Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

"Nem sok szakközépiskola akart felvenni a tanulói közé."

Ijen hejjesirásal?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) Dluinet válasza Vakegérke (#1) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Központozás és mondattannal van csak gond.
Látok ennél ezerszer rosszabbat is.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3) po1son


po1son
addikt

Kár volt elrontani evvel a matek felmentéssel a dolgot.
Nem ismerlek, de nem 11. osztályba derül ki, hogy te diszkalkuliás vagy.
Matek nélkül ne nagyon gondolkodj felsőoktatásban. :(

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#4) Dyrtyho válasza po1son (#3) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Kijavítanálak,nem vagyok diszkalkuliás,csupán az a probléma,hogy a matek tanár nem úgy adja le az anyagot,ahogy egy diák agy megkívánja,csak megsúgom,hogy a tavaly évben nem csak engem buktatott meg matekból,hanem az iskolában elég sok diákját,és a nyári pótvizsga mellett nem igazán volt más választásom,hogy tovább folytathassam az évet....mellesleg pedig egyáltalán nem vagyok hülye a matekhoz,mert alapműveletek azok mennek,akkor azért még sincs diszkalkuliám

[ Szerkesztve ]

best regards, egy fórumozó blogger

(#5) po1son válasza Dyrtyho (#4) üzenetére


po1son
addikt

Akkor el kellet volna menni magántanárhoz vagy egy jó matekos osztálytárstól segítséget kérni... Persze ezt nem akkor kell, amikor már süllyed a hajó... Amúgy pótvizsgával mi lett volna a gond? Vagy te az "én nem fogok nyáron tanulni" típus vagy? Mert 3 hónap alatt fel lehet rá készülni...

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#6) Dyrtyho válasza po1son (#5) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Voltam is magántanárnál,70ezer forintot hagytunk ott,de a matektanár azt tanácsolta,hogy kérjünk inkább felmentést matekból,mert azzal sokkal jobban járnék,kb 1,5 hónapig jártam ahhoz a magántanárhoz,akinek már nem 1x átmentem a segítségével,és azt is mondta,hogy az egyik tanulója,aki szintén fel lett mentve matekból,az most valami egyetemen kitűnő tanuló

best regards, egy fórumozó blogger

(#7) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Bölcsész vagy kommunikáció, esetleg valami művész suli, de amúgy mindenhova kell a matek.

(#8) baluka26


baluka26
veterán

Tanulj szakmát. ne menj felsőoktatásba.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9) Gergő_


Gergő_
őstag

ugye ez a bejegyzés valami provokáció-féle?

(#10) po1son válasza Jhonny06 (#7) üzenetére


po1son
addikt

Ezekre a helyekre tényleg nem kell a matek, de szerintem te is tudod, ha elolvastad ezt a cikket, hogy nála nem a matekkal van a probléma...

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#11) moha21 válasza Dyrtyho (#4) üzenetére


moha21
addikt

Igen és a négy alapművelet az már általános iskolába se elég.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12) hoffman_ válasza Jhonny06 (#7) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Bölcsész? Főnök, ne b*ssz fel :DDD

balu:

Ott a pont. Viccen kívül.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#13) baluka26 válasza hoffman_ (#12) üzenetére


baluka26
veterán

Mindig meglepődsz a mérhetetlen bölcsességemen, igaz-e koma? ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#14) hoffman_ válasza baluka26 (#13) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Sajnálattal kell közölnöm, hogy ha a jelek még ezen tényállást is engednek feltételezni, a kijelentésed falsnak bizonyul ;] :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15) Jhonny06 válasza hoffman_ (#12) üzenetére


Jhonny06
veterán

Egyébként én tisztelem azokat, akik bölcsészetet tanulnak és elég gáz, hogy ennyire elbaszott a társadalom és ez az ország, hogy lassan szégyellni kell és (pláne) nem lehet megélni belőle. Nem csak a mérnökből lehet valaki (annak ellenére írom ezt, hogy én is annak tanulok).

(#16) moha21 válasza Jhonny06 (#15) üzenetére


moha21
addikt

Jaja, van egy bölcsész ismerősöm és egy nagyon talpraesett és okos lány.
Nyilván nem születhetünk egyformának. Engem pl. közgázzal a világból ki lehet kergetni vagy joggal.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#17) baluka26 válasza Jhonny06 (#15) üzenetére


baluka26
veterán

A bölcsésszel az a gond, hogy egy nagy halmaz. Egyes részhalmazait viszont lehet szídni bizony :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#18) Jhonny06 válasza baluka26 (#17) üzenetére


Jhonny06
veterán

Miért lehetne?

(#19) baluka26 válasza Jhonny06 (#18) üzenetére


baluka26
veterán

Igazad van, mert bután fogalmaztam!
Az embereket lehet hibáztatni, hogy ennyien választanak olyan szakirányt és 3,5 évet azért küzdenek, hogy ne legyen versenyképes szaktudásuk. Csak azért, mert "divatos".

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#20) moha21 válasza baluka26 (#19) üzenetére


moha21
addikt

Mérnökire is küldik a szülők az embereket, aztán pár ember tényleg ott tart, hogy nem tud összeadni.

Szakmához: Azért egy villanyszerelő, elektroműszerész stb.. sem árt a matek, de lakatosnak is kell azért rajzról dolgozni. Eladónak sem árt.:)

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#21) dabadab válasza Jhonny06 (#7) üzenetére


dabadab
titán

"Bölcsész vagy kommunikáció"

Mondjuk az irasat olvasva en a kommunikaciot nem eroltetnem :U

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#22) Jhonny06 válasza baluka26 (#19) üzenetére


Jhonny06
veterán

De pont ez a lényeg, hogy az ember nem választ csak azért valami teljesen más szakmát, mint amit szeretne, mert az versenyképes és így valami olyasmit csinál egész életében, amit nem szeret, ez totál baromság. Egyrészt nem lehet mindenki mérnök meg informatikus, csak azért, mert az most éppen divatos. Másrészt kiből lesznek a tanárok? Ez nagyon csőlátás, minden tisztelettel. ;) Most akkor mindenki menjen az előbb említett szakmák irányába, a többiek meg dögöljenek éhen? Nem tudom, hogy külföldön mi a helyzet a humán irányba való elhelyezkedést illetően, de itthon katasztrófa, nagyon megbillent az egyensúly.

[ Szerkesztve ]

(#23) baluka26 válasza Jhonny06 (#22) üzenetére


baluka26
veterán

Tudod jól, hogy nem a tanárokra gondolok, hanem az olyanra, hogy informatika és könyvtár, meg kom-média.

Én is olyasmit csinálok, ami nem feltétlenül versenyképes (műszaki menedzser, bár az idei HVG állásbörzén rengeteg embert kerestek műszaki-közgáz végzettséggel), csak azért választottam ezt, mert ez tetszik nekem.

Gondolj bele, ha olyan szakmát választasz, amivel nagy esélyed van arra, hogy nem tudsz elhelyezkedni->más területen kell elhelyezkedned, ugyanott vagy, nem azt csinálod, amit szeretnél.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#24) moha21 válasza Jhonny06 (#22) üzenetére


moha21
addikt

Részben, de azért sajnos nem teljesen így van. Akinek kell a pénz, az bevállal mást is.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#25) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Én még a rendezvényszervezésben is gondolkodtam,de ha jól láttam a tavalyi ponthatárokat,akkor az meg 400 pont,és annyit meg mégis honnan a jó anyámból szedek össze ? Úgy hogy szerintem marad a kommunikáció,vagy ha az nem,akkor megpróbálok vagy valami fotózással kapcsolatos sulit keresni,vagy pedig elmegyek a rendőrtisztire....vagy ezek közül egyik se jön be,akkor valami okjs szakmát keresek,mint pl mobiltelefon értékesítő.....ennél több már tényleg nem jut eszembe

[ Szerkesztve ]

best regards, egy fórumozó blogger

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.