Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Wesder


Wesder
félisten

Az első rèszt azèrt limitálták 30fps-re, mert nem tudták megoldani a 60-at, ès ez akár halálos vègkimenetelű is lehetett a játèkban egy esetleges fps drop.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#2) #13056512


#13056512
törölt tag

Sokszor olvastam itt fórumokban hogy a konzolos játékok dinamikus felbontással rendelkeznek akkor hogy lehet egy játék 900p, 1080p vagy 4K felbontású nativan?

(#3) Silεncε válasza #13056512 (#2) üzenetére


Silεncε
őstag

Nem minden játék használ feltétlenül dinamikus felbontást. Általában akkor szokták azt választani a fejlesztők, ha több olyan pont is van, ahol amúgy beesne az FPS (mondjuk amikor durva akció van a képernyőn) ilyenkor lentebb megy a felbontás, hogy tudja tartani az FPS-t, de mondjuk amikor nincs annyi munkája a GPU-nak, akkor simán mehet nagyobb felbontáson. De ettől ha a fejlesztő meg tudja oldani, hogy konstans jó legyen az FPS adott felbontás mellett (vagy konstans rossz lenne egy adott felbontáson) akkor simán beállít egy fix felbontást. Nem kötelező a dinamikus felbontás, csak lehetőség

(#4) #13056512 válasza Silεncε (#3) üzenetére


#13056512
törölt tag

Szóval úgy. :R

(#5) NandorHUN válasza Wesder (#1) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ez kb. minden játékra elmondható konzolon.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#6) dreampage


dreampage
HÁZIGAZDA

Jó látni, hogy a fejlesztők egyre inkább a 60 fps-re mennek rá, egyre többször kerül elő ez a téma. Remélem, a következő generációs konzolokon a 30 fps inkább már csak a kivétel lesz, nem a szabály.

A játéknak soha nincs vége.

(#7) Medocsabi válasza dreampage (#6) üzenetére


Medocsabi
addikt

Jó lenne bizony! Szerintem sokkal több minőségi 1080p tv van mint 4k a konzolosoknál, de lehet hogy nincs igazam. De iszonyatosan zavaró, hogy pl a Witcher3 önmagában egy remekmű, első generációs xboxon is gyönyörű, de bőven van hogy 30fps alá beesik, egy- egy nagyobb akció közepette, ami enyhén szólva bosszantó.Persze ezen kívül is van jópár játék ami hasonló cipőben jár.
szerk: egyébként a játékot várom, az első része (szerintem) az eddigi legjobb zombis túlélős game! :K ( már bánom hogy good endinget válaszottam annó, a végigjátszásos videókat elnézve)

[ Szerkesztve ]

(#8) #16939776 válasza Wesder (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

Egy átlagnál sokkal gyorsabb akció játéknál ami közelharcra van kihegyezve frusztráló is lesz, olyan momentumtól elhalni, amiből semmit nem láttál..

(#9) NandorHUN válasza #16939776 (#8) üzenetére


NandorHUN
addikt

Mondjuk ez nem a 30 vagy 60 fps-en fog múlni. :U

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#10) laceszgamer


laceszgamer
addikt

A legtisztább szerintem simán egy opció volna, mit szeretnél, 4k/30 FPS vagy kisebb felbontás és mellé 60, aztán mindenki kedve szerint használná, és akkor mindkét tábor elégedett volna. :)

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#11) NandorHUN válasza laceszgamer (#10) üzenetére


NandorHUN
addikt

Csak itt ugye 1 gond van: az hogy konzolokból CPU-n spóroltak, a nagyobb fps-hez meg kéne az erős CPU is, nem csak a viszonylag erős GPU....
Bár 60 fps-sel talán még legtöbb játékban elbodogulnak.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#12) laceszgamer válasza NandorHUN (#11) üzenetére


laceszgamer
addikt

Hát ez viszont már úgymond szerintem a fejlesztők hibája, mármint a konzolok fejlesztőié.
Anno mikor az X360 s a PS3 kijött nem nagyon volt olyan PC ami teljesítményben egy szinten lett volna velük, vagy talán csak a nagyon high-end volt a környékükön, itt meg alapból mintha visszább lennének fogva. Szerintem nem sokba telt volna egy jóval erősebb hardver, és akkor nem volna most ilyen dilemma. :)

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#13) NandorHUN válasza laceszgamer (#12) üzenetére


NandorHUN
addikt

Már mikor kijött az PS4 egy lépéssel hátrányban volt PC-khez képest, XO 2-vel. Hátmég most...
Nyilván azért az árért valamiből le kellett faragni: az meg végül a CPU lett.

De amúgy mikor én gondolkodtam gép fejlesztésén nálam is előállt a dilemma, vegyek e új CPU-t: ár miatt inkább vettem egy erősebb GPU-t (gtx1080) és nagyobb felontású monitort, ugyanazért az árért, ami CPU fejlesztésre ment volna: így úgy mond sporoltam, azonos fps- számon (~60-90fps) de nagyobb felbontáson tudok játszani kevesebb pénzért. Azaz ezen a felbontáson nem tudnék elérni 120 fps-t GPU miatt, de ha elég erős lenne a GPU-m CPU se bírná azt már.
Konzolos fejlesztők is valahogy így lehettek amikor építették őket.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#14) #16939776 válasza NandorHUN (#9) üzenetére


#16939776
törölt tag

fix 30 vagy fix 60-nál tényleg mindegy, meg lehet szokni mindkettőt, de ott drop-okról volt szó. Mondjuk a fele akkora lag-ot már észre vennél, 33,3/16,7ms közötti eltérés már nem a mindegy kategória.

[ Szerkesztve ]

(#15) #16939776 válasza #16939776 (#14) üzenetére


#16939776
törölt tag

Igaz olyan TV-n aminek a mozgásmegjelenítése nem igazán jó és 30ms felett teszi ki a kockákat mindegy hogy 30/60.

(#16) hajbel válasza NandorHUN (#11) üzenetére


hajbel
addikt

Nem igen. 4K-ban már szinte semmi jelentősége nincs a CPU-nak. Remélem, hogy csinálnak normális 2db pro verziót. Az előző DL nálam ezért maradt ki PS-en.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#17) NandorHUN válasza hajbel (#16) üzenetére


NandorHUN
addikt

4K-ban is van jelentősége a CPU-nak, csak ott ugye mivel nem elég erős a GPU jelenleg nagy fps számokhoz, ezért ilyen 30-40 fps-re elég a "gyengébb" CPU is, amíg nincs alá elég erős GPU ami 60 fölé tudná tolni a játékot, addig elég abból a gyengébb proci is. :) Szóval ez egy ilyen átmeneti állapot most. Nyilván 5-10 év múlva máshogy fog kinézni a 4K gaming is.

De erről pl itt van egy jól látható ábra:

[link]

720p-ben pl CPUtól függően 7 éves 2600K és 8700K között 50-60% különbség van! Mig már QHD-ban zero, nincs különbség, 4K-ban meg még akkor különbség sincs, mint QHD-ben. :)

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#18) hajbel válasza NandorHUN (#17) üzenetére


hajbel
addikt

Kár, hogy nem raktak mellé egy i3-at. 1-2 fps lenne a különbség. Egy szó, mint száz, QHD-re, UHD-re elég a PS4 Pro és a XOX procija. Az RX 470 ill. 480 szintű GPU már nem.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#19) melega


melega
őstag

Azt szeretném megkérdezni hogy ez a játék Dying light mivel nehezebb mint az Evil Within, LAst of Us játékok?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.