Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Huhh, ez így úgy hangzik mint valami random kínai Aliexpress márka. Persze a gépek attól még lehetnek jók.

(#2) Zoz válasza Juhaszatti (#1) üzenetére


Zoz
őstag

Ez jutott nekem is eszembe... miért nem Sharp, ha már ők vették meg?

(#3) zolee001


zolee001
őstag

Érdekes,hogy hova jutottak a japán tech cégek az utobbi 10 évben,csödbe avagy a csöd szélére, pedig évtizedekig az elektronika egyet jelentett a Made in Japan -al,legalábbis számomra.
A Toshiba is élt meg szebb napokat pl az elsö notebook kifejlesztése de manapság az OCZ felvásárlásával és lebutitásával a HDD-nél lassabb SSD-ivel ostromolja a piacokat

(#4) forgonati


forgonati
őstag

Bizalmat keltő név, ez alapján tuti nem venném meg soha.

Zolee001:

A Csöd az egy regény 😀

Keelah Se'lai!

(#5) bbence011


bbence011
csendes újonc

SajnálaToshiba volt

(#6) nubreed


nubreed
veterán

Ez béna márkanév nagyon, olyan mint valami kínai gagyi. Persze ettől még a termékek lehetnek jók, de a 21. században fontosabbak a márkanevek mint valaha.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#7) jonnyjoker01 válasza bbence011 (#5) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Jaj :W :DDD

Üdv. Johnny

(#8) ntomka


ntomka
nagyúr

Aki nincs tisztában a névváltással, az a boltok polcain a lapozzunk kategóriában fogja kezelni ezeket. Ez rossz döntés volt. Ahogy előttem írták, ha már Sharp, rárakhatták volna azt is, azt ismerik legalább az emberek.

ツ Headphones on - World off

(#9) Cassi válasza nubreed (#6) üzenetére


Cassi
senior tag

A "dynabook" nevet nem most találták ki, korábban voltak gépeik "Toshiba Dynabook" néven.

(#10) Male válasza Juhaszatti (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Első gondolatom ugyan ez volt... ezen még dolgozniuk kellett volna :U

(#11) idegen lény válasza bbence011 (#5) üzenetére


idegen lény
őstag

:C :R

Ennél a Dinkabuknál még a Tosliba is jobb választás lett volna. Vagy a Fosliba, Fostalicska.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#12) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Az, hogy ezen a szűk (látókörű) piacon, mint a miénk nem ismert a dynabook név, nos arról nem a Toshiba tehet.

Ez már egy létező név volt a Toshibánál, lett belőle márkanév, mert a Toshiba nevét azért alaposan szétdarabolták az utóbbi években.

Bocsánat, de néhányan hülyébbnél hülyébb kommentet fűznek hozzá...

Dynabook név már a 80-as években létezett, és manapság is van. Attól mert nem találkoztatok vele, még nem a Toshiba a hülye cég...

Mint ismert mondás is: Azért mert a kacsa nem tud úszni még nem a víz a hülye...

Ez ugyanolyan megnevezés, mint a HP-nek az Elitebook, azt is tudjátok mihez kapcsolni, vagy a Lenovonak a Thinkpad...

Ha utóbbi kettő ilyen néven adna ki laptopot, akkor is tudnánk miről van szó... Itt a Toshiba Dynabook megnevezése alapvetően nem volt ismert... De ettől még rengeteg országban létezett...

Csak olvasgatni kéne picit...

Dynabook. Az első terv: tablet-szerű tanulógép diákoknak
A hordozható számítógép története 1968-ban kezdődött.

Alan Kay-nek hívták azt az embert, aki elhatározta: megalkotja a notebookot. Kay a Colorado egyetemen végzett molekuláris biológusként. Mivel az elektronikához nem sokat értett, ezért nem a mérnökök fejével gondolkodott, hanem a számítógépet egy szerves egésznek tekintette. Ma már mindnyájan így gondolunk a komputerre, de abban az időben ez egy fantasztikus ötlet, forradalmi felfedezés volt.

Hogyan képzelte el a hordozható számítógépet? Először is nem notebooknak, hanem Dynabook-nak nevezte el. A4-es lap méretűre, lapos kijelzővel és alatta billentyűzettel tervezte, amelyet nem lehetett volna összehajtani. Tehát inkább egy mai tabletre hasonlított volna. Elképzelése szerint mind hálózatról, mind akkumulátorról működött volna. Az volt a szándéka, hogy a mai Wi-Fi-hez hasonlóan vezeték nélkül csatlakozzon a hálózathoz. Diákoknak szánta a modellt, ezért alacsony árral kalkulált."

Ezt követően a Toshibához került a név, és 89-ben adott ki először ilyen masinát... A többi megtalálható a neten.

A Toshiba Dynabook 94-ben pedig az első ultrabook volt....

Khm... már a fórum se a régi...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) bbence011 válasza Graphics (#12) üzenetére


bbence011
csendes újonc

azt hittem az első ultrabook Chandleré volt :))

https://www.youtube.com/watch?v=V6dQxQBHiB0

[ Szerkesztve ]

(#14) idegen lény válasza Graphics (#12) üzenetére


idegen lény
őstag

Aha, néhány még élő techgurunak a bolygón mond valamit ez a név, de vajon tíz ázsiaiból, amerikaiból vagy európaiból hánynak? Mert az üzletek kínálatát vizsgálva senki sem fog erre a névre rákeresni, ebben biztos vagyok. Ez marketinghiba.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#15) Male válasza Graphics (#12) üzenetére


Male
nagyúr

Azért mielőtt leszólod az embereket itt a topicban... javaslom, gulgi, Elitebook... találati lista első oldal csupa HP noti. Utána Dynabook, találati lista első oldal, 0, azaz nulla darab Toshiba notebook. Tökéletesen mutatja, mennyire ismert az emberek számára, és mennyire kapcsolódik a fejekben a notebookhoz. Oké, történelmi, stb., de innen kemény meló lesz ezt sikerre vinni. ( a hangzása meg gagyi szerintem is... tudod, lehet egy autót Tino-nak meg Ronda-nak hívni, csak az adott piacon nem lesz túl sikeres... )

(#16) .mf válasza Graphics (#12) üzenetére


.mf
veterán

Pont ezt akartam én is írni, a Toshiba fő piaca japán volt (ahogy sok más japán cégnek is, Európában nem sok NEC desktopot vagy Panasonic laptopot lehetett látni), errefelé nem is nagyon erőltették meg magukat; és Japánban a legtöbb gépük Dynabook néven futott már régóta - olyan ez, mintha az IBM Thinkpadje, ahol a Lenovo lett a tulajdonos, most úgy döntene, hogy Lenovo Thinkpad helyett simán Thinkpad lenne a brand.

A fórum színvonala sajnos tényleg egyre süllyed, kopik ki a szakmaiság, ma már nem divat utánanézni dolgoknak, egyszerűbb csuklóból fikázni :(

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#17) ntomka válasza .mf (#16) üzenetére


ntomka
nagyúr

Jó, Japánban legyen Dynabook. De nem Japánban látod milyen ismert név, ha egy szakmai fórumon is rácsodálkoznak.

ツ Headphones on - World off

(#18) Crafter32


Crafter32
őstag

Sony Vaio és most Toshiba vált nevet. Mint nem kocka felhasználónak ez látszik csak. Imádtam a Toshiba laptopokat, Vaio-t is utolsóként vettem Sony centerben. Öreg vagyok az új dolgokhoz, nehéz ezt megszokni. A fiataloknak sem könnyebb, mert apának ha Vaio -ja volt lehet a gyermek is azt szeretne, de ilyenkor ez nem tud megvalósulni.

(#19) Graphics válasza .mf (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ennyi :R :)

@idegen lény: Hogy hiba, vagy sem. Ez majd kiderül... A toshiba névre is elég sokszor mondták a jó magyar szakértők, hogy TosHIBA, hisz már benne van a hiba....Lehet csak miattunk változtattak.. :U

@Male: Nem tudok erre mit mondani... :) Miért kéne ezt a nevet gagyinak érezni?

Egy TP-Link Neffos azt mondom gagyi a magyar piacon... Nekünk magyaroknak minden szar amúgy is...

Crafter32: A Sony nem váltott nevet... Eladták az egészet.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) idegen lény válasza Graphics (#19) üzenetére


idegen lény
őstag

Ez a névváltoztatás nem csak nekünk nem tetszik (nem tükrözi a magyar emberek akaratát), külföldön is fanyalognak miatta: [link] És igaza van a grafikusnak is, hogy ez a logó iszonyatos (ez tényleg az, nem pedig a távolság) és rettenetesen avítt. Szerintem a Sharp szerette volna megkaparintani a Toshiba védjegyet is, még a botrány ellenére is, de a Toshiba nem adta nekik vagy túl nagy árat kért érte, ugyanakkor a Sharp névhez sem járult hozzá. Ezért szerintem hirtelen rákényszerültek a névváltásra, ami nem volt betervezve, és ez a kapkodás meglátszik a logón is. Az is lehet, hogy a Toshiba felajánlott nekik pár nevet, és még ez volt a legnormálisabb közülük/ez tetszett nekik a legjobban.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#21) SPEA


SPEA
aktív tag

Ez olyan mint a Hitachi vs. Hájkoki... :DDD :W
Na ha valami béna akkor az ez. Persze lehet ez is csak a magyar piacra vicces

(#22) Graphics válasza idegen lény (#20) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A logo is már évek óta ez.. :)

Most leírtad ide magyarul azt, amit Anandtech-en odaírtak angolul? :C

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) Male válasza Graphics (#19) üzenetére


Male
nagyúr

Talán mert a book szót már páran ellőtték, amik sokkal ismertebbek. MacBook, illetve a HP az EliteBook/ProBook, de akár még a Panasonic Toughbook is, így pedig rögtön a "gagyi utánzatgyártó" hatást váltja ki a név azokból, akik nem ismerik. Ezt fokozandó nemrég meg jött a Huawei is a MateBook-kkal, aminél már nagyon ment a MacBook majmolás téma.... és ezek után jön ez az újabb "book" valami előtaggal.

(#24) zolee001 válasza Graphics (#19) üzenetére


zolee001
őstag

Pontositok,a Sony a VAIO üzletágát adta el (sajnos)

(#25) idegen lény válasza Male (#23) üzenetére


idegen lény
őstag

Hogy a Facebookról ne is beszéljünk. :)

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#26) Male válasza idegen lény (#25) üzenetére


Male
nagyúr

Na most lebuktam, mekkora FB-s vagyok, mégcsak eszembe sem jutott :DDD
( Amúgy azért kevésbé játszik, mert teljesen más piac, a felsoroltak viszont mind notik. )

(#27) moleculez válasza bbence011 (#5) üzenetére


moleculez
veterán

Auchan polcon látom, lelki szemeim előtt. 4gb/500gb i5- tejfölös doboz műanyag ház TN film panel 90-120k-ért polcról vihető.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#28) troviko


troviko
senior tag

Jó ideje a toshiba sem hangzik jól, mint márka, de ez tényleg valami ZS kategóriás cuccnak tűnik...

https://www.oldtech.hu/

(#29) Graphics válasza Male (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ja értem. :)

Hát ez a része engem pont hidegen hagy, rágódjon rajta az, akinek van ráérő ideje ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) Male válasza Graphics (#29) üzenetére


Male
nagyúr

:)
Ha olyat veszek, amihez értek, ott engem sem érdekel... de a vevők nagyrésze nem ilyen. Elég benézni mondjuk a klímás topicba, ahol Whirlpoolt azért választanak jópáran, mert jól cseng a neve, pedig klímában egy matricázott kínai csoda, pocsék szervízzel. ...de hogy saját példa legyen, még ha más árkategória is :D most nekem kellett mosogatószivacsot venni... mivel tippem sincs melyik a jó, a polc előtt állva azt vettem amelyiknek jól hangzott a neve meg a csomagolása azt sugározta, hogy jobb lehet, mint a többi. A legtöbb ember notivásárlása is kb hasonló módon zajlik, nem tesztek olvasásával, meg hozzáértőbbek megkérdezésével.

(#31) Cassi válasza troviko (#28) üzenetére


Cassi
senior tag

Azért a Toshiba az utolsó valamirevaló japán számítógépes márka volt, 10 éve még benne voltak a Top 5-ben. Most már csak a Fujitsu maradt, de ők egy jóformán láthatatlan, alig felismerhető brand voltak mindig.

A PC-k terén a japánok már nem tudnak semmi olyat produkálni, amire ne lenne képes egy kínai OEM olcsóbban, nem csoda, hogy lemaradtak a versenyben.

(#32) Graphics válasza Cassi (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát én PC-k terén még mindig inkább Fujitsu-t vennék.

Sokkal jobb a megbízhatósága szerintem, és a brand vonal mindig is erről volt ismertebb.

Nekem 0-24-be megy 3 éve egy Fujitsu SFF PC.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) Bluesummers


Bluesummers
őstag

A jó régi bomberman, aka Dyna blaster jut az eszembe.
Toshiba a laptopok terén hozott sok újítást, hasonlóan az Apple-höz. Toshiba nem tudta megtartani Windows platformon a helyét mint Apple a Macintosh (egyeduralkodó) területén.
Mint hobbis 'ex'notebook teszter, voltak nagyon jó (Portege, Fujitsu, Satellite Pro) és nagyon gagyi (L50 és noname társaik) Toshiba gépeim.
Dynabookot majd megnézzük. Nálam sohase a marketing a lényeg, hanem ami benne van, szerviz, terméktámogatás, jó anyagok, jó hűtés, minőségi akku.
Huawei szerintem brutál gagyin hangzik, mégis első helyein vannak az eladások. Persze azt a kínai állam elvileg nagyon megnyomta, s minden országban agyonmarketingelik. Nincs olyan nap, hogy ne hallanék / látnék Huawei reklámot.

Szurkolnék ennek a Dinamónak, bár Sharp és a notebook nem fér össze.
Kb. ugyanaz a történet, amikor IBM eladta Lenovonak a hardver részleget.

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#34) BiP válasza Juhaszatti (#1) üzenetére


BiP
nagyúr

dettó.
Se a név, se az alsópolcos logo nem tetszik. Mint valami ezerötszázadik linux distro logoja lenne.
Chromebook koppintás még ami beugrik a névről.

(#30) Male: Vileda. Többet nem is ismerek névről, de az annyira jó, hogy nem is kell tovább keresni.
Klímából pont Whirlpoolt vettem tavaly. De nem a neve miatt, tudtam, hogy átszitázott kínai. Viszont amire nekem kell, arra pont jó, nem akartam egy sokkal jobb, de drága japánért 2x annyit fizetni.

(#4) forgonati: ha már helyesírás: cikk utolsó előtti sora, "újjonnan". Lyuly.

[ Szerkesztve ]

(#35) zolee001 válasza Bluesummers (#33) üzenetére


zolee001
őstag

"Toshiba nem tudta megtartani Windows platformon a helyét mint Apple a Macintosh (egyeduralkodó) területén."

Érdekes mivel az Apple nem adja ki a kezöböl a hardware gyártást igy nem csoda ,hogy senki más nem gyárt,Steve Jobs a Sony-nak ajánlotta fel egyedül hogy gyárthatna VAIO Mac-et de nem élt az ajánlattal a Sony
Az Apple milyen ujitást hozott a notebookok terén?

(#36) Bluesummers válasza zolee001 (#35) üzenetére


Bluesummers
őstag

"Az Apple milyen ujitást hozott a notebookok terén?" --> Te szerintem még nem láttál Macintosh rendszert. Nem egy Windows.

"Toshiba a laptopok terén hozott sok újítást, hasonlóan az Apple-höz" - nem kell egyből hardverre gondolni, elég a szoftvernél maradni, de mielőtt azt hinnéd, hogy Apple-fan vagyok, nem vagyok az.
Amúgy remélem nem gondoltad komolyan kérdésed, hogy soroljam milyen újításai / ötletei voltak az Apple-nek, hogy folyamatosan a TOP élen maradjon. Mindenki már majdnem őket majmolja.

Újítások? Csak pár,a mi eszembe jut:
Az egész Macintosh ökoszisztéma
Retina display
Touchbar
UniBody
Billentyűzet - vékonyabbak (igaz könnyebben is romlanak)
2003-ban első háttérvilágítású billentyűzet

Amúgy meg itt egy lista, lehet böngészgetni a terméklistájukban, biztos kihagytam még jó párat:https://en.wikipedia.org/wiki/Timeline_of_Apple_Inc._products

szerk: "Érdekes mivel az Apple nem adja ki a kezöböl a hardware gyártást igy nem csoda ,hogy senki más nem gyárt" - nem is mondtam, hogy ez mennyire érdekes lenne. A lényeg, hogy Apple a notebookjaival éles első helyen vannak a piacon, Toshiba meg bezárt. Nem kell beleképzelni semmi pluszt. :R

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#37) Male válasza BiP (#34) üzenetére


Male
nagyúr

Azt lett :) ...de annyira azért nem jó, most másikat vettem, amit akkor gagyibbnak ítéltem meg a neve-kinézete-ára alapján, aztán mégis jobbnak találom a használata során.
Persze, van aki tudatosan veszi a Whirlpoolt belőle, az más.

(#38) azbest


azbest
félisten

új logó nem lesz? Pedig ez jó lenne

;]

(#39) opr válasza azbest (#38) üzenetére


opr
veterán

Mammut lo, gol! :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#40) Cassi válasza Graphics (#32) üzenetére


Cassi
senior tag

A Fujitsu sem állhat valami fényesen, egy szép napon ők is újraindulhatnak LifeBook néven.

(#41) zolee001 válasza Bluesummers (#36) üzenetére


zolee001
őstag

Nem kihallgatás,csak kiváncsi voltam mire gondoltál és köszönöm a választ
Magamat elég nehéz lenne apple fan-nak titulálnom (maga az cég egésze,kommunikácioja emlékeztet egy éppen hatalmon lévö politikai pártra) de ha valami jo és okos ötlet azt elismerem.
Napi munkám sorám kell használnom a fenn emlitett cég termékeit de forradalmi innováciora tölük (Laptop fronton) nem emlékszem.

A névválasztás Toshiba fronton szerintem sem szerencsés,mondjuk lehetett volna Toshiba-Sharp avagy forditva

(#42) Graphics válasza Cassi (#40) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mi a gond vele? :) Hogy megbízható?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43) zolee001 válasza Graphics (#42) üzenetére


zolee001
őstag

A nem annyira szép emlékü Fujitsu-Siemens notikra emlékszel?
Az üzletböl lehetett egyböl a kukába rakni ( a magyarországon népszerü,sulinetes notikra értem)
Eléggé megtépázta a közös cég hirnevét,nem hiába váltak szét

(#44) hallador válasza .mf (#16) üzenetére


hallador
addikt

A fórum színvonala sajnos tényleg egyre süllyed, kopik ki a szakmaiság, ma már nem divat utánanézni dolgoknak, egyszerűbb csuklóból fikázni :(

Hatalmas +1

Pont én is így gondolom. Otthon betartják amit a Főnök mondott. "A hídon akkor kell átmenni, amikor odaérünk a folyóhoz." Azt nem nézik, hogy át tud-e menni, csak a hidat....

Ez a mentalitás nagyon észrevehető. Nagyon igazad van, a fórumok kezdenek a Blikk fórumhoz hasonlítani, akkor is elmagyarázza, ha semmi köze hozzá, igaza van mert nehogy már más jobban tudja nála.... Sajnos nagyon észrevehető a fórumon is a silányság, és a nemtörődömség. A mindent akarok, de semmit nem akarok csinálni típusú kádár szoci felfogás...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#45) NandoXXL válasza hallador (#44) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Lassan a lapcsalád is átalakul, a cél mindig a fogyasztó elérése. Szokjatok hozzá, a Toshiba lejtmenete se ma kezdődött.

(#46) idegen lény válasza BiP (#34) üzenetére


idegen lény
őstag

És "modelleket".

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#47) idegen lény válasza azbest (#38) üzenetére


idegen lény
őstag

:C

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#48) nubreed válasza .mf (#16) üzenetére


nubreed
veterán

Úgy érzem fordítva ülünk a lovon. Szerinted az emberek hány százaléka fog utána nézni egy számukra ismeretlen márka hátterének? 99,9% -a nem fog, elkönyvelik egy N+1 -edik "gagyi" márkának ezzel a névvel ha egyáltalán talákoznak vele és a kutyának sem fog kelleni. Mindenki a már ismert márkákból fog választani: HP, Dell, Lenovo. Lehet, hogy Japánban meg Ázsiában erősebb pozíciói vannak a márkának de ott sok minden másképp működik. Ha komolyan gondolják mondjuk az európai piac szerzést maximum akkor van esélyük ha egy nagyon erős és nagyon agresszív reklám kampányba kezdenek bele, de ez meg rengeteg pénzbe kerül, és kérdéses, hogy megtérül e valaha is egy már amúgy is túltelített piacon.

Szóval nehogy már a végfelhasználó tehessen arról, hogy nem ismer egy márkát vagy egy márka múltját, ilyenért hibáztatni az embereket még szakmai fórumon is kicsit meredek dolognak érzem.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#49) hallador válasza nubreed (#48) üzenetére


hallador
addikt

Ok, de a Dynabook mint olyan az informatika történelem része. Nem egy márka. Szakmai fórumon kellene csak tudnia ez embereknek, hogy ez nem egy Hon Hai Precision, bár ha azt mondom, hogy Foxconn, akkor már ismerősebb, vagy nem olyan mint a LEGEND, de ha azt mondom hogy Lenovo, akkor hirtelen tudod miről van szó pedig akár a Legend/Lenovo, vagy a Hon Hai Prec/Foxconn, vagy a HMD/Nokia gyakorlatilag egy-egy-egy cég. Na a Dynabook már akkor fogalom volt, mikor a legtöbb fiatal szülei sem létezett..

Szerintem meg igaza van, felületes, lusta, nem néz utána semminek, nem érdekli semmi, azonnal fikáz, magyarnak született 1000 éves állam blablablablabla.

Ehhez a gondolkodás is tartozna nem csak a nemzeti önérzet, nem csak a jár, meg a jól megmondom, akkor is ha hülye vagyok hozzá... Szerintem meg pont, hogy nem Ő ül fordítva a lovon, hanem azok aki valamihez dilettáns, de azért is beír, hogy okosabbnak tűnjön....

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#50) zolee001 válasza nubreed (#48) üzenetére


zolee001
őstag

Kimondottan kedveltem régen még az audio/video korszakomban a felületes tudással rendelkezö kereskedöket és fillérekért vásároltam a National (Panasonic),Victor (JVC),és egyéb Matsushita original japán termékeket valamint a adóelkerülés miatt alapitott vegyesvállalatok által átcimkézett noname ámde eredeti japán cuccokat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.