Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Igen, a feltöltési sebesség és a hálózati válaszidő tekintetében felzárkózhatnának a piacvezető konkurenciához. Ahol van a másik szolgáltató és upc is, ott nem tudom felfogni mi vesz rá valakit, hogy upc-s legyen.

(#2) #40553216


#40553216
törölt tag

A UPC kapja be , tövig. A „faluban” sok helyre kihúzták a kábelt, az új építésű lakóparkba meg nem, mert csak. Biztos k.va nehéz lett volna olyan helyen, ahol még csak az oszlopokra sem kell felmászni, mert „föld”ben, csatornában mennek a kábelek. Idióták.

(#3) repvez


repvez
addikt

jólenne ha az invitel vagy már ha megkezdődőtt az átvétel akkor a digi is megtenné ezt a lépést, mert azért 2017ben már eléggé elszomoritő, hogy még mindig 15/0,9 a legmagasabb elérhető net a kistelepüléseken baromi drágán.

(#4) User64476


User64476
őstag

Felkészül: Telekom. Hahahahaha csak vicceltem!

(#5) Dtomka


Dtomka
veterán

A többi szolgáltató is követni fogja?

Értem ezalatt, hogy én 120 mbites netre fizetek x ft, és az aki 30 mbitesre fizet y ft, az nemsokára olcsobban használja a 120 mb netet mint én.

Akkor nekem a szolgáltató a havi költséget kellene csökkentenie, vagy a sávszélességet emelnie!
Rosszul gondolkodom? :)

[ Szerkesztve ]

(#6) koxx válasza Dtomka (#5) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen ez szívás, elvileg a 30-as árát fogja fizetni tovább a user 120-as sebesség mellett, te pedig az eredeti árát.

(#7) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Érdekes hogy az szidja legjobban a UPC-t akinél nem is ez a szolgáltató van bekötve... Ez olyan mint ha olyan autót szidnék amilyet nem is használtam.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#8) sirály69


sirály69
őstag

A 100 megás modemeket ki fogja kicserélni...? Az is fog menni automatikusan?

Szerver Hosting Debrecenben

(#9) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Én most kezdem el szidni őket, mert nekem eredetileg is 120-as netem volt, és most drágábban kapom mint akinek pl 15-ről ugrik 120-ra!

Kurva rossz fejek vagytok U.P.C :W

[ Szerkesztve ]

(#10) repvez


repvez
addikt

de még igy is olcsobban adják gondolom mint az invitelnél a 15 öst.

(#11) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Valaki vezessen már még be 2000mbites netet, hogy a telekom le vigye az árát :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12) floatr válasza #40553216 (#2) üzenetére


floatr
veterán

Amúgy hulladék a cucc. Fájböpávö fájvhándréd, az esetek többségében a garantált 100-as sávszélességet sem tudja megugrani. Amíg DIGI volt, addig még több is csordogált, mint a szerződött. Csak hát a DIGI meg ide nem húzza ki a kábelét.

(#13) Cifu


Cifu
nagyúr

@Krugszvele: A Telekom max. 50Mbitet szolgáltat itt, ahol lakom, havi 3,6e Ft-ért.
A UPC ezért az árért 120Mbitet nyújt jelenleg ugyebár, és max. 500Mbitet tud adni 6e Ft-ért. Melyik a jobb döntés?

@PrinceHerceg: A hírt olvasva nekem is az jutott az eszembe, hogy felhívom őket, hogy akkor ugyan már, rakjanak nagyobb sávszélességre, mert picit sértve érzem magam...

@floatr: Nekem 120Mbitem van jelenleg, ezt éjjel-nappal tudja. Szolgáltatás kimaradás az elmúlt 2 évben egyszer volt, a múltkori nagy szélvihar idején.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) Dtomka válasza koxx (#6) üzenetére


Dtomka
veterán

Akkor kíváncsi leszek milyen ajánlatot fognak "mutatni", ha szeretnék, hogy náluk maradjak. :F
Ha nem akkor váltok, UPC -re :)

Bár ahogy nézem, manapság már nem nagyon számítanak a hűséges előfizetők. Régebben sokkal jobban ragaszkodtak a meglévő előfizetéses emberekre, ezért jó ajánlatok is voltak.
Nyugatot meg ne is nézzük, (1 határral odébb) min net 120 és nem 10k!

(#15) Ixion77 válasza sirály69 (#8) üzenetére


Ixion77
őstag

Nálam nem cserélték. Ezért bár elméletileg 120MBitre emelkedett a sebesség, gyakorlatilag max. 80-90-re.

A volt 120-asok vígasztalására pár gyakorlati tapasztalat:
- Engem mint volt 30-ast az elmúlt hónapokban négyszer hívtak és próbáltak rábeszélni hogy fizessek elő nagyobbra minimális árkülönsbéggel és hűséggel. Szerintem a hívottak többsége elfogadta az ajánlatot, mert eléggé meg voltak lepődve hogy elhajtottam őket ("nekem elég a 30")
- Mióta megkezdődött az átállítgatás (kb. szeptember eleje óta), az internet teljesen megbízhatatlanná vált. Naponta sokszor leáll. Tehát gyorsabb lett, de cserébe hol működik hol nem.
- Routert nem cseréltek, tehát az elméleti 120 gyakorlatilag max. 95 akkor is amikor épp működik. De többnyire csak 10 MBit működik, vagy gyakran nulla. Korábban a 30 legalább stabil volt.
- Az átállítgatás óta az átlagos válaszidő (ami manapság fontosabb mint az átvitel) többszörösére emelkedett. Jelenleg 15-30 közt a korábbi 5-10 helyett.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#16) Dtomka válasza Ixion77 (#15) üzenetére


Dtomka
veterán

"Jelenleg 15-30 közt a korábbi 5-10 helyett." - Azért ez még bőven a jó kategóriába tartozik. A szomszéd pingje volt, hogy 2000 ms volt a 30-40 helyett. Mondtam neki vmi nagyon nem ok. Ki is derült, hogy a vezeték ami az oszloptól megy be a házba beázott és az okozta. :)

A net sebességét mivel szoktátok tesztelni? Én többet is kipróbáltam, de az eredmények eléggé eltérőek.
melyik mérő a legpontosabb\leghihetőbb?
http://www.speedtest.net/ - Ez a jók között van gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#17) PrinceHerceg válasza Cifu (#13) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Én nem hívni fogom őket, hanem elküldeni, de személyesen... :((

(#18) Bdanyy válasza Dtomka (#14) üzenetére


Bdanyy
addikt

Melyik szolgáltatónál? (1 határral arrébb)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#19) TomMusic


TomMusic
őstag

Akinek még ez sem tetszik, annak tudok egy jó kábeles megoldást: kifúrsz 2db tejfölös dobozt (vagy kondzervdobozt, vagy bármit..) alul, fogsz egy kívánt hosszúságú madzagot, a madzag 2 végére kötsz egy-egy 2-3cm hosszúságú gyufaszálat, és felrakod rájuk a dobozokat. Valahogy így: [link]. :K
Komolyan, mint az oviban... :(
Amúgy a UPC elég jófej szerintem, legalábbis az eddigi saját és ismerősök által tapasztaltak alapján sokkal rendesebbek, mint a többi szolgáltató.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#20) c4


c4
őstag

És mit kaptak, akik már 120 megás netre fizettek eleve elő? Csökkentik a havidíjukat?

(#21) nihill válasza Ixion77 (#15) üzenetére


nihill
őstag

Engem is kb. 2 hónapja felhívtak, hogy váltsak 120-ra. El is fogadtam az ajánlatot mert nem volt nagy összeg.
Erre most meg itt van ingyen :W :(((
Persze véletlen egybeesés, nyilván..... [gépfegyveresszmájli]

(#22) Franticfox


Franticfox
tag

Hm, hát mondjuk engem is rá akartak beszélni múltkor, hogy váltsak 240-re (120 van most), akkor még kivárok :)

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#23) .mf válasza Krugszvele (#1) üzenetére


.mf
veterán

"Ahol van a másik szolgáltató és upc is, ott nem tudom felfogni mi vesz rá valakit, hogy upc-s legyen."

Tavaszig T volt, "20/1" (már évek óta vártunk a DSL-AM alközpont bővítésére), ami 14~15/0.8 volt, amíg a T-fon wifit nem aktiválták, utána 12/0.75; a ping meg jobb napokon 20~24, és időnként szakadozott, kiesett.
Tavasszal jött email, ami alapján úgy tűnt, hogy végre megcsinálták az alközpont-fejlesztést, már van akár 50/5 is. Nosza újrakötöm a hűséget erre a nagyobb csomagra, erre kiderül, hogy a mi házunkban 20/1-nél több nem lesz.
Van a házban Digi is, de csak kábeles, max 8/2...
Szerencsére tavaly bevezették a házba a UPC-t is, így az lett, 30/3, jóval olcsóbban, mint a T "20/1", ping 7~9 ms.
Egy-két hónapja felhívtak, hogy egységesítik a kínálatot, a 30/3-as csomagot kivonják a jövőben, ha szeretnék, maradhatok annál, de válthatok asszem 100 Ft extráért 120/10-re. WIN.
Szóval nálam ennél csak rosszabb választások vannak.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24) Rage47 válasza c4 (#20) üzenetére


Rage47
veterán

nekem megduplázták, igaz picit drágábban.....

(#25) joysefke válasza Dtomka (#5) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Értem ezalatt, hogy én 120 mbites netre fizetek x ft, és az aki 30 mbitesre fizet y ft, az nemsokára olcsobban használja a 120 mb netet mint én.
Akkor nekem a szolgáltató a havi költséget kellene csökkentenie, vagy a sávszélességet emelnie!
Rosszul gondolkodom?

pontosan, most kérdeztem rá a UPC-nél, eljutottam valami "egyedi dolgok ügyosztályához", ott szépen lepattintottak. Addig nem akarnak adni nekem semmilyen kedvezményt, amíg alá nem írok egy év hűséget.

Jelenleg (évek óta) határozatlan, 120Mbit-es fiberPower internetem van, most valami 5300Ft-ot fizetek érte (nincs hűségem)

J.

[ Szerkesztve ]

(#26) oxalisz válasza Cifu (#13) üzenetére


oxalisz
tag

Az 50-s dsl net csak valami csomagban lehet ennyi, mezítlábasan 5956 Ft./ 1 év. (A héten kötöttem a szerződést, mert nincs más szolgáltató erre.)

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#27) TomMusic válasza joysefke (#25) üzenetére


TomMusic
őstag

Addig nem akarnak adni nekem semmilyen kedvezményt, amíg alá nem írok egy év hűséget.
Figyi már, adnál nekem csak úgy egy tizest? Köszi! :R

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#28) Alg válasza .mf (#23) üzenetére


Alg
veterán

Alföldi közepes város belvárosa: az egész utcába be van húzva a UPC, de édesanyámékhoz a 2x4 lakásos társasba pont nem, van viszont csodás elméletileg 20/1, valóban max 12-15/0.6-0.8 Telekom, valami 1x ezer forintért (alap TV+net+telefon). Többet nem bír, még IPTV-t sem hajlandóak bekötni mert nem bírná a kábel.

UPC-t nem lehet valahogy rávenni hogy ha 3-4 előfizető is lenne húzza be a (ká)belét az udvarra?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#29) Rover623 válasza TomMusic (#27) üzenetére


Rover623
félisten

Nekem hűségem van, mégis ugyan annyit fizetek a 120-ért, mint már évek óta! ;)
A korrekt eljárás az lenne tőlük, ha:
- a díjamat lecsökkentenék, legalább a korábbi egy fokkal gyengébb (tán 60mbit) szintjére
vagy
- megdupláznák a sávszélemet.

Egyébként nem kicsit érdekes egybeesés, hogy a múlt héten "beszakadt" a céges 500Mbit-es kapcsolat is 3-4Mbit-re, és a modem táp-le/táp-fel után sem tud többet 90-120mbit-nél.
Már megreklamáltam...bár túl sok eredményt nem várok tőle a szerződésükben vállalt min. 100mbit ismeretében! :(

primus inter pares

(#30) Snoop-y válasza User64476 (#4) üzenetére


Snoop-y
veterán

A Telekomnak most a legmagasabb a 2G/500 -as csomagja van. Majd ebressz fel ha az UPC a felet adja.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31) Byga007


Byga007
aktív tag

Igazán hozzánk is kiépíthetnék a kábelt vagy az upc vagy a digi de addig megvagyok a korlátlan mobilnetemmel 120-130 mbit/s letöltés és 30-40 mbit/s feltöltés :)

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#32) Mokó


Mokó
aktív tag

Én hálás vagyok ezért,jól jön az extra.Nem vagyunk milliomosok,kicsinek is örülni kell manapság!

(#33) Fred23


Fred23
nagyúr

Köszönöm! :DD :C

(#34) hcl válasza Krugszvele (#1) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Feltöltés meg marad 5 mbit, mi? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) Ringman válasza Snoop-y (#30) üzenetére


Ringman
nagyúr

már ahol, bp belvárosban (6. kerület) a 2G/500 századát (!) sem tudja szolgáltatni a T, upc-nek/diginek meg nincs itt hálózata.

(#36) sokol válasza Dtomka (#14) üzenetére


sokol
tag

Nyugatot meg ne is nézzük, (1 határral odébb) min net 120 és nem 10k!

Ez nettó marhaság,kicsit nem ártana jobban utánanézni a dolgoknak mielőtt ilyeneket leírsz.

Annak,hogy nyugaton MILYEN netet kapsz és MENNYIÉRT.

Magyarországnak ilyen téren nincs szégyenkeznivalója,sőt...

(#37) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Én is erősíteni azok táborát akik nem fogadták el az ajánlatot (többet kellett volna fizetnem, mint a mostani, és le lettem volna kötve 2 évre...
Annyit mondok :haha, direkt kis betűvel...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#38) Snoop-y válasza sokol (#36) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez igy van. Jelenleg £52-ot fizetek egy 200/20 -as internetert.
Januartol koltozok Baselba az ottani lakasunkba csak UPC-t lehet kotni 500/50 az 109 CHF.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#39) R3laX válasza PrinceHerceg (#17) üzenetére


R3laX
addikt

Undormány. Egy instabil szar amúgy is. Debrecenben volt 100/50-es Digim, ég és föld(de inkább sár). Connectbox de szeretünk.. nem suckadozik, nem recseg, nem ropog. 1 év hűség alatt kb 10szer b@szta teljesen fel az agyam. A horizon box megint egy gané szar, havi 10-ért nettel alig van vmi csatorna, cserébe ha vmire ráváltasz arrébb ugrik egy adással lejjebb, vagy feljebb(hiába panaszkodsz, nem cserélik másra). Visszatekerés sem működik időnként. Multis játékok egy időben folyamatosan ledobáltak, de az sem 1-2 hétig, hanem 1 hónapon keresztül. Egyszóval használhatatlan. Digi adott tavaly 5000-ért összes adás + 100/50, imádtam, csak sajnos másik városban, másik lakásban és ez ma már drágának számít náluk :) . Dorogi 10/0.5-ös ADSL is stabilabb multiban. Én is köszönöm UPC, nekem is 120-as netem van, bőven elég volt belőled 1 év. A 10 éves technológiájú imádott horizon boxoddal együtt, amire a magic remote távirányítót lehetetlen ráhangolni. Lejárt a hűség, alig várom h felmondjam, decemberben költözés úgyis. :K

(#40) UnA válasza Snoop-y (#38) üzenetére


UnA
Korrektor

+1. pl. UK, 120/12 MB = 42 font volt.

(#41) Ribi válasza oxalisz (#26) üzenetére


Ribi
nagyúr

Már többedik éve mondjuk a tékomnak, hogy ha nem adják ugyanannyiért a (kicsit lassabb) netet mint a UPC akkor pá pá. 1 perc csönd (ellenőrzi hogy van-e upc lehetőség) után mindig mondták, hogy ok. Szerencsénk van :P

(#42) Franklin válasza Fred23 (#33) üzenetére


Franklin
addikt

Nekem is emeltek, de a router miatt "csak" 95/10-et mértem. Budapest 11. kerület.

(#43) GeorgeV


GeorgeV
aktív tag

Most működik. Bp. Pasarét.

[ Szerkesztve ]

(#44) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Mikortól lesz ez és mely településeket érinti? Nekem még mindig beton 30-as :(

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#45) Zoltn


Zoltn
senior tag

Januárban jár le a 2 éves UPC előfizum. Nagyon gyorsan leváltom DIGI-re. Borzalmas áraik vannak upc-éknek.
Bár már egyszer telefonban említettek valami egyedi ajánlatot, csak menjek be valami ügyfél irodába. Megéri bemenni? Vagy hasbaakasztás? Ki lehet alkudni valami jó megoldást?
Amúgy most nekem is 120-as netem van 240-es opcióval. Azért mostmár adhatnák ingyen a 240 es opciót így hogy ajándék 120-at kaptak sokan.

[ Szerkesztve ]

"Music is your only friend. Until the end!"

(#46) Fred23 válasza Franklin (#42) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az is jó, sőt érezhető! Nem tudtam a dologról, amíg itt nem olvastam, viszont sima netezés mellett n-es wifiről is feltűnt, hogy gyorsabb a szokásosnál, arra nekem 71,75Mbps-t dobott a szokásos 30 helyett. Fehérvár paneldzsungel.

(#47) joysefke válasza Zoltn (#45) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hát igen, vicc, hogy azok akik évekig 30-as meg 60-as netet fizettek, most a régi előfizetési áron váltanak 120-ra, én meg évek óta 120-as netet fizetek és semmi hűség nélküli kedvezmény ahhoz, hogy 240-esre válthassak.

Az utóbbi hónapban a lakhelyemen (XIII. ker Angyalföld) elég sok szolgáltatáskimaradás és szakadozás volt (volt egy fél napos is).

(#48) floatr


floatr
veterán

500/20 Bjúdafok

Ez amúgy ok a felmondásra?

(#49) vince


vince
őstag

Nekem jó tapasztalataim vannak velük. 120-as netem volt évek óta hűség nélkül, felhívtak tavasszal, hogy +100 Ft-ért 240-et adnak és vezetékes telefont, ha két évre aláírok. Aláírtam, persze. Nem látok a jövőbe, de a településünkön szinte biztosan nem fog jobb ajánlat megjelenni - van Invitel adsl, meg mikrohullámú, egyik sem rúg labdába a UPC csomagjai mellett. Aztán most néztem a honlapjukat, hogy az, aki új előfizetőként köt szerződést, durván 1000 Ft-tal kevesebbet fizet, mint én. Felhívtam őket, hogy szeretnék én is annyit fizetni, gond nélkül megoldották.
A szolgáltatás is jó, nagy ritkán kiesik néhány órára, de nagy gond nincs a környékünkön. Speedtestnél mondjuk nem találtam eddig olyan hazai szervert, ahol meglett volna a 240/20 megabit, UPC bécsi szerverét kiválasztva mindig megvan a névleges érték.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#50) Def26


Def26
félisten

Nálunk csak telekom van. 7-8 Mb le és 0.5 Mb fel. :((

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.