Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33) movax válasza macilaci78 (#7) üzenetére


movax
őstag

Kedves macilaci78!

Ecigivel szoktam le a dohányzásról. Több, mint két évvel ezelőtt. Húsz évig szívtam. Amikor elkezdtem ecigizni, teljesen abbahagytam a hagyományost, pár hónap után nikotinmentesre cseréltem a folyadékot, egy év után pedig az ecigit is letettem. Ma kb. kéthavonta egyszer kerül a kezembe, de pár szívás után megy vissza a fiókba. Eszembe nem jut dohánycigire rágyújtani és tudom, hogy többé nem is fogok. Nem vagyok az egyedüli, egy halom ember így szabadult meg a valóban káros dohányzástól.

Nem harcolni kéne ellene, hanem bevezetni a közegészségügyi rendszerbe, mint hatékony leszokási módszert. Ez sem csodaszer, de igen sok esetben hatékony. A nikotinos rágó, tapasz, spray, meg egyéb baromságok nem sokat érnek, mert nem a problémát magát kezelik, mégis elfogadott leszoktatási módszerek. A nikotinéhség egyébként szinte semmiség, pár nap alatt megszűnik - a berögzült tevékenységről kell leszokni, ez a nehéz, mert mentális ügy.

Ezt valahogy meg kellene érteni, nem nagyon fentről és nagyon tudatlanul osztani az "igazságot".

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.