gond,hogy nem akarnak csak 2 4 ghz wifin mokkolni

(#12) apatyas válasza #72042496 (#9) üzenetére


apatyas
Korrektor

Én a porszívóik kapcsán értetlenkedem, hogy egy nagy teljesítményű eszközt, amit amúgy is a szoba négy sarka közt használnak, mi a búbánatért kell akkus működésűre csinálni.
Nagyon hülye ötlet, építsünk be és nyírjunk ki minél több akkut feleslegesen.
Az már csak hab a tortán, hogy ez a takarítógépek almája, ha az árcetlire tekintek.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#13) Kansas válasza icemad (#8) üzenetére


Kansas
addikt

Nem kevered a Dyras-szal esetleg?

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#14) Plug Life válasza apatyas (#12) üzenetére


Plug Life
senior tag

Nyilván az akkusok nem nagyteljesítményűek, magyarul szart sem érnek :-D Tesznek rá elektromosan pörgetett kefét, hátha pótolja a szívóerőt... (nem)

[ Szerkesztve ]

(#15) Gladiator124


Gladiator124
csendes tag

Kaptunk egy 360 eye robotporszívót kb. 3 éve. Nem tud felmászni az 5mm vastag szőnyegre. A fal mellett 5cm-re már nem takarít. Új korában még a mobilappot sem lehetett Magyaror IP címről indulva letölteni és csak bármely más ország IP címéről bejelentkezve volt hajlandó takarítani. A Dyson szerver nélkül semmit sem tud csak megy 15 percig amerre gondolja, azután ha lemerült akkor ott marad és kikapcsol. Jól át lehet esni rajta. Egyébként rém hangos és nem fér be az ágy alá. A tetején a kamera a teljes szobaképet közvetíti haza. Viszont ahol végigmegy ott jól takarít. Akkor ennyi fért bele 180k-ba... :-(

Minimális célunk a maximum....

(#16) dj79 válasza Plug Life (#14) üzenetére


dj79
senior tag

Hmm... egy ismerős elhozta a dyson v8 készüléket egy próbára. végigtoltuk a régi, nem kis teljesítményű porzsák nélküli samsungot, majd utána a dysont ugyanazon a szőnyegen, brutál sokat tesz hozzá a kefe. Aztán elmentünk az egyik nagyobb műszaki áruházba és egy az említett dysonnál nagyobb teljesítményű géppel tértünk haza (köszönhetően egy akciónak). Járólapon konkrétan tolni is nehéz legnagyobb fokozaton a szívóerő miatt, szőnyegen pedig a kefe legyőzi végre a macskaszőrt/etc.

(#17) #72042496 válasza apatyas (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egyik legjobb dolog pedig. Mindig elakadt a kábel, vagy csak nem ért el, húzkodni kellett a gép testét (van, hogy emeleteken keresztül), nálam kétszer a falat is leverte. Sokszor csak fölszedem gyorsan a morzsát a konyhapult vagy kanapé elől, ezek sokkal egyszerűbben és hamarabb megvannak. Így itt jó döntés volt az akkus. Meg ez simán elfér a szekrényben, belülre persze lett egy aljzat a dokknak. (Miele C3 Cat&Dog => Miele HX1 Pro)

[ Szerkesztve ]

(#18) GeoJoe válasza apatyas (#12) üzenetére


GeoJoe
senior tag

Próbáld ki, kényelmesebbé teszi az életet!

(#19) Plug Life válasza dj79 (#16) üzenetére


Plug Life
senior tag

Persze, az aktív kefe hozzátesz, csak nem mindegy, mi az alap.

(#20) #72042496 válasza #72042496 (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

+ nyilván ez nem is feltétlenül vagy-vagy, mert van, aki vezetékest is tart. Én ennek nem láttam szükségét.

[ Szerkesztve ]

(#21) mad823 válasza fecke78 (#11) üzenetére


mad823
őstag

Egy rendes okosotthon pont hogy nem wifin, hanem zigbee vagy z-wave protokollon kommunikál. A minél alacsonyabb frekvencia pedig épp a hatótávolság miatt indokolt.

(#22) icemad válasza Kansas (#13) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Basszus... de. Az lesz az.

(#23) benedekco


benedekco
addikt

"amiből Lőrinc általában vacsorázgat" ;] csodálatos!


A termék maga meg olyan mint minden Dyson termék, baromira túlárazott.
Kb mint a B&O csak ez nem dán hanem brit. Amúgy meg egy kínai fos. A porszívókon kiakadtam rendesen mikor azt kerestünk magunknak itthonra. Böszme, nyeklik nyaklik, nyekergős törékeny műanyag. Van pár közvetlen ismerős akiknek nagyon bejött, az első széria, aztán megbánták mikor cserlétek az újabb modellekre, az mind fos.
Ez meg egy jó ötlet, csak nem értem mire a felár.
"Kéccáötvenezer volt az a k@rva bicikli".

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#24) #72042496 válasza mad823 (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

Meg azt eleve nem is DIY rakja össze az ember, hanem van egy Crestron, Control4 vagy hasonló rendszer mögötte, amit tudtommal ma is licenszelt szaki szerelhet be és konfigurálhat csak fel.

[ Szerkesztve ]

(#25) Sinesol válasza icemad (#8) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem tudom hogy mégis hogy jut eszedbe róla a Tesco, mivel a Dyson egy prémiummárka.
Ha jól emlékszem porszívókkal indultak, vezetéknélküliben jelenleg is talán a legjobbak, de a hajszárítóik és a légtisztítóik is nagyon jók.

Balika911: Használtam már a porszivójukat, elsőre nekem is törékenynek tűnt, de igazából elég erős, ütésálló az a műanyag amiből van, szívóerőben meg brutálisak. A legújabbak már lézeresek és elemzik a felszivott port is, eléggé innovativ, bár hogy mi értelme az kérdés. :D

[ Szerkesztve ]

(#26) Gabes13


Gabes13
tag

Nem olvastam át az egész cikket 100%-ba, de engem a fogyasztás érdekelne. Kérdeztem ezzel kapcsolatba eladót, de szét tárta a kezét, mint Jézus és megvolt válaszolva a kérdésem...

Stay Free-Stay Rebel! Fuck the systems!

(#27) mad823 válasza Gabes13 (#26) üzenetére


mad823
őstag

2,6kW a gyártó weboldalán - mármint fűtőteljesítmény, a ventik pár tucat wattot esznek.

(#28) #72042496 válasza Sinesol (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, ezt láttam, mert még a közelmúltban is fel-feldobálta a Dyson anyagait a Facebook. :)

Maga a világítás amekkora hülyeségnek tűnt, annyira nem az, tényleg látszik, hol van szmötyi. (Meg hogy hol baszták szét a parkettát a kiváló képességű mesteremberek. :()

(#29) vinczetibor válasza benedekco (#23) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Nekem V11 porszívóm van és az nagyon jó. Törékenynek tűnik, de nem az és motorikusan elsőrangú.

[ Szerkesztve ]

(#30) Gabes13 válasza mad823 (#27) üzenetére


Gabes13
tag

Oo köszi szépen! Akkor gyakorlatilag annyit eszik, kb. mint egy elektromos radiátor. Azt gondoltam, hogy jobban kijöhet a fűtés ezzel, de akkor semmi értelme nem lenne ezt használni...

Stay Free-Stay Rebel! Fuck the systems!

(#31) dj79 válasza Gabes13 (#30) üzenetére


dj79
senior tag

Fűtésre normális , inverteres klíma kell.

(#32) mad823 válasza dj79 (#31) üzenetére


mad823
őstag

Amit hívhatunk hőszivattyúnak is, csak sajnos minél hidegebb van kint, annál kevesebb hőt lehet kiszivattyúzni belőle. Masszív mínuszokban a hatásfoka nem igazán ragyogó.

(#33) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Amelyik cég egy porszívóra egy II. Világháború befejezéskor gyártott centrifugál-kompresszoros gázturbina sziluettjét fröccsönti rá műanyagból, abban képtelen vagyok megbízni. Még ha működik is, a lakásba nem eresztem be, vizuális atombomba.

Ugyanez inverzben:

[ Szerkesztve ]

(#34) dj79 válasza mad823 (#32) üzenetére


dj79
senior tag

Édesanyámnál klímákkal lett megoldva a fűtés, h tarifával, a hatásfok ugye géptől is függ (ezek -24 fokig tudnak fűteni).
Hidd el, hogy ragyogóan gazdaságos tud lenni más elektromos fűtési megoldásokhoz képest még az évenkénti karbantartások költségével együtt is.

(#35) pászka válasza Plug Life (#14) üzenetére


pászka
aktív tag

Mi már vagy 5-6 éve használunk akkus porszívót kis kefével a konyhában és a nappaliban, és azt kell mondjam tökéletes kis gép, igaz lassan a halálán van de még működik, épp most szeretnék helyette egy másikat venni. Arra hogy a konyhában nappaliban összeszedd a morzsát és egyéb dolgokat teljesen tökéletes. A márkája elektrolux és ha jól emlékszem 20-30 között volt az ára akkoriban. Jó kis gépek ezek! Ettől függetlenül ez a dyson szerintem is egy drága parasztvakítás.

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#36) Schuler888 válasza dj79 (#34) üzenetére


Schuler888
senior tag

"ezek -24 fokig tudnak fűteni"
-24?? Akkor a hutomben hoseg van ehhez kepest :DD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#37) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

"mielőtt annyi pénzt ad ki egy ilyen masinára, amiből Lőrinc általában vacsorázgat" Amikor egy kis politika is bekerül a termékbemutatóba.

(#38) pepe792


pepe792
tag

ránézésre egy disznóperzselő jutott eszembe. ritka ronda. politikát meg mi a francnak behozni egy tesztbe?

[ Szerkesztve ]

(#39) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Anno nekem a Dyson-nal porszívó kapcsán volt tapasztalatom. Az AnimalPro volt nálam. Volt kutya is. :DDD
A házi porszívóhoz képest szó szerint csodát tett!
Akkor sem volt olcsó.
Most kifejezetten drága a szar orbáni tallér miatt. Ugye van még iszonyat áfánk is..
Ez kint nem drága! Minőségi darab, megéri a pénzét.
Az a tesztelt eszköz sem rossz. Az okos funkció szerintem frissíthető. Gondolom az is valami olcsó mobilos alappal oldották meg. Ellenben ha nem! Akkor magas biztonsági kockázat!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#40) #76500480


#76500480
törölt tag

Ismerek olyat aki régi polgári lakást újított fel. Fűtésre csak a klíma volt alkalmas és legolcsóbb. Ennek kiváltására szerintem tökéletes lenne ez a készülék, feltéve ha az illető nem “ 24fokos alomnelegben” nőtt fel, hanem el van 18-20fokban. Árban is elfogadható ha azt nézzük hogy én pl kozepfelso kat. 350e Toshiba klímát szereltettem fel + annak költségeivel.

Dyson V10 nyúzva van 1eve és a műanyag nem törik szóval strapabíró. Erősen szív, forgókefe szőnyegen kívül hagy kivetnivalót maga után. Morzsát, paprikamagot nem mindig veszi fel…szekrény tövében, valamikor tolja…Portartály szorul uritesnel, kefefej pucolasa körülményes bár a Xiaomin al is csavarozni kellett(fül tisztító pálcika, fogpiszkáló). Dyson mint márka a 2010es Apple Iphonnál tart. Prémium de túl drága, legalábbis a konkurencia ebben nem nőtt fel hozza, így elgondolkodtató a megvásárlása.

[ Szerkesztve ]

(#41) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Van egy typo a 4. oldalon, a címben: "Okosotthonos csatlakoZtatás" ;)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#42) Skiz válasza dj79 (#34) üzenetére


Skiz
csendes tag

-24 fokig a föld/víz hőszivattyúk képesek fűteni hatékonyan,pont azért mert nem -24 fok van hanem a föld/víz hömérsékletéről indul.Nem tudom melyik gyártó írta rá a -24-et de biztos hogy nem vennék tőlük semmit a közeljövőben(értem én hogy működik de na).A levegő/levegő hőszívattyúknál 0 és -10 között drasztikusan csökken a hatásfok,-20 alatt kb ott vagy hogy olajradiátorral is fűthetnél.Persze itthon már nem nagyon lesz tartósan -20 közelében.Egyenlőre még tartós -10 sincs az ország nagy részében.

(#43) dj79 válasza Skiz (#42) üzenetére


dj79
senior tag

Azt írtam, hogy -24 fokig tud fűteni, egyébként panasonic a gyártó.
Az utolsó mondatod miatt pedig gondolom egyetértesz, hogy még a mínusz 10 fokig hűlő éjszakák száma sem túl nagy a fűtési szezon teljes egészéhez képest, igy az idő nagyrészében jobb a hatásfoka, mint a radiátornak, mindezt megtámogatva h tarifával sokkal jobb a matek.

(#44) Skiz válasza dj79 (#43) üzenetére


Skiz
csendes tag

Abszolút igazad van jobb,félreértettem :R azt hittem úgy gondoltad a -24 fokon is tud fűteni dolgot hogy hatékonyan.

(#45) krepp válasza pepe792 (#38) üzenetére


krepp
tag

Miért ne?
És mégcsak nem is politika volt, hanem simán közéleti...

Nekem bejön..
Azon kívül hogy vicces, még valószínűleg igaz is...

És még edukál is, :D
ha valaki nem tudná hogy Magyarországon olyan rendszerben élünk ahol egy gázszerelő 10 év alatt több száz milliárd forintot lophat össze, ennek hatására rákereshet, ki is az a Lőrinc...

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#46) Bishop1 válasza Plug Life (#3) üzenetére


Bishop1
tag

Minden bizonnyal első kézből vannak tapasztalataid mindkét márkával kapcsolatban :D

(#47) Bishop1 válasza apatyas (#12) üzenetére


Bishop1
tag

Ezeket jellemzően nem 1,5 szobás panelhez tervezik.

(#48) vinczetibor válasza #76500480 (#40) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Szerencsére a V11-nél nincs meg a portartály szorulása. A sarkoknál, a fal tövében a hosszú, vékony fejet használom, ami olyan, mint a gólya csőre. Viszont, mint kézi porszívó nagyon nehéz, hiába csak 3 kg. Törölgetés helyett végigporszívózok mindent vele a kefés rövid fejjel, de a csuklóm megérzi.

(#49) Zamasun


Zamasun
aktív tag

A tesztelt termék, illetve porszívóim is vannak a cégtől, ez a purifier sztem nem éri meg az árát, a porszívóik viszont fantasztikusan jók, talán még a Philips porszívók, amik felveszik a versenyt vele.

(#50) Fall-N


Fall-N
veterán

"Google Home célja pont az lenne, hogy az on/off szinten túlmenően is babrálhassuk egyetlen platformon keresztül az összes motyót"

Sajnos a Google Home ilyenekre nem alkalmas. Világítást tök jól kezel alapszinten, meg az egyszerű kapcsoló üzemű ON/OFF üzemű dolgokat, de többet nem tud. Például hiába van bármilyen okos konnektor, azt is csak KI/BE tudja kapcsolni. Semmi időzítés vagy visszaszámlálás. Ez márkától és linkelt alklamzástól függetlenül ilyen béna. Ezért nem is tudnak a gyártók többet tenni ellene. Hangvezérlésre jó egyedül szerintem.

Én a magam részéről egy gyártótól (Sonoff) okosítottam mindent egy platform (eWeLink) köré. Így bármilyen bonyolultabb feltételt vagy eseményt le lehet "programozni". Persze mindent nem gyárt egyik gyártó sem, így lesz sajnos valamikor két vagy három platform és gyártó is. Főleg az ilyen speciális cuccok, amit nem gyárt a kimondott smart home gyártó. Persze lehetne például minden Xiaomi, de azt nagyon nem ajánlom. Egyrészt nem jó kimondottan az ár/érték aránya, másrészt sokszor régió korlátos sok cucc (China only) meg a Zigbee támogatás sem szabványos.

A tesztelt cucc meg szerintem borzalmas áron megy. Sokkal értelmesebb egy hűtő/fűtő split klíma, ami WiFis (aka smart) + bármilyen olcsó légtisztító. Bőven lehet venni ennyi pénzért mindkettőt. Nekem nem mondja a Dyson, hogy az nem hatékonyabb megoldás. Ha valamiért nem megoldható a split, akkor bármilyen mobilklíma (ezt is lehet okosítani DIY, de gyárilag is van amelyik az.) + norvég fűtőpanel (pl. Adax WiFi 2000W).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.