Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39) Dany007 válasza Crystalheart (#38) üzenetére


Dany007
veterán

Érdekes, hogy felhoztad a Szomszédokat.
Röhej de az nekem is tetszik! Sőt, nem is olyan régen újranéztem az első 100-150 részt! :D
De meg is tudom mondani miért tetszik.

Első sorban azért, mert nosztalgia. Sőt, több annál. Hiszen az első részek idején én még csak pár éves baba voltam, tehát nem emlékszem kb semmire sem, de már éltem akkor. Hogy a 90-es évekről ne is beszéljek...
Tehát jó látni azt, hogy milyen volt akkor az élet Magyarországon.
Persze politizálnak benne rendesen és szidják a rendszert, de ezen kívül aktuális társadalmi kérdéseket is feszegetnek valami válaszokat is adnak rá. Mindezt úgy, hogy végig pozitív erkölcsi értékeket közvetítenek. Amit ma talán egyetlen egy sorozat sem mondhat el magáról, legyen az magyar vagy külföldi.

De tényleg a legjobb az egészben, hogy az embere belepillanthat a 20-25 évvel ezelőtti Magyarország életébe. Több a 2000-es évek után íródott cikk szerint a Szomszédok egyfajta kortörténeti dokumentumfilm. Annyira jól bemutatja az akkori átlagemberek életét és mindennapjait, meg persze az aktuális bel és külpolitikai helyzetet. Direkt megkérdeztem a szüleimet is, hogy szerintük mennyire helytálló a Szomszédok az ott bemutatott világkép. És szerintük is egyezik az akkori valósággal.

És itt a kulcsszó az egészben. Hogy az átlagemberek átlagéletét mutatja be. Munkával, családdal, iskolával együtt. Az átlagemberek problémáit boncolgatja és kimondja azt amit az átlagember is gondol.

Nem úgy, mint manapság a Barátok köztben ahol a legnagyobb probléma, hogy valaki megkarcolta a Miki 20 millás Mercijét... :U Ahol a millás vállalkozó Jockey-t játszva teszi az agyát... de dolgozni pl még sosem láttam. Mindig csak bemegy az "irodába" ami tele van számítógépekkel, de én ott embert még sose láttam dolgozni... :D (tény, hogy csak az első pár évadot láttam, azóta egyet sem). Szóval nagyon más a kettő. Egy BK-tel sokkal nehezebb azonosulni, mint mondjuk a Szomszédok szereplőivel.

Persze a párbeszédek elég silányak a Szomszédokban is és sokszor viccesek... de ott legalább igazi színészek próbálnak alakítani. És azok konkrétan jól is játszottak!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.